Jaki laptop Apple do 10 000 zł? Ranking MacBook'ów od Lantre!

Jaki laptop Apple kupić w kwocie nie przekraczającej 10 000 zł? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które warto wziąć pod uwagę, zarówno w sytuacji, gdy szukasz wydajnego urządzenia do zaawansowanych zadań, jak i przenośnego, ultralekkiego laptopa, którego bez problemu zabierzesz ze sobą. Sprawdź nasz ranking laptopów Apple, których zakup warto rozważyć!

Czy warto kupić laptop Apple za 10 000 zł?

Można przypuszczać, że 10 000 zł to zbyt mała kwota na wydajny, wyposażony w zaawansowane podzespoły laptop od Apple, jednak rzeczywistość tak nie jest. Do tej kwoty, możesz kupić mocnego MacBooka Pro (skierowanego do profesjonalistów) lub lżejszego MacBooka Air (przeznaczonego dla mniej zaawansowanych użytkowników). 

Zobacz, dlaczego warto wybrać MacBooka niż laptopa innych producentów, gdy dysponujesz budżetem w wysokości do 10 000 zł!

Ekosystem Apple

Jedną z głównych zalet oferowanych przez notebook Apple jest dostęp do ekosystemu Apple. Po „zsynchronizowaniu" go z innymi urządzeniami marki, takimi jak iPhone czy Apple Watch, możesz cieszyć się płynną współpracą między nimi. Oto niektóre funkcje, które udostępnia ekosystem Apple:

 • AirDrop – umożliwia szybkie i bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami Apple,
 • Handoff – pozwala na bezproblemowe przełączanie się między urządzeniami i kontynuowanie pracy w tym samym miejscu, w którym ją przerwano,
 • Pęk kluczy – zintegrowany menedżer haseł, który bezpiecznie przechowuje hasła i klucze dostępu,
 • Uniwersalny schowek – umożliwia kopiowanie treści na jednym urządzeniu Apple i wklejanie jej na innym,
 • AirPlay – pozwala na klonowanie ekranu oraz strumieniowanie treści audio i wideo z jednego urządzenia Apple na inne.

Sprawdź także: Ekosystem Apple - 18 przykładów użycia funkcji między urządzeniami Apple!

Stabilność systemu

Zainstalowany na MacBookach system operacyjny macOS cechuje się:

 1. Wzorcową stabilnością,
 2. Regularnymi aktualizacjami,
 3. Zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa.

Ponadto, dzięki temu, że macOS jest dedykowanym komputerom Apple, gwarantuje idealną integrację z komponentami sprzętowymi, co wyklucza konieczność instalowania dodatkowych sterowników, w przeciwieństwie do systemów takich jak Windows czy Linux. Wszystkie komponenty są starannie dobrane, by zapewnić optymalną wygodę użytkowania i wysoką wydajność.

Natychmiastowa gotowość do pracy

Po wyjęciu MacBooka z pudełka, komputer i system macOS są już wstępnie skonfigurowane. Po pierwszym uruchomieniu wystarczy zalogować się do swojego konta Apple ID lub utworzyć nowe, jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem Apple, aby rozpocząć korzystanie z urządzenia.

Może Cię zainteresować: Jak założyć Apple ID na 3 sposoby? Poradnik

Dla osób przesiadających się z innego MacBooka oraz dla nowych użytkowników macOS, Apple oferuje bardzo przydatne narzędzie: Asystent migracji. To intuicyjne rozwiązanie umożliwia szybkie i łatwe przeniesienie danych, ustawień oraz aplikacji ze starego komputera na nowy MacBook, co znacznie ułatwia „przesiadkę” i pozwala cieszyć się nowym urządzeniem bez problemów. 

Mobilność

Jednym z głównych atutów MacBooków jest ich wydajna bateria. Dzięki dedykowanemu systemowi macOS, laptopy Apple mogą działać na jednym ładowaniu nawet do 22 godzin. Dodatkowo, najnowsze modele MacBooków wyposażono w funkcję szybkiego ładowania, umożliwiającą doładowanie akumulatora do 50% w zaledwie 30 minut.

