Ćwicz z Apple Watch! Trening w domu jeszcze nigdy nie był tak łatwy!

Możliwość śledzenia swoich postępów podczas uprawiania sportu jest jedną z ważniejszych funkcji zegarków Apple Watch. Korzystając z aplikacji Fitness, możesz zorganizować sobie swój ulubiony trening gdziekolwiek jesteś – nawet we własnym domu!

iWatch Apple, czyli sposób na trening w domu

Posiadanie dobrego smartwatcha daje ogrom możliwości. Z jego pomocą możesz wygodnie odbywać połączenia, odpisywać na SMS-y, wyświetlać powiadomienia ze smartfona, płacić za zakupy, a nawet dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. W jaki sposób?

Apple Watch to znakomity zegarek do ćwiczeń, który pełni rolę osobistego trenera. Funkcje sportowe iWatcha są na tyle rozbudowane, że o swoją aktywność fizyczną możesz zadbać bez wychodzenia z domu. W dzisiejszym poradniku omówimy funkcje, które przydadzą się miłośnikom zdrowego trybu życia, a leniuchów zachęcą do aktywności.

iWatch jako zegarek do treningu

Ćwicz z Apple Watch – aplikacje sportowe niezbędne podczas ćwiczeń

Z zegarkiem Apple Watch treningi to czysta przyjemność. Aby w pełni wykorzystać potencjał iWatcha podczas treningów, potrzebujesz skorzystać z dedykowanych aplikacji. Wszystkie aplikacje potrzebne do ćwiczeń to oficjalne aplikacje od Apple, które od nowości znajdują się na pokładzie każdego zegarka Apple Watch.

W każdym zegarku Apple Watch 7 oraz starszych modelach znajdują się domyślnie dwie aplikacje sportowe – jedna do śledzenia ogólnej aktywności fizycznej (apka Aktywność) oraz druga do pomiaru parametrów charakterystycznych dla danej aktywności lub dyscypliny sportowej (apka Trening). Dodatkowa aplikacja do ćwiczeń – Fitness – nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale pokrótce omówimy też jej zalety.

Aplikacja Aktywność

W aplikacji Aktywność znajdziesz trzy pierścienie, które w graficzny sposób obrazują Twoją codzienną aktywność. Zamknięcie danego pierścienia oznacza osiągnięcie dziennego celu. Pierścień „Ruch” wskazuje liczbę spalonych kalorii, pierścień „Ćwiczenie” – liczbę minut spędzonych na podwyższonej aktywności fizycznej, natomiast pierścień „Na nogach” – ilość czasu spędzonego podczas przemieszczania się. Dzienne cele możesz wyznaczać samodzielnie.

Aplikacja Trening

Niezbędna podczas uprawiania ćwiczeń fizycznych z zegarkiem iWatch jest aplikacja Trening. Apple Watch posiada zestaw czujników, które na bieżąco monitorują wszystkie najważniejsze parametry charakterystyczne dla konkretnej aktywności lub dyscypliny sportowej.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 7

Jak korzystać z aplikacji Trening?

Zanim zaczniesz ćwiczyć z aplikacją Trening, wejdź w aplikację Watch na swoim iPhonie (lub pobierz ją ze sklepu App Store – jeśli jej nie masz), a następnie upewnij się, że Twoje dane są aktualne. Podając prawdziwą wagę i wzrost, masz pewność, że wszystkie parametry związane z Twoją aktywnością fizyczną będą obliczane prawidłowo.

Następnie uruchom aplikację Trening na zegarku. Możesz wypróbować rodzaje treningów – od najzwyklejszych, takich jak marsz, bieganie, jazda na rowerze czy pływanie, aż po najbardziej wymyślne (m.in. taniec, pilates, joga, tai chi). W sumie masz do dyspozycji kilkanaście rodzajów treningów. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twojej aktualnej aktywności.

