Aplikacje na iPada dla dzieci - zestawienie od Lantre!

Jesteś rodzicem i zastanawiasz się, które aplikacje na iPada pomogą Twojemu dziecku w zabawie i nauce? A może Twoi znajomi często pytają Cię o fajne gry na iPada? Sprawdź nasze zestawienie - prezentujemy listę 15 apek, dzięki którym każde dziecko odkryje wyjątkowy świat technologii. Przygotowana lista nie tylko wspomogą edukację, ale także zapewnią rozrywkę dostosowaną do wieku.

Aplikacje iPad dla dzieci - jakie warto pobrać?

Tablet Apple to urządzenie, które może być wykorzystywane przez osoby w różnym wieku, w tym również przez dzieci. Dedykowane maluchom aplikacje na iPad mogą im pomóc w:

  • nauce matematyki, czytaniu i zdobywaniu wielu przydatnych umiejętności (aplikacje do nauki),
  • rozwijaniu zdolności artystycznych (aplikacje do rysowania),
  • odkrywaniu świata i jego tajemnic (gry dla dzieci).

Co istotne, iPad to urządzenie, które pozwala rodzicom stworzyć dedykowane środowisko korzystania z tabletu dopasowane do wieku i stopnia rozwoju dziecka. Umożliwia również ochronę przed niestosownym contentem, dzięki opcji ograniczeniu treści i prywatności oraz funkcji Czasu przed ekranem.

iPad - aplikacje edukacyjne dla dzieci

W App Store znajdziesz różne aplikacje na iPad, które mogą być narzędziem wsparcia w edukacji dzieci. Dzięki dotykowemu interfejsowi tabletu, dzieci bezpośrednio komunikują się z materiałem, co znacznie przyśpiesza zrozumienie i zapamiętywanie treści. Ponadto, aplikacje edukacyjne dla dzieci bawiąc uczą, co czyni proces zdobywania wiedzy bardziej angażującym. Dzięki gratyfikacji w postaci odkrywania kolejnych poziomów czy nowych odznak pokazują, że spędzając więcej czasu na nauce, materiał stanie się łatwiejszy do opanowania.

Poniżej najlepsze aplikacje na iPada według redakcji Lantre, które pomogą w edukacji dzieci.     

Toca Life World

Toca Life World to interaktywna aplikacja dla dzieci na iPadOS, która pozwala młodym użytkownikom budować i poznawać różnorodne światy pełne postaci i wyjątkowych miejsc. Maluchy mogą zwiedzać wirtualne miasta, plaże i lokalizacje takie jak fryzjer, centrum handlowe czy hotel. Największą zaletą Toca Life World jest jednak brak scenariuszy i z góry określonych reguł – dziecko rozwija swoją kreatywność i wyobraźnie decydując o tym, co się dzieje w wirtualnym świecie.  

 

Aplikacja na iPad - Toca Life World

Fot. Aplikacja na iPad - Toca Life World

Kiddopia

Kiddopia to zestaw ponad 1000 gier edukacyjnych dopasowanych do dzieci w różnym wieku. Zaprojektowana przez nauczycieli i przetestowana przez przedszkolaków, łączy zabawę z nauką liczb, liter, kształtów, logicznego myślenia, wyrażania siebie czy odgrywania ról. Poza edukacją, Kiddopia oferuje gry poprawiające kreatywność i koordynacje ruchową malucha przez muzykę czy zabawy kulinarne. Co istotne, ta aplikacja dla dzieci jest stale aktualizowana, dzięki czemu regularnie pojawiają się w niej nowe treści.

Teach Your Monster to Read

Gra Teach Your Monster to Read pomaga dzieciom w nauce czytania. Dzieci tworzą potwora, którego zabierają w podróż po trzech rozbudowanych przestrzeniach: pierwsze kroki, zabawa słowem i mistrzowski czytelnik. O skuteczności nauki przez Teach Your Monster to Read świadczą nie tylko zdobyte nagrody i wyróżnienia, ale również fakt, że gra jest powszechnie stosowana w przedszkolach i szkołach podstawowych jako interaktywne źródło nauczania.

LogicLike

LogicLike to liczne gry dla dzieci na iPada przygotowane przez zawodowych metodyków i psychologów, które rozwijają logiczne myślenie u najmłodszych. Aplikacja, po podaniu wieku dziecka, tworzy zestaw spersonalizowanych gier ćwiczących myślenie, pamięć i skupienie.

 

Aplikacja na iPad - Logic Like

Fot. Aplikacja na iPad - Logic Like

 

Smart Tales

Smart Tales to aplikacja dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym, która pomaga w nauce matematyki i czytania. Program ma formę interaktywnych książek edukacyjnych, które opowiadają fascynujące historie, a jednocześnie uczą. Każda z historii składa się z zagadek i łamigłówek matematycznych, które trzeba rozwiązać, aby przejść do kolejnej części opowieści. Dzięki temu nauka staje się zabawą, która angażuje umysły przedszkolaków.

