Znajdź mój iPhone

Sprzęty marki Apple śmiało można zaliczyć do najbezpieczniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Cyfrowe i fizyczne bezpieczeństwo produktów Apple gwarantuje funkcja lokalizatora, pozwalająca zdalnie namierzyć położenie dowolnego urządzenia iPhone, iPad, iMac i wielu innych.

Czym jest funkcja Znajdź mój iPhone?

„Znajdź mój iPhone” (ang. Find my iPhone) to potoczna nazwa sztandarowej funkcji Apple, która jest dostępna w większości urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, takich jak: telefonach Apple iPhone, tabletach iPad, odtwarzaczach iPod touch, słuchawkach AirPods, zegarkach Apple Watch i komputerach Mac. W urządzeniach z nowszym systemem operacyjnym (od iOS 13 wzwyż) funkcja ta nosi nazwę Lokalizatora. Z kolei w urządzeniach ze starszą wersją systemu znajdziesz ją pod nazwami „Znajdź mój iPhone”, „Znajdź mój iPad” itd.

Aplikacja Lokalizator umożliwia zdalne lokalizowanie urządzeń Apple. Z tego powodu może się okazać przydatna w dwóch konkretnych sytuacjach – w razie zgubienia urządzenia lub w przypadku podejrzenia kradzieży. Jeśli zatem włączysz funkcję „Gdzie jest mój iPhone” w odpowiednim momencie, istnieje duża szansa na odnalezienie sprzętu lub zdalne skasowanie z niego danych. Pamiętaj jednak, że jeśli wykasujesz zdalnie dane ze swojego smartfona iPhone, lokalizacja telefonu nie będzie już możliwa do ustalenia.

Polecane produkty z kategorii Ładowarki iPhone

Znajdź iPhone – praktyczne wskazówki

Wyobraź sobie taką sytuację – masz wolny dzień, wracasz z zakupów. Jesteś już w domu, rozsiadasz się wygodnie w fotelu i nagle orientujesz się, że nie masz telefonu, chociaż zawsze nosisz go przy sobie. Przychodzą Ci się na myśl dwie opcje – albo zdążyłeś już go gdzieś odłożyć, albo zgubiłeś go w sklepie (lub ktoś Ci go ukradł).

Jak namierzyć iPhone?

Włączona funkcja Znajdź mój iPhone to połowa sukcesu. Swój zaginiony iPhone możesz wówczas zlokalizować na dwa sposoby – korzystając z aplikacji Lokalizator (na innym urządzeniu Apple) albo logując się w witrynie iCloud w przeglądarce internetowej (na dowolnym urządzeniu). Po wpisaniu swoich danych Apple ID masz możliwość podjęcia jednej z kilku akcji.

Może Cię zainteresować: Jak założyć Apple ID na 3 sposoby? Poradnik

Jeśli przypuszczasz, że Twój iPhone znajduje się gdzieś w pobliżu, ale jest wyciszony i nie możesz go znaleźć – najlepszym rozwiązaniem będzie zdalne odtworzenie na nim sygnału dźwiękowego. Emitowany dźwięk jest na tyle głośny, że odnalezienie telefonu nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Jeśli jednak przypuszczasz, że zgubiłeś telefon lub ktoś Ci go ukradł, wówczas masz do wyboru 3 opcje: wyświetlić jego lokalizację, zdalnie wymazać wszystkie zawarte na nim dane (aby nie wpadły w niepowołane ręce) lub uruchomić na nim tryb utracony (iPhone w trybie utraconym może wyświetlać na swoim ekranie podane przez Ciebie informacje). Pamiętaj jednak, że aby oznaczyć urządzenie jako utracone, musisz wprowadzić odpowiednie ustawienia w aplikacji Lokalizator jeszcze przed zgubieniem telefonu.

Polecane produkty z kategorii AirTag

Zlokalizuj iPhone lub inne urządzenie Apple

Powyższy przykład dotyczy zagubienia smartfona, ale aplikacja Lokalizator współpracuje ze wszystkimi mobilnymi urządzeniami firmy Apple. Co więcej, zlokalizować możesz dosłownie każdy wybrany przez siebie przedmiot, do którego przypniesz Apple AirTag, czyli przenośny lokalizator. Apple AirTag to rodzaj nadajnika, który na bieżąco wysyła informacje o swoim położeniu na serwery firmy Apple. Chmura iCloud umożliwia odczytanie lokalizacji dowolnego przedmiotu z przypiętym AirTagiem w większości sytuacji.

