Jaka klawiatura do iPada? Dobierz akcesorium do tabletu Apple!

Tablet Apple to wszechstronne urządzenie, które doskonale sprawdza się nie tylko podczas konsumpcji treści czy rozrywki, ale również w pracy. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, szczególnie w kontekście zadań biurowych, niezbędna będzie klawiatura do iPada. Zobacz, który model będzie dla Ciebie najlepszym wyborem oraz poznaj możliwości, jakie oferują klawiatury współpracujące z systemem iPadOS.

Klawiatura do iPada - akcesorium ułatwiające prace!

Jeśli często piszesz na iPadzie, edytujesz dokumenty czy tworzysz prezentacje, powinieneś zainteresować się zakupem klawiatury do iPada. Apple posiada w swojej ofercie akcesoria dedykowane konkretnym modelom tabletu, które łączą się z urządzeniem zarówno za pomocą Bluetooth, jak i specjalnego złącza magnetycznego. 

Co więcej, niektóre klawiatury poza klawiszami do wprowadzania znaków, posiadają również gładzik obsługujący gesty w systemie iPadOS. Tym samym, Apple tablet z klawiaturą formą zbliża się do MacBooka, oferując wygodne urządzenia wskazujące znacznie ułatwiające pracę.

Klawiatury do iPada - zgodność 

Tablety Apple są zgodnie z niemal każdą klawiaturą bezprzewodową łączącą się za pomocą Bluetooth, możesz zdecydować się na zakup dowolnego modelu, który posiada taki moduł, Jeśli jednak interesujesz się klawiaturą dedykowaną konkretnemu modelowi iPada, zwróć uwagę na jej kompatybilność. 

Zobacz, jaka klawiatura do iPada pasuje do Twojego modelu tabletu oraz czym cechują się poszczególne wersje:

 

Model klawiatury Zgodność Cechy  
Magic Keyboard Folio iPad 10 gen.

skok klawiszy 1 mm,

gładzik obsługujący gesty Multi-Touch i kursor w iPadOS,

14 klawiszy funkcyjnych,

po złożeniu chroni iPada z obu stron,
podstawka pozwalająca na wygodne ustawienie kąta nachylenia ekranu.

 
Magic Keyboard

iPad Pro 12,9 cala (3., 4., 5. i 6. generacji),
iPad Pro 11 cali (1., 2., 3. i 4. generacji),
iPad Air (4. i 5. generacji),

iPad Air M2

mechanizm nożycowy o skoku 1 mm,

gładzik obsługujący gesty Multi-Touch i kursor w iPadOS,

swobodna regulacja kąta nachylenia ekranu,

port USB-C do ładowania i podłączania innych akcesoriów,

po złożeniu chroni iPada z obu stron.

 
Magic Keyboard z 2024 roku iPad Pro 11 M4 i iPad Pro 13 M4

mechanizm nożycowy o skoku 1 mm i rząd klawiszy funkcyjnych, który pozwala na szybszy dostęp do najczęściej używanych funkcji,

większy, bardziej responsywny gładzik, obsługujący gesty Multi-Touch i kursor w iPadOS,

swobodna regulacja kąta nachylenia ekranu,

port USB-C do ładowania i podłączania innych akcesoriów,

po złożeniu chroni iPada z obu stron.

 
Smart Keyboard Folio iPad Pro 12,9 cala (3., 4., 5. i 6. generacji),
iPad Pro 11 cali (1., 2., 3. i 4. generacji),
iPad Air (4. i 5. generacji)

po złożeniu chroni iPada z obu stron, 

możliwość ustawienia iPada pod dwoma kątami.

 
Smart Keyboard iPad (7., 8. i 9. generacji),
iPad Air (3. generacji),
iPad Pro 10,5 cala

po złożeniu chroni ekran iPada.

 

 

Jaka klawiatura do iPada? Porada Lantre

Klawiatura do iPada powinna być przede wszystkim kompatybilna z Twoim modelem tabletu. Jest, to pierwszy warunek, który musi spełnić. Poza tym, jeśli posiadasz model, który jest zgodny z kilkoma klawiaturami Apple, musisz się zastanowić, na jakich funkcjach Ci zależy:

  1. Szukasz akcesorium tylko do pisania,
  2. Potrzebujesz również wbudowanego gładzika,
  3. Zależy Ci na dwustronnej ochronie tabletu w trakcie transportu,
  4. Może wolisz składaną wersję łączącą się bezprzewodowo. 

