Wczytuję dane...
Zakupy na raty

Zakupy na raty poprzez eRaty Santander Consumer Bank

 

Santander_logo_eRaty

Proces zakupu w formie eRaty w sklepie lantre.pl  przebiega bardzo sprawnie. Jego zaletą jest minimum formalności oraz szybka decyzja o przyznaniu kredytu. Oferta dotycząca warunków finansowych jest bardzo atrakcyjna – istnieje możliwość dokonania zakupu sprzętu Apple bez wkładu własnego wraz z rozłożeniem spłaty rat według dogodnego harmonogramu dostosowanego do możliwości finansowych gospodarstwa domowego Klienta.

 Santander_jak_kupic_w_esklepie

1 przed wydaniem przesyłki z dokumentacją kurier poprosi Cię o dowód osobisty

W zależności od wybranego sposobu dostarczenia dokumentacji kredytowej istnieją dwa sposoby zawarcia umowy kredytowej:

 

1.     Zawarcie umowy kredytowej przez Internet bez udziału kuriera – zdecydowanie najszybszy

2.     Zawarcie umowy kredytowej za pośrednictwem firmy kurierskiej – zajmuje więcej czasu w porównaniu do sposobu z punktu 1.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ) NA TEMAT METODY PŁATNOŚCI „eRaty Santander”

 

Jaka może być kwota pożyczki?

 

Cena towaru, którego zakup można sfinansować w formie zakupu ratalnego eRaty Santander, musi zawierać się w przedziale od 100 zł do 50 000 zł (z kosztami dostawy włącznie).

 

Kto jest uprawiony do zakupów na raty przez Internet?

 

Do skorzystania z zakupów na raty przez Internet jest uprawniona osoba pełnoletnia rezydująca w Polsce, która posiada aktualny dokument potwierdzający tożsamość oraz udokumentuje źródło i wysokość dochodów w sposób akceptowany przez Santander Consumer Bank.

 

Co należy przygotować w celu sporządzenia wniosku?

 

Do sprawnego uzupełnienia wniosku ratalnego należy przygotować:

·       aktualny dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty (obywatele Polski) lub kartę pobytu z nadanym nr PESEL (cudzoziemcy);

·       numer osobistego rachunku bankowego (niezbędny do procesu autoryzacji tożsamości);

·       dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodów w sposób akceptowany przez Santander Consumer Bank.

 

Kto udziela kredytu na zakupy w ramach eRaty?

 

Kredytu ratalnego na zakupy udziela Santander Consumer Bank S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Kredytodawca zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych.

 

Jaka jest liczba rat i okres kredytowania w ramach eRaty?

 

Przy zakupie na eRaty można rozłożyć cenę zakupu na miesięczne raty w liczbie od 10 do 50 rat.

 

Co to jest karencja?

 

Karencja to okres (zazwyczaj dłuższy niż jeden miesiąc) liczony od momentu uzyskania kredytu do spłaty pierwszej raty. Dzięki temu rozwiązaniu Klient może rozpocząć spłatę kredytu dopiero po kilku miesiącach (w zależności od dostępnej opcji w sklepie) od zawarcia umowy kredytowej. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne w sytuacji kiedy Klient potrzebuje aktualnie korzystać z danego towaru, natomiast z racji na własne priorytety i możliwości finansowe będzie mógł zacząć spłacać towar dopiero w późniejszym okresie.

 

Co oznacza kredyt 3x0?

 

Kredyt 3x0 stanowi bezkosztowe rozwiązanie dla Kredytobiorcy, w którym prowizja, odsetki oraz wpłata własna wynoszą 0 zł. O dostępność tego kredytu należy pytać pracowników obsługi klienta sklepu lantre.pl.

 

Na czym polega kredyt 10x0%, 20x0%...?

