Najlepsze aplikacje na Apple Watch - poznaj TOP 11

Aplikacje dostępne w sklepie App Store oferują całą masę rozwiązań, których próżno szukać na zegarkach Apple Watch od nowości. Które z nich są warte uwagi? Poznaj najlepsze aplikacje na Apple Watch!

Aplikacje na Apple Watch – co musisz wiedzieć?

Każdy zegarek Apple Watch – niezależnie od modelu – posiada stały zestaw aplikacji zainstalowanych przez producenta. Wszelkie dodatkowe aplikacje Apple Watch (stworzone przez zewnętrznych dostawców) możesz bezpłatnie pobrać ze sklepu App Store – oficjalnego sklepu Apple na urządzenia mobilne. Służą one rozszerzeniu systemowych możliwości smartwatcha.

To użytkownik decyduje, jakie aplikacje od zewnętrznych dostawców chce zainstalować na swoim zegarku. W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy, naszym zdaniem, najlepsze aplikacje na Apple Watch. Być może znajdziesz wśród nich takie, które przydadzą Ci się w codziennym życiu.

Apple Watch – aplikacje warte uwagi

1. Cheatsheet Notes

Aplikacja Cheatsheet Notes służy do notowania ciągów alfanumerycznych, które bywają przydatne w codziennym życiu. Korzystając z aplikacji, możesz w łatwy sposób zapisać m.in. numery rejestracyjne pojazdów, wszelkie numery identyfikacyjne, numery pokoi hotelowych, numery bagażów lub hasła do publicznych sieci Wi-Fi.Każdą notatkę możesz opatrzyć specjalnym znaczkiem, który będzie symbolizował jej rodzaj, a w efekcie pozwoli Ci skategoryzować wszystkie zapiski.

2. Prędkościomierz

Aplikacja Prędkościomierz pozwoli Ci na bieżąco kontrolować prędkość podczas przemieszczania się, bez względu na to, w jaki sposób się poruszasz. Aplikacja działa w oparciu o wbudowany w zegarku moduł GPS. W normalnych okolicznościach swoją prędkość przemieszczania się możesz sprawdzić tylko podczas wykonywania określonego rodzaju treningu, tymczasem aplikacja Prędkościomierz umożliwia stałe monitorowanie prędkości w dowolnym momencie.

Oprócz aktualnej prędkości aplikacja prędkościomierz wskaże Ci liczbę przebytych kilometrów oraz aktualny kierunek przemieszczania się. Z aplikacji możesz korzystać, kiedy tylko chcesz – podczas spaceru, jazdy samochodem, rowerem lub też dowolnym środkiem transportu zbiorowego.

3. Carrot Weather

Mimo że istnieje oficjalna aplikacja pogodowa od Apple, aplikacje od innych deweloperów cieszą się ogromną popularnością. Jedną z najbardziej lubianych aplikacji pogodowych jest Carrot Weather. Aplikacja ta udostępnia prognozy dotyczące wszystkich najważniejszych parametrach pogodowych (temperatury, ciśnienia, wilgotności powietrza, siły wiatru itd.) i prezentuje je za pomocą atrakcyjnej szaty graficznej.

4. RecorderHQ

Aplikacja RecorderHQ to klasyczny dyktafon z możliwością przesyłania nagrań na telefon. Zaletą aplikacji jest duża intuicyjność obsługi, ponieważ interfejs składa się z zaledwie kilku przycisków. Zarejestrowane notatki głosowe możesz natychmiast odtwarzać, zapisywać w pamięci zegarka, usuwać oraz przesyłać na swojego iPhone'a.

Przeczytaj także: Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

5. Streaks

Aplikacja Streaks służy do utrwalania dobrych nawyków zdrowotnych poprzez wyznaczanie sobie dziennych celów. Z jej pomocą zaplanujesz sobie proces rzucania palenia, regularne spożywanie posiłków, regularną aktywność fizyczną oraz wiele innych czynności, jakie tylko przyjdą Ci do głowy. Rezultaty zapisywane w aplikacji mogą być na bieżąco synchronizowane z aplikacją Zdrowie na Twoim iPhonie.

6. Shazam

Shazam to znana od lat i prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja służąca do rozpoznawania muzyki. Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste – wystarczy przyłożyć mikrofon do źródła muzyki, a wykonawcę i tytuł utworu poznasz w zaledwie kilka sekund. Aplikacja oferuje też wiele innych funkcji, w tym możliwość natychmiastowego odtworzenia rozpoznanego utworu w aplikacji Apple Music lub Spotify.

