Apple Watch 8 a Apple Watch SE 2 - co je dzieli, a co łączy?

Flagowy zegarek Apple Watch 8 i budżetowy Apple Watch SE 2 trafiły do sprzedaży w tym samym momencie. Czym różnią się te modele i który z nich będzie lepszy dla Ciebie? Podpowiadamy!

Nowy smartwatch Apple – seria 8 i SE 2 w Lantre

Premiera najnowszych smartwatchy Apple odbyła się dokładnie w 2022 roku. Firma Apple zaprezentowała wówczas trzy modele swoich zegarków: ósmą generację flagowego smartwatcha Apple Watch Series, drugą generację budżetowego modelu SE, a także premierowy model Apple Watch Ultra, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników.

W naszym artykule porównamy ze sobą dwa pierwsze modele, czyli flagowego iWatcha Series 8 z budżetowym modelem SE 2. Zwróć uwagę, że oba urządzenia pochodzą z zupełnie różnych kategorii cenowych i oferują odmienne funkcje.

Jeśli nie jesteś przekonany co do zakupu konkretnego modelu, przeanalizuj nasze zestawienie. Być może stwierdzisz, że parametry tańszego zegarka SE 2 są dla Ciebie wystarczające. A może wręcz przeciwnie – utwierdzisz się w przekonaniu, że to właśnie Apple Watch Series 8 jest zegarkiem, który oferuje potrzebne Ci funkcje. Oto pojedynek Apple Watch 8 vs Apple Watch SE 2!

Apple Watch 8 kontra Apple Watch SE 2 – porównanie parametrów

1. Wygląd i wykonanie

Bryła obu zegarków jest niemal identyczna. Oba modele posiadają zaokrąglone krawędzie, wyposażone w charakterystyczne pokrętło Digital Crown (do przewijania ekranu) i przycisk fizyczny. Obudowa zapewnia wodoszczelność na głębokości do 50 metrów.

Największą różnicą pomiędzy modelami jest materiał wykonania koperty. Wszystkie zegarki Apple Watch SE 2, niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej, posiadają kopertę aluminiową. Natomiast zegarki Apple Watch Series 8 są dostępne w dwóch wariantach:

 • z kopertą aluminiową – posiadają wyświetlacz pokryty szkłem Ion-X,
 • z kopertą stalową – posiadają wyświetlacz pokryty bardziej wytrzymałym szkłem szafirowym.

2. Wersje kolorystyczne

Zegarek Apple Watch 8 jest dostępny w sześciu kolorach, przy czym poszczególne kolory są przypisane do materiału, z którego została wykonana koperta.

Aluminiowe zegarki iWatch 8 są dostępne w czterech kolorach:

Natomiast egzemplarze ze stali nierdzewnej – w trzech kolorach:

 • srebrnym,
 • złotym,
 • mocnym graficie.

Budżetowy iWatch SE 2 jest dostępny w trzech kolorach:

 • północ,
 • księżycowa poświata,
 • srebrny.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 8

3. Rozmiar koperty i wyświetlacz

Rozmiar koperty to kolejna cecha rozróżniająca oba zegarki. W przypadku modelu flagowego masz do wyboru:

 • Apple Watch 8 (41 mm),
 • Apple Watch 8 (45 mm).

Budżetowy zegarek SE 2 jest dostępny w odpowiednio mniejszych rozmiarach:

 • Apple Watch SE 2 (40 mm),
 • Apple Watch SE 2 (44 mm).

Na korzyść flagowego zegarka Apple Watch 8 przemawia wyświetlacz sięgający krawędzi, ponieważ model SE 2 posiada minimalnie grubsze ramki. W efekcie powierzchnia ekranu w modelu flagowym jest o 20% większa niż w modelu SE 2.

Oba zegarki posiadają wyświetlacz Retina wykonany w technologii OLED LTPO, z matrycą o jasności 1000 nitów, która zapewnia świetną czytelność nawet w pełnym słońcu. Jednak w przeciwieństwie do tańszego modelu, Apple Watch Series 8 oferuje niegasnący wyświetlacz Retina (z funkcją Always on Display).