 

Oferta kredytu 10x0% czy 20x0% daje Kredytobiorcy możliwość zakupu towarów i usług w 10-ciu lub 20-tu ratach bez kosztu odsetek. Kredyt może natomiast zawierać inne opłaty, np. prowizję z tytułu udzielenia kredytu.

 

Co się stanie jeśli Kupującemu nie zostanie udzielony kredyt?

 

Zakup towaru następuje dopiero po udanej weryfikacji przelewu autoryzacyjnego, pozytywnej decyzji Kredytodawcy i akceptacji umowy przez Sprzedawcę. W sytuacji nie udzielenia kredytu przez Kredytodawcę zachęcamy Kupującego o podjęcie próby złożenia wniosku w innej instytucji finansowej, ewentualnie o kontakt ze Sprzedawcą w celu ustalenia innego sposobu sfinansowania zakupu.

 

W jaki sposób można dokonać symulacji zakupu ratalnego interesującego towaru przy użyciu formy płatności eRaty Santander?

 

Będąc na karcie produktu należy kliknąć czerwony przycisk z napisem Santander Consumer Bank lub eRaty znajdujący się po prawej stronie ekranu.

 Santander_karta_produktu_kalkulator 

Nastąpi wówczas otwarcie nowej strony zawierającej kalkulator ratalny, w którym można dowolnie zmieniać parametry kredytu, a w szczególności:

·     rodzaj kredytu / linii kredytowej

·     wartość towaru

·     wysokość wpłaty własnej

·     ilość rat, na którą chce się rozłożyć kredyt.

 

Santander_kalkulator 

Podpisałem umowę kredytową – kiedy otrzymam towar?

 

Po spełnieniu wszelkich formalności związanych z umową kredytową, w tym podpisaniu umowy i pozytywnej weryfikacji dokumentacji kredytowej przez Kredytodawcę, Bank poinformuje obsługę lantre.pl o zakończeniu procesu kredytowego, ewentualnej kwocie wpłaty własnej, którą powinien uiścić Kupujący na rzecz Sprzedającego oraz wyrazi zgodę na wydanie towaru Kupującemu. 

Pracownik sklepu lantre.pl skontaktuje się wówczas z Klientem w celu ustalenia szczegółów dotyczących terminu dostawy oraz ewentualnego sposobu uiszczenia wpłaty własnej.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zakupu na raty zapraszamy do kontaktu z pracownikami obsługi klienta sklepu lantre.pl pod numerem telefonu +48 22 100 25 55.

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat eRaty?

 

Jeżeli przed złożeniem zamówienia chcesz dowiedzieć więcej na temat eRaty Santander, ewentualnie chcesz się zapoznać z wzorami dokumentów, wówczas zachęcamy do przejścia na stronę Santander Consumer Bank S.A. poświęconą zakupom na raty, która znajduje się pod tym linkiem.

Można również skorzystać z infolinii dzwoniąc pod numer 195 00 (opłata zgodna z taryfą operatora).

 

Jeżeli już rozpocząłeś proces eRaty, wówczas zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, które znajdują się pod tym linkiem.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Dzięki zakupom na raty jesteś w stanie szybko i w komfortowy sposób nabyć upragniony sprzęt Apple bez nadwyrężania domowego budżetu. Rozwiązania oferowane przez naszych Partnerów, z którymi współpracujemy, umożliwiają dopasowanie pożyczki do Twoich możliwości i potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rozwiązań ratalnych oferowanych przez poszczególnych Partnerów:

 

Raty PayU 0% – sprawdź czy aktualnie trwa promocja rat 0%

 

Zakupy na raty za pośrednictwem Raty PayU

 

Zakupy na raty poprzez Santander Consumer Bank

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Raty PayU 0% – sprawdź czy aktualnie trwa promocja rat 0%

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Zakupy na raty za pośrednictwem Raty PayU

 

Proces zakupu na Raty PayU jest bardzo przejrzysty - szczegółowa instrukcja znajduje się pod tym linkiem.