Przykładowo, jeśli masz model iPada Pro, to pasuje do niego klawiatura z touchpadem Apple Magic Keyboard oraz Smart Keyboard Folio. Pierwsza opcja jest nieco cięższa (iPad z klawiaturą waży nieco ponad 1 kg), ale posiada innowacyjny wspornik unoszący iPada nad klawiaturą, co przekłada się na płynną regulacje kąta nachylenia ekranu. Ponadto, zapewnia wygodniejsze ładowanie - wystarczy podłączyć przewód USB-C do klawiatury, a nie bezpośrednio do tabletu.

Z kolei Smart Keyboard Folio jest lżejsza (iPad z klawiaturą waży około 800 g) i tańsza, posiada miękkie, gumowane klawisze i wiele osób uważa, że to najlepsza klawiatura do pisania według eksperów Lantre.

Jeśli posiadasz tablet, który nie ma dedykowanej klawiatury, np. iPad mini, dobrym wyborem będzie dowolna klawiatura bezprzewodowa – iPad połączy się z nią za pomocą Bluetooth, umożliwiając wygodne wprowadzanie tekstu.

Polecane klawiatury od producenta Apple

Najczęściej zadawane pytania

1. Jaka klawiatura pasuje do iPada?

Wybór odpowiedniej klawiatury zależy głównie od modelu iPada, który posiadasz. Apple oferuje dedykowane klawiatury dla różnych modeli tabletów, takie jak Magic Keyboard czy Smart Keyboard, które zapewniają idealne dopasowanie i łączą się z urządzeniem za pomocą systemu magnetycznego. 

Alternatywnie, możesz wybrać niemal każdą klawiaturę bezprzewodową z łącznością Bluetooth. Pamiętaj jednak, aby taka klawiatura miała klawisze dedykowane dla urządzeń Apple, takie jak Option czy CMD, co zapewni pełną kompatybilność z systemem iPadOS.

2. Czy warto kupić klawiaturę do iPada?

Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli używasz iPada do pisania, edytowania dokumentów, tworzenia prezentacji czy nawet prowadzenie notatek. Klawiatura do iPada znacząco usprawnia nawigację i interakcję z systemem iPadOS, a także ułatwia proces wprowadzania tekstu, czyniąc go szybszym i bardziej ergonomicznym. 

3. Czy do każdego iPada można podłączyć klawiaturę?

Tak. W związku z tym, że każdy iPad posiada moduł Bluetooth, oferuje możliwość podłączenia klawiatury bezprzewodowej. Ponadto, niektóre modele wyposażone są w specjalne złącza magnetyczne, dzięki którym można sparować je z dedykowanymi klawiaturami.

4. Czy do iPada można podłączyć klawiaturę Bluetooth?

Tak, iPady wspierają klawiatury Bluetooth, co pozwala na większą elastyczność i wybór spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku klawiatur bezprzewodowych. Ciekawym rozwiązaniem są składane klawiatury Bluetooth, które zajmują bardzo mało miejsca w torbie czy plecaku, a pozwalają na wygodne wprowadzanie tekstu. Przedstawicielem takich akcesoriów jest np. UNIQ Forio, składana klawiatura bezprzewodowa do iPada. 

Wybierając klawiaturę podłączaną do iPada za pomocą Bluetooth pamiętaj, że akcesorium wymagać będzie ładowania. Klawiatury łączące się z iPadem złączem magnetycznym ładują się z baterii tabletu.

Polecane klawiatury składane od producenta UNIQ

Klawiatura do tabletu Apple - podsumowanie

Klawiatura do iPada to jedno z najważniejszych akcesoriów do tabletu, których zakup powinieneś rozważyć. Bez względu na to, czy potrzebujesz klawiatury do pracy z tekstem, czy wygodniejszego korzystania z internetu, wybór odpowiedniego modelu znacznie zwiększy komfort i funkcjonalność urządzenia z iPadOS.

Zobacz też nasz #LantreHacks: 4 tricki na klawiaturze iPada

Szeroki wybór akcesoriów do iPada znajdziesz w sklepie Lantre, autoryzowanego sprzedawcy Apple. Posiadamy klawiatury dedykowane różnym wersjom tabletu, a także zewnętrzne klawiatury Bluetooth przeznaczone do współpracy z systemem iPadOS.

Pamiętaj, że robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz skorzystać z wygodnych rat lub leasingu. Poznaj również Lantre Plan, który pozwoli Ci odroczyć spłatę na 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów, a jeśli zdecydujesz się na uregulowanie należności po tym czasie, będziesz mógł rozłożyć płatność na 36 wygodnych rat. Zapraszamy!

 

Źródła:

1. Oficjalna strona Apple