Jaki Apple Watch wybrać?

Zastanawiasz się, jaki Apple Watch wybrać? Obecnie najbardziej popularne są cztery wersje tego urządzenia. W naszym artykule wskażemy, jakie są między nimi różnice i opiszemy ich największe zalety. Dowiesz się też, na co zwrócić uwagę przed zakupem Apple Watcha.

Rynek smartwatchy rozwija się dynamicznie – praktycznie każdego tygodnia słyszymy o pojawieniu się nowego urządzenia na rynku. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych propozycji jest smartwach Apple, który wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami. Warto zatem postawić na zegarek do telefonu właśnie tej marki.

Jaki Apple Watch możesz wybrać? Przegląd oferty

Użytkownicy produktów Apple zawsze mogą liczyć na kilka wersji danego urządzenia do wyboru. Oto krótka charakterystyka najnowszych modeli smartwatchy, które pozwalają na doskonałą synchronizację na linii zegarek – iPhone.

Apple Watch Ultra 2

Druga wersja zegarka Apple Watch Ultra przynosi kilka udoskonaleń w porównaniu do poprzednika. Przede wszystkim, nowy model jest wyposażony w układ SiP S9 – najpotężniejszy z dotychczasowych czipów wykorzystywanych w zegarkach Apple. Usprawniono w nim działanie całego systemu oraz dodano obsługę nowej funkcji – gestu dwukrotnego stuknięcia.

Dwukrotne stuknięcie pozwala na jeszcze łatwiejsze i szybsze zarządzanie zegarkiem iWatch Ultra 2. Bez konieczności dotykania ekranu, będziesz mógł, dwukrotnie stukając palcem wskazującym i kciukiem, wykonać wiele z najczęstszych zadań, takich jak na przykład:

 • zatrzymanie minutnika,
 • włączenie muzyki,
 • ustawienie drzemki budzika,
 • zrobienie zdjęcia za pomocą pilota aparatu.

Kolejna zmiana dotyczy wyświetlacza Apple Watch Ultra 2. Choć zachował taki sam rozmiar (49 mm), jest jaśniejszy o 50% w porównaniu do poprzednika, osiągając wynik 3000 nitów – tym samym jest to najjaśniejszy wyświetlacz, jaki do tej pory opracowało Apple.

W modelu Ultra z 2023 roku zadebiutowała również nowa tarcza – Modular Ultra. Dzięki niej będziesz mógł w pełni wykorzystać potencjał dużego ekranu, prezentując na jego zewnętrznych krawędziach dane w czasie rzeczywistym.

Mimo wielu zmian, bateria zegarka Apple Watch Ultra 2 została na tym samym poziomie – wystarcza na 36 godzin normalnej pracy (72 godziny z włączonym trybem niskiego zużycia energii) i do 17 godzin treningu w trybie niskiego zużycia energii. 

Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra

Zegarek Apple Watch Ultra to całkowita nowość w ofercie Apple. Urządzenie jest przeznaczone dla profesjonalnych sportowców lub wymagających podróżników. W przypadku zegarka Watch Ultra Apple zastosowało wytrzymałą konstrukcję z tytanu (koperta) oraz szkła szafirowego (wyświetlacz). Model Ultra jest też największym zegarkiem w katalogu produktów Apple. Wielkość jego koperty wynosi aż 49 mm.

Apple Watch Ultra

Zegarek oferuje wodoodporność na głębokości do 100 metrów, posiada komputer nurkowy do nurkowania na głębokości do 40 metrów, jest odporny na skrajne wartości temperatur (od -20 do +55°C), posiada syrenę alarmową o głośności 86 dB (słyszalną w odległości do 180 metrów), oferuje precyzyjny moduł GPS o podwójnej częstotliwości, a także posiada wyświetlacz o wyjątkowo wysokiej jasności 2000 nitów.

Apple Watch Series 9

Zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji Apple w 2023 roku, Apple Watch 9 wprowadza kilka usprawnień w stosunku do poprzednika. 

Przede wszystkim, jest wydajniejszy – wyposażono go w ten sam układ co topowy Apple Watch Ultra 2, czyli SiP S9. Oprócz zwiększonej mocy, czip obsługuje nowy gest dwukrotnego stuknięcia palcem wskazującym i kciukiem. Dzięki temu, bez dotykania ekranu zegarka, możesz wykonać wiele przydatnych zadań, takich jak odebranie lub zakończenie połączenia telefonicznego czy przewinięcie ekranu z widżetami. Prawidłowe działanie tego gestu jest możliwe dzięki szybszemu systemowi Neural Engine, który przetwarza dane z akcelerometru, żyroskopu i optycznego czujnika tętna.

