Jak przenieść dane z Androida na iPhone?

Przenoszenie danych z Androida na iPhone to prosta czynność, która wymaga użycia tylko jednej aplikacji. W dzisiejszym poradniku prezentujemy instrukcję krok po kroku, w jaki sposób przenieść dane z telefonu na telefon.

Przesiadka z Androida na iOS – zrób to sam!

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie dopiero zaczynasz swoją przygodę z systemem iOS. Nie musisz obawiać się przesiadki z Androida na iPhone – przeniesienie danych z jednego smartfona na drugi to czysta formalność. Firma Apple zadbała o to, aby proces migracji był szybki i łatwy do wykonania. W dalszej części artykułu opiszemy krok po kroku, w jaki sposób dane z Androida przenieść na iPhone. Jedyne czego potrzebujesz to stały dostęp do internetu na obu telefonach.

Na czym polega przenoszenie danych z Androida na iOS?

Wiele osób błędnie sądzi, że przenoszenie danych pomiędzy dwoma różnymi systemami to żmudny i długotrwały proces. Nic bardziej mylnego. Przeniesienie danych Android > iOS wymaga oczywiście Twojej ingerencji, ale cała procedura jest skrócona do niezbędnego minimum.

Aby przenieść dane z Androida na iPhone, wystarczy użyć dedykowanej aplikacji „Przenieś do iOS”. Jeśli chodzi o przenoszenie danych, iPhone oferuje najwygodniejszy sposób, ponieważ cała procedura odbywa się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. Warto wiedzieć, że aplikacja do przenoszenia danych „Przenieś do iOS” jest oficjalną aplikacją firmy Apple.

Sprawdź także: Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony od Apple

Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Instrukcja krok po kroku

1. Zainstaluj aplikację „Przenieś do iOS”

Pierwszym krokiem do eksportu danych jest instalacja darmowej aplikacji „Przenieś do iOS” na telefonie z systemem Android. Znajdziesz ją w sklepie Google Play.

Przed przystąpieniem do eksportu danych koniecznie sprawdź rozmiar wszystkich danych, które przechowujesz na telefonie z Androidem. Następnie porównaj go z pojemnością iPhone'a. Informację o rozmiarze przechowywanych plików znajdziesz w ustawieniach telefonu z Androidem. Całkowity rozmiar danych musi być mniejszy od wbudowanej pamięci iPhone'a.

2. Przygotuj iPhone'a

Jeśli posiadasz telefon iPhone, przenoszenie danych odbywa się podczas pierwszej konfiguracji urządzenia. Jeśli wykonałeś konfigurację wcześniej, najpierw musisz przywrócić swojego iPhone'a do ustawień fabrycznych i rozpocząć proces od nowa. Podczas konfiguracji telefonu wyświetli Ci się ekran „Aplikacje i dane”. Wtedy wybierz opcję „Przenieś dane z Androida”.

Jeśli w przyszłości zainteresuje Cię przenoszenie danych z iPhone na iPhone (np. ze starszego modelu na nowszy), wówczas wybierz opcję „Przenieś bezpośrednio z iPhone'a”.

3. Uruchom aplikację „Przenieś do iOS”

Kolejnym krokiem jest uruchomienie aplikacji „Przenieś do iOS” na telefonie z Androidem i akceptacja regulaminu. W tym momencie aplikacja poprosi Cię o dostęp do Twoich kontaktów, kalendarza, lokalizacji, wiadomości, zdjęć, multimediów oraz innych danych. Wyraź zgodę na dostęp do wszystkich plików, które zamierzasz przenieść na iPhone'a.

Pamiętaj, że przenoszenie danych z telefonu na telefon wymaga stałego dostępu do Internetu. Zanim uruchomisz aplikację, sprawdź, czy aby na pewno masz włączone Wi-Fi lub dane komórkowe.

4. Przepisz kod z iPhone'a

Po przejściu dalej, aplikacja poprosi Cię o podanie kodu, który wyświetli się na ekranie iPhone'a. Kod służy do wzajemnej weryfikacji obu urządzeń. Składa się z 6 lub 10 cyfr. Istnieje możliwość, że na telefonie z Androidem pojawi się w międzyczasie komunikat o słabym połączeniu internetowym. Jeśli tak się stanie, po prostu go zignoruj.

