Produkty Apple dla agencji reklamowej - skompletuj je z nami!

Prowadzisz własną agencję reklamową? Szukasz sprzętu, który najlepiej sprawdzi się w Twojej branży? Poznaj produkty Apple! Z nami skompletujesz urządzenia Apple, które będą Ci służyć przez długie lata codziennej pracy.

Apple dla agencji reklamowej - jakie produkty się przydadzą?

Dobry sprzęt komputerowy to nieodłączny element działalności wielu nowoczesnych firm. W przypadku pracy kreatywnej wydajny sprzęt elektroniczny jest podwójnie ważny. Wynika ze specyfiki branży. W branży reklamowej sprzęt komputerowy służy przecież nie tylko do organizacji pracy (kontakt z klientami, ustalanie harmonogramów), ale do wykonywania kluczowych zadań, takich jak projektowanie graficzne.

Do konkretnych działań związanych z Twoją codzienną pracą możesz używać różnych sprzętów. Oczywiście będzie Ci potrzebny mocny komputer do projektowania 3D lub laptop do renderingu, ale nie zapominaj o urządzeniach pomocniczych, gadżetach i akcesoriach. Alternatywą dla komputera Apple czy laptopa MacBook może być tablet iPad z rysikiem, a do załatwiania spraw organizacyjnych przyda Ci się iPhone.

W dalszej części artykułu omówimy zalety produktów Apple, a także wskażemy ich przewagę nad urządzeniami innych producentów. Zaproponujemy też konkretne urządzenia firmy Apple, które będziesz mógł wykorzystać w swojej agencji.

Dlaczego warto zainwestować w produkty Apple w agencji kreatywnej?

1. Funkcjonalny ekosystem

Jedną z największych zalet urządzeń Apple jest ich ścisła współpraca. Współpracę co najmniej dwóch urządzeń producenta określa się mianem ekosystemu Apple. Ekosystem tworzą pojedyncze systemu operacyjne: macOS, iOS, watchOS czy iPadOS. Jeśli zdecydujesz się na zakup kilku urządzeń marki (np. w konfiguracji laptop + tablet + iPhone), wówczas najbardziej odczujesz integralność posiadanych sprzętów.

Jak działa ekosystem Apple? Wspólnym mianownikiem dla wszystkich urządzeń marki Apple jest jedno konto Apple ID. Współpraca posiadanych przez Ciebie urządzeń przyniesie najlepszy efekt właśnie wtedy, gdy na każdym z nich będziesz zalogowany do tego samego konta Apple.

Funkcje ekosystemu można mnożyć. Posiadając co najmniej dwa urządzenia, możesz na przykład rozpoczynać pracę na jednym urządzeniu oraz kończyć ją na drugim – bez potrzeby fizycznego przenoszenia danych z urządzenia na urządzenie, a nawet bez potrzeby zdalnego przesyłania poszczególnych plików (funkcja Handoff). Synchronizacja Twoich plików i dokumentów odbywa się automatycznie, bez Twojej dodatkowej ingerencji.

Zobacz także: Ekosystem Apple - czym jest i jakie korzyści może Ci dać?

Ekosystem Apple można też rozumieć jako sposób na komunikację pomiędzy urządzeniami, które są zalogowane na różne konta Apple. Komunikacja w firmie będzie znacznie łatwiejsza z wykorzystaniem komunikatora FaceTime lub iMessage, technologii AirPlay (do strumieniowania obrazu i dźwięku), oraz technologii AirDrop (do zdalnego przesyłania plików). Miejscem do przechowywania plików może być chmura iCloud, oferująca do 2 TB pojemności na jednego użytkownika (po wykupieniu rozszerzonego planu).

2. Wysoka wydajność

Smartfony iPhone, tablety iPad i komputery Apple należą do ścisłej czołówki najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku – głównie pod względem oferowanej mocy obliczeniowej. Wszystkie najnowsze urządzenia Apple posiadają autorskie układy Apple Silicon, zaprojektowane w technologii ARM. Zaletą układów ARM jest świetny rozkład proporcji na linii wydajność-energooszczędność.

Ponadto dużą rolę odgrywają stabilne i świetnie zoptymalizowane systemy operacyjne, które zapewniają wysoką płynność działania nawet przy stosunkowo niewielkiej ilości wbudowanej pamięci RAM. W efekcie każdy produkt firmy Apple nawet po kilku latach eksploatacji działa tak samo płynnie jak w dniu zakupu.