Nowy model iWatcha zyskał również jaśniejszy wyświetlacz. Teraz jest on aż o 100% jaśniejszy niż w poprzednim modelu, osiągając luminancje 2000 nitów w pełnym słońcu. Warto również zwrócić uwagę na możliwość ściemnienia wyświetlacza do zaledwie jednego nita.

Technologia lokalizacji urządzeń także została usprawniona. Apple Watch Series 9 wyposażony jest w Ultra Wideband (UWB) drugiej generacji, co sprawia, że odnalezienie zgubionego iPhone 15 wyposażonego w ten sam czip, jest jeszcze bardziej precyzyjne, nawet gdy znajduje się on w innym pomieszczeniu.

Apple Watch Series 9 dostępny jest w dwóch rozmiarach: 41 mm i 45 mm, a jego koperta wykonana jest z aluminium (dostępny jest nowy kolor – różowy) lub stali nierdzewnej.

Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 został zaprezentowany podczas jesiennej konferencji Apple 2022. Następca iWatcha 7 jest do niego bardzo podobny pod względem kształtu oraz użytych materiałów (do wyboru koperta aluminiowa lub stalowa). Tak jak poprzednik, tak też Apple Watch Series 8 może posiadać wyświetlacz pokryty szkłem Ion-X (dla modeli aluminiowych) lub szkłem szafirowym (dla modeli stalowych). Urządzenie posiada wyświetlacz OLED o jasności maksymalnej 1000 nitów. Zegarek jest napędzany przez czip Apple S8, który zastąpił czip Apple S7.

Apple Watch Series 8

Nowy Apple Watch 8 (2022) umożliwia monitorowanie temperatury podczas snu dla dokładnego śledzenia cyklu menstruacyjnego. Dzięki temu przewidywanie dni cyklu jest znacznie łatwiejsze. Ponadto nowy model posiada udoskonaloną funkcję asystenta snu, a nawet umożliwia wykrywanie wypadków. W razie konieczności samodzielnie zawiadomi odpowiednie służby ratownicze. Nowością jest też tryb niskiego zużycia baterii, który wydłuża czas działania na zegarku do 36 godzin.

Apple Watch Series 7

Nowy Apple Watch Series 7 trafił do sprzedaży w 2021 roku. Od swojego poprzednika różni się kilkoma elementami, przy czym główne różnice dotyczą parametrów ekranu oraz wyglądu. Apple Watch 7 posiada największy i najbardziej nowoczesny wyświetlacz OLED spośród wszystkich zegarków Apple dostępnych obecnie na rynku. Jest również bardziej wytrzymały od swoich poprzedników.

Apple Watch Series 7

Całkowita powierzchnia zegarka iWatch 7 jest niemal 20% większa od modelu Series 6, a jego ramki są węższe aż o 40%. To wszystko sprawia, że obszar roboczy nowego zegarka iWatch Series 7 jest większa niż kiedykolwiek. Wbudowana bateria starcza na cały dzień korzystania z urządzenia, natomiast ładowanie jest szybsze o 33% (w porównaniu do poprzednika). Zegarek Series 7 nadal jest wodoodporny, a także bardziej odporny na pęknięcia.

Nowością w oprogramowaniu jest apka Fitness, która umożliwia zdalne treningi grupowe z innymi osobami. Oczywiście iWatch 7 posiada wszystkie znane już funkcjonalności, w tym możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, do czego służy dedykowana apka Wallet.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 to zaawansowany technicznie iWatch. Jest w stanie zmierzyć poziom natlenienia krwi, wykonać pomiar EKG oraz powiadomić Cię o zbyt wysokim lub zbyt niskim tętnie. Został wykonany z trwałych materiałów – aluminium oraz stali nierdzewnej.

Apple Watch Series 6

Jego cechą charakterystyczną jest wyświetlacz Retina z funkcją Always on Display. Dzięki niej ekran nigdy nie gaśnie, co daje Ci natychmiastowy dostęp do informacji o godzinie, parametrach treningu czy odebranych wiadomościach tekstowych. Możesz je czytać na dużym ekranie, umieszczonym w kopercie o rozmiarach 40 lub 44 mm. Pracę wszystkich podzespołów nadzoruje układ SiP S6 z dwurdzeniowym procesorem.