7. Todoist

Aplikacja Todoist to planer, organizer i kalendarz w jednym. Pozwala w prosty sposób planować zadania do wykonania lub nadchodzące wydarzenia, jak również ustawiać alerty przypominające. Do poszczególnych zadań możesz przypisywać inne osoby korzystające z tej samej aplikacji.

8. Google Maps

Aplikacji Google Maps nikomu przedstawiać nie trzeba. Apka pracuje w oparciu o moduł GPS zegarka Apple Watch, jak również w oparciu o dostęp do internetu. Co ważne, funkcjonalność aplikacji przeznaczonej na smartwatche iWatch Apple nie odbiega specjalnie od funkcjonalności znanej ze smartfonów, tabletów czy komputerów. W efekcie aplikacja Google Maps na smartwatcha Apple wskaże Ci m.in. najlepszą drogę do celu, poinformuje o natężeniu ruchu i zaprezentuje atrakcyjne lokalizacje znajdujące się w Twoim pobliżu.

9. Strava

Strava to klasyczna aplikacja treningowa, która umożliwia śledzenie parametrów sportowych podczas wszelkiej aktywności fizycznej. Aplikacja pozwala monitorować najważniejsze statystyki (np. tempo, prędkość, aktualną wysokość czy spalone kalorie), ustalać trasy do pokonania, a także porównywać swoje wyniki z innymi użytkownikami aplikacji. Aplikacja oferuje monitorowanie statystyk dla większości dyscyplin sportowych.

Sprawdź również: Ćwicz z Apple Watch! Trening w domu jeszcze nigdy nie był tak łatwy!

10. iTranslate Converse

Aplikacja iTranslate Converse może okazać się niezastąpioną pomocą podczas zagranicznych podróży, ponieważ służy za inteligentny translator. Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Wystarczy przytrzymać główny przycisk w aplikacji, wypowiadając równocześnie zdanie, które chcesz przetłumaczyć na wybrany język. Aplikacja obsługuje aż 38 różnych języków, w tym język polski.

11. 1Password

1Password to popularny menadżer haseł, który zadba o bezpieczeństwo Twoich kont na witrynach internetowych, z których korzystasz. Aplikacja 1Password służy do generowania trudnych do złamania haseł oraz przechowywania ich w zaszyfrowanej formie.Jednocześnie wszystkie hasła przechowywane w aplikacji są automatycznie wstawiane podczas logowania się do witryn.

Może Cię zainsteresować: Apple Watch - czy warto kupić? Obiektywny poradnik zakupowy

Na jakich modelach Apple Watch możesz instalować aplikacje?

Wymienione wyżej aplikacje są w pełni kompatybilne ze wszystkimi zegarkami Apple Watch, które są wspierane przez Apple, czyli na bieżąco dostają aktualizacje systemu watchOS. Na ten moment aktualizacje od Apple otrzymują wszystkie zegarki od modelu Series 3 aż po Apple Watch 7.

Jak zainstalować aplikacje na Apple Watch?

Instalacja aplikacji na zegarkach Apple Watch jest bardzo prosta. W tym celu:

  • naciśnij pokrętło Digital Crown z boku zegarka, aby wyświetlić ekran początkowy,
  • następnie stuknij w ikonę sklepu App Store i wyszukaj interesujące Cię aplikacje,
  • po wejściu w konkretną aplikację stuknij przycisk „Pobierz”, a w celu potwierdzenia swojego wyboru naciśnij dwukrotnie przycisk boczny (znajdujący pod pokrętłem).

Pamiętaj, że wiele ustawień swojego zegarka Apple Watch możesz zmienić, korzystając ze swojego smartfona iPhone. Do tego celu potrzebna Ci będzie aplikacja Watch app (znana również jako aplikacja Apple Watch) – zainstalowana od nowości na Apple iPhone. W tym miejscu możesz wprowadzić wszystkie podstawowe ustawienia dla swojego zegarka, m.in. zmieniać wygląd tarczy, dostosować powiadomienia oraz konfigurować Dock.

Polecane produkty z kategorii Paski do Apple Watch

Znajdź swoją ulubioną aplikację!

Znasz już wszystkie polecane przez nas aplikacje na smartwatch – koniecznie wypróbuj je na swoim zegarku Apple Watch. Funkcje oferowane przez twórców poszczególnych aplikacji rozszerzają możliwości zegarków Apple, przez co stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz wszystkie topowe produkty Apple, w tym najnowsze zegarki Apple Watch Series 7 oraz budżetowe modele Apple Watch SE.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!