Wczytuję dane...
Wyświetl po produktów

Apple Mac Mini M1 - iMac mini i5, i7

Apple Mac mini – wydajny komputer w kompaktowym rozmiarze

Mac mini wygląda niepozornie, ale jest pełnoprawnym komputerem stacjonarnym, idealnym do codziennej pracy. Firma Apple oferuje komputery Mac mini w wielu wariantach sprzętowych. Poszczególne wersje Mac’a mini różnią się między sobą rodzajem procesora (Apple M1 lub Intel), ilością pamięci RAM, pojemnością dysku twardego czy liczbą portów. W zależności od wybranych parametrów komputera Mac mini, cena urządzenia ulega proporcjonalnym zmianom. Wyższe parametry oznaczają większy wydatek, ale też większy komfort i swobodę użytkowania. Kupując Apple Mac mini, masz do wyboru jeden z trzech rodzajów procesorów: Apple M1 – autorski procesor firmy Apple oraz Intel Core i5, Intel Core i7. Wszystkie komputery z procesorami Intela (Mac mini i5 oraz Mac Mini i7) cechują się wydajnością na bardzo wysokim poziomie. Jeśli jednak jesteś wiernym fanem marki Apple, postaw na Mac Mini M1. Procesor Apple M1 został doskonale zoptymalizowany pod kątem działania systemu macOS. Komputer Apple Mac mini z chipem Apple M1, czyli po prostu Mac mini M1 2020, został wyposażony system macOS, który cechuje się doskonałą płynnością. Co więcej, układ Apple M1 wypada brawurowo w testach wydajności. Mac mini z procesorem Apple M1 pojawił się w sprzedaży w 2020 roku.

Mac mini – najważniejsze cechy

Zaletą komputerów Apple Mac są ich niewielkie rozmiary. Każdy komputer Apple Mac mini ma kształt kwadratowej bryły o zaokrąglonych krawędziach. Długość i szerokość obudowy wynosi niecałe 20 cm dla każdego z boków. Z kolei grubość to jedyne 3,6 cm, natomiast waga jest zmienna w zależności od wybranego wariantu sprzętowego. Kolor Mac mini zależy od rodzaju zastosowanego w nim procesora. Mac mini z procesorem Apple M1 kupisz w kolorze srebrnym, natomiast z procesorem Intela – w kolorze gwiezdnej szarości. Mac mini z układem Apple M1 staje się coraz popularniejszy. Zwróć uwagę, że dla rozróżnienia poszczególnych modeli podaje się rok ich wejścia na rynek. W ten sposób można wyróżnić m.in. Mac mini 2018, Mac Mini 2019 czy Mac Mini 2020 z układem Apple M1. Pamiętaj też, aby przed zakupem Mac mini uwzględnić obecność wszystkich portów, które są Ci niezbędne do swobodnej pracy.

iMac mini – sprawdź dedykowane akcesoria

Kiedy już wybierzesz odpowiedni dla siebie model Mac mini (np. z procesorem Apple M1), zastanów się nad doborem akcesoriów. Jeśli kompletujesz swój zestaw komputerowy od podstaw, konieczny będzie jeszcze monitor do Mac mini, mysz i klawiatura. Gwarancją kompatybilności wymienionych urządzeń z komputerem Mac mini jest zakup dedykowanych produktów firmy Apple. Jeżeli jednak zechcesz połączyć Mac mini z urządzeniami innych producentów, w większości przypadków nie będzie z tym problemu. Zwróć tylko uwagę na dostępność odpowiednich portów w komputerze iMac mini i urządzeniu peryferyjnym. Gdyby przeszkodą w zakupie była dla Ciebie cena, skorzystaj z naszych atrakcyjnych opcji finansowania. Swój wymarzony komputer Mac mini możesz kupić na raty lub wziąć w leasing. Sprawdź też Service Pack, który wzbogaca zakres podstawowych usług gwarancyjnych. Użytkowanie nowego komputera będzie wtedy znacznie bezpieczniejsze.

Apple Mac mini: najczęściej zadawane pytania

Mac Mini – co to jest?

Mac mini to komputer stacjonarny marki Apple o wymiarach 19,7 x 19,7 x 3,6 cm. Spełnia rolę pełnoprawnej jednostki centralnej z wbudowanym zasilaczem, która zmieści się na każdym biurku. Podłączysz do niej klasyczny monitor, mysz, klawiaturę oraz inne urządzenia (w zależności od liczby i rodzaju dostępnych portów). Posiada zainstalowany system macOS, gotowy do użycia już po pierwszym uruchomieniu. Firma Apple oferuje komputery Mac Mini w wielu konfiguracjach. Sam możesz wybrać rodzaj procesora, ilość pamięci RAM, a także pojemność wbudowanej pamięci na aplikacje oraz pliki użytkownika.

Jaki monitor do Mac Mini wybrać?

Z komputerem Mac mini będzie kompatybilny każdy monitor, który można podłączyć do portu Thunderbolt (USB-C) lub HDMI 2.0. Może być to dedykowany monitor firmy Apple, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z monitorów innych producentów. Wymienione gniazda obsługują wyjście wideo, co oznacza, że podłączysz do nich nie tylko monitor, ale też projektor multimedialny lub telewizor. Pamiętaj, że konfiguracja portów może się różnić w zależności od wersji Twojego komputera Mac mini. Różne modele mogą obsłużyć różną liczbę monitorów jednocześnie.

Powiązane artykuły blogowe

1. Mac mini vs iMac. Który komputer stacjonarny z procesorem M1 wybrać?
2. Czy warto kupić Mac mini M1? Oto 7 faktów, które Cię przekona!
3. Mac mini M1 - podpowiadamy jakie akcesoria trzeba do niego dokupić
4. Mac mini 2020 vs 2018 - 5 różnic, które warto znać!