Apple od zawsze ceniło indywidualizm swoich klientów. W tym przypadku także możesz spersonalizować Twój egzemplarz, dzięki gadżetom takim jak paski do iWatch.

Apple Watch Series 5

To jeden z najlepszych modeli na rynku. Pozwala na idealną konfigurację z wybranym modelem iPhone. Zegarek posiada niegasnący wyświetlacz OLED LTPO Retina z Force Touch. Został wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak przyspieszeniomierz czy czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne. Podobnie jak Apple Watch Series SE model ten jest wodoodporny, dlatego można go używać nawet w trudnych warunkach.

Apple Watch Series 5

iWatch 5 ma wbudowany głośnik oraz mikrofon, które pozwalają na prowadzenie rozmów, także w trybie głośnomówiącym. Dzięki pojemności 32 GB możesz zapisać na telefonie ulubione playlisty. Model dostępny jest w dwóch rozmiarach: 40mm oraz 44mm oraz kliku kolorach. Apple Watch Series 5 został wyposażony w procesor AppleS5 oraz system operacyjny WatchOS. Bateria wystarcza na 18 godzin pracy.

Apple Watch Series 3

Model ten zapewnia podstawowe funkcje sportowe, fitness oraz obsługę Twojego iPhone'a. Dzięki niemu możesz odbierać połączenia telefoniczne oraz czytać wszelkiego rodzaju wiadomości tekstowe. Zainstalowane czujniki oraz specjalna aplikacja pomagają monitorować stan zdrowia. Ciekawe dodatki pozwalają spersonalizować Twoje urządzenie. Umożliwiają to np. paski do Apple Watch.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 został wyposażony w wyświetlacz Retina o jasności 1000 nitów. Dostępny jest z matrycą w dwóch rozmiarach: 38 i 42 mm. Do tego ma on optyczny czujnik tętna, moduł GPS oraz obsługuje płatności zbliżenie za pomocą usługi ApplePay. Za płynność pracy odpowiada układ SiP S3 z dwurdzeniowym procesorem oraz WatchOS. Dzięki temu smart zegarek Apple jest wydajny i niezawodny w każdej sytuacji.

Apple Watch SE 2 (2022)

W 2022 roku kolejnej generacji doczekał się również budżetowy zegarek Apple Watch SE 2. Zmiany w porównaniu do pierwszej generacji są niewielkie, ale dla wielu osób mogą być przydatne. Nowości dotyczą głównie funkcji systemowych – ulepszona została apka Trening i asystent snu. Ważną nowością w Apple Watch SE 2022, jest też funkcja wykrywania wypadków, która działa z wykorzystaniem udoskonalonego akcelerometru. Większość pozostałych parametrów jest identyczna dla obu zegarków.

Apple Watch SE 2022

Apple Watch Series SE 2020

Apple Watch Series SE, model ten jest bardziej zaawansowany niż wcześniej opisany. Zapewnia znacznie więcej funkcji, takich jak możliwość łączności komórkowej po zainstalowaniu karty SIM. Został wyposażony w kompas, wysokościomierz oraz wyświetlacz o większej przekątnej i zwiększonej liczbie pikseli od wyżej opisanego modelu. Dzięki temu lepiej widoczne są powiadomienia oraz dane dotyczące przeprowadzanych treningów. Ma on także funkcję automatycznego wykrywania upadku.

Apple Watch Series SE

W aluminiowej kopercie znajduje się wyświetlacz Retina o jasności 1000 nitów. Możesz zdecydować się na jedną z dwóch dostępnych wielkości, czyli 40 lub 44 mm. Wszystkim steruje układ SiP S5 z dwurdzeniowym procesorem. Do dyspozycji masz głośnik i mikrofon, które umożliwiają rozmowy bez konieczności używania iPhona. Żywotność baterii w tym modelu wynosi do 18 godzin, co pozwala na całodzienne korzystanie z urządzenia. Ponadto zegarek posiada klasę wodoszczelności 50 m. Możesz także sprawić, iż zmieni się charakter i wygląd Twojego Apple Watch. Paski, jakie są dostępne w sklepie Lantre, pozwalają dostosować zegarek, by odzwierciedlał Twoją osobowość.

Apple Watch – porównanie modeli

Nadszedł czas, by przyjrzeć się najważniejszym różnicom pomiędzy wyżej opisanymi modelami. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie funkcje występują w danej wersji. Pomoże to wybrać Ci najlepszy zegarek do iPhone, odpowiadający Twoim potrzebom.

