Jak znaleźć iPhone, kiedy zginie? Skuteczne metody na zlokalizowanie smartfona Apple!

Nie możesz znaleźć swojego iPhone'a? A może obawiasz się, że go zgubiłeś i szukasz sposobu, aby szybko go zlokalizować? Zobacz, jak znaleźć iPhone korzystając z rozwiązań oferowanych przez Apple oraz jak się zabezpieczyć na wypadek nieuprawnionego dostępu do Twoich danych.

Zgubiony iPhone - co zrobić?

Telefony Apple iPhone, są wyposażone w szereg funkcji, które chronią użytkowników w przypadku zgubienia urządzenia. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom systemu iOS, możesz: 

 1. Zlokalizować utracony smartfon,
 2. Zablokować do niego dostęp,
 3. Aktywować zdalne wymazywanie zawartości telefonu.

Na końcu artykułu wskażemy Ci również sposób, który pomoże Ci odzyskać pieniądze za skradziony telefon, nawet jeśli nie uda się go odnaleźć. Zapraszamy!

Polecamy również osobny poradnik na naszym blogu na temat: kradzieży iPhone'a

1. Aplikacja Znajdź - zlokalizuj swojego iPhone'a

Znajdź mój iPhone (ang. Find My iPhone) to jedna z kluczowych funkcji oferowanych przez ekosystem Apple. Dzięki niej sprawdzisz, gdzie znajduje się Twój telefon oraz jaka jest ostatnia lokalizacja iPhone, nawet jeśli został wyłączony. Aby to zrobić, wystarczy, że skorzystasz z innego urządzenia Apple z zalogowanym kontem Apple ID lub wejdziesz na stronę iCloud.com.

Sprawdź koniecznie: Znajdź mój iPhone - jak włączyć i wyłączyć tę funkcję w urządzeniach Apple?

Korzystając z apki Znajdź np. na iPadzie i wybierając telefon Apple, który zgubiłeś, w sekcji Urządzenia zobaczysz ostatnią zapisaną lokalizację iPhone wraz z dwoma opcjami:

 1. Odtwórz dźwięk - uruchamia alarm na wskazanym urządzeniu, co może być pomocne, np. gdy zapomniałeś, gdzie położyłeś telefon
 2. Trasa – korzystając z apki Mapy od Apple, urządzenie wyznaczy trasę do szukanego iPhone’a.

 

Apka Mapy - wyznaczanie trasy do szukanego iPhone'a

Fot. Apka Mapy - wyznaczanie trasy do szukanego iPhone'a

 

Podobne funkcje oferuje wersja dostępna przez stronę internetową iCloud.com. Po wybraniu apki Znajdź, zobaczysz wszystkie urządzenia przypisane do Twojego konta Apple ID. Wystarczy wybrać zgubiony iPhone, a następnie kliknąć wybraną opcję.

Warto podkreślić, że sieć Find My iPhone działa również z wyłączonym urządzeniem. Układ U1, moduły Bluetooth oraz NFC odpowiedzialne za lokalizację, są zasilane w tle nawet wtedy, gdy bateria telefonu jest rozładowana.

Zobacz także: Historia lokalizacji iPhone - co to jest i jak korzystać z tej funkcji?

2. Włączenie trybu utracony

Aplikacja Znajdź, oprócz ustalenia lokalizacji utraconego iPhone’a, umożliwia oznaczenie urządzenia jako utracone. W ten sposób:

 1. Aktywujesz funkcję zablokowanie dostępu.
 2. Wyłączysz Apple Pay.
 3. Wyświetlisz na ekranie blokady wiadomość wraz z numerem telefonu do kontaktu.
 4. Otrzymasz powiadomienia o ustaleniu położenia telefonu.

 

Włączenie trybu utraconego za pomocą nr telefonu

Fot. Tryb utracony - podaj numer telefonu

 

 Fot. Tryb utracony - wpisz wiadomość

Aby włączyć tryb utracony na zgubionym iPhone’a:

 1. Otwórz apkę Znajdź na innym urządzeniu Apple, na którym jesteś zalogowany tym samym kontem Apple ID, co na utraconym smartfonie,
 2. Przejdź do sekcji Urządzenia w widocznym okienku na mapie,
 3. Wybierz zgubiony telefon Apple,
 4. Rozwiń okno przeciągając w górę,
 5. Wybierz przycisk Aktywuj pod opcją Oznacz jako utracony,
 6. Po przejściu dalej będziesz mógł wpisać kontaktowy nr telefonu i wiadomość do znalazcy iPhone’a.

