Aplikacje na iPada warte uwagi - TOP 21 propozycji, które musisz znać!

Szukasz przydatnych aplikacji na iPada? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! W naszym zestawieniu znajdziesz aplikacje na iPada warte uwagi. Znasz je wszystkie?

Przydatne aplikacje na iPada - garść informacji

Jeśli korzystasz z iPada, z pewnością masz na nim aplikacje, bez których nie wyobrażasz sobie codziennej pracy lub rozrywki. Jednak w sklepie App Store jest na tyle dużo aplikacji, że nie sposób wiedzieć (lub pamiętać) o wszystkich, które mogą być przydatne.

Dziś przychodzimy Ci z pomocą i prezentujemy subiektywną listę aplikacji, które koniecznie musisz wypróbować, jeśli posiadasz tablet Apple iPad. Wszystkie wymienione apki są w pełni przystosowane do działania na systemie iPadOS. W zależności od konkretnej aplikacji, istnieje możliwość korzystania z niej w różnych trybach i widokach, np. Slide Over lub Split View. Kto wie, być może poznasz aplikację, która stanie się Twoją ulubioną?

Najlepsze aplikacje na iPada - TOP 21 przydatnych aplikacji

1Password

1Password to klasyczny menedżer haseł, służący do generowania i przechowywania haseł do kont internetowych. Hasła przechowywane na serwerach aplikacji 1Password są szyfrowane, dlatego nie musisz obawiać się o to, czy nie zostaną złamane. Korzystanie z aplikacji jest proste i intuicyjne. Odtąd jedynym hasłem, które będziesz musiał pamiętać, będzie hasło do aplikacji 1Password. Alternatywą dla aplikacji 1Password jest funkcja Pęk kluczy (wbudowana funkcja systemu Apple).

Liquid Text

Aplikacja Liquid Text służy do przeglądania, gromadzenia i organizowania informacji zawartych w plikach tekstowych lub na stronach internetowych. Przechowywane w aplikacji informacje możesz wykorzystać do nauki lub tworzenia własnych dokumentów tekstowych. Aplikacja umożliwia import plików tekstowych w różnych formatach (np. PDF / .docx / .pptx) zestawianie ze sobą kilku dokumentów jednocześnie, dodawanie notatek, wyszukiwanie słów kluczowych oraz wiele innych działań, które warto zbadać samodzielnie.

Pliki

Pliki to nic innego jak menedżer plików, czyli domyślna aplikacja systemu iPadOS, służąca do przechowywania i organizowania różnego rodzaju plików, np. tekstowych, graficznych czy dźwiękowych. Gromadzi wszystkie pliki w jednym miejscu, pozwalając zachować porządek na tablecie. Aplikacja umożliwia także wyświetlanie plików przechowywanych w chmurze iCloud Drive.

Keynote

Keynote to oficjalna aplikacja firmy Apple, służąca do tworzenia i zarządzania prezentacjami multimedialnymi. W praktyce apka Keynote jest jabłkowym odpowiednikiem programu PowerPoint, przeznaczonego na komputery z systemem Windows. Stworzone prezentacje można udostępniać na wiele sposób, np. z wykorzystaniem aplikacji Wiadomości i Keynote.

Polecane produkty z kategorii iPad 9-generacji

GoodNotes 5

Podobnie jak OneNote, aplikacja GoodNotes 5 służy do tworzenia i organizowania notatek. Z jej pomocą możesz nie tylko tworzyć notatki (klasyczne / odręczne / z dodatkiem elementów graficznych), ale również porządkować je w folderach, a w efekcie łatwiej nimi zarządzać. Alternatywą dla aplikacji GoodNotes 5 jest dobrze znany z komputerów PC program Microsoft OneNote.

Notatki

Jabłkową alternatywą dla wszelkich aplikacji do tworzenia notatek (udostępnianych przez zewnętrzne firmy) jest systemowa aplikacja Notatki, oferująca podstawową funkcje tworzenia notatek (tekstowych, zdjęciowych, wideo, a także prostych tabel). Co ciekawe, Notatki to również świetna aplikacja do rysowania. iPad udostępnia wówczas wirtualne narzędzia przeznaczone do rysowania, np. pędzle, pisaki czy ołówki.

