Apple TV - co to jest, jak z niego korzystać?

Pewnie nieraz spotkałeś się z nazwą Apple TV. Apple TV to nie tylko platforma do oglądania filmów i seriali, ale coś znacznie więcej. Co dokładnie? W tym artykule prezentujemy najważniejsze informacje o Apple TV - co to jest i jak z niego korzystać. Przeczytaj!

Apple TV - jak działa i co to jest?

Jesteś fanem filmów i seriali? Chcesz rozbudować swój ekosystem Apple? A może korzystasz z inteligentnych rozwiązań HomeKit? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, oferta Apple TV jest skierowana właśnie do Ciebie. Czym dokładnie jest Apple TV? Czy warto zainteresować się filmową (i nie tylko) ofertą od Apple? Sprawdźmy to!

Nazwa Apple TV ma co najmniej 3 różne znaczenia - może to być przystawka do telewizora, platforma streamingowa oraz inteligentne rozwiązania. Co to dokładnie oznacza?

1. Przystawka do telewizora

Po pierwsze, Apple TV to tzw. przystawka do telewizora, czyli urządzenie w postaci niewielkiej skrzyneczki, którą należy podłączyć do telewizora lub innego urządzenia ekranowego. Z przystawką Apple TV zyskujesz dostęp do szerokiej oferty platform VOD, a także szereg innych funkcjonalności. Jeśli posiadasz starszy model telewizora, z przystawką Apple TV zamienisz go w pełnoprawny telewizor Smart TV.

2. Platforma streamingowa

Po drugie, pod pojęciem Apple TV kryje się też aplikacja Apple TV +, czyli platforma streamingowa Apple plus do oglądania filmów i seriali na życzenie. Dzięki wykorzystaniu przystawki Apple TV możesz zainstalować nie tylko aplikację Apple TV+, ale również inne popularne serwisy streamingowe, np. Netflix, Amazon Prime, HBO Max czy Disney+. Wszystkie wymienione aplikacje (Apple TV apps) są dostępne w sklepie App Store w polskiej wersji językowej (Apple TV Polska).

Jakie treści oferuje platforma autorska platforma od Apple, czyli Apple TV+? Oferta serwisu jest niezwykle bogata - możesz przebierać wśród setek tytułów. W obszernej bibliotece Apple Originals znajdziesz filmy fabularne, seriale, dokumenty, programy rozrywkowe, a nawet programy dla dzieci.

3. Inteligentne rozwiązania

Po trzecie, Apple TV to również usługa kompatybilna z różnymi sprzętami marki Apple. Z wykorzystaniem Apple TV możesz m.in. sterować inteligentnymi urządzeniami Apple HomeKit, a także w łatwy sposób udostępniać ekran swoich urządzeń mobilnych na linii telewizor-iPhone.

Co jeszcze musisz wiedzieć o poszczególnych możliwościach Apple TV? Filmy i seriale to nie wszystko, czego możesz spodziewać się po Apple TV. Oferta jest jeszcze bogatsza. W dzisiejszym artykule omawiamy wszystkie szczegóły i korzyści, których dostarcza usługa Apple TV.

Na czym oglądać Apple TV?

Na wstępie zaznaczmy, że nie istnieje coś takiego jak telewizor Apple TV. Jak na razie firma Apple nie produkuje własnych odbiorników, natomiast umożliwia rozszerzenie funkcjonalności telewizorów innych producentów. Wszystko za sprawą wspomnianej przystawki, podłączanej do telewizora z wykorzystaniem kabla HDMI.

Urządzenie Apple TV ma kształt niewielkiej skrzyneczki, którą możesz postawić obok swojego telewizora. Z tyłu urządzenia znajdziesz trzy wejścia: wejście na kabel zasilający, port HDMI oraz gniazdo na fizyczny kabel internetowy. W zestawie z urządzeniem otrzymasz pilot Apple z przyciskami oraz portem do ładowania wbudowanej baterii przy pomocy kabla lightning.

Apple TV - jak oglądać ulubione filmy i seriale?

Urządzenie Apple TV możesz podłączyć do telewizora lub monitora (za pomocą kabla HDMI) lub zdalnie sparować z dowolnym urządzeniem ekranowym Apple, takim jak telefon iPhone, tablet Apple iPad czy komputer Mac. Apple TV musi posiadać stały dostęp do internetu - poprzez sieć Wi-Fi lub fizyczny kabel internetowy.

Przystawka Apple TV posiada też własną pamięć wbudowaną (32 lub 64 GB). Dzięki temu możesz instalować na niej ulubione aplikacje ze sklepu Apple: VOD (platformy z filmami i serialami na życzenie), serwisy do strumieniowania muzyki (w tym Apple Music) lub też gry wideo. Apple TV jest kompatybilne z platformą gamingową Apple Arcade i umożliwia granie na telewizorze, z wykorzystaniem pada.

Może Cię zainsteresować: Apple Arcade - co to jest, jak i na czym z niego korzystać?