 

Włączenie trybu utraconego

Fot. Włączenie trybu utraconego

3. Zdalne wymazywanie zawartości iPhone'a

Kolejną przydatną funkcją, z której warto skorzystać w przypadku zgubienia lub kradzieży iPhone’a, jest zdalne wymazanie zawartości iPhone. Jej aktywacja sprawi, że cała zawartość telefonu wraz z ustawieniami zostaną usunięte. Co istotne, zdalne wymazanie iPhone’a pozostawia aktywną usługę Znajdź mój telefon, co pozwoli na dalsze poszukiwania urządzenia. 

Aby zdalnie wymazać utraconego iPhone’a:

 1. Otwórz apkę Znajdź iPhone na innym urządzeniu Apple, na którym jesteś zalogowany tym samym kontem Apple ID, co na utraconym smartfonie,
 2. Przejdź do sekcji Urządzenia w widocznym okienku w rogu mapy,
 3. Wybierz iPhone,
 4. Rozwiń okno przeciągając w górę,
 5. Wybierz Wymaż to urządzenie i przejdź Dalej.

 

Zdalne wymazanie zawartości iPhone'a

Fot. Zdalne wymazanie zawartości iPhone'a 

4. Zgłoszenie sprawy organom ścigania

Jeśli zastanawiasz się, jak namierzyć iPhone po IMEI, to niestesty nie jest to niemożliwe. Jednakże, ten unikalny numer powinieneś wykorzystać podczas zgłaszania kradzieży w najbliższym komisariacie policji. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą również numer seryjny urządzenia. Obydwie informacje znajdziesz na opakowaniu smartfonu lub po zalogowaniu się na stronie https://appleid.apple.com/.

Ubezpieczenie Lantre Care 

Przedstawione wyżej metody nie dają stuprocentowej pewności odzyskania telefonu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które zabezpieczy Cię przed konsekwencjami ewentualnej kradzieży, jest wykupienie ubezpieczenia Lantre Care. W ramach oferty dostępne są trzy pakiety, które obejmują:

 1. Przypadkowe uszkodzenia ekranu iPhone’a,
 2. Przypadkowe uszkodzenia całego urządzenia,
 3. Przypadkowe uszkodzenia + kradzież / włamanie / rabunek.

Decydując się na trzeci pakiet Lantre Care, w sytuacji utraty telefonu w wyniku kradzieży, włamania lub rabunku, możesz ubiegać się o zwrot kosztów zakupu iPhone. Ubezpieczenie Lantre Care oferowane jest na okres 1 roku, 2 lat lub 3 lat. 

Może Cię zainteresować: Ubezpieczenie iPhone'a - co obejmuje i kiedy warto je wykupić? Odpowiada ekspert Lantre

Polecane produkty z kategorii Akcesoria iPhone

Już wiesz, jak znaleźć zgubionego iPhone!

Apple oferuje kilka narzędzi, które mogą Ci pomóc w odnalezieniu zgubionego lub skradzionego iPhone'a. Pamiętaj, aby asekuracyjnie mieć zawsze włączoną funkcję Znajdź mój iPhone – tylko wtedy, opcje takie jak namierzanie urządzenia, zdalne blokowanie jego funkcji czy wymazanie zawartości będzie możliwe do przeprowadzenia. 

A teraz, gdy już wiesz, jak znaleźć iPhone, odwiedź sklep Lantre, autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz różne modele iPhone’a dostępne w różnych wersjach pamięciowych i kolorystycznych. Posiadamy również lokalizatory AirTag, które mogą być pomocne w szukaniu zagubionych przedmiotów, np. walizki, plecaka czy kluczy.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapoznaj się również Lantre Plan, dzięki któremu odłożysz spłatę na 12 miesięcy bez dodatkowych kosztów z opcją rozłożenia jej na 36 miesięczny rat po upływie tego czasu. Zapraszamy!

 

 

Źródła:

1. Oficjalna strona Apple