Aplikacja do notatek iPad udostępnia specjalną funkcję „szybka notatka”, która umożliwia stworzenie notatki w dowolnym momencie korzystania z tabletu (bez konieczności osobnego otwierania aplikacji Notatki). Aby uruchomić szybką notatkę, wystarczy przeciągnąć palcem (lub rysikiem Apple Pencil) od prawego dolnego rogu ekranu w górę.

Zapraszamy do lektury: Notatki na iPadzie - jak wykorzystać iPad do nauki zdalnej?

Shapr3D

Shapr3D to pierwszy profesjonalny program w naszym zestawieniu. Aplikacja służy do modelowania obiektów w trójwymiarze, np. na potrzeby ich późniejszego wydrukowania przy użyciu drukarki 3D. Z uwagi na specyfikę programu i rodzaj wykonywanych czynności, Shapr3D wymaga korzystania z rysika Apple Pencil.

GarageBand

GarageBand to aplikacja do komponowania muzyki. Do dyspozycji masz dźwięki prawdziwych instrumentów (np. gitary klasycznej, gitary basowej, klawiszy, perkusji), jak również gotowe dźwięki, charakterystyczne dla hip-hopu lub muzyki elektronicznej. Ponadto aplikacja udostępnia szereg opcji związanych z produkcją muzyczną: opracowywanie aranżacji utworów, inicjowanie pętli, tworzenie remiksów, dodawanie efektów dźwiękowych przy przejściach didżejskich, łączenie i nakładanie na siebie poszczególnych ścieżek i wiele innych ciekawych opcji.

Polecane produkty z kategorii iPad Air M1

Animation Desk

Animation Desk to kolejna profesjonalna aplikacja w naszym zestawieniu. Służy do tworzenia zarówno prostych, jak i bardziej złożonych animacji. Do Twojej dyspozycji jest szereg narzędzi edytorskich, w tym pędzle i gumki, wybór warstw, kodowanie kolorów, dodawanie ścieżek dźwiękowych, dostosowywanie ustawień FPS (liczby klatek na sekundę) i wiele innych, które musisz koniecznie wypróbować!

Adobe Lightroom

Aplikacja Adobe Lightroom służy do podstawowej edycji zdjęć i obrazów. Umożliwia m.in. kadrowanie zdjęć, retuszowanie i zmianę kolorystyki, nakładanie filtrów, korektę ekspozycji i kontrastu, a także szereg opcji związanych z organizacją plików, w tym wyszukiwanie oraz katalogowanie.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop to zaawansowany odpowiednik aplikacji Adobe Lightroom, wykorzystywany najczęściej przez profesjonalnych fotografów i grafików. Oprócz podstawowych opcji znanych z Lightrooma, Photoshop oferuje narzędzia do manipulowania obrazem, a tym samym do szczegółowej obróbki zdjęć na poziomie pojedynczych pikseli.

Może Cię zainteresować: iPad jako tablet graficzny - czy warto?

Apple TV+

Apple TV+ to platforma streamingowa firmy Apple, przeznaczona do oglądania filmów i seriali. Wiele treści dostępnych na platformie Apple TV+ jest produkowanych specjalnie na zlecenie Apple TV, zatem nie znajdziesz ich na żadnej innej platformie streamingowej (takiej jak np. Netflix czy Amazon Prime). Korzystanie z aplikacji wymaga posiadania konta Apple ID oraz wykupienia odpowiedniej subskrypcji.

Apple Music

Apple Music to nic innego jak platforma do streamowania muzyki - jabłkowy odpowiednik takich aplikacji jak Spotify, Tidal czy Deezer. Korzystanie z aplikacji, tak jak w przypadku Apple TV+, wymaga posiadania konta Apple ID oraz wykupienia odpowiedniej subskrypcji.