3. Prywatność i bezpieczeństwo

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że firma Apple słynie z dbania o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Technologie zapewniające wysoki stopień bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń Apple i prywatności przechowywanych danych wynika z rozwiązań zastosowanych na poziomie sprzętowym (hardware), jak i systemowym (software).

Jako przykład można podać zabezpieczenia sprzętowe w postaci czytników linii papilarnych (Touch ID) i skanerów twarzy (Face ID), a także zabezpieczenia systemowe w postaci świetnie działającej technologii znajdowania zagubionych urządzeń oraz zdalnego wymazywania zawartości w urządzeniach skradzionych.

Apple dla firm

Urządzenia Apple do pracy kreatywnej – porada Lantre

Najbardziej oczywistym wyborem do pracowni kreatywnej jest komputer Apple – stacjonarny lub przenośny. Wybór konkretnego rodzaju komputera Apple (stacjonarny/laptop) musisz uzależnić od trybu swojej pracy. Jeśli Tobie lub pracownikom Twojej firmy zdarza się pracować poza biurem, dobrym pomysłem będzie zakup laptopa MacBook. W innym przypadku lepszym rozwiązaniem jest zakup komputera stacjonarnego Apple.

Leasing w wersji Pro - Lantre

MacBook Air 13

MacBook Air to najbardziej podstawowy laptop w ofercie Apple. Jest przeznaczony do pracy biurowej oraz obsługi średnio wymagających aplikacji. Jest też najmniejszym laptopem Apple, jaki możesz kupić. Przekątna jego ekranu wynosi 13,3 cala (w przypadku modeli MacBook Air M1) lub 13,6 cala – w modelach MacBook Air M2.

Zgodnie z powyższym, MacBook Air jest dostępny w dwóch wersjach: 

 • z czipem Apple M1,
 • Apple M2, przy czym układ M2 (z większą ilością rdzeni graficznych) jest nawet 1,4x szybszy od układu M1. 

Oba komputery są dostępne w różnych wariantach pamięci RAM: 

 • 8 GB,
 • 16 GB,
 • 24 GB.

MacBook Air sprawdzi się doskonale jako narzędzie do organizacji pracy, ponieważ bez trudu obsłuży pakiet Office (Microsoft Teams, Word, Excel, PowerPoint). Będzie też odpowiedni do średnio wymagającej pracy graficznej (np. do obróbki zdjęć w Photoshopie). Wówczas jednak musisz się liczyć ze stosunkowo małym wyświetlaczem.

Polecane produkty z kategorii MacBook Air M2

MacBook Pro 13

13-calowy MacBook Pro jest ulepszoną wersją modelu Air. Podobnie jak poprzednik, model Pro jest dostępny w dwóch wersjach – jako MacBook Pro 13 M1 oraz MacBook Pro 13 M2. W porównaniu do modelu Air MacBook Pro posiada m.in.: 

 • lepszą baterię,
 • dotykowy pasek Touch Bar, który zastępuje fizyczne przyciski funkcyjne,
 • różnica kryje się także w jasności matrycy – MacBook Pro (niezależnie od modelu procesora) posiada jaśniejszą matrycę niż MacBook Air M1 i taką samą jak MacBook Air M2. 

Przeznaczenie 13-calowego MacBooka Pro jest takie samo jak MacBooka Air.

MacBook Pro 14 / 16

Jeśli zależy Ci na większym ekranie i lepszych parametrach, ale nie chcesz rezygnować z komfortu mobilności, do Twojej dyspozycji jest MacBook Pro 14 retina oraz MacBook Pro 16 retina. Oba modele różnią się tylko wielkością ekranu i pojemnością baterii. Pozostałe parametry są identyczne dla obu tych urządzeń Apple.

Większe MacBooki Pro posiadają mocniejsze procesory, dzięki czemu nadają się do obsługi wymagających programów. Do wyboru są dwa modele procesorów: 

 • Apple M1 Pro,
 • Apple M1 Max (w różnych konfiguracjach CPU, GPU oraz pamięci RAM). 

W sklepie Lantre możesz zamówić dokładnie taką konfigurację laptopa, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania (MacBook CTO).

Profesjonalne MacBooki 16-calowe lub 14-calowe, to pełnoprawne komputery w mobilnym wydaniu. Jeśli zatem jest Ci potrzebny wydajny laptop do grafiki 3D albo laptop do projektowania stron internetowych, wówczas modele Pro sprawdzą się idealnie. To także najlepsze komputery przenośne do obsługi aplikacji oferowanych przez pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign).