Wyświetlacz

Każdy przedstawiony wyżej smart watch Apple został wyposażony w wyświetlacz Retina z matrycą OLED o jasności 1000 nitów. W przypadku urządzeń Series 3 jest on jednak o 30% mniejszy w porównaniu do pozostałych modeli.

Rozmiary poszczególnych wyświetlaczy prezentują się następująco:

 • Series 3 – koperta 38 mm: 272 na 340 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 563 mm², koperta 42 mm: 312 na 390 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 740 mm²;
 • Apple Watch SE, Series 5 oraz Series 6 – koperta 40 mm: 324 na 394 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 759 mm², koperta 44 mm: 368 na 448 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 977 mm².
 • Apple Watch Series 7 oraz Series 8 - koperta 41 mm: 352 na 430 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 904 mm², koperta 45 mm: 396 na 484 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 1 143 mm².
 • Apple Watch Ultra - koperta 49 mm: 410 na 502 piksele, powierzchnia wyświetlacza 1 164 mm²

Apple Watch - podział według rozmiaru koperty

Funkcje i udogodnienia

Wszystkie omawiane zegarki Apple zapewniają szereg funkcji – w zależności od wersji urządzenia może być ich jednak mniej lub więcej. Series 3 skupia się na podstawowych zastosowaniach smartwatcha. Mierzy tętno, przebyte kroki oraz obsługuje usługę Apple Pay. Nie musisz zatem zastanawiać się, jak płacić Apple Watch – w tym przypadku wystarczy przyłożyć nadgarstek do terminala w sklepie.

Natomiast inne funkcje Apple Watch, takie jak kompas, pomiar poziomu nasycenia tlenu we krwi czy też EKG, dostępne są w zegarkach Series 6 Series 7, Series 8. Nieco mniej możliwości daje model Series 5, jednak możemy w nim znaleźć takie udogodnienia jak czujniki tętna oraz pracy serca. Urządzenia SE to kompromis między możliwościami nowszych modeli a przystępną ceną Series 3. Oferują one znacznie więcej niż podstawowe Apple zegarki, jednak mniej w porównaniu z najbardziej zaawansowaną wersją smartwatcha tej firmy.

Komunikacja oraz łączność

Połączenie iPhone – smartwatch Apple jest bardzo łatwe. Wszystkie wersje urządzenia obsługują łączność Bluetooth. W przypadku Series 3 jest to wariant 4.2, natomiast pozostałe modele wykorzystują najnowszą wersję, czyli 5.0. Wszystkie urządzenia obsługują także połączenia z siecią WiFi.

Apple Watch - podział według łączności

Urządzenia z serii SE, Series 5, 6, 7 i 8 powalają również na wykonywanie połączeń telefonicznych, nawet gdy iPhone i iWatch nie są ze sobą w danej chwili sparowane. Jest to możliwe dzięki funkcji GPS + Cellular (LTE), czyli obsłudze telefonii komórkowej oraz wbudowanemu modułowi GPS. Funkcja ta pozwala na korzystanie z Twojego planu taryfowego, wykonywanie i odbieranie rozmów telefonicznych czy też odbieranie maili lub SMS-ów. Prędkość połączenia jest bardzo wysoka dzięki obsłudze standardów LTE oraz UMTS.

Apple Watch - porównanie funkcji

  Apple Watch Ultra (1 i 2. generacja) Apple Watch Series 9 Apple Watch Series 8 Apple Watch SE 2
Rozmiar koperty 49 mm 45 mm lub 41 mm 45 mm lub 41 mm 44 mm lub 40 mm
Wyświetlacz Niegasnący wyświetlacz Retina. Do 3000 nitów (2.generacja) lub do 2000 nitów (1.generacja) i niemal 27% większa powierzchnia ekranu niż w Apple Watch SE Niegasnący wyświetlacz Retina. Do 2000 nitów i niemal 20% większa powierzchnia ekranu niż w Apple Watch SE Niegasnący wyświetlacz Retina. Do 1000 nitów i niemal 20% większa powierzchnia ekranu niż w Apple Watch SE Wyświetlacz Retina. Do 1000 nitów
Apka Tlen we krwi Tak Tak Tak Nie
Apka EKG Tak Tak Tak Nie
Powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie Tak Tak Tak Tak
Powiadomienia o arytmii Tak Tak Tak Tak
Monitorowanie temperatury Tak Tak Tak Nie
Śledzenie cyklu Tak Tak Tak Tak
Alarmowe SOS Tak Tak Tak Tak
Wykrywanie upadku Tak Tak Tak Tak
Wykrywanie wypadków Tak Tak Tak Tak
Wodoodporność Tak Tak Tak Tak
Żyroskop Tak Tak Tak Tak
GPS Tak Tak Tak Tak
Obsługa konfiguracji rodzinnej Tak Tak Tak Tak
Czas pracy Do 36 godzin normalnej pracy Do 18 godzin normalnej pracy Do 18 godzin normalnej pracy Do 18 godzin normalnej pracy
Czas ładowania około 60 minut do 80% i ok. 90 minut do 100% około 45 minut do 80% i ok. 75 minut do 100% około 45 minut do 80% i ok. 75 minut do 100% około 90 minut do 80% i ok. 2,5 godziny do 100%
Szybkie ładowanie Tak Tak Tak Nie
Tryb niskiego zużycia energii Tak Tak Tak Nie
Łączność GPS + Cellular GPS lub GPS + Cellular GPS lub GPS + Cellular GPS lub GPS + Cellular

