Jaka ładowarka do iPada? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się, jaka ładowarka do iPada będzie najlepszym wyborem? A może szukasz akcesorium, dzięki któremu będziesz mógł ładować tablet Apple w samochodzie? W tym artykule pokażemy Ci, na co zwrócić uwagę podczas wyboru ładowarki do iPada oraz jak efektywnie uzupełnić jego baterię zarówno w domu, jak i podczas podróży czy jazdy samochodem.

Ładowarka iPad - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Podczas wyboru ładowarki do iPada, koniecznie zwróć uwagę na kilka kluczowych czynników, które świadczą o bezpieczeństwie i kompatybilności z Twoim modelem iPada.

Rodzaj złącza

Tablety Apple używają dwóch typów złączy: Lightning i USB-C. Modele iPada do 9. generacji włącznie wyposażone są w złącze Lightning, podczas gdy nowsze posiadają złącze USB-C. Dlatego szukając ładowarki do iPada, upewnij się, że posiada ona odpowiednie złącze kompatybilne z Twoim kablem. 

Jeśli Twoja ładowarka posiada port USB-A, pamiętaj, że maksymalna szybkość ładowania w przypadku takiego portu wynosi 12 W. O wiele większą prąd roboczy jest w stanie wygenerować zasilacz z portem USB-C, jego maksymalna moc, w przypadku standardów USB Power Delivery lub USB 3.1, wynosi aż 130 W.

Producent

Aby ładowanie iPada było efektywne i bezpieczne, wybierz ładowarkę od renomowanych producentów. W naszym sklepie, ładowarki do iPada od producentów: Apple, FIXED, mophie czy Xtorm, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz odpowiednią moc.

Dodatkowe funkcje

Ładowarka iPad, może oferować różnorodne funkcje, począwszy od możliwości ładowania wielu urządzeń jednocześnie, przez podstawki ułatwiające korzystanie z tabletu z iPadOS podczas uzupełniania energii, aż po wbudowane panele solarne;

Certyfikaty bezpieczeństwa

Zanim kupisz ładowarkę do iPada sprawdź, czy posiada certyfikaty zgodności z normami bezpieczeństwa. W Polsce od grudnia 2020 roku obowiązuje norma IEC 62368-1 dotycząca użytkowania urządzeń elektrycznych i elektronicznych zasilanych napięciem do 600 V. 

Ponadto, wybierając zasilacz do iPada zwróć uwagę na oznaczenia na tabliczce znamionowej, takie jak:

 1. CE - które oznacza zgodność z wymaganiami prawnymi w Unii Europejskiej dotyczącymi bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska,
 2. RoHS – wskazuje na ograniczenie użycia niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym,
 3. GS – potwierdza, że produkt został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa użytkowania,
 4. E-Mark - gwarantuje zgodność z normami dotyczącymi zakłóceń elektromagnetycznych w przypadku ładowarek samochodowych.

Ładowarka do iPada - rodzaje

Podobnie jak w przypadku iPhone’ów, tablet Apple można ładować na różne sposoby, a nie tylko za pomocą tradycyjnego gniazdka ściennego. Możliwe jest ładowanie tabletu iPad w trakcie jazdy samochodem, wykorzystując gniazdo zapalniczki lub dedykowany port USB, czy też podczas podróży, używając powerbanku o odpowiedniej pojemności. Poniżej, przygotowane przez nas. zestawienie rodzajów ładowarek do iPada.

Zobacz nasze zestawienie ładowarek do iPada, aby wybrać ładowarkę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby!

1. Ładowarka sieciowa

Ładowarka sieciowa, czyli tradycyjna kostka, to najpopularniejszy rodzaj ładowarki do iPada. Przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń, świetnie sprawdzi się w domu, jak i w biurze, czy każdym innym miejscu, gdzie dostępne są gniazdka.

Jeśli szukasz tradycyjnego zasilacza do tabletu Apple zwróć uwagę na jego moc – np. dla iPada mini 4 wystarczająca będzie ładowarka o mocy 10 W, a dla iPada mini 6 konieczne będzie użycie zasilacza o mocy co najmniej 20 W.

Pamiętaj, że zasilacze do innych urządzeń mobilnych Apple, np. MacBooka, również mogą być wykorzystane do ładowania. Co więcej, zasilacz zakupiony specjalnie dla iPada, może posłużyć do ładowania Twojego laptopa Apple, iPhone’a, AirPodsów czy Apple Watcha, pod warunkiem, że ma odpowiednią moc (będącą sumą zapotrzebowania energetycznego dla wszystkich urządzeń, np. 70W = 35 W dla MacBook Air, 20 W dla iPhone’a i 15 W dla akcesoriów).