Nie bez znaczenia jest również niska waga urządzeń. MacBooki są niezwykle lekkie (Air 13 waży 1,24 kg), co w połączeniu z ich wysoką wydajnością czyni je idealnymi partnerami do pracy poza domem czy w podróży. 

Jakość wykonania

MacBooki wyróżniają się na tle konkurencji topową jakością wykonania. Wyprodukowane z dbałością o detale, przyciągają uwagę nie tylko estetycznym wyglądem, ale także wysoką trwałością. Każdy model Apple jest zbudowany z aluminium, które wyróżnia się solidnością i wytrzymałością na uszkodzenia. Precyzyjne frezowanie obudowy zapewnia spójny i elegancki design, podkreślając wyrafinowany charakter każdego laptopa Apple

Prywatność i bezpieczeństwo

Każdy MacBook posiada wgrany system operacyjny macOS, który bazuje na jednej z odmian systemu UNIX, w związku z czym, dziedziczy uniksowe podejście do stabilności i bezpieczeństwa. macOS charakteryzuje się restrykcyjnym modelem zarządzania uprawnieniami użytkownika, ograniczając dostęp do krytycznych funkcji systemowych dla standardowych użytkowników i uruchamiając aplikacje w izolowanych środowiskach. Dzięki temu znacznie wzrasta ochrona przed potencjalnymi zagrożeniami.

Ponadto, macOS oferuje szereg narzędzi zaprojektowanych z myślą o ochronie prywatności użytkownika i bezpieczeństwie danych, w tym:

 • FileVault – narzędzie do szyfrowania dysku,
 • wbudowaną zaporę sieciową,
 • zaawansowane metody autoryzacji, np. Touch ID,
 • dwupoziomowe uwierzytelnienie dla konta Apple ID,
 • wbudowanego menedżera haseł,
 • Time Machine - narzędzie do automatycznego tworzenia kopii zapasowej,
 • funkcję Znajdź mój Mac pomocną w odnalezieniu zagubionego laptopa,
 • Gatekeeper – narzędzie zapobiegające instalacji niezweryfikowanych aplikacji,
 • ekstremalny tryb blokady.

Zobacz również: Jak chronić dane na komputerze Mac? Poradnik dla każdego użytkownika!

Laptopy Apple do 10 000 zł - parametry i funkcje

Rodzina procesorów Apple

Od 2020 roku, Apple oferuje komputery z autorskim układem scalonym Apple Silicon, który łączy w sobie m.in. takie komponenty jak:

 • procesor główny CPU,
 • procesor graficzny GPU,
 • zunifikowaną pamięć RAM,
 • silnik Apple Neural Engine,
 • kontroler dysku SSD.                      

Różnice pomiędzy rodziami procesorów (M1, M2, M3), dotyczą głównie: liczby rdzeni CPU i GPU, maksymalnej wielkości pamięci RAM, wydajności oraz pojemności dysku SSD. Ze względu na scaloną architekturę (brak możliwości rozbudowy konfiguracji) układu Apple Silicon, ważne jest dokładne dopasowanie podzespołów do potrzeb.     

Wyświetlacz Retina

MacBooki wyposażone są w wysokiej jakości ekrany Retina z wysokim zagęszczeniem pikseli, doskonałym odwzorowaniem kolorów i wysoką jasnością.

Dostępne są dwa typy wyświetlaczy:

 1. Liquid Retina - dostępny w MacBookach Air,
 2. Liquid Retina XDR - dostępny w MacBookach Pro.

Liquid Retina oferuje jasność do 500 nitów, szeroką gamę kolorów P3 oraz wspiera technologię True Tone. Liquid Retina XDR, z podświetleniem mini-LED, zapewnia wyższą jasność do 1600 nitów w trybie HDR i technologię ProMotion z adaptacyjną częstotliwością odświeżania do 120 Hz, idealną dla zaawansowanych zastosowań.

Zunifikowana pamięć RAM

W zależności od modelu MacBooka i układu Apple Silicon, dostępne są konfiguracje od 8 GB do 128 GB zunifikowanej pamięci RAM. Wybierz:

 • 8 GB - do podstawowych zadań,
 • 16 lub 18 GB - do półprofesjonalnej edycji zdjęć i filmów lub programowania,
 • 32 lub 36 GB i więcej - do zaawansowanych projektów graficznych i obliczeń inżynierskich. 

