Apple Black Friday 2023 - co warto kupić podczas Czarnego Piątku?

Black Friday, czyli wielkie święta miłośników cenowych okazji już są. Jakie produkty Apple najbardziej opłaca się kupić podczas Czarnego Piątku? Oto lista produktów, w które warto zainwestować przy okazji Apple Black Week 2023!

Czarny Piątek 2023 - kiedy jest Black Friday?

Black Friday to ważny dzień dla wszystkich łowców okazji i tropicieli zniżek. Co to jest Black Friday? To konkretny dzień w roku, w którym sklepy (stacjonarne i internetowe) organizują wyjątkowe promocje. Idea Czarnego Piątku narodziła się w Stanach Zjednoczonych, lecz z czasem przeniosła się do innych krajów na całym świecie, w tym również do Polski. Ceny produktów z okazji Czarnego Piątku bywają obniżane nawet o kilkadziesiąt procent.

Kiedy Black Friday jest organizowany w Polsce? W naszym kraju Czarny Piątek wypada w ostatni piątek listopada. Tegoroczny Black Friday w Polsce wypada więc 24 listopada. To idealny moment przed świętami, aby zrobić prezent sobie lub bliskim.

Niektóre sklepy wydłużają czas trwania promocji organizując Black Week (Czarny Tydzień), który trwa przez cały czwarty tydzień listopada (od poniedziałku do niedzieli). Kulminacją Czarnego Tygodnia jest oczywiście Czarny Piątek. Czy domyślasz się zatem, od kiedy jest Black Week? Otóż Black Week 2023 wypada od 20 do 27 listopada.

Cyber Monday - cyfrowe święto

Coraz większą popularnością cieszy się również Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek), który wypada bezpośrednio po Czarnym Tygodniu. W odróżnieniu od Black Friday, Apple Cyber Monday obejmuje najczęściej wyprzedaże w sklepach internetowych.

Zobacz także: Apple Cyber Monday 2023 - co warto wybrać podczas obniżek cenowych?

Chcesz zainwestować w Apple? Black Friday to doskonała okazja!

Zastanawiasz się gdzie kupić iPhone w Black Friday? Planujesz zakup laptopa MacBook? Apple Black Friday, to idealny moment. Jeśli od dawna planujesz zakup sprzętu marki Apple, promocje z okazji Black Friday (np. promocja iPhone'a lub MacBooka) dodatkowo Cię zmotywuje. Przewaga urządzeń Apple nad urządzeniami innych producentów dotyczy wielu aspektów.

Największe zalety tych urządzeń to:

 • dopracowany ekosystem,
 • świetna wydajność,
 • wysoki stopień prywatności,
 • a także szeroko pojęte bezpieczeństwo korzystania z poszczególnych urządzeń i ich systemów.

Ekosystem Apple jest uznawany za jednej z najlepszych w swojej kategorii. Współpraca poszczególnych urządzeń Apple (komputer Mac/laptop Apple/smartfon iPhone/tablet iPad/słuchawki AirPods/iWatch - w dowolnej konfiguracji) jest perfekcyjna. Wynika to  systemów Apple współpracujących między sobą oraz z zastosowania technologii na przykład, takich jak: AirPlay, AirDrop, Handoff, które są zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń marki Apple.

Zobacz także: Ekosystem Apple - czym jest i jakie korzyści może Ci dać?

Urządzenia Apple są również niedoścignione pod względem swojej żywotności i wydajności działania. Dzięki dobrym komponentom i doskonałej optymalizacji systemów operacyjnych poszczególne urządzenia nawet po wielu latach użytkowania działają tak samo dobrze co w dniu zakupu.

Dopracowane systemy i jakościowy hardware przekładają się również na wysoki stopień bezpieczeństwa i prywatności. Dla przykładu, system iOS jako system zamknięty uniemożliwia instalację aplikacji lub innego oprogramowania spoza oficjalnych źródeł (np. spoza sklepu App Store). Dzięki temu ryzyko zainfekowania iPhone'a lub innych produktów Apple złośliwym oprogramowaniem jest bliskie zeru.

Tylko od Ciebie zależy, który smartfon wybierzesz. Jeśli od dawna planowałeś zakup smartfona iPhone na Black Friday może okazać się najlepszym momentem do realizacji Twoich planów.