Jak włączyć lub wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone?

Włączanie i wyłącznie funkcji „Znajdź mój iPhone” to podstawowa i bardzo prosta czynność, którą powinien znać i umieć wykonać każdy użytkownik iPhone’a.

Jeśli posiadasz iPhone’a z systemem operacyjnym iOS w wersji 13 lub wyższej, wejdź w aplikację Ustawienia na swoim iPhonie (ikona zębatego koła), kliknij w swoje Apple ID (imię i nazwisko), a następnie wybierz opcję Lokalizator >> „Znajdź mój iPhone”. W kolejnym oknie wyświetli Ci się zielony lub szary znacznik „Znajdź mój iPhone” (zielony znacznik oznacza aktywną funkcję).

Jeśli posiadasz słuchawki AirPods lub zegarek Apple Watch, zostaną one automatycznie dodane do aplikacji Lokalizator po włączeniu usługi „Znajdź mój iPhone”.

 

Konfiguracja - znajdź mój iPhone

Fot. iPhone - usługa Znajdź mój iPhone

 

Jeśli natomiast posiadasz urządzenie Apple ze starszą wersją systemu iOS (np. iPhone z iOS 12 lub niższym), opcję „Znajdź mój…” odszukasz w ustawieniach telefonu, w zakładce iCloud. Znajdowanie telefonu przy użyciu tej usługi jest niezwykle proste.

Polecane produkty z kategorii Etui iPhone

W tym samym miejscu znajdziesz specjalną funkcję „Wysyłaj ostatnie położenie”. Kiedy ją włączysz, ostatnia lokalizacja iPhone’a zostanie wysłana do serwerów Apple w momencie krytycznego stanu baterii. Dzięki temu zyskasz możliwość zlokalizowania nawet wyłączonego, rozładowanego smartfona (w ciągu 24 godzin).

Pamiętaj również o tym, że w przypadku przekazywania urządzenia Apple do serwisu, lokalizacja iPhone’a powinna być wyłączona. W innym przypadku autoryzowany serwis Apple może nie przyjąć Twojego telefonu do naprawy. Podobnie powinieneś postąpić przy sprzedaży swojego iPhone’a.

Lantre Care, czyli ubezpieczenie dla Twojego smartfona

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem iPhone’a i dopiero odkrywasz jego funkcje, włączenie opcji „Znajdź mój iPhone” powinno być Twoim pierwszym krokiem podczas konfiguracji ustawień smartfona. W ten prosty sposób możesz zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa swoich danych na wypadek kradzieży lub zwykłego zgubienia telefonu.

Atrakcyjnym dopełnieniem usługi „Znajdź mój iPhone” jest pakiet ubezpieczeniowy Lantre Care. Ubezpieczenie obejmuje przypadkowe uszkodzenie telefonu, kradzież, włamanie oraz rabunek. Suma ubezpieczenia jest równa cenie urządzenia, którą musiałeś za nie zapłacić. Pakiet Lantre Care możesz wykupić na rok, dwa lub trzy lata.

Zobacz nasz #LantreHacks: Ten trick może Cię kiedyś uratować!

Połącz technologię Apple z ubezpieczeniem Lantre Care

Usługa „Znajdź mój iPhone” jest niezwykle przydatna i niejednokrotnie uratowała przed straceniem telefonu wiele osób. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że w razie utracenia telefonu (np. wskutek kradzieży) otrzymasz za niego pełną rekompensatę, skorzystaj z ubezpieczenia Lantre Care. Szczegóły usługi znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

 

Może Cię zainteresować

  1. Wirus w kalendarzu iPhone'a - jak go usunąć? Instrukcja krok po kroku
  2. Ubezpieczenie iPhone'a - co obejmuje i kiedy warto je wykupić? Odpowiada ekspert Lantre
  3. Jak wyzerować iPhone'a przed sprzedażą? Instrukcja krok po kroku
  4. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o MagSafe w iPhone 12