Duolingo - Language Lessons

Duolingo to najbardziej znana aplikacja do nauki języków obcych. Choć jest dedykowana dorosłym, posiada również specjalne lekcje dla dzieci, które uczą nowych języków w zabawny sposób. Duolingo to aplikacja, która ćwiczy nie tylko pisanie i czytanie, ale również mówienie i słuchanie, poszerza zarówno słownictwo, jak i umiejętności gramatyczne.

Dostępna jest również specjalna edycja programu do nauki języków obcych - Duolingo ABC. To aplikacja dla dzieci (od przedszkola do II klasy szkoły podstawowej), która składa się z ponad 700 praktycznych lekcji pomocnych przy nauce alfabetu, akustyki i słownictwa.

 

Aplikacja na iPad - Duolingo ABC

Fot. Aplikacja na iPad - Duolingo ABC

 

Polecane produkty z kategorii Etui iPad

iPad - aplikacje do rysowania dla dzieci

Tablet iPad, szczególnie w połączeniu z rysikiem Apple Pencil to idealne narzędzie do rozwijania kreatywności i wyobraźni u dzieci za pomocą tworzenia rysunków. Dostępne w sklepie App Store aplikacje do rysowania iPad przeprowadzą maluchy przez rozwijający proces tworzenia ilustracji i nauczą podstaw, które mogą okazać się bardzo przydatne w dorosłym życiu.

Bimi Boo - Colouring and drawing for kids

Bimi Boo, to zestaw gier-kolorowanek dla najmłodszych, które pomogą dziecku zrozumieć znaczenie kolorów i istoty kolorowania. Aplikacja dla dzieci Bimi Boo - Colouring and drawing for kids zawiera 9 pakietów tematycznych liczących 144 strony do kolorowania i wiele różnych narzędzi służących do nakładania kolorów na przedmioty, którymi najmłodsi otaczają się na co dzień.

Kidlo Coloring Book for Kids

Kidlo Coloring Book to cyfrowa książeczka do rysowania i kolorowania zawierająca ponad 850 gotowych kolorowanek i gier pobudzających wyobraźnię dziecka. W trakcie zabawy, dzieci poznają kolorowy świat zwierząt, pojazdów, owoców, warzyw, a nawet jednorożców.

Tayasui Sketches

Tayasui Sketches to aplikacja dla starszych dzieci, które chcą rozwijać posiadane już umiejętności artystyczne. Uważana za najbardziej realistyczny i wszechstronny program do szkicowania, zachwyca ponad 20 narzędziami, takimi jak pędzle, długopisy, pastele, wzory czy aerografy.

 

Aplikacja na iPad - Sketches

Fot. Aplikacja na iPad - Sketches

 

Procreate

Choć aplikacja Procreate wykorzystywana jest przed profesjonalnych ilustratorów, z pewnością przypadnie do gustu również młodym artystom. Chociaż ma wiele zaawansowanych funkcji, pozwoli dzieciom eksperymentować i rozwijać swoje zdolności, jednocześnie pobudzając kreatywność i wyobraźnię.

 

Aplikacja na iPad - Procreate

Fot. Aplikacja na iPad - Procreate

Polecane produkty z kategorii Apple Pencil

Gry na iPada dla dzieci

Gry dla dzieci na iPada zapewniają im nie tylko rozrywkę, ale również uczą. Poza funkcjami edukacyjnymi, rozwijają umiejętności takie jak myślenie strategiczne i logiczne, koordynację oko-ręka. Niektóre gry na iPada mogą pobudzać kreatywność, umiejętność komunikowania się i rozwiązywania problemów. Poniżej znajdziesz zestawienie 5 gier, które zapewnią najmłodszym mnóstwo rozrywki, ale również przysłużą się do ich rozwoju.

Uwaga, zaleca się, aby rodzice monitorowali aktywność swojego dziecka w trakcie korzystania z gier na iPadzie.

Minion Rush

Minion Rush, to zręcznościowa gra, w której główną rolę grają zabawne Minionki, polega na omijaniu przeszkód i zbieraniu bananów. Gra zachwyca atrakcyjną, kolorową grafiką i prostym interfejsem dedykowanym dzieciom w różnym wieku. Co istotne z punktu widzenia rodzica, Minion Rush zawiera bezpieczne treści oparte na popularnej serii filmów. Gra pomaga dzieciom w rozwijaniu koordynacji ręka-oko, uczy, jak reagować na zmieniające się sytuacje, pokazuje, że cierpliwość i wytrwałość popłaca, a strategiczne myślenie i rozumienie założeń przyczyny-skutku prowadzi do określonych wyników.

