Ubezpieczenie iPhone'a - co obejmuje i kiedy warto je wykupić?

Po smartfona sięgamy od kilkunastu do nawet kilkuset razy dziennie. Z tego powodu jest on narażony na wiele niebezpieczeństw – od przypadkowych uszkodzeń mechanicznych, aż po kradzież lub zgubienie. Jak się przed tym uchronić? Z pomocą przychodzi usługa Lantre Care!

iPhone – ubezpieczenie Lantre Care

Ubezpieczenie telefonu jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji, jakie można poczynić przy zakupie sprzętu elektronicznego. Dotyczy to szczególnie smartfonów, czyli urządzeń codziennego użytku, które muszą być do naszej dyspozycji w każdym momencie.

Zakup smartfona można umownie porównać do zakupu samochodu. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji, oba wydatki są stosunkowo duże. Co więcej – zarówno z telefonu, jak i z samochodu korzystamy codziennie, dlatego i smartfon, i samochód są zdecydowanie bardziej narażone na rozmaite uszkodzenia, niż inne sprzęty. W obu przypadkach jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed stratami finansowymi jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Gdzie ubezpieczyć iPhone’a? Możesz to zrobić za pośrednictwem naszego sklepu – podczas składania zamówienia lub w ciągu pięciu dni od momentu zakupu smartfona. Oferujemy możliwość wykupienia ubezpieczenia w ramach jednego z trzech dostępnych pakietów. Podstawowy pakiet gwarantuje ochronę na wypadek przypadkowego rozbicia ekranu. Drugi pakiet zapewnia ochronę przed uszkodzeniem całego telefonu, natomiast trzeci obejmuje dodatkowo kradzież telefonu, włamanie lub rabunek.

Zobacz również: Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony od Apple

Polecane produkty z kategorii iPhone 14 / iPhone 14 Plus

Ubezpieczenie telefonu iPhone – garść informacji

Ubezpieczenie iPhone'a kontra gwarancja i rękojmia

Podstawowym i bezpłatnym rodzajem ochrony dla każdego nowo kupionego iPhone’a jest roczna gwarancja firmy Apple oraz dwuletnia rękojmia sprzedawcy. Obie procedury mają zastosowanie wówczas, jeśli w telefonie zostanie stwierdzona wada fizyczna, która była w nim obecna już w momencie zakupu. W zależności od okoliczności i rodzaju wybranej procedury klient może zażądać naprawy, wymiany telefonu na nowy, obniżenia jego ceny lub odstąpienia od umowy (jeżeli wada jest istotna).

Ubezpieczenie ekranu iPhone

Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, jeżeli uszkodzenie powstanie z Twojej winy, np. jeśli upuścisz telefon z dużej wysokości. Rozbity ekran oraz inne uszkodzenia mechaniczne to największa zmora wszystkich użytkowników smartfonów, ponieważ tego typu usterki nie podlegają ani gwarancji, ani rękojmi.

Uszkodzenie telefonu w razie upadku z wysokości jest mniej prawdopodobne, jeśli korzystasz z dedykowanego etui oraz szkła hartowanego lub folii ochronnej, ale nawet one nie zapewniają stuprocentowej ochrony. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, które uchroni Cię przed koniecznością ponoszenia nieoczekiwanych kosztów, jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia.

Polecane produkty z kategorii iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max

Co zrobić w przypadku uszkodzenia telefonu?

Jeśli przypadkowo uszkodzisz swojego iPhone'a (np. upuścisz go z wysokości i rozbijesz ekran), a nie posiadasz wykupionego ubezpieczenia, masz do wyboru tylko dwie opcje – naprawić powstałe uszkodzenia na własny koszt lub zakupić nowe urządzenie, jeżeli naprawa nie będzie opłacalna. W zależności od rodzaju uszkodzeń i modelu telefonu jedno rozwiązanie może być bardziej opłacalne od drugiego, ale w obu przypadkach musisz się liczyć ze stosunkowo dużym wydatkiem. Właśnie z tego względu zakup ubezpieczenia jest najrozsądniejszym posunięciem.

Ubezpieczenie telefonu – co obejmuje?

Ubezpieczenie może obejmować różne rodzaje uszkodzeń mechanicznych – nie tylko rozbicie samego ekranu. W zależności od wybranej opcji usługa Lantre Care zapewnia ubezpieczenie przed rabunkiem i kradzieżą z włamaniem, jak również przed uszkodzeniami całego telefonu oraz jego zalaniem. Najnowsze smartfony iPhone posiadają co prawda certyfikaty wodoszczelności, ale ewentualne rozszczelnienie telefonu nie wchodzi w zakres naprawy gwarancyjnej. Pamiętaj, że ubezpieczenie musisz mieć wykupione przed powstaniem szkody.

Jak ubezpieczyć telefon?

Ubezpieczenie Lantre Care możesz wykupić podczas zakupu iPhone’a w naszym sklepie lub w ciągu pięciu kolejnych dni. Do wyboru masz trzy ww. rodzaje pakietów (zakresów ochrony) oraz trzy okresy ubezpieczenia, tj. na 12, 24 lub 36 miesięcy, liczonych od daty zakupu telefonu. Całej procedury dopełnisz podczas składania zamówienia na naszej stronie internetowej lub w ciągu pięciu dni od zakupu za pośrednictwem naszej infolinii.

Wysokość sumy ubezpieczenia jest równa cenie zakupu urządzenia widniejącej na dowodzie zakupu. Takie rozwiązanie zapewnia Ci podwójną korzyść. Po pierwsze, pieniądze wydane przez Ciebie na telefon nie przepadają (umownie można przyjąć, że trafiają do depozytu ubezpieczyciela). Po drugie, w razie uszkodzenia telefonu nie musisz wydawać dodatkowej sumy pieniędzy na jego naprawę lub na zakup nowego sprzętu.

Przeczytaj także: Jak założyć Apple ID na 3 sposoby? Poradnik

Polecane produkty z kategorii iPhone 13

Jaki telefon można ubezpieczyć?

Usługa Lantre Care daje możliwość ubezpieczenia dowolnego nowego smartfona iPhone dostępnego w naszym sklepie. W skład oferty ubezpieczeniowej Lantre Care wchodzą m.in. wszystkie bazowe modele telefonów. Możesz więc wykupić – przykładowo – ubezpieczenie iPhone 11 lub ubezpieczenie iPhone 12. Co więcej, opłacalność zakupu ubezpieczenia wzrasta wprost proporcjonalnie do wartości telefonu – im droższy telefon, tym droższa naprawa uszkodzeń i tym bardziej opłaca się wykupić dla niego ubezpieczenie. Właśnie dlatego ubezpieczenie iPhone 12 Pro lub ubezpieczenie iPhone 13 Pro Max jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Ubezpiecz iPhone’a w ofercie Lantre Care!

Ubezpieczenie smartfona w ofercie Lantre Care to zdecydowanie najlepszy sposób ochrony telefonu przed niepożądanymi zdarzeniami. Bogaty wybór zakresu ochrony oraz jej długości czyni tę ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną. Co więcej, wykupienie ubezpieczenia Lantre Care jest niezwykle korzystne cenowo, szczególnie jeśli porównać koszt ubezpieczenia z ewentualnym kosztem naprawy uszkodzonego telefonu lub zakupem zupełnie nowego.

W przypadku urządzeń Apple, ubezpieczenie Lantre Care możesz wykupić dla dowolnego sprzętu, niezależnie od modelu, koloru czy wersji pamięciowej. Wszystkie szczegóły dotyczące tej usługi znajdziesz w osobnej zakładce na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do skorzystania z oferty!