Książki

Książki to kolejna systemowa aplikacja zainstalowana domyślnie na każdym tablecie Apple. Umożliwia przechowywanie i uruchamianie książek w formie elektronicznej oraz dźwiękowej (audiobooków). Ponadto umożliwia przechowywanie innych dokumentów tekstowych.

FaceTime

Jeśli korzystasz z urządzeń Apple, aplikacji FaceTime na pewno nie trzeba Ci przedstawiać. FaceTime to komunikator, który służy do prowadzenia internetowych rozmów audio i wideo - nie tylko pomiędzy użytkownikami sprzętów Apple, ale także z użytkownikami innych systemów, np. Windows lub Android (przy wykorzystaniu odpowiedniego linku).

Poszerz swoją wiedzę: Co to jest FaceTime i jak z niego korzystać? Instrukcja krok po kroku

ZOOM Clouds Meeting

Zoom to kolejna aplikacja do prowadzenia rozmów audio i wideo, która zyskała popularność w dobie nauki oraz pracy zdalnej. Umożliwia tworzenie wieloosobowych konferencji, dlatego idealnie nadaje się do organizowania zebrań i wykładów w formie zdalnej. Odpowiednikiem Zooma w wydaniu firmy Microsoft jest aplikacja Microsoft Teams.

Polecane produkty z kategorii iPad mini 6

JigSpace

JigSpace to profesjonalna aplikacja typu AR, służąca do tworzenia unikalnych prezentacji w rozszerzonej rzeczywistości. Zaprojektowane w aplikacji obiekty 3D można następnie wirtualnie nakładać na rzeczywisty obraz, np. na zdjęcia, wizualizacje lub kadr aparatu w czasie rzeczywistym.

Apple Arcade

Apple Arcade to platforma gamingowa, udostępniająca setki gier przeznaczonych specjalnie do grania na urządzeniach Apple. Korzystanie z aplikacji wymaga posiadania konta Apple ID oraz wykupienia odpowiedniej subskrypcji.

Swift Playgrounds

Swift Playgrounds jest profesjonalnym narzędziem opracowanym przez Apple, służącym do nauki podstaw programowania i kodowania aplikacji. Swift Playgrounds jest przeznaczone dla starszych dzieci chcących rozpocząć przygodę z programowaniem, a także dla starszych użytkowników, którzy w przystępny sposób chcą zaznajomić się z podstawami kodowania aplikacji.

Night Sky

Aplikacja Night Sky to przewodnik po nocnym niebie. Umożliwia szybką identyfikację gwiazd, planet, konstelacji oraz satelitów. Apka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników astronomii.

Microsoft Office

Microsoft Office to dobrze znany pakiet biurowy, złożony z trzech usług w jednej aplikacji: edytora tekstów Word, arkusza kalkulacyjnego Excel i aplikacji do tworzenia prezentacji multimedialnych PowerPoint.

Polecane produkty z kategorii iPad Pro

Aplikacje iPad - którą zainstalujesz u siebie?

Jeśli posiadasz tablet iPad, aplikacje z naszego zestawienia pomogą Ci wykorzystać w pełni jego potencjał. Pamiętaj jednak, że komfort korzystania z poszczególnych aplikacji może zależeć od modelu i specyfikacji Twojego iPada. Do szybkiego tworzenia notatek (np. na studiach) idealny będzie iPad mini 6. Do rozrywki lub korzystania z podstawowych aplikacji biurowych wystarczy Ci klasyczny iPad 9. generacji. Z kolei dla najbardziej wymagających osób polecane są największe i jednocześnie najbardziej wydajne tablety iPad Air 5 oraz Apple iPad Pro. Dostęp do niektórych aplikacji możesz zabezpieczyć funkcją Touch ID lub Face ID.

Sprawdź także: iPadOS 15 - 12 funkcji, o których musisz wiedzieć!

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz wszystkie topowe produkty marki Apple, w tym różne rodzaje iPadów i akcesoria iPad.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zapraszamy!