Dla każdego treningu możesz ustawić cel. Celem treningu może być spalenie określonej liczby kalorii, pokonanie wyznaczonego dystansu lub czas, który postanowiłeś przeznaczyć na określony trening.

Warto podkreślić, że każdy nowy Apple Watch posiada funkcję samodzielnego wykrywania aktywności fizycznej. Kiedy zaczniesz uprawiać sport, Twój zegarek automatycznie wyświetli zapytanie, czy chcesz uruchomić pomiary dla aktualnie wykonywanej aktywności.

Przeczytaj także: Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Skróconą historię wszystkich swoich treningów możesz wyświetlać na zegarku Apple Watch w aplikacji Aktywność, która synchronizuje dane z aplikacją Trening. Pełną historię swoich treningów znajdziesz w aplikacji Zdrowie na iPhonie.

Jak ciasno zapinać zegarek Apple Watch?

Aby zapewnić prawidłowe odczyty parametrów zdrowotnych, tył zegarka musi bezpośrednio stykać się ze skórą. Zapięcie nie może być zbyt luźne, ale nie może też powodować dyskomfortu. Firma Apple rekomenduje nieco ciaśniejsze zapięcie zegarka na czas treningu i ewentualne poluzowanie zapięcia po zakończeniu ćwiczeń.

Aplikacja Fitness – garść informacji

Aplikacja Apple Fitness+ jest przeznaczona do instalacji na jednym z trzech urządzeń: iPhonie, iPadzie lub Apple TV. To platforma z filmikami instruktażowymi, które pokazują, w jaki sposób wykonywać określone ćwiczenia fizyczne. Rodzaje treningów możesz wybierać samodzielnie lub korzystać z sugestii opracowanych na podstawie Twoich najczęstszych aktywności.

Każdy trening jest na bieżąco synchronizowany z parametrami rejestrowanymi przez zegarek iWatch. Dzięki temu w czasie rzeczywistym możesz otrzymywać rekomendacje, które pomogą Ci wykonywać trening jeszcze efektywniej.

Usługa Apple Fitness+ nie jest na razie dostępna w naszym kraju. Polscy użytkownicy zegarków Apple Watch mogą korzystać z aplikacji Trening oraz innych aplikacji typu fitness dostępnych w sklepie App Store.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 8

Zegarek Apple Watch – trening to przyjemność

Zegarki Apple Watch należą do grupy najlepszych zegarków sportowych dostępnych na rynku. Duża w tym zasługa świetnego systemu watchOS oraz mnogości funkcji zawartych w samym urządzeniu. Zegarek iWatch to nie tylko aplikacje Aktywność i Trening, ale też m.in. stały pomiar tętna, powiadomienia o kondycji serca czy monitorowanie snu. Co więcej, Apple Watch Series 7 oferuje dodatkowo pomiar saturacji (poziomu natlenienia krwi), a nawet możliwość wykonania badania EKG.

Sprawdź również: Apple Watch – pomiar tętna. 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

W zależności od Twoich oczekiwań Twój przyszły zegarek iWatch 7 może być wykonany w całości z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Możesz wybrać mniejszy model Apple Watch 7 41 mm lub nieco większy Apple Watch 7 45 mm. Pamiętaj tylko o jednym, jeśli chcesz mieć taki zegarek, iPhone jest Ci niezbędny.

Wybierz swój własny Apple Watch

Jeśli marzy Ci się funkcjonalny smartwatch do treningu, Apple Watch będzie dla Ciebie idealny. Funkcje zegarka od Apple zmotywują Cię do regularnych treningów, dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli wśród Twoich postanowień noworocznych jest zwiększenie aktywności fizycznej, z zegarkiem iWatch trening na pewno będzie udany, a osiągnięcie założonych celów przyjemne!

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, gdzie znajdziesz wszystkie topowe produkty marki Apple, w tym zegarki Apple Watch 7 2021. Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!