Zadbaj o zdrowie w Nowym Roku z Apple Watch!

Początek Nowego Roku to doskonała okazja, aby zmienić swoje złe nawyki i zadbać o zdrowie. W roli asystenta, który będzie na bieżąco kontrolować Twoje tętno, sen czy natlenienie krwi idealnie spisze się Apple Watch. Zobacz, jakie funkcje oferuje zegarek Apple, dzięki którym utrzymasz swoje zdrowie pod pełną kontrolą.

Apple Watch - przedłużenie telefonu iPhone

Zegarek Apple Watch, to nie tylko inteligentny dodatek do iPhone’a, ale również osobisty asystent zdrowotny na nadgarstku. Umożliwia:

 1. Odbieranie połączeń.
 2. Przeglądanie powiadomień.
 3. Płatności zbliżeniowe.
 4. Korzystanie z aplikacji bez konieczności sięgania po telefon.

Jego zdrowotne funkcje, takie jak:

 • monitorowanie tętna,
 • poziomu tlenu we krwi,
 • wykonywanie EKG,
 • wykrywanie upadków,

działają autonomicznie, zapewniając spokój nawet wtedy, gdy iPhone jest poza zasięgiem. Wszystkie zebrane dane są stale analizowane i przechowywane z troską o prywatność i bezpieczeństwo, abyś mógł śledzić swoje postępy i w razie potrzeby niezwłocznie reagować.

Funkcje Apple Watch pomagające dbać o zdrowie

Apple Watch, działający na systemie watchOS, wykorzystuje zaawansowane czujniki do monitorowania Twojej aktywności fizycznej oraz kluczowych wskaźników zdrowotnych. Wbudowane aplikacje nie tylko śledzą Twoje postępy, ale także zachęcają do utrzymania lub poprawy aktywności. Dzięki App Store, możesz również pobierać aplikacje firm trzecich, które oferują możliwość dostosowania do osobistych potrzeb i celów zdrowotnych.

Apka Zdrowie

Apka Zdrowie pełni rolę prywatnego menedżera zdrowia, agregując dane z wielu źródeł w celu zapewnienia holistycznego spojrzenia na Twoje zdrowie i aktywność. Korzystając z aplikacji możesz śledzić informacje o poziomie aktywności, statystyki dotyczące snu, a także zarządzać szczegółami medycznymi takimi jak przyjmowane leki.

Apka Sen

Apple Watch to również zegarek monitorujący sen. Za pomocą apki Sen, pomoże Ci kontrolować jakość Twojego snu, stale badając:

 • Fazy snu i długość odpoczynku,
 • Godziny, w których kładziesz się spać,
 • Poranny budzik, pozwalając dopasować łagodne alarmy dźwiękowe i sygnały haptyczne,
 • Czas relaksu ułatwiający zasypianie,
 • Szybkość oddechów i tętno podczas snu.

Korzystając z aplikacji będziesz mógł ustawić sobie cele związane ze snem, dzięki którym Twój odpoczynek będzie efektywniejszy.

 

Apple Watch - apka Sen

Fot. Apple Watch - apka Sen

 

Apka Trening

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie, nie możesz zapominać o ruchu. Dzięki apce Trening, będziesz mógł zarządzać swoimi sesjami treningowymi na bieżąco kontrolując czas ćwiczeń, tętno czy spalone kalorie. Co więcej, apka Trening może działać jak trener personalny, śledząc Twoje postępy, motywując Cię do jeszcze lepszej aktywności i podsumowując osiągnięte wyniki.

 

Apple Watch - apka Trening

Fot. Apple Watch - apka Trening

 

Apka posiada zdefiniowanych kilka rodzajów aktywności, takich jak kardio, HIIT, bieg w plenerze, szybki spacer, orbitrek, treningi siłowe, koszykówka, tenis, a w razie braku dostępnej opcji, pozwala dodać niestandardowy rodzaj ćwiczeń.  

Apka Aktywność

Kolejną apką, która pomoże Ci zadbać o ruch, zmotywuje Cię do osiągania jeszcze lepszych wyników i pozwoli zdefiniować dzienne cele jest Aktywność. Wykorzystując czujniki zegarka, apka ta śledzi i prezentuje codzienną aktywność fizyczną w trzech kategoriach: ruch, ćwiczenia i stanie. Wyniki są przedstawiane przez pierścienie aktywności, które zamykają się w miarę osiągania codziennych celów, dając wizualną i motywującą informację zwrotną.

 

Apple Watch - apka Aktywność

Fot. Apple Watch - apka Aktywność

 

Apka Tlen we krwi

Natlenienie krwi to parametr określający ogólną kondycję organizmu wyrażany w procentach. Dzięki apce Tlen we krwi możesz sprawdzić swój wynik, aby w razie znacznych odchyłów od normy (95-100%), odpowiednio zareagować.

Apka Tlen we krwi jest niedostępna dla zegarków Apple Watch SE – wymaga smartwatcha Series 6, Ultra lub nowszych.

Apka EKG

Apka EKG dostępna w Apple Watch Series 4 i nowszych modelach, w tym Ultra, to narzędzie pozwalające na samodzielne przeprowadzanie elektrokardiogramów. Funkcja ta ułatwia szybką ocenę rytmu serca i wychwycenie ewentualnych nieregularności.

Co ciekawe, badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda wykazały, że Apple Watch może być skutecznym narzędziem do wykrywania arytmii, nawet u najmłodszych użytkowników.