Dysk twardy

MacBooki wykorzystują szybkie dyski SSD, zapewniają błyskawiczny dostęp do danych. Jeśli zdecydujesz się na model z mniejszym dyskiem, np. 256 GB lub 512 GB (maksymalna pojemność to 8 TB), pamiętaj, że możesz skorzystać z chmury iCloud Drive (do nawet 12 TB) lub podłączyć zewnętrzny dysk za pomocą szybkiego złącza Thunderbolt. 

Czas pracy na baterii

MacBooki oferują baterie, które są w stanie pracować nawet przez 22 godziny bez zasilania – taką funkcję oferują 16-calowe MacBooki Pro z rodziny M2 i M3 oraz podstawowy MacBook Pro M3. Pozostałe modele, Air oraz Pro 14, zapewniają 18-godzinny czas działania na akumulatorze, co wystarczy na cały intensywny dzień pracy.

Wbudowane złącza

Laptopy MacBook Air zapewniają dostęp do złączy Thunderbolt / USB 4, które służą do podłączenia zewnętrznych akcesoriów i peryferii: dysku twardego, monitora czy drukarki. Dzięki możliwości skorzystania z wieloportowego huba USB-C, możliwe jest rozbudowanie portów, np. o HDMI, czytnik kart SD czy USB-A.

Laptopy MacBooki Pro 14 i 16 mają większy wybór portów - Thunderbolt 4, HDMI i czytnik kart SDXC, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych adapterów. Wszystkie modele, oprócz MacBook Air M1, posiadają również złącze MagSafe do ładowania.

Jaki laptop MacBook do 10 000 zł wybrać?

Apple MacBook Pro 14" M2 Pro 12-core CPU + 19-core GPU / 16GB RAM / 1TB SSD 

MacBook Pro 14 M2 Pro, to laptop, który łączy niską wagę (jego masa to zaledwie 1,60 kg) z wysoką wydajnością. Dzięki procesorowi Apple M2 Pro z 12-rdzeniowym procesorem CPU i 19-rdzeniowym GPU (podstawowy model ma 10 CPU i 16 GPU), sprawdzi się w wielu wymagających zadaniach. Na uwagę zasługuje również dysk SSD – 1 TB jest nie tylko dwa razy pojemniejszy od dysku w podstawowym modelu, ale również prawie 2-krotnie szybszy w odczycie i zapisie. 

Plusy

 • 14-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR,
 • Najmocniejsza wersja procesora Apple M2 Pro,
 • 1 TB dysk SSD,
 • Dwa kolory obudowy: srebrny i gwiezdna szarość,
 • Do 18 godzin pracy na baterii,
 • Wbudowane porty Thunderbolt 4, HDMI, czytnik kart SDXC.

Minusy

 • Brak trybu wysokiego zużycia energii.

Zastosowanie

 • Obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro, DaVinci Resolve,
 • Obliczenia inżynierskie np. w Matlabie.

Dla kogo ten model?

 • Studenci (szczególnie kierunków technicznych),
 • Graficy,
 • Fotografowie,
 • Filmowcy,
 • Programiści,
 • Inżynierowie,
 • Analitycy danych.

Ocena klientów Lantre

Klienci Lantre, którzy kupili ten model wśród zalet wymieniają przede wszystkim: wydajność, energooszczędność, jakość wykonania, design, wygodną klawiaturę i touchpad, czas pracy na baterii oraz system macOS. 

Jednocześnie, zwracają uwagę na brak portu USB-A oraz brak możliwości rozbudowy konfiguracji.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14 M2 Pro

Apple MacBook Pro 14" M3 Pro 11-core CPU + 14-core GPU / 18GB RAM / 512GB SSD 

Dokładając zaledwie 499 zł do założonej kwoty przeznaczonej na zakup laptopa, możesz kupić najnowszy model MacBook Pro M3 Pro. Choć w tej cenie dostępna jest jedynie bazowa konfiguracja, komputer oferuje nie tylko wysoką wydajność, ale również wiele nowych funkcji dodanych w 3. generacji procesorów Apple takich jak: Dynamic Caching, ray tracing, mesh shading oraz dekoder AV1.

