Jak odzyskać hasło do Apple ID? Wyjaśniamy!

Zapominanie haseł to częsty problem internautów, szczególnie w przypadku posiadania wielu kont na różnych portalach. Sytuacja staje się nieciekawa, kiedy zapomnisz hasła do ważnych usług. Dzisiaj wyjaśniamy, jak odzyskać hasło do Apple ID.

Apple ID – reset hasła

Korzystanie z urządzeń marki Apple wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego konta. Tak jak każde konto internetowe, tak i konto Apple wymaga utworzenia loginu (Apple ID) i hasła. Dostęp do usług Apple jest możliwy tylko wtedy, kiedy użytkownik jest zalogowany do swojego konta na danym urządzeniu. Warto przy tym wiedzieć, że w przypadku korzystania z usług iCloud, logowanie do chmury jest tożsame z logowaniem do konta Apple.

W natłoku informacji nietrudno zapomnieć hasła do swojego konta, szczególnie w sytuacji posiadania wielu internetowych kont. Odzyskiwanie hasła do Apple ID może z początku wydawać się skomplikowane, ale wszystkie procedury konieczne do wykonania wynikają z troski o bezpieczeństwo naszych danych. W dzisiejszym artykule tłumaczymy, jak odzyskać hasło do Apple ID oraz jak odblokować zablokowane Apple ID.

Jak odzyskać hasło do Apple ID? Instrukcja krok po kroku

1. Apple ID – zmiana hasła na zalogowanym koncie

Jeśli nie pamiętasz aktualnego hasła do Apple ID, ale jesteś zalogowany do swojego konta, nowe hasło ustawisz w kilka chwil. Aby zrobić to na smartfonie iPhone, tablecie iPad, odtwarzaczu iPod touch lub zegarku Apple Watch, wejdź w aplikację Ustawienia, a następnie stuknij pole „Mój Apple ID” (pole z Twoim imieniem i nazwiskiem). Następnie stuknij w zakładkę Hasło i ochrona > Zmień hasło. Po wprowadzeniu kodu urządzenia będziesz mógł ustawić zupełnie nowe hasło do konta.

Jeśli chcesz zresetować hasło na komputerze Mac, otwórz kolejno menu Apple > Preferencje systemowe > kliknij w swój identyfikator Apple ID > Hasło i ochrona > Zmień hasło. Jeśli po drodze zostaniesz poproszony o podanie loginu Apple ID, kliknij opcję „Nie pamiętam Apple ID lub hasła”.

2. Apple ID – reset hasła za pomocą urządzenia bliskiej osoby

Jeśli nie jesteś zalogowany do konta Apple na swoim urządzeniu, ale bliska Ci osoba posiada urządzenie Apple, możesz poprosić ją o pomoc przy zerowaniu (resetowaniu) hasła. Aby to zrobić, Twój przyjaciel musi mieć zainstalowaną aplikację Wsparcie Apple (można ją pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store).

Otwórz aplikację Wsparcie Apple i znajdź obszar pod tytułem „Zaczynamy”. Następnie stuknij opcję Hasła i zabezpieczenia > Zerowanie hasła Apple ID > Rozpocznij > Inne konto Apple ID. Teraz wprowadź swój własny identyfikator Apple ID, dla którego chcesz wyzerować hasło. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, aż zobaczysz komunikat o pomyślnej zmianie hasła.

Jeśli Twój przyjaciel korzysta z telefonu iPhone z systemem iOS w wersji od 9 do 12, aplikacja Wsparcie Apple nie będzie dla niego dostępna. Wówczas niezbędna jest aplikacja Znajdź mój iPhone. Otwórz zatem aplikację Znajdź mój iPhone na urządzeniu bliskiej Ci osoby i upewnij się, że pole „Apple ID” na ekranie logowania jest puste. Następnie stuknij opcję „Nie pamiętam Apple ID lub hasła” i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Sprawdź również: Znajdź mój iPhone – jak włączyć i wyłączyć tę funkcję w urządzeniach Apple?