5. Użyj tymczasowej sieci Wi-Fi

Po wpisaniu kodu, iPhone utworzy tymczasową sieć Wi-Fi, która posłuży do przesłania plików z jednego telefonu na drugi. Wówczas telefon z Androidem automatycznie przełączy się z dotychczasowej sieci Wi-Fi (lub danych komórkowych) na sieć udostępnianą przez iPhone'a. Korzystanie ze specjalnie utworzonej sieci Wi-Fi służy zachowaniu bezpieczeństwa podczas przenoszenia danych.

Kiedy pojawi się komunikat o wzajemnym wykryciu telefonów, wybierz opcję „Połącz”.

6. Zadecyduj, które dane chcesz przenieść

Telefon z Androidem poprosi Cię teraz o wybranie elementów, które chcesz skopiować na iPhone'a. Do wyboru masz m.in. zdjęcia i filmy, pliki i foldery, kontakty, wiadomości, a nawet ustawienia kont pocztowych i kalendarza. Jeśli posiadasz pliki muzyczne, książki lub pliki PDF, będziesz musiał przenieść je ręcznie (np. przesłać mailem).

Pamiętaj, że aplikacje z Androida zostaną przeniesione na iPhone'a tylko wtedy, kiedy mają swoje odpowiedniki w sklepie App Store. W praktyce są one instalowane na iPhonie od zera. Oznacza to, że każda aplikacja iOS, w której posiada się konto użytkownika, będzie wymagała od Ciebie ponownego podania hasła.

7. Dokończ konfigurację iPhone'a

Po wybraniu wszystkich elementów stuknij opcję „Dalej”. W tym momencie rozpocznie się zasadniczy etap przenoszenia danych na linii Android – iOS. Czas kopiowania danych jest uzależniony od rozmiaru przenoszonej zawartości.

Po zakończeniu przenoszenia danych czeka Cię ostateczna konfiguracja iPhone'a – logowanie do konta Apple, ewentualne uaktualnienie oprogramowania czy też decyzja o włączeniu lub wyłączeniu usług lokalizacji.

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone?

Jeśli potrzebujesz przenieść na iPhone'a same kontakty, nie musisz konfigurować telefonu od początku. Istnieją co najmniej dwa sposoby, które pomogą Ci przenieść kontakty z Androida na iOS bez użycia aplikacji.

Sposób 1: eksport kontaktów na karcie SIM

Na telefonie z Androidem wejdź w swoje Kontakty, odszukaj Ustawienia i znajdź opcję eksportu kontaktów na kartę SIM. Tak przygotowaną kartę włóż do iPhone'a, a następnie wejdź w Ustawienia > Kontakty i wybierz opcję „Importuj kontakty z SIM”.

Sposób 2: eksport kontaktów za pośrednictwem konta Google

Upewnij się, że na swoim telefonie z Androidem masz włączoną synchronizację kontaktów z kontem Google. Następnie wejdź w Ustawienia w swoim iPhonie i wybierz kolejno Mail > Konta > Dodaj konto > Google > i zsynchronizuj kontakty ze smartfonem.

Przeczytaj również: Jak korzystać z dwóch kart SIM w iPhone? Dual SIM w praktyce

Polecane produkty z kategorii Akcesoria iPhone

Podsumowanie

Jeśli czeka Cię zmiana telefonu, przeniesienie danych z Androida na iPhone będzie dla Ciebie zwykłą formalnością. Proces przenoszenia plików wygląda tak samo dla każdego smartfona iPhone. Po zakończeniu procesu przenoszenia danych, możesz zacząć konfigurować telefon Apple. W tym celu polecamy nasz osobny artykuł: Konfiguracja iPhone - poradnik dla początkujących użytkowników.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz topowe produkty marki Apple oraz dedykowane im akcesoria. Przy zakupie smartfonów iPhone oferujemy usługę naklejania folii ochronnej na ekran urządzenia. Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!