Polecane produkty z kategorii iPhone

2. MacBook Air na Black Friday

13-calowy MacBook Air to najbardziej podstawowy laptop z katalogu urządzeń Apple, do wyboru masz dwa modele: MacBook Air M1 oraz zupełnie nowy MacBook Air M2. Jeśli potrzebujesz lekkiego komputera przenośnego do średnio wymagającej pracy w biurze, w domu lub w podróży, to model Air będzie dla Ciebie idealny. MacBook Air na Black Friday, to też najlepszy wybór, jeśli szukasz dobrego laptopa do rozrywki (np. do oglądania filmów) lub do zwykłego przeglądania internetu.

Polecane produkty z kategorii MacBook Air

3. MacBook Pro na Black Friday

Jeżeli jesteś wymagającym użytkownikiem, lepszą propozycją będą dla Ciebie laptopy MacBook Pro na Black Friday, do wyboru masz kilka modeli: MacBook Pro 13 M2 lub M1, MacBook Pro 14 i 16, które odróżnisz od siebie, kierując się m in. przekątną ekranu. Model Pro będzie dla Ciebie idealny, jeżeli spełniasz któryś z dwóch warunków:

 • potrzebujesz laptopa do obsługi zaawansowanych programów,
 • cenisz sobie wysoką jakość i wygodę korzystania ze sprzętu o najlepszych parametrach.

Ilość dostępnych podstawowych konfiguracji i konfiguracji CTO laptopów MacBook Pro jest ogromna. Konfigurację dla siebie powinieneś uzależnić od swoich indywidualnych potrzeb.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro

MacBook Pro - podział ze względu na ilość pamięci RAM

4. iMac na Black Friday

Komputer stacjonarny iMac sprawdzi się tak samo dobrze w biurze, jak i w domu. iMac jest urządzeniem typu all-in-one, czyli komputerem i monitorem w jednym - wszystkie podzespoły komputera są zamknięte w obudowie monitora. Komputer Apple iMac jest dostarczany w zestawie z myszką i klawiaturą, zatem jest gotowy do pracy natychmiast po zakupie.

5. Komputer stacjonarny Mac - Black Friday

Jeżeli szukasz typowego komputera stacjonarnego w postaci jednostki centralnej, masz do wyboru dwa urządzenia:

 • Mac mini,
 • Mac Studio.

Polecane produkty z kategorii Mac Studio

Oba komputery przyjmują formę małej skrzyneczki, którą możesz postawić na biurku - przy czym Mac Studio jest dwa razy wyższy. Komputer Mac mini jest przeznaczony do średnio wymagającej pracy lub do rozrywki. Z kolei Mac Studio to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy potrzebują mocnego komputera do obsługi profesjonalnych programów. Do każdego z wymienionych komputerów należy dokupić monitor (może to być dedykowany monitor Studio Display) i ewentualnie dodatkowe akcesoria (mysz, klawiatura).

Polecane produkty z kategorii Mac mini

6. iPad na Black Friday

Jeżeli szukasz kompaktowego urządzenia, świetną propozycją będzie dla Ciebie tablet iPad. W ofercie Apple znajdziesz cztery różne modele iPadów:

 • klasyczne,
 • mini,
 • Air,
 • Pro.

Każdy model posiada inne cechy, a więc będzie mniej lub bardziej odpowiedni do konkretnych zadań. Jeżeli od jakiegoś czasu masz zamiar kupić tablet. Promocja iPad na Black Friday może być najleszym momentem do tego.  

Może Cię zainsteresować: Jaki iPad wybrać? Znajdź model dla siebie!

Polecane produkty z kategorii iPad

7. Apple Watch na Black Friday

Zegarek Apple Watch możesz śmiało traktować jako "namiastkę" smartfona. Masz do niego dostęp w każdej chwili, bezpośrednio ze swojego nadgarstka. Pamiętaj tylko, że każdy Apple Watch wymaga sparowania z iPhone'em. Jeśli wybierzesz zegarek w wersji Cellular, prowadzenie połączeń telefonicznych będzie możliwe nawet w sytuacji, gdy nie będziesz mieć przy sobie iPhone'a. 

Nadal zastanawiasz się nad zakupem? Apple Watch na Black Friday może stać się odpowiednim czasem do spełenia tych planów. Jaki model najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Kieruj się własnymi potrzebami, a z pewnością wybierzesz zegarek, który będzie Ci służyć przez wiele lat.

 

Polecane produkty z kategorii Apple Watch

8. Black Friday - AirPods

Wśród najpopularniejszych akcesoriów marki Apple znajdziesz słuchawki AirPods. Wszystkie słuchawki spod szyldu Apple AirPods to modele bezprzewodowe, działające z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Do wyboru masz zarówno słuchawki TWS (klasyczne pchełki), jak i słuchawki nauszne (AirPods Max).

Polecane produkty z kategorii Apple AirPods