Apka Śledzenie cyklu

Apka Śledzenie cyklu pozwala kobietom monitorować swój cykl menstruacyjny za pomocą zegarka Apple Watch. Program, po dodaniu informacji dotyczących krwawienia i powiązanych objawów, dzięki danym o tętnie i temperaturze, może przewidywać nadchodzące miesiączki i dni płodne. Informacje dostarczane przez apkę są pomocne nie tylko przy planowaniu rodziny, ale również przyczyniają się do lepszego zrozumienia i dbania o własne ciało.

Apka Tętno

Mierzenie tętna to kolejna funkcja iWatcha. Korzystając z apki Tętno, możesz monitorować liczbę uderzeń serca na minutę zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i w stanie spoczynku. Aplikacja zapisuje dane w postaci przejrzystych wykresów, dzięki czemu możesz obserwować zmiany tętna w czasie i dostosować swój tryb życia lub trening do aktualnych potrzeb organizmu.

 

Apple Watch - apka Tętno

Fot. Apple Watch - apka Tętno

 

Alarmowe SOS

Funkcja Alarmowe SOS, dostępna w nowszych modelach zegarków, taki jak:

 • Apple Watch 8,
 • Apple Watch 9,
 • Apple Watch SE 2. generacji
 • Apple Watch Ultra (1 i 2. generacji),

dba o bezpieczeństwo użytkownika. Wykrywając groźny upadek lub wypadek samochody, smartwatch automatycznie wezwie pomoc i poinformuje zdefiniowane kontakty alarmowe.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Ultra

Apple Watch - pytania związane z tematem

1. Jak połączyć Apple Watch z aplikacją Zdrowie?

Parowanie Apple Watch z aplikacją Zdrowie na iPhone odbywa się automatycznie. Po sparowaniu zegarka z telefonem, dane zebranie przez urządzenie automatycznie synchronizują się z aplikacją. Proces ten wygląda identycznie również w przypadku iPada.

2. Dlaczego nie mogę połączyć się z Apple Watch, aby zsynchronizować dane?

Jeśli po włączeniu apki Zdrowie na iOS lub iPadOS nie widzisz danych z zegarka, to:

 1. Otwórz apkę Zdrowie na iPhone lub iPadzie.
 2. Tapnij w swój profil i wybierz Urządzenia.
 3. Wskaż swój zegarek Apple Watch na liście urządzeń.
 4. Stuknij w Ustawienia prywatności i zobacz, czy wszystkie opcje są włączone.

Jeśli po tych czynnościach, problem nadal występuje, spróbuj zaktualizować swojego iPhone i Apple Watcha do najnowszych wersji oprogramowania. Upewnij się również, że oba urządzenia się naładowane i maja włączone Wi-Fi oraz Bluetooth.

3. Czy warto kupić Apple Watch dla zdrowia?

Tak! Zegarek Apple jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Funkcje Apple Watch związane z monitoringiem funkcji zdrowotnych, takich jak tętno czy natlenienie krwi, mogą być początkowym krokiem do wczesnego wykrywania potencjalnych problemów zdrowotnych. Zegarek może alarmować użytkownika o nieprawidłowościach, np. sugerując arytmię serca, co powinno zachęcić do konsultacji z lekarzem.

Należy jednak pamiętać, że mimo zaawansowanych możliwości, Apple Watch nie zastąpi profesjonalnych badań medycznych. Jest jedynie narzędziem wspierającym, które powinno być używane w połączeniu z regularnymi wizytami u specjalistów i nie może być traktowane jako autonomiczne urządzenie diagnostyczne.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 9

Wybierz idealny model zegarka Watch w sklepie Lantre

Zegarek Apple Watch może być doskonałym partnerem w trakcie codziennej aktywności, podczas snu czy intensywnego treningu. Dzięki zaawansowanym czujnikom, nie tylko monitoruje funkcje zdrowotne, ale również skutecznie motywuje do osiągnięcia lepszych wyników.

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z monitorowaniem aktywności i funkcji życiowych, Apple Watch SE jest świetnym wyborem. Dostępny w rozmiarach koperty 40 mm lub 44 mm, będzie idealny dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie watchOS.

W sytuacji, gdy interesuje Cię zegarek monitorujący pracę serca, potrafiący wykonać EKG czy sprawdzić poziom tlenu we krwi, zainwestuj w Apple Watch Series. Ten flagowy model oferowany w rozmiarach 41 mm lub 45 mm, wyposażony jest we wszystkie niezbędne sensory kontrolujące stan zdrowia oraz najnowsze funkcje, takie jak np. dwukrotne stuknięcie palcami.

Jeśli zaś poszukujesz urządzenia, które sprosta wyzwaniom najbardziej ekstremalnych aktywności sportowych, Apple Watch Ultra 2 z kopertą 49 mm spełni wszystkie Twoje oczekiwania. To model oferujący najmocniejsze podzespoły i wiele wyjątkowych funkcji, takich jak np. najjaśniejszy ekran o luminancji 3000 nitów czy przystosowanie do uprawiania sportów wodnych, w tym nurkowania.

Każdy model Apple Watch, wraz z szeroką gamą akcesoriów, znajdziesz w sklepie Lantre, autoryzowanego sprzedawcy Apple. W ofercie posiadamy duży wybór pasków, obudów oraz słuchawki AirPods, które doskonale spiszą się w trakcie treningów.

Pamiętaj, że każdy zakup w Lantre możesz rozłożyć na wygodne w spłacie raty lub skorzystać z leasingu. Zapoznaj się również z ofertą Lantre Plan, dzięki której możesz odłożyć spłatę na 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów, z możliwością podziału na 36 wygodnych rat po upływie tego okresu. Zapraszamy!

 

 

Źródła

1. Oficjalna strona Apple

2. Portal: Myhealthyapple.com: https://www.myhealthyapple.com/stanford-university-research-confirms-the-utility-of-apple-watch-for-identifying-arrhythmias-in-children/