Plusy

 • 14-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR o jasności SDR o 100 nitów wyższej, niż w modelu M2,
 • 18 GB RAM zamiast 16 GB jak u poprzednika,
 • 40 procent szybszy od modelu z czipem M1 Pro,
 • Dwa kolory obudowy: srebrny i zupełnie nowy: gwiezdna czerń,
 • Do 18 godzin pracy na baterii,
 • Wbudowane porty Thunderbolt 4, HDMI, czytnik kart SDXC.

Minusy

 • Nie oferuje trybu wysokiego zużycia energii,
 • Mniejsza liczba rdzeni CPU i GPU niż w modelu M2 Pro,
 • Cena przekraczająca założony budżet.

Zastosowanie

 • Obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro, DaVinci Resolve,
 • Obliczenia inżynierskie np. w Matlabie,
 • Granie.

Dla kogo ten model?

 • Studenci (szczególnie kierunków technicznych),
 • Graficy,
 • Fotografowie,
 • Montażyści wideo,
 • Programiści,
 • Inżynierowie,
 • Analitycy danych,
 • Gracze. 

Ocena klientów Lantre

Wśród kluczowych zalet laptopa, Klienci Lantre wymieniają topową wydajność, piękny wyświetlacz, jakość wykonania oraz intuicyjny system macOS.

Wśród minusów znaleźć można, podatność obudowy na delikatne ryski i odciski palców oraz, że dla osób przesiadających się z komputera z systemem Windows, jest konieczność przyzwyczajenia się do innego układu klawiatury.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14 M3 Pro

Apple MacBook Pro 14 M1 Pro 10-core CPU + 16-core GPU / 16GB RAM / 1TB SSD 

Jeśli chcesz zaoszczędzić i wydać mniej niż 10 000 zł lub przeznaczyć kwotę która Ci zostanie np. na akcesoria lub monitor Apple, to rozważ zakup modelu MacBooka Pro 14 M1 Pro w konfiguracji rozbudowanej o dysk o pojemności 1 TB. Ten laptop, to doskonały wybór, jeśli preferujesz klasyczną obudowę w kolorze srebrnym, oczekujesz wyższej wydajności niż w podstawowych wersjach procesorów oraz przechowujesz dużo danych lokalnie.

Plusy

 • Atrakcyjna cena,
 • Wciąż wysoka wydajność,
 • 14-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR o jasności SDR o 100 nitów wyższej, niż w modelu M2,
 • Dysk SSD 1 TB,
 • Wbudowane porty Thunderbolt 4, HDMI, czytnik kart SDXC.

Minusy

 • Dostępny tylko w srebrnym kolorze,
 • HDMI bez obsługi dźwięku wielokanałowego,
 • Krótszy o 1 godzinę czas pracy na baterii względem nowszych modeli,
 • Komunikacja za pomocą protokołów: Bluetooth 5.0 i Wi-Fi 6.

Zastosowanie

 • Rozrywka,
 • Praca biurowa,
 • Półprofesjonalna obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Półprofesjonalny montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro i DaVinci Resolve,
 • Programowanie w Xcode.

Dla kogo ten model?

 • Studenci,
 • Nauczyciele,
 • Pracownicy biurowi,
 • Entuzjaści fotografii i wideo, 
 • Programiści,
 • Inżynierowie.

Ocena klientów Lantre

MacBook Pro M1 Pro, według Klientów Lantre wyróżnia się: płynnością pracy, ekranem Retina Liquid XDR, czasem pracy na baterii, jakością wykonania, głośnikami, niskim poziomem hałasu czy wbudowaną klawiaturą i gładzikiem.