Minecraft

Minecraft, czyli jedna z najpopularniejszych gier na świecie polegająca na tworzeniu i eksploatowaniu wirtualnych światów z klocków, dostępna jest również na iPada. Gra promuje kreatywność i przestrzenne myślenie, dając użytkownikom wiele narzędzi do tworzenia własnych budowli czy światów. Ponadto uczy odpowiedzialności i troski, komunikacji, negocjacji, podstawowych umiejętności planowania, zasad działania różnych mechanizmów, wymaga rozumienia kształtów i logicznego myślenia.

 

Gra na iPad - Minecraft

Fot. Gra na iPad - Minecraft

 

Alto’s Odyssey

Alto’s Odyssey, to gra, w której dziecko steruje postacią jeżdżącą na desce omijając przeszkody i wykonując powietrzne triki. W ten sposób Alto’s Odyssey uczy najmłodszych cierpliwości, koordynacji oko-ręka, planowania i strategicznego podejścia do wykonywania ruchów czy sztuczek, adaptacji porażki – odporności na niepowodzenia, ciekawości i chęci odkrywania nowych światów i miejsc.

Down in Bermuda

Down in Bermuda, to pełna zagadek i tajemnic gra przygodowa, w której lotnik Milton zostaje uwięziony w bańce czasu na Bermudach i potrzebuje pomocy, aby uciec. Gracz zmuszony jest rozwiązywać logiczne zagadki, zbierać magiczne kule i pokonywać przeszkody, aby znaleźć drogę powrotną do domu. Najmłodsi, grając w Down in Bermuda, muszą obserwować otoczenie szukając wskazówek, łączyć elementy ze sobą, planować i przewidywać, a jednocześnie myśleć poza schematami. Gra ponadto uczy zrozumienia zasady przyczyny i skutku, cierpliwości, rozwija umiejętności motoryczne, umiejętność słuchania i rozumienia treści.

 

Gra na iPad - Down in Bermuda

Fot. Gra na iPad - Down in Bermuda

 

Stardew Valley

Stardew Valley, to rolnicza gra RPG, w której dzieci mogą rozwijać własne gospodarstwo rolne przez sadzenie roślin i opiekę się zwierzętami. Dzięki grze Stardew Valley najmłodsi uczą się planować wydatki, zarządzać czasem, obserwują proces rozwoju roślin i zwierząt. Dowiadują się, jak dbać o zwierzęta takie jak krowy czy kury, uczą się przy tym odpowiedzialności. Ponadto, nawiązują relacje, uczą się dynamiki społecznej, zrównoważonego podejścia do środowiska, dowiadują się o podstawach ekologii, gospodarki i ekonomii. Przede wszystkim jednak, gra Stardew Valley promuje wartość ciężkiej, sumiennej pracy, pokazując młodemu graczowi, że jego starania nagradzane są podstępem i sukcesem.

Polecane produkty z kategorii Klawiatury iPad

Aplikacje na iPad dla dzieci – podsumowanie

Liczba gier i aplikacji edukacyjnych w sklepie App Store jest ogromna – nie brakuje narzędzi do nauki, rysowania czy rozrywki. Przygotowane przez nas zestawienie składa się z programów dedykowanych najmłodszym, które wspierają rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dzieci w różnym wieku.

Zachęcamy, abyś sam przetestował wszystkie aplikacje dla dzieci na swoim tablecie zanim je udostępnisz maluchom. Większość z nich posiada darmową wersję, dlatego w trakcie instalacji nie wydasz nawet złotówki. Poza tym warto, abyś stale monitorował czas spędzany przez dzieci przed ekranem dbając, aby technologia nie zastąpiła innych form aktywności i zabawy.

Co istotne, aby pozwolić dziecku na wygodne używanie przedstawionych w naszym zestawieniu gier i aplikacji nie musisz kupować tabletu z najwyższej półki. iPad edukacyjny, czyli iPad 9-generacji z rysikiem Apple Pencil sprawdzi się bardzo dobrze. A wraz z rozwojem dziecka i rosnącymi potrzebami, np. w zakresie tworzenia nowych ilustracji, warto rozważyć zmianę na tablet iPad Air lub iPad Pro.

Kiedy już wiesz, co można robić na iPadzie z dzieckiem i które aplikacje na iPad warto zainstalować maluchowi, zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre – autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz topowe produkty Apple, w tym tablety Apple - iPad, iPad Air, iPad Pro oraz dedykowane im akcesoria iPad, takie jak klawiatura Magic Keyboard czy rysik Apple Pencil.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zapraszamy!