Jaki Apple Watch jest najlepszy? Wybierz model jest dla Ciebie

Smartwatch do iPhone dostępny jest w kilku wersjach. Żeby wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie model, musisz zastanowić się, do czego chcesz go wykorzystywać. Oto krótka podpowiedź.

Jeżeli zależy Ci tylko na otrzymywaniu powiadomień i czytaniu ich bez wyciągania telefonu z kieszeni czy też śledzeniu postępów w treningach, powinieneś zdecydować się na zakup iWatch 3. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości, jakie daje ten smartwatch. iPhone będzie musiał być z nim zawsze połączony, jednak pozwoli Ci on na korzystanie z wielu funkcji i aplikacji.

Jeżeli natomiast zależy Ci na wykonywaniu połączeń telefonicznych i możliwości mierzenia ważnych parametrów, takich jak spalone kalorie czy też przebyty dystans, zdecyduj się na iWatch SE. Ma on znakomity stosunek jakości do ceny, wyposażony jest w wydajny procesor oraz kilka ciekawych funkcji, takich jak wykrywanie upadku czy wykonywanie połączeń alarmowych z poziomu urządzenia.

Linia zegarków Series będzie dobrym wyborem, jeżeli zależy Ci na eleganckim wyglądzie oraz stałym kontrolowaniu parametrów życiowych. Jest to bardzo wytrzymały model, wykonany z trwałych materiałów oraz wodoodporny, dlatego świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu różnych aktywności fizycznych.

Jeśli chcesz mieć do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenie Apple, zdecyduj się na Apple Watch 8 lub jeszcze lepszy Apple Watch 9. Funkcje, jakie zapewnia ten model, pozwalają w pełni monitorować parametry życiowe. iWatch 9 to doskonały smartwach: iOS zgodnie z nim współpracuje, a do tego samo urządzenie prezentuje się elegancko i modnie. Przydatne mogą się także okazać specjalne iWatch paski, którymi możesz urozmaicić wygląd Twojego egzemplarza. Z kolei jeśli oprócz wyżej wskazanych cech, zależy Ci na zegarku które idealnie sprawdzi się podczas wycieczek, uprawiania ekstremalnych sportów i innych aktywności fizycznych, to wybierz Apple Watch Ultra 2 lub 1. generacji!

Smartwatch Apple – funkcjonalność i elegancja

Nadal zastanawiasz się nad zakupem Apple Watch? Jaki wybrać model najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Kieruj się własnymi potrzebami, a z pewnością wybierzesz iWatch, który będzie Ci służyć przez wiele lat. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki smartwatch do iPhone, najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Jeżeli poszukujesz najlepszego miejsca, gdzie kupisz smartwach kompatybilny z iPhone, odwiedź sklep Lantre. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę produktów AppleWatch. Raty pozwolą Ci rozłożyć zakup w czasie. Oferujemy także udogodnienia dla przedsiębiorstw, dzięki którym możesz wyposażyć swoich pracowników w AppleWatch. Leasing pomoże Ci wprowadzić do firmy najlepsze produkty marki.

 

Sprawdź sam, jakie okazje czekają na Ciebie w Lantre.pl!

 

Może Cię zainteresować

 1. Jaki iPad wybrać? Znajdź model dla siebie!
 2. MacBook Air czy Pro? Jaki MacBook będzie najlepszy?
 3. Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?
 4. Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony od Apple