Klienci zwracają również uwagę na brak możliwości rozbudowy po zakupie, niedostępność portu USB-A czy łatwe zbieranie odcisków palców.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14 M1

Apple MacBook Pro 14" M3 8-core CPU + 10-core GPU / 16GB RAM / 512GB SSD 

Jeśli nie oczekujesz najwyższej wydajności, ale zależy Ci na nowościach, które oferuje 3. generacja procesorów Apple Silicon, to wybierz laptop MacBook Pro 14 M3 w konfiguracji z rozbudowaną pamięcią operacyjną o pojemności 16 GB. Ten 14-calowy komputer jest również najlepszym wyborem, jeśli często pracujesz poza domem – jego bateria potrafi działać nawet przez 22 godziny.

Plusy

 • 14-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR o jasności SDR o 100 nitów wyższej, niż w modelach M2 i M1,
 • Procesor Apple M3,
 • Rozbudowana pamięć RAM,
 • Dwa kolory obudowy: srebrny i gwiezdna szarość,
 • Do 22 godzin pracy na baterii,
 • Niższa waga od modeli Pro i Max.

Minusy

 • 2 a nie 3 porty Thunderbolt / USB4 (zamiast Thunderbolt 4),
 • Brak koloru gwiezdnej czerni,
 • Niższa wydajność niż w modelach z czipami Pro i Max.

Zastosowanie

 • Rozrywka,
 • Praca biurowa,
 • Półprofesjonalna obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Półprofesjonalny montaż i edycja filmów 4K w DaVinci Resolve i Final Cut Pro,
 • Programowanie w Xcode,
 • Granie.

Dla kogo ten model?

 • Studenci,
 • Nauczyciele,
 • Pracownicy biurowi,
 • Entuzjaści fotografii i wideo,
 • Gracze.

Ocena klientów Lantre

MacBook Pro 14 M3 zyskał uznanie u Klientów Apple głównie ze względu na: wydajność, energooszczędność, elegancki wygląd idący w parze z niską wagę, ekran Liquid Retina XDR oraz łatwą integrację z innymi urządzeniami Apple. 

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14 M3

Apple MacBook Pro 16" M2 Pro 12-core CPU + 19-core GPU / 16GB RAM / 512GB SSD 

16-calowy MacBook Pro z procesorem M2 Pro w rozbudowanej konfiguracji to doskonały wybór, jeśli szukasz laptopa z dużym ekranem. Dzięki wysokiej rozdzielczości 3456 na 2234 pikseli, pozwala na wygodną pracę nawet bez podłączonego zewnętrznego monitora. Co więcej, model ten oferuje rekordowy czas pracy na baterii sięgający 22 godzin, co pozwala na bezproblemowe korzystanie przez kilka dni roboczych w trakcie wykonywania prostych zadań.

Plusy

 • Duzy, 16-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR,
 • Procesor Apple M2 Pro w najmocniejszej konfiguracji,
 • Dwa kolory obudowy: srebrny i gwiezdna szarość,
 • Do 22 godzin pracy na baterii,
 • Wbudowane porty Thunderbolt 4, HDMI, czytnik kart SDXC.

Minusy

 • Brak trybu wysokiego zużycia energii,
 • Dla niektórych może być uciążliwa waga urządzenia, która wynosi 2,15 kg

Zastosowanie

 • Obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro, DaVinci Resolve,
 • Obliczenia inżynierskie np. w Matlabie,
 • Praca stacjonarna bez podłączonego monitora.

Dla kogo ten model?   

 • Studenci (szczególnie kierunków technicznych),
 • Graficy,
 • Fotografowie,
 • Filmowcy,
 • Programiści,
 • Inżynierowie,
 • Analitycy danych.

Ocena klientów Lantre

Klienci Lantre chwalą 16-calowego MacBooka Pro M2 Pro za: szybkość działania, estetyczne i solidne wykonanie, cichą pracę i długą żywotność baterii. Zwracają również uwagę na atrakcyjną cenę względem jakości i mocy urządzenia.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 16 M2 Pro

Apple MacBook Pro 16" M1 Pro 10-core CPU + 16-core GPU / 16GB RAM / 512GB SSD 

Jeśli nie zależy Ci na jak najwyższej wydajności, a preferujesz duże laptopy, zwróć uwagę na MacBook Pro 16 M1 Pro. Model ten jest tańszy od MacBooka z czipem M2 Pro, a poza procesorem dysponuje wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości oraz ma mocną baterię, która pozwala na pracę przez 21 godzin.