2. Ładowarka samochodowa

Jeśli w trakcie jazdy samochodem zdarza Ci się używać iPada w roli nawigacji lub jako tabletu do rozrywki, to warto zapewnić mu ciągłe zasilanie. Jeśli Twój samochód nie posiada wbudowanych gniazd USB, rozważ zakup ładowarki samochodowej, którą wpina się bezpośrednio do gniazda zapalniczki. Wybierając ładowarkę samochodową, kluczowym parametrem jest minimalna moc ładowania. Bezpiecznie przyjąć minimalną moc na poziomie 20 W i tym samym zapewnić optymalne i bezpieczne ładowanie urządzenia.

3. Ładowarka modułowa

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają zasilacza stacjonarnego, jest ładowarka modułowa. Takie urządzenie umożliwia jednoczesne ładowanie kilku urządzeń np. iPhone’a, AirPodsów czy zegarka Apple Watch. Co ciekawe, niektóre ładowarki modułowe wyposażone są w podstawki, dzięki którym Apple iPad może być ustawiony pod idealnym kątem, np. do oglądania filmów czy seriali, co jeszcze bardziej zwiększa komfort użytkowania.

4. Powerbank

Osoby, które często korzystają z iPada w miejscach bez dostępu do źródeł zasilania, powinni wybrać mocny powerbank. Podczas wyboru przenośnego banku energii, należy zwrócić uwagę nie tylko na moc, ale również pojemność. Ponieważ iPady posiadają baterie o różnych wielkościach, kluczowe jest, aby wybrać powerbank o wystarczającej pojemności, umożliwiającej naładowanie urządzenia do pełna.

W związku z powyższym, przyjmij średnią efektywność banków energii, czyli straty energii wynikającej ze sprawności ogniw i ładowanego urządzenia na poziomie 75-80%. Przykładowo, jeśli wybierzesz powerbank o pojemności 10 000 mAh, naładujesz nim od 0% do 100% baterię o pojemności 7 500-8 000 mAh (75-80% z 10 000 mAh).

Poniżej znajdziesz pojemności baterii wybranych modeli tabletów Apple:

 • iPad 9. generacji - 8 557 mAh
 • iPad 10. generacji - 7 606 mAh
 • iPad mini 6 - 5 078 mAh
 • iPad Air M1 - 7 606 mAh
 • iPad Air 11 M2 - 7 606 mAh
 • iPad Air 13 M2 - 9 705 mAh
 • iPad Pro 11 M2 - 7 538 mAh
 • iPad Pro 11 M4 - 8 340 mAh
 • iPad Pro 12,9 M2 - 10 758 mAh
 • iPad Pro 13 M4 - 10 340 mAh

Inne metody ładowania iPada

W sytuacji, kiedy nie masz dostępu do dedykowanego zasilacza dla iPada, istnieją alternatywne sposoby ładowania urządzenia. Jednym z nich jest podłączanie iPada do komputera – wystarczy kabel do iPada wpiąć do portu Thunderbolt np. MacBooka czy iMaca i uzupełnić baterię tabletu.

Jaka ładowarka do iPada?

Wybór ładowarki do iPada nie jest trudny. Wystarczy, że wybierzesz ładowarkę, który spełnia następujące kryteria:

 • jest kompatybilna z modelem iPada, którego używasz, czyli posiada port USB-C lub USB-A,
 • oferuje moc wyjściową co najmniej 20 W,
 • posiada certyfikaty bezpieczeństwa.

Zastanawiasz się, czy warto kupić ładowarkę do iPada o większej mocy niż 20 W (standardowa moc oferowana przez ładowarkę, dołączoną przez Apple w zestawie)? Poniżej przedstawiamy porównanie modeli iPadów w kontekście czasu ładowania, wykorzystując zasilacze o mocy 20 W i 30 W.

 

Model iPada Czas ładowania - ładowarka o mocy 20W Czas ładowania - ładowarka o mocy 30W
iPad 9. Generacji 2 godziny i 45 minut 2 godziny i 45 minut
iPad 10. Generacji / iPad Air / iPad Pro 2,5 godziny 2 godziny
iPad mini 6 2 godziny 2 godziny

 

Wszystkie iPady ze złączem USB-C obsługują szybkie ładowanie z wykorzystaniem ładowarki o mocy większej niż 20 W. Dlatego, jeśli chcesz skrócić ich domyślny czas uzupełnienia energii, wybierz ładowarkę o mocy 30 W lub wyższą z opcją Power Delivery. 

 

Polecane produkty z kategorii Ładowarki do iPada

Ładowarki i zasilacze do iPada w Lantre!

Teraz, gdy już wiesz, jaka ładowarka do iPada zapewni mu szybkie ładowanie i bezpieczeństwo, odwiedź sklep Lantre, autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz markowe akcesoria iPad: dedykowane ładowarki obsługujące Fast Charging, powerbanki, jak i wysokiej jakości przewód do ładowania iPada. 

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. 

Poznaj również ofertę Lantre Plan, dzięki której możesz odroczyć spłatę nawet na 12 miesięcy, bez żadnych ukrytych kosztów. Decydując się na regulowanie należności po tym czasie, masz możliwość rozłożenia jej na 36 rat. Zapraszamy!