3. Nie pamiętasz swojego Apple ID?

Identyfikator Apple ID (login) jest tak samo niezbędny do zalogowania się na konto Apple jak hasło. Najczęściej zapomina się haseł, ale może się zdarzyć, że zapomnisz również loginu Apple ID. Co wtedy? W pierwszej kolejności upewnij się, czy nie jesteś zalogowany do swojego konta Apple. Jeśli jesteś zalogowany, Twój identyfikator będzie widoczny w aplikacji Ustawienia. Zatem gdzie jest Apple ID?

Jeśli korzystasz z iPhone'a, iPada lub iPoda touch, przejdź w Ustawienia i stuknij w swoje imię i nazwisko. Twój identyfikator Apple ID będzie widoczny pod Twoim zdjęciem profilowym oraz wyświetlonym imieniem i nazwiskiem. Identyfikator Apple ID przybiera postać adresu mailowego.

Innym sposobem na odnalezienie swojego Apple ID jest przejrzenie skrzynki mailowej. Twój login Apple ID z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz w wiadomościach e-mail, które w przeszłości otrzymałeś od firmy Apple. Logowanie do konta powinno być dla Ciebie jedynie formalnością.

Nie możesz wyzerować hasła? Odzyskaj konto w inny sposób!

Jeśli z jakichś powodów nie możesz wyzerować (zresetować) hasła, jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z funkcji odzyskiwania konta. Aby rozpocząć procedurę odzyskiwania konta, wejdź na stronę internetową iforgot.apple.com – oficjalną witrynę firmy Apple, która została stworzona specjalnie w celu pomocy użytkownikom w odzyskiwaniu konta Apple.

Przechodząc na stronę iforgot.apple.com, zostaniesz poproszony o podanie swojego loginu Apple ID, numeru telefonu oraz innych wymaganych danych. Postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych rozpocznie się „okres oczekiwania na odzyskanie dostępu do konta”.

Po wysłaniu żądania odzyskania konta dostaniesz wiadomość e-mail, w której będzie podana przybliżona data i godzina odzyskania konta. Ze względów bezpieczeństwa okres oczekiwania może wynosić do kilku dni. Sposobem na przyspieszenie okresu oczekiwania może być podanie danych karty kredytowej – w celu potwierdzenia Twojej tożsamości.

Przeczytaj także: Co to jest Apple Pay i jak działa?

Pamiętaj, aby w okresie oczekiwania na odzyskanie dostępu do konta nie używać urządzenia, z którego wysłałeś żądanie. Oprócz tego wyłącz inne urządzenia Apple, na których jesteś zalogowany do swojego konta Apple ID – pozwoli to uniknąć ewentualnych opóźnień.

Po upływie okresu oczekiwania firma Apple wyśle Ci wiadomość (tekstową lub głosową) ze szczegółową instrukcją odzyskania dostępu do konta. Zastosuj się do nich najszybciej jak to możliwe.

Może się zdarzyć, że procedura odzyskiwania dostępu do konta wcale nie będzie konieczna. W takiej sytuacji będziesz mógł natychmiast wyzerować swoje hasło Apple ID. Jeśli tak się stanie, na Twój adres e-mail zostanie przesłany 6-cyfrowy kod weryfikacji Apple ID, który potwierdzi Twoją tożsamość.

Jak odzyskać hasło do Apple ID  3 sprawdzone sposoby Infografika

Apple ID – reset hasła to formalność

Jak sam widzisz, resetowanie hasła do konta Apple to prosta i szybka czynność, która nie sprawi Ci trudności. Bardziej czasochłonna jest procedura odzyskiwania konta, ale w razie większych problemów to jedyne skuteczne rozwiązanie.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz topowe urządzenia Apple, w tym smartfony, tablety i komputery Mac.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!