Apple TV - generacje przystawki telewizyjnej

Pierwsze urządzenie Apple TV miało swoją premierę w 2007 roku. Od tamtej pory firma Apple zaprezentowała już kilka generacji swojej przystawki. W obecnej ofercie Apple znajdziesz przystawkę Apple TV 4K (2. generacji), która umożliwia strumieniowanie treści w wysokiej jakości 4K oraz technologii HDR. Najnowszy Apple TV jest napędzany przez wydajny procesor A12 Bionic. Wcześniejsza generacja Apple TV również umożliwiała transmisję w jakości 4K, natomiast poprzednie - jedynie w jakości HD lub Full HD. Jeśli zechcesz korzystać z przystawki Apple TV, cena zakupu będzie uzależniona od wybranej wersji pamięciowej.

Apple TV a inne przystawki telewizyjne

Przystawka Apple TV to jabłkowy odpowiednik innych przystawek do telewizora, np. Google Chromecast, która także umożliwia instalację różnorodnych aplikacji. Z kolei wyróżnikiem Apple TV jest możliwość korzystania z inteligentnych funkcji w całym ekosystemie Apple (na różnych urządzeniach tej marki), nie tylko na telewizorze. Co więcej, iPhone lub iPad w parze z Apple TV umożliwia sterowanie inteligentnymi urządzeniami wchodzącymi w skład usługi Apple HomeKit.

Polecane produkty z kategorii Apple TV

Apple TV - aplikacja streamingowa stworzona z myślą o Tobie

Zwróć uwagę, że Apple TV oraz Apple TV + to odmienne pojęcia. Apple TV jest określeniem ogólnym, stosowanym głównie w odniesieniu do przystawki telewizyjnej, a tylko potocznie do platformy streamingowej. Właściwym określeniem platformy streamingowej jest Apple TV z plusem (Apple TV+). Subskrypcja platformy odbywa się na zasadzie comiesięcznej opłaty (24,99 zł w planie indywidualnym na dzień: 30.08.2022).

Aby wykupić usługę, musisz jedynie posiadać konto Apple ID, czyli standardowe konto użytkownika w ekosystemie Apple. Jeżeli chcesz dopiero poznać ofertę serwisu Apple TV (seriale lub inne produkcje podzielone na odcinki), pierwszy odcinek każdego serialu lub programu możesz obejrzeć całkowicie za darmo. Wystarczy Ci do tego aktywne konto Apple i aplikacja Apple TV+ pobrana na dowolne urządzenie Apple lub na telewizor z funkcją Apple AirPlay.

Jeśli posiadasz przystawkę Apple TV, ulubione filmy i seriale możesz oglądać wspólnie z przyjaciółmi dzięki funkcji SharePlay w aplikacji FaceTime. Być może zechcecie obejrzeć film z tłumaczeniem na język polski poprzez Apple TV? Filmy po polsku to zazwyczaj produkcje zagraniczne, opatrzone jedynie polskimi napisami.

3 miesiące za darmo dla nowych użytkowników!

Dla nowych użytkowników przystawki Apple TV, producent przygotował specjalną promocję. Przy zakupie najnowszej przystawki Apple TV, abonament za subskrypcję platformy będzie liczony dopiero od czwartego miesiąca użytkowania. Pierwsze 3 miesiące otrzymasz zupełnie za darmo. Jest to czas, który możesz poświęcić na zaznajomienie się z ofertą platformy. Aby zapłacić za kolejne miesiące korzystania z platformy, do swojego konta Apple musisz mieć podpiętą kartę płatniczą. Innym rozwiązaniem jest zasilenie konta Apple kartą prezentową gift card.

Pamiętaj, że subskrypcję możesz w dowolnym momencie anulować. Jak zrezygnować z Apple TV +? Niezależnie od rodzaju urządzenia, na którym korzystasz z Apple TV, rezygnacja jest najprostsza do wykonania przez internet. Aby zrezygnować z usługi, wejdź na stronę tv.apple.com/pl (Apple TV online), zaloguj się do swojego konta, wejdź w Ustawienia > Subskrypcje > Zarządzaj > i wybierz opcję Anuluj subskrypcję.

Apple TV - filmy i seriale na wyciągnięcie ręki

Jeżeli korzystasz z ekosystemu Apple, a przy tym jesteś miłośnikiem filmów i seriali, Apple TV zamieni Twój dom w prawdziwe centrum rozrywki. Dzięki przystawce od Apple i aplikacji streamingowej Apple TV+, filmy oraz inteligentne funkcje będziesz miał na wyciągnięcie ręki.

Zachęcamy do odwiedzenia Autoryzowanego sklepu Apple Lantre, w którym znajdziesz topowe urządzenia Apple, w tym przystawki Apple TV, komputery Apple, a nawet monitory.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Sklep Lantre.pl jest autoryzowanym sprzedawcą Apple. Zapraszamy!