Zaletą MacBooków Pro 14 i 16 (w stosunku do poprzedników) jest znacznie lepszy wyświetlacz z matrycą mini-LED, oferujący wysoką jasność (szczytowo 1600 nitów) oraz wysoką częstotliwość odświeżania ekranu (do 120 Hz).

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14 / MacBook Pro 16

Komputery stacjonarne

Jeśli skupiasz się na pracy w biurze, lepszym wyborem będzie komputer stacjonarny Apple.

W ofercie Apple znajdziesz co najmniej 3 komputery stacjonarne:

 • dwie jednostki centralne (Mac mini / Mac Studio)
 • jeden komputer all-in-one – iMac 24.

Najbardziej podstawowym i jednocześnie uniwersalnym wyborem będzie komputer Mac mini, napędzany przez procesor Apple M1 (ten sam co w 13-calowych MacBookach).

Jeśli jednak jest Ci potrzebny komputer do projektowania, który sprawnie obsłuży nawet najbardziej wymagające programy graficzne, wówczas słusznym wyborem będzie Mac Studio. W przypadku komputera Mac Studio masz do wyboru dwa modele procesorów: 

 • Apple M1 Max,
 • Apple M1 Ultra. 

Ostatni z wymienionych to najmocniejszy procesor zaprojektowany przez Apple. Wydajny układ graficzny w czipie M1 Ultra pozwala odtwarzać do 18 strumieni 8K w kodeku ProRes.

W efekcie Mac Studio to najlepszy komputer do:

 • grafiki 3D, w tym do tworzenia animacji komputerowych,
 • przetwarzania grafiki wielowektorowej czy renderowania 3D.

Zaletą komputerów stacjonarnych w postaci klasycznych jednostek centralnych jest możliwość połączenia ich z dowolnie wybranym monitorem. Może być to kompatybilny monitor od dowolnego producenta, jak również profesjonalny monitor od Apple. W ofercie firmy Apple znajdziesz dwa profesjonalne monitory: Studio Display oraz Apple Pro Display XDR.

Jeśli do tej pory korzystałeś z programów przeznaczonych specjalnie na system Windows, możesz je łatwo przenieść na system Mac – z wykorzystaniem dedykowanego programu Parallels Desktop.

Polecane produkty z kategorii komputery stacjonarne Mac

Tablety iPad

Tablet możesz traktować jako alternatywę dla komputera, ale również jako pełnoprawne urządzenie do pracy kreatywnej. Kompatybilny rysik Apple Pencil umożliwia pisanie, rysowanie i szkicowanie na tablecie jak na zwykłej kartce papieru. Przy użyciu dedykowanych aplikacji iPad może pełnić rolę tabletu graficznego.

Ze względu na duży ekran i mocne podzespoły, do pracy kreatywnej najlepiej nadają się iPady z linii Air i Pro: 

 • iPad Air M1 wyposażony w ten sam procesor jak MacBooki 13”,
 • iPad Pro 11,
 • iPad Pro 12.9. 

Co więcej, przy zastosowaniu funkcji Sidecar, Apple iPad może pełnić rolę drugiego wyświetlacza dla Twojego Maca.

Polecane produkty z kategorii iPad

Telefony Apple iPhone

Jeśli oczekujesz sprawnej synchronizacji telefonu z MacBookiem lub iPadem, najlepszą decyzją będzie zakup iPhone’a. Apple iPhone może pełnić rolę Twojego mobilnego centrum dowodzenia, które masz zawsze w zasięgu ręki. Być może zależy Ci na rozszerzonej funkcjonalności smartfona. W takiej sytuacji wybierz dowolny smartfon profesjonalny, np. iPhone 13 Pro lub iPhone 14 Pro. Oba modele są też dostępne w wersji Max – z większym ekranem oraz baterią.

Polecane produkty z kategorii iPhone

Wiesz już, jaki sprzęt Apple pojawi się w Twojej agencji?

Co sądzisz o urządzeniach Apple? Produkty dostępne w sprzedaży spełnią oczekiwania wszystkich użytkowników – zarówno tych mniej wymagających, jak i profesjonalistów. Do Twojej dyspozycji są różnorodne produkty Apple, gadżety i akcesoria. Tylko od Ciebie zależy, który produkt firmy Apple uznasz za niezbędny do prowadzenia swojej działalności.

Już teraz zachęcamy Cię do odwiedzenia sklepu Lantre – autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz topowe produkty Apple: najnowsze komputery Mac, laptopy MacBook, smartfony iPhone, tablety iPad i akcesoria Apple.

Jako klient biznesowy możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu na każdy produkt Apple. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Sklep Lantre jest autoryzowanym sprzedawcą Apple. Zapraszamy!