  

Raty PayU infografika

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ) NA TEMAT METODY PŁATNOŚCI „RATY PAYU”

 

Jaka może być kwota pożyczki?

 

Minimalna kwota pożyczki wynosi 300 zł, natomiast maksymalna kwota to 20 000 zł (z kosztami dostawy włącznie).

Zakup na raty nie jest możliwy wówczas, gdy została wybrana opcja „Płatność przy odbiorze”.

 

Ile produktów można kupić korzystając z Rat PayU?

 

Można kupić na raty jeden albo kilka dowolnych produktów o łącznej wartości od 300 zł do 20 000 zł (z kosztami dostawy włącznie).

 

Kto udziela pożyczki na zakupy w ramach Rat PayU?

 

Pożyczka ratalna na zakupy jest udzielana przez jednego z partnerów pożyczkowych: Kreditech Polska Sp. z o.o., Alior Bank S.A. i mBank S.A. Wszyscy trzej pożyczkodawcy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych zgodnie ze standardami branżowymi. Przesyłane informację są zaszyfrowane. PayU pełni rolę podmiotu pośredniczącego pomiędzy pożyczkobiorcą a instytucją finansową / pożyczkodawcą. Lantre.pl jako Sprzedający nie jest stroną umowy o pożyczkę.

 

Jaka jest liczba rat i okres kredytowania w ramach Rat PayU?

 

Przy zakupie na Raty PayU jest możliwość rozłożenia ceny zakupu na miesięczne raty w liczbie od 1 do 36 rat (podczas promocji „Raty PayU 0%” liczba rat może być inna).

 

Przykład reprezentatywny

 

Przykład reprezentatywny dla pożyczek oprocentowanych (udzielanych poza Promocją): Całkowita kwota pożyczki: 1000,00 zł (bez kredytowanych kosztów), RRSO: 22,36%, oprocentowanie zmienne 6,5% (dla pożyczki udzielanej przez mBank S.A. z siedzibą w Warszawie), oprocentowanie stałe 6,5% (dla pożyczki udzielanej przez Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie) albo oprocentowanie stałe 6,5% (dla pożyczki udzielnej przez Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) całkowita kwota do zapłaty: 1100 zł, całkowity koszt : 100 zł (w tym: prowizja: 65,00 zł, odsetki: 35 zł, koszt ubezpieczenia: brak), 11 równych miesięcznych rat w wysokości/po: 100 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Warunki oferty: wg stanu na 20 sierpnia 2018 r.

Umowa o pożyczkę zawierana jest między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą tj. Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie lub mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, lub Kreditech Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, pod warunkiem pozytywnej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu współpracuje z pożyczkodawcami i pośredniczy w zawieraniu ww. umów.

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.

 

Jak wygląda procedura zwrotu towaru w przypadku zakupu na raty?

 

Kupujący w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru ma prawo do odstąpienia od umowy sprzedaży. W tym celu przesyła do sklepu oświadczenie o rezygnacji z zakupu i jednocześnie dokonuje zwrotu towaru. Odstąpienie od umowy sprzedaży nie skutkuje odstąpieniem od umowy pożyczki. Sprzedawca w tej sytuacji zwraca pieniądze na rachunek bankowy Kupującego (pożyczkobiorcy). Kupujący natomiast ma obowiązek poinformować pożyczkodawcę o rezygnacji z pożyczki i przelać otrzymaną kwotę na rachunek pożyczkodawcy.

 

Co się stanie jeśli kupującemu nie zostanie udzielona pożyczka?

 

Nic się wówczas nie wydarzy. Zakup przedmiotów następuje dopiero po udanej weryfikacji przelewu autoryzacyjnego, pozytywnej decyzji pożyczkodawcy i akceptacji pożyczki przez sprzedawcę.

 

Jak wygląda procedura zakupu przy formie płatności „Raty PayU”?

 

Szczegółowa instrukcja dotycząca zakupu na Raty PayU znajduje się pod tym linkiem.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________