Sprzęt polecany do projektowania (grafika/UX/UI):

#LantreTip

Na początek warto zastanowić się, jak głównie pracujemy – czy z jednego miejsca, czy wolimy mobilność. Projektanci, którzy zazwyczaj pracują stacjonarnie, często wybierają iMac (do większości zadań sprawdzi się 16 GB RAM pamięci, warto za to wybrać większy dysk), ale warto rozważyć również Mac Studio w podstawowym wariancie, czy Mac mini z większym dyskiem. Świetnym uzupełnieniem tego zestawu jest iPad Pro, by móc czasem popracować mobilnie (zwłaszcza, gdy zajmujemy się ilustracją). Jeśli zależy nam na mobilności, to MacBook Pro 14 lub 16, w wariancie z większym dyskiem i 16 GB lub 32 GB pamięci. W przypadku większych projektów, warto zwrócić uwagę na opcje z 19-rdzeniowym procesorem graficznym.

Sprzęt polecany do pracy foto/wideo:

#LantreTip

Do podstawowych zadań sprawdzi się MacBook Pro z pamięcią 32 GB, a gdy pracujemy sporo na plikach 4K+, HDR10, ProRes itp. warto rozważyć model z 64 GB pamięci. W obu przypadkach rozsądnym wyjściem jest dysk od 1 TB wzwyż (w zależności od potrzeb). Wśród komputerów stacjonarnych zdecydowanie Mac Studio – model z procesorem M1 Max, 64 GB i 1 TB dysku sprawdzi się już w bardziej wymagających zdaniach.

Edytowanie zdjęć Edytowanie zdjęć

Sprzęt polecany dla branży IT: 

#LantreTip

Warto zainwestować w sprzęt z większym dyskiem, optymalnie w opcji 16 GB RAM.

Sprzęt polecany dla marketingowców/agencji kreatywnych: 

#LantreTip

Optymalnym wyborem będzie sprzęt w wariancie 16 GB RAM i min. 512 GB SSD, np. MacBook Air lub podstawowe wersje MacBooka Pro (np. MacBook Pro 14 M1 Pro 16GB/1TB), bo to lekki i poręczny sprzęt, z długim czasem pracy na baterii. Dla bardziej wymagających, zwłaszcza do pracy z foto/wideo, warto wybrać już model z 32 GB RAM.

Sprzęt polecany dla profesjonalistów tzw. wolnych zawodów:  

#LantreTip

Jeśli pracujesz głównie na dokumentach, ale czasami potrzebujesz wykonać także jakieś kreatywne zadanie, to warto wybrać sprzęt w wariancie 16 GB RAM i min. 512 GB SSD. Dobrym wyborem będzie MacBook Air lub podstawowe wersje MacBooka Pro (np. MacBook Pro 14 M1 Pro 16GB/1TB), bo to lekki i poręczny sprzęt, z długim czasem pracy na baterii.

Dobrym wyborem dla architekta będzie MacBook Pro 14” z wariantem 32 GB RAM. Taki model bez problemu pozwoli na pracę w CADzie czy innych programach do projektowania. Jeśli zazwyczaj pracujesz na dużych projektach, zastanów się nad MacBookiem Pro 16”, ale z procesorem M2 Max - również w wariancie min. 32 GB i optymalnie 1 TB dysku.

Sprzęt polecany dla profesjonalistów tzw. wolnych zawodów Sprzęt polecany dla profesjonalistów tzw. wolnych zawodów

Sprzęt polecany dla twórców cyfrowych:  

#LantreTip

Jeśli potrzebujesz sprzętu głównie do podstawowej obróbki zdjęć, montowania rolek i tworzenia treści foto/wideo, to optymalnym wyborem będzie komputer w wariancie 16 GB RAM i min. 512 GB SSD, np. MacBook Pro 14 M1 Pro 16GB/1TB. Do tego iPhone 14 Pro lub iPhone 15 Pro.

Sprzęt polecany dla twórców cyfrowych Sprzęt polecany dla twórców cyfrowych

Sprzęt polecany do pracy biurowej/uniwersalnych zastosowań w biznesie: 

#LantreTip

Do pracy z dokumentami wystarczy MacBook Air lub Mac mini z 8/16 GB RAM. Warto zastanowić się nad komputerem z większą pojemnością dysku, np. 512 GB lub 1 TB.

Zwiększ produktywność dzięki skrótom Zwiększ produktywność dzięki skrótom

Biznes turbodopalany przez Apple