Jak założyć Apple ID

Apple ID to specjalne konto, które umożliwia korzystanie ze wszystkich usług Apple. Konto Apple ID możesz założyć na trzy różne sposoby – korzystając z dowolnego urządzenia mobilnego od Apple, komputera Mac lub komputera PC z systemem Windows.

Apple ID – co to takiego?

Większość systemów funkcjonujących w świecie wirtualnym działa na zasadzie powiązania z kontem użytkownika. Konto użytkownika jest zazwyczaj niezbędne, aby móc swobodnie korzystać ze wszystkich usług oferowanych przez dany system.

Nie inaczej jest w przypadku usług firmy Apple. Apple ID to unikalny identyfikator użytkownika, który służy do logowania się we wszystkich usług Apple. Każde urządzenie Apple musi być powiązane z konkretnym kontem Apple ID. 

Założenie konta Apple ID (Apple account) jest równoznaczne z nadaniem specjalnego identyfikatora. Jeden identyfikator Apple ID umożliwia logowanie do wszystkich urządzeń Apple. Jest to szczególnie istotne w przypadku korzystania z całego ekosystemu Apple (kilku urządzeń Apple jednocześnie), które za pośrednictwem Apple ID mogą się ze sobą komunikować.

Apple iPhone 14 128GB Północ (Midnight) - MPUF3PX/A

Do czego służy Apple ID?

Konto Apple ID umożliwia korzystanie z najważniejszych funkcji dostępnych w urządzeniach Apple. Ilość usług współdziałających z Apple ID jest niezliczona. Posiadanie takiego konta daje możliwość m.in. pobierania aplikacji ze sklepu App Store, korzystania z chmury iCloud, korzystania z programu iTunes, obsługiwania płatności za pośrednictwem Apple Pay, wysyłania wiadomości iMessage, korzystania z Lokalizatora, czy też słuchania muzyki w aplikacji Apple Music.

Zakładając Apple ID, zyskujesz dostęp do iCloud – specjalnej usługi Apple. Chmura iCloud w bezpłatnej wersji umożliwia przechowywanie danych (zdjęć, dokumentów, kopii zapasowych) o łącznej wadze 5 GB, do których masz dostęp z poziomu każdego urządzenia Apple. Jeśli zechcesz korzystać z chmury iCloud, rejestracja do tej usługi odbędzie się automatycznie przy zakładaniu konta Apple ID.

Wymienione usługi stanowią jedynie mały odsetek wszystkich rozwiązań oferowanych przez Apple. W praktyce jest ich znacznie więcej. Z tego powodu posiadanie jakiegokolwiek urządzenia Apple nierozerwalnie wiąże się z koniecznością utworzenia konta Apple ID. Jeśli zatem wiesz już co to Apple ID, najwyższa pora przejść do założenia konta.

Jak założyć konto Apple ID?

Zakładanie konta Apple ID jest stosunkowo prostą czynnością, z którą powinni sobie poradzić nawet początkujący użytkownicy sprzętu Apple. Konto Apple ID możesz utworzyć przy pierwszym uruchomieniu swojego nowego urządzenia Apple lub zrobić to później. Cała procedura zajmuje zaledwie kilka minut. Przy zakładaniu konta będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail i numer telefonu.

Konto Apple ID możesz założyć na jeden z trzech sposobów – przy użyciu dowolnego urządzenia mobilnego (iPhone, iPad, iPod touch), komputera Mac lub komputera PC z systemem Windows (albo dowolnego innego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową).

1. Sposób: Utwórz Apple ID na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch

Zakładanie konta Apple ID na urządzeniach mobilnych zawsze wygląda tak samo, niezależnie od tego, czy używasz iPhone’a, iPada czy iPoda touch. Jeśli zakładasz Apple ID podczas pierwszej konfiguracji urządzenia, stuknij przycisk „Utwórz bezpłatny Apple ID”. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie swojej daty urodzenia, imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. W tym momencie możesz podać swój bieżący adres mailowy (założony w dowolnej domenie) lub utworzyć adres e-mail iCloud (specjalny adres z domeną od Apple).