Plusy

 • Bardzo atrakcyjna cena,
 • Wciąż wysoka wydajność,
 • Duzy, 16-calowy wyświetlacz Liquid Retina XDR,
 • Wbudowane porty Thunderbolt 4, HDMI, czytnik kart SDXC.

Minusy

 • Dostępny tylko w srebrnym kolorze,
 • HDMI bez obsługi dźwięku wielokanałowego,
 • Krótszy o 1 godzinę czas pracy na baterii względem nowszych modeli,
 • Komunikacja za pomocą protokołów: Bluetooth 5.0 i Wi-Fi 6.
 • Waga laptopa może być uciążliwa dla niektórych osób.

Zastosowanie

 • Rozrywka,
 • Praca biurowa,
 • Półprofesjonalna obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Półprofesjonalny montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro, DaVinci Resolve,
 • Programowanie w Xcode.

Dla kogo ten model?

 • Studenci,
 • Nauczyciele,
 • Pracownicy biurowi,
 • Entuzjaści fotografii i wideo, 
 • Programiści,
 • Inżynierowie.

Ocena klientów Lantre

Wśród największych zalet tego modelu, klienci Lantre wskazują: wysoką jakość wykonania, wydajność, czas pracy na baterii, dobre głośniki oraz wysokiej klasy wyświetlacz. Według nich to, najlepszy MacBook na rynku pod względem stosunku ceny do jakości.

Apple MacBook Air 15" M2 8-core CPU + 10-core GPU / 16GB RAM / 1TB SSD 

Osoby, które cenią elegancki, niezwykle smukły design, który idzie w parze z wydajnością pozwalającą na komfortową pracę na co dzień i dużym ekranem, powinny zainteresować się laptopem MacBook Air 15 M2 w rozbudowanej konfiguracji. Model ten wyróżnia się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale również baterią wystarczającą na 18 godzin pracy i niską wagą, wynoszącą 1,51 kg, co sprawia, że jest idealnym towarzyszem podróży.

Plusy

 • Procesor Apple M2,
 • Rozbudowana pamięć RAM,
 • Dysk 1 TB SSD,
 • Wiele opcji kolorystycznych - północ, srebrny, księżycowa poświata i gwiezdna szarość,
 • Do 18 godzin pracy na baterii,
 • Wyjątkowo smukła i lekka konstrukcja.

Minusy

 • Ograniczenie do dwóch portów Thunderbolt / USB 4,
 • Obsługuje tylko jeden zewnętrzny monitor,
 • Ekran bez HDR i ProMotion z odświeżaniem na poziomie 60 Hz.

Zastosowanie

 • Rozrywka,
 • Praca biurowa,
 • Amatorska obróbka zdjęć w Adobe Photoshop i Lightroom,
 • Amatorski montaż i edycja filmów 4K w Final Cut Pro, DaVinci Resolve
 • Nauka programowania w Xcode.

Dla kogo ten model?

 • Studenci,
 • Nauczyciele,
 • Pracownicy biurowi,
 • Amatorzy fotografii i wideo, 
 • Podróżnicy.

Ocena klientów Lantre

Klienci Lantre, chwalą 15-calowego MacBooka Air za: atrakcyjny wygląd, wysoką wydajność, dobrą jakość wykonania, ekran Liquid Retina oraz czas pracy na baterii.

Wśród minusów wskazują: łatwe zbieranie śladów palców na obudowie (w kolorze Północ), brak dostępnych portów (HDMI, czytnika kart SDXC)  oraz możliwość podłączenia tylko jednego zewnętrznego wyświetlacza.

Polecane produkty z kategorii MacBook Air 15 M2

Porównanie MacBooków okiem eksperta Lantre

Jaki laptop Apple MacBook do 10 000 zł będzie najlepszy? Masz do wyboru kilka modeli, w tym MacBook Pro dostępny w dwóch rozmiarach ekranu: 14,2 i 16,2 cala oraz MacBook Air 15. Wybór odpowiedniego modelu powinien być oparty o trzy kluczowe kryteria:

1. Wydajność

Do zaawansowanych zastosowań zwróć uwagę na modele z procesorami Pro z rodziny Apple, przez 16 lub 18 GB pamięci RAM oraz pojemny dysk SSD;

2. Rozmiar matrycy

W kwocie do 10 000 zł, możesz wybrać modele z matrycą w rozmiarze 14,2”, 15,3” i 16,2 cala. Wybór zależy od preferencji dotyczących mobilności i komfortu użytkowania.

