Apple One - co to jest, jak działa i ile kosztuje?

Płacisz abonament za muzyczne i filmowe usługi streamingowe? Jesteś zapalonym graczem? Pakiet Apple One pomoże Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy oferując to, czego potrzebujesz w bardzo atrakcyjnej cenie. Zobacz, czym dokładnie jest pakiet Apple One, jak działa, z jakich usług się składa i ile kosztuje?

Co to jest Apple One?

Apple One, to usługi Apple w jednym pakiecie. Firma Apple zebrała w całość kilka swoich flagowych usług takich jak: iCloud+, Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade i zaoferowała użytkownikom w formie subskrypcji dostępnej w bardzo atrakcyjnej cenie - opłacając abonament Apple One otrzymujesz zestaw usług w ramach jednej opłaty.

Jak działa Apple One?

Sposób działania pakietu Apple One jest bardzo prosty. Zamiast kupować kilka usług i płacić za każdą osobno, możesz wybrać dostęp do całości i opłacać jedną fakturę. To nie tylko bardzo wygodne rozwiązanie, ale również opłacalne.

Pakiet Apple One dostępny jest w dwóch planach abonamentowych:

 1. Dla Ciebie
 2. Dla Rodziny

Pierwszy z nich dedykowany jest pojedynczym osobom. Jeśli go wybierzesz, otrzymasz dostęp do wszystkich usług Apple One w ramach swojego konta Apple. 

Plan Dla Rodziny pozwala na dzielenie się usługami pakietu Apple One z członkami rodziny. Dostęp do usług, poza Tobą, otrzymać może nawet 5 innych osób, których łączy Chmura rodzinna Apple. Każda z osób dostanie indywidualny akces do wszystkich subskrypcji, dzięki czemu, zarówno aktywność każdego członka rodziny, jak i jego pliki czy dokumenty, nie są widoczne dla pozostałych użytkowników Apple One Dla Rodziny.  

Jak rozpocząć korzystanie z Apple One?

Aktywację usługi Apple One możesz przeprowadzić na 2 sposoby:

 1. Za pomocą strony internetowej one.apple.com
 2. Za pomocą urządzenia Apple takiego jak iPhone czy iPad.

Fot. Apple One - Mac - rozpoczęcie korzystania z usługi

Fot. Apple One - Mac - rozpoczęcie korzystania z usługi

 

W pierwszym przypadku, po przejściu na stronę one.apple.com otworzy Ci się Apple Store - wystarczy, że wybierzesz jeden z planów i rozpoczniesz bezpłatny okres próbny:

W sytuacji, gdy chcesz aktywować Apple One na iPhone wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Ustawienia na iOS.
 2. Wybierz swoje konto Apple ID.
 3. Przejdź do Subskrypcje.
 4. System sam zaproponuje Ci skorzystanie z usługi Apple One.

 

Apple One - iPhone subskrypcje

Fot. Apple One - iPhone subskrypcje

 

Jak udostępnić usługi Apple One Dla Rodziny?

Jeśli chcesz udostępnić usługi wchodzące w skład pakietu Apple One Dla Rodziny, musisz skonfigurować chmurę Apple Family:

 1. Otwórz Ustawienia na iOS.
 2. Wybierz swoje konto Apple ID.
 3. Przejdź do Chmura rodzinna.
 4. Stuknij w Skonfiguruj rodzinę.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Gdy Twoja Chmura rodzinna Apple jest gotowa, możesz zaprosić do niej osoby, którym chcesz udostępnić usługi Apple One Family:

 1. Otwórz Ustawienia na iOS.
 2. Wybierz Rodzina.
 3. Stuknij w ikonę z plusem w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Możesz skorzystać z propozycji, jakie wyświetli Ci Twój iPhone lub zaprosić inne osoby.
 5. W tym miejscu możesz również utworzyć konto dziecka i przypisać je do Twojej rodziny.  

 

Fot. Apple One dla rodziny - iPhone

Fot. Apple One dla rodziny - iPhone

 

To samo możesz zrobić wykorzystując komputer Mac:

 1. Kliknij w menu Apple.
 2. Wybierz Ustawienia Systemowe.
 3. Kliknij w Chmura rodzinna.
 4. Wybierz Skonfiguruj rodzinę.
 5. W nowym oknie będziesz mógł zaprosić członków rodziny, utworzyć konto dziecka lub zrobić to później.

 

Apple One dla rodziny - Mac

Fot. Apple One dla rodziny - Mac

Co wchodzi w skład Apple One?