Polecane produkty z kategorii Etui iPhone

Ostatnim krokiem jest podanie hasła do konta. Musi ono zawierać wielkie i małe litery oraz przynajmniej jedną cyfrę. Koniecznie zapamiętaj swoje hasło lub zapisz je sobie w bezpiecznym miejscu, do którego nikt oprócz Ciebie nie będzie miał dostępu.

Nie musisz zakładać konta Apple ID podczas pierwszej konfiguracji swojego urządzenia. Równie dobrze możesz to zrobić później, np. w sklepie App Store, który służy do pobierania aplikacji. Aby utworzyć konto z poziomu sklepu App Store, stuknij przycisk „Utwórz nowy Apple ID” i postępuj według instrukcji.

Może Cię zainteresować: Jak przenieść dane z Androida na iPhone?

2. Sposób: Utwórz Apple ID na komputerze Mac

Drugim sposobem na założenie konta Apple ID jest skorzystanie z komputera Mac. Wówczas masz do wyboru dwie opcje – utworzyć Apple ID za pośrednictwem sklepu App Store lub zrobić to w ustawieniach komputera.

Aby utworzyć Apple ID w sklepie App Store na komputerze Mac, naciśnij przycisk Apple „Zaloguj się”, a następnie wybierz opcję „Utwórz Apple ID”. Potem postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. W międzyczasie zostaniesz poproszony o podanie danych swojej karty kredytowej. Przypięcie karty do konta umożliwia m.in. pobieranie płatnych aplikacji ze sklepu App Store. Jeśli jednak nie zamierzasz korzystać z płatnych usług, możesz pominąć ten krok.

Polecane produkty z kategorii Uchwyty do iPhone

Na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z prośbą o weryfikację konta. Postępuj wówczas zgodnie z wyświetlanymi komunikatami. Po weryfikacji adresu możesz swobodnie korzystać ze wszystkich usług Apple. Logowanie do App Store będzie możliwe w tym samym oknie, w którym korzystałeś z opcji tworzenia konta Apple ID.

3. Sposób: Utwórz Apple ID na komputerze PC z systemem Windows

Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, konto Apple ID możesz założyć na dwa sposoby – przy wykorzystaniu aplikacji iTunes dla systemu Windows lub na stronie internetowej Apple. Jeśli nie posiadasz aplikacji iTunes na swoim komputerze, założenie Apple ID w witrynie internetowej będzie szybszym i wygodniejszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że aplikacja iTunes będzie Ci prędzej czy później i tak potrzebna, jeśli zechcesz podłączyć do swojego komputera iPhone’a, iPada czy iPoda.

Konto Apple ID możesz też założyć na każdym innym urządzeniu (np. na telewizorze). Jedynym warunkiem jest obecność przeglądarki internetowej. Po przejściu pod wskazany adres internetowy z łatwością dopełnisz wszystkich formalności. Zakładanie konta Apple ID na innym urządzeniu nie powinno Ci sprawić żadnych dodatkowych trudności.

Apple ID - logowanie szybkie i komfortowe

Posiadanie Apple ID jest niezwykle wygodne, ponieważ jeden identyfikator Apple ID upoważnia do korzystania ze wszystkich usług Apple, w tym chmury iCloud. Rejestracja konta Apple ID jest też przydatna podczas wymiany urządzeń Apple na nowsze modele, ponieważ do logowania zawsze wykorzystujesz te same dane (Apple ID login i hasło).

Jak założyć Apple ID na 3 sposoby? Infografika

My Apple ID – wiesz już wszystko!

Jak sam widzisz, utworzenie konta Apple ID to prosta czynność, która nie wymaga specjalnego wysiłku. Postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Twojego urządzenia, powinieneś poradzić sobie z tym bez najmniejszych problemów. W zamian zyskasz dostęp do najlepszych i najbardziej przydatnych usług oferowanych przez Apple.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Lantre.pl, w którym znajdziesz dziesiątki produktów Apple w różnych konfiguracjach i atrakcyjnych cenach. Oferujemy sprzedaż sprzętów na raty lub wypożyczenia ich w formie leasingu. Zapraszamy!