4. Czip i łączność

Sercem obu zegarków jest identyczny czip Apple S8 z 64-bitowym dwurdzeniowym procesorem. W poprzednich generacjach obu zegarków można było spotkać czip Apple S7 (iWatch 7) oraz Apple S5 (iWatch SE 1. generacji), które były mniej wydajne od obecnego układu S8. Na pokładzie każdego zegarka Apple Watch znajduje się dedykowany system operacyjny watchOS.

Oba zegarki są dostępne w dwóch wariantach łączności:

 • z pojedynczym modułem GPS,
 • w wersji hybrydowej GPS + Cellular – wersja Cellular umożliwia przypisanie do zegarka karty eSIM, która umożliwia prowadzenie połączeń telefonicznych (w tym nawiązywanie połączeń) bez potrzeby obecności iPhone’a w zasięgu iWatcha.

5. Apple Watch – funkcje

Nie jest zaskoczeniem, że Apple Watch 8 oferuje więcej funkcji i możliwości niż budżetowy Apple Watch SE 2022. W takim razie co posiada iWatch 8, czego nie ma iWatch SE 2?

 1. Apka Tlen we krwi – do pomiaru saturacji krwi.
 2. Apka EKG – do pomiaru elektrycznej czynności mięśnia sercowego.
 3. Czujnik temperatury – umożliwiający monitorowanie temperatury ciała, a tym samym przewidywanie dni cyklu miesiączkowego.
 4. Ponadto w zegarku Apple Watch 8 czeka na Ciebie ulepszona apca Trening, która umożliwia wyświetlanie dodatkowych wskaźników – stref tętna oraz spersonalizowanych interwałów.

Oba zegarki oferują te same funkcje podstawowe:

 • pomiar tętna (w tym wysyłanie powiadomień o zbyt wysokim lub zbyt niskim tętnie),
 • wykrywanie arytmii serca,
 • czy wysyłanie powiadomień o sprawności kardio.

Dodatkowym udogodnieniem jest:

 1. możliwość śledzenia cyklu miesiączkowego – wszystkie informacje dotyczące Twoich parametrów zdrowotnych gromadzi apka Zdrowie,
 2. Nowością w obu zegarkach (w stosunku do poprzedników) jest funkcja bezpieczeństwa, której zadaniem jest wykrywanie wypadków i powiadamianie o tym fakcie odpowiednich służb.
 3. Ulepszony został także asystent snu, który mierzy długość poszczególnych faz snu: bazowej, głębokiej oraz REM, a przy okazji pomaga kształtować dobre nawyki związane z higieną snu.

6. Bateria i ładowanie

Zgodnie z deklaracjami Apple, zegarki iWatch 8 oraz iWatch SE 2 umożliwiają pracę do 18 godzin. Dodatkową zaletą zegarka Series 8 jest tryb niskiego zużycia energii, który pozwala wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu nawet do 36 godzin. Ponadto Apple Watch Series 8 oferuje szybkie ładowanie.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch SE 2022

Apple Watch SE 2 a Apple Watch 8 – który wybrać?

Wybór konkretnego modelu zegarka zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Jeśli chcesz mieć smartwatcha:

 • z niemal bezramkowym ekranem
 • niegasnącym wyświetlaczem, 
 • monitorujący funkcje zdrowotnych takie jak: saturacja, EKG czy temperatura ciała
 • posiadający funkcję szybkiego ładowania

to smartwatch Apple Series 8 będzie dla Ciebie niezastąpiony.

Jeżeli potrafisz zrezygnować z wymienionych wyżej funkcji, nie przepłacaj i wybierz budżetowy zegarek Apple Watch SE 2022.

Pamiętaj też, że wygląd każdego zegarka Apple możesz spersonalizować, dobierając paski do Apple Watch, które najbardziej Ci się podobają.

iWatch 8 i iWatch SE – decyzja należy do Ciebie

Znasz już wszystkie najważniejsze różnice pomiędzy zegarkami Apple Watch 8 oraz Apple Watch SE 2. Czy wiesz już, który model wybierzesz? Liczba różnic jest stosunkowo niewielka, jednak obecność lub brak niektórych funkcji może być mocno odczuwalna w codziennym użytkowaniu.

Już teraz zachęcamy Cię do odwiedzenia sklepu Lantre. W ofercie znajdziesz topowe produkty Apple, w tym najnowsze zegarki Apple Watch Series 8, SE 2 i Ultra.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Sklep Lantre jest autoryzowanym sprzedawcą Apple. Zapraszamy!