Pakiet Apple One w polskiej wersji składa się z 4 usług:

Apple iCloud+

Apple iCloud+, to dostęp do dysku w chmurze Apple, na którym możesz składować swoje pliki, dokumenty czy kopie zapasowe. W planie Apple One Dla Ciebie otrzymasz 50 GB miejsca na dane, natomiast w opcji Dla Rodziny aż 200 GB przestrzeni do podziału dla wszystkich członków. Więcej o usłudze iCloud przeczytasz w naszym artykule: iCloud - co to jest i jak korzystać? Poradnik o chmurze Apple

Apple TV+

Apple TV+, to serwis oferujący dostęp do filmów, programów i seriali, w którym znajdziesz takie hity jak „The Morning Show”, „Rozdzielenie” czy „Ted Lasso”. Więcej informacji o tej usłudze znajdziesz w naszym artykule: Apple TV - co to jest, jak z niego korzystać?

Apple Music

Apple Music - to streamingowa usługa muzyczna oferująca dostęp do blisko 100 milionów utworów, które możesz słuchać online lub pobrać na swoje urządzenie. Co istotne, Apple Music, w przeciwieństwie np. do Spotify, zawiera bogatą bibliotekę piosenek w jakości bezstratnej, co pozwala na słuchanie muzyki w najwyższej jakości

Apple Arcade

Apple Arcade, to subskrypcyjna platforma gamingowa zawierająca ponad 200 niesamowitych gier, w które można grać online i offline. Więcej o tej usłudze przeczytasz w artykule: Apple Arcade - co to jest, jak i na czym z niego korzystać?

Apple One – cena

Każdą z usług, która wchodzi w skład pakietu Apple One możesz kupić osobno. Jednak suma kosztów każdej z nich znacząco przekracza cenę usługi all-in-one. Poniższe ceny są aktualne na dzień publikacji artykułu.

Pakiet Apple One dla Ciebie kosztuje 34,99 zł miesięcznie. Jeśli chciałbyś kupić każdą z usług, które wchodzą w jego skład, musiałbyś zapłacić 86,96 zł:

 • Apple iCloud+ 50 GB – 4,99 zł
 • Apple TV+ - 34,99 zł
 • Apple Music – 21,99 zł
 • Apple Arcade – 24,99 zł

Jeszcze taniej, w przeliczeniu na jedną osobę, wyjdzie pakiet Apple One w opcji Dla Rodziny. Zamiast płacić 109,96 zł za wszystkie usługi, wspólnie z rodziną zapłacicie 44,99 zł. Tak kształtuje się koszt pojedynczych usług (z możliwością współdzielenia z innymi osobami) wchodzących w skład rodzinnego Apple One:

 • Apple iCloud+ 200 GB – 14,99 zł
 • Apple TV+ - 34,99 zł
 • Apple Music – 34,99 zł
 • Apple Arcade – 24,99 zł

Czy opłaca się kupić Apple One? Cena za pakiet, w porównaniu z sumą opłat za pojedyncze subskrypcje jest nawet o 60% niższa, więc odpowiedź jest oczywista.

Bezpłatny okres próbny

Pierwszy miesiąc za subskrypcje Apple One, zarówno w opcji Dla Ciebie jak i Dla Rodziny, jest bezpłatny. Jeśli w tym momencie korzystasz już z usług, które wchodzą w jej skład, do momentu zakończenia okresu próbnego będziesz za nie płacić.

Po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego, subskrypcja Apple One automatycznie się odnowi. Jeśli uznasz, że już nie potrzebujesz do niej dostępu, w każdej chwili możesz zrezygnować.

Polecane produkty z kategorii Kable i adaptery Mac

Apple One - czy warto?

Pakiet Apple One to najopłacalniejszy zestaw usług łączący serwis muzyczny, filmowy i gamingowy z chmurą na dane. Poza atrakcyjną ceną, która często jest dużo niższa niż pojedynczy zakup porównywalnej jednej usługi u konkurencji (np. abonament Netflix 4K to koszt 60 zł miesięcznie na dzień publikacji artykułu), każda z usług wchodzących w skład pakietu wyróżnia się wysoką jakością. 

Apple iCloud+ to bezpieczny i wygodny dysk w chmurze dla użytkowników Apple, Apple TV+ zapewnia dostęp do wielu hitów filmowych i serialowych.

Apple Music oferuje bezstratną jakość brzmienia, której nie mają inne popularne serwisy (np. Spotify), a Apple Arcade to platforma dla graczy, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Nie można pominąć również informacji o możliwości zakupu Apple One Family, gdzie koszt dostępu do 4 usług w przeliczeniu na jednego członka rodziny to zaledwie 7,50 zł! 

Gdy już wiesz, jak działa i ile kosztuje Apple One, odwiedź sklep Lantre - autoryzowanego sprzedawcę Apple. W naszej ofercie znajdziesz topowe sprzęty Apple: komputery Mac, iPady, iPhone’y i dedykowane im akcesoria (np. słuchawki AirPods czy monitory Apple Studio Display).

Każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Dla przedstawicieli sektora B2B mamy również możliwość odroczenia płatności za zakupiony sprzęt. Zapraszamy!

 

 

Źródła

1. Oficjalna strona Apple