3. Czas pracy na baterii

jeśli priorytetem jest zarówno długi czas pracy na baterii, jak i niska waga urządzenia, rozważ MacBooka Pro 14 M3 oraz MacBooka Air 15, które są w stanie pracować przez 18 godzin. Jeśli oczekujesz bezkompromisowego czasu działania bez dostępu do źródła zasilania, to postaw na MacBook Pro 16 M2 Pro lub MacBook Pro 14 M3, które działają nawet przez 22 godziny na akumulatorze.

Wybierając między tymi modelami, zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze: maksymalna wydajność czy mobilność i długi czas pracy na baterii.

Poniżej w formie tabeli przygotowaliśmy zestawienie kluczowych cech laptopów Apple biorących udział w tym rankingu.     

Model Seria procesora i rdzenie Pamięć RAM Pojemność dysku Czas pracy na baterii Dostępny kolor obudowy Cena*
MacBook Pro 14 M2 Apple M2 Pro (12-rdzeniowy CPU + 19-rdzeniowy GPU) 16 GB 1 TB Do 18 godzin Gwiezdna szarość, Srebrny 9 799 zł
MacBook Pro 14 M3 Pro Apple M3 Pro (11-rdzeniowy CPU + 14-rdzeniowy GPU) 18 GB 512 GB Do 18 godzin Gwiezdna szarość, Srebrny 10 499 zł
MacBook Pro 14 M1 Pro Apple M1 Pro (10-rdzeniowy CPU + 16-rdzeniowy GPU) 16 GB 1 TB Do 17 godzin Srebrny 8 499 zł
MacBook Pro 14 M3 Apple M3 (10-rdzeniowy CPU + 10-rdzeniowy GPU) 16 GB 512 GB Do 22 godzin Gwiezdna szarość, Srebrny 9 199 zł
MacBook Pro 16 M2 Pro Apple M2 Pro (12-rdzeniowy CPU + 19-rdzeniowy GPU) 16 GB 512 GB Do 22 godzin Gwiezdna szarość, Srebrny 9 799 zł
MacBook Pro 16 M1 Pro Apple M1 Pro (10-rdzeniowy CPU + 16-rdzeniowy GPU) 16 GB 512 GB Do 21 godzin Srebrny 8 999 zł
MacBook Air 15 M2 Apple M2 (8-rdzeniowy CPU + 10-rdzeniowy GPU) 16 GB 1 TB Do 18 godzin Gwiezdna szarość, Srebrny, Północ, Księżycowa Poświata 9 999 zł

*Ceny aktualne w dniu publikacji artykułu.

Ranking notebook Apple 10 000 zł - podsumowanie

Jak widzisz, w kwocie 10 000 zł możesz kupić wydajnego MacBooka o doskonałej jakości wykonania. Modele wymienione w naszym rankingu doskonale poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami i będą służyć przez lata. Nawet zakup MacBooka z procesorem Apple M1 Pro, który zadebiutował w 2021 roku, to gwarancja bezproblemowej pracy w wymagających zadaniach, np. korzystania z pakietu Adobe Creative Cloud czy edycji filmów w Final Cut Pro. 

Jeśli już wiesz, jaki laptop Apple wybrać, odwiedź sklep Lantre, autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie zaprezentowane w artykule laptopy Apple od ręki. Oferujemy również dedykowane im akcesoria MacBook takie jak etui, zasilacze czy kable. 

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Poznaj również ofertę Lantre Plan, dzięki której możesz odroczyć spłatę nawet na 12 miesięcy, bez żadnych ukrytych kosztów. Decydując się na regulowanie należności po tym okresie, masz możliwość rozłożenia jej na 36 komfortowych rat. Zapraszamy!

 

 

Źródła:

1. Oficjalna strona Apple