Wrześniowa konferencja Apple 2023 - prezentacja nowości przygotowanych przez Apple!

Podczas konferencji "Wonderlust", Apple przedstawiło zupełnie nową linię Apple iPhone z serii 15 oraz zegarki Apple Watch: Series 9 i Ultra 2. generacji. Przyjrzyjmy się nowościom i sprawdźmy jakie innowacje przynoszą. Zapraszamy na podsumowanie Apple Event 2023!

Konferencja Apple - wrzesień 2023

Konferencja Apple 2023 odbyła się 12 września o godzinie 19:00 czasu polskiego. Jej program można podzielić na trzy etapy:

 1. Wstęp, w trakcie którego Tim Cook omawiał m.in. przejście komputerów Apple na autorskie procesory. W tej części zobaczyliśmy również krótki skecz „Matka Natura” nawiązujący do celów firmy w zakresie neutralności emisji dwutlenku węgla,
 2. Prezentację zegarków Apple Watch i ich możliwości,
 3. Przedstawienie 15. serii telefonów iPhone i funkcji, które oferują swoim użytkownikom. 

Apple event 2023 - poznaj nowości!

Przedstawienie zegarków Apple Watch rozpoczęto od prezentacji nowego gestu - podwójnego dotknięcia kciuka i palca wskazującego. Po jego wykonaniu, zegarek rozpoznaje ruch dłoni i wykonuje odpowiednią czynność bez konieczności dotykania ekranu.

Następnie firma zaprezentowała Apple Watch Series 9, pełen wielu ulepszeń związanych z wydajnością urządzenia, luminancją ekranu i prostotą obsługi. W dalszej części uwaga widzów skupiła się na Apple Watch Ultra 2, który pomimo wydajniejszego czipu i jeszcze jaśniejszego wyświetlacza, nieustannie długo trzyma na jednym ładowaniu.

Po prezentacji zegarków, nadszedł czas przedstawienia zupełnie nowej rodziny telefonów Apple :

 • iPhone 15,
 • iPhone 15 Plus,
 • iPhone 15 Pro,
 • iPhone 15 Pro Max.

Szczegóły na temat produktów, przedstawione na konferencji Apple 2023, znajdziesz poniżej!     

iPhone 15

Nowy iPhone 15, to najbardziej przystępny cenowo model w serii, który wyróżnia się nie tylko specyfikacją techniczną, ale i unikalnym designem obudowy. Jego szklane plecki po raz pierwszy w całości nasycono kolorem, a wyprofilowane krawędzie wykonano z lotniczego aluminium. Sercem telefonu jest czip A16 Bionic (znany z zeszłorocznego iPhone 14 Pro) wspierany przez 6 GB pamięci RAM.

Dostępne kolory obudowy:

 • czarny
 • niebieski
 • różowy
 • zielony
 • żółty

Oferowana wielkość pamięci wbudowanej:

 • 128 GB
 • 256 GB
 • 512 GB

 Jednak największe zmiany względem poprzednika kryją się w:

 • aparacie,
 • wyświetlaczu,
 • porcie ładowania.

Mimo iż aparat posiada tylko dwa obiektywy, umożliwia trzy ustawienia zoomu: 0,5x, 1x oraz 2x. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu matrycy o rozdzielczości 48 MP, która pozwala na wycięcie fragmentu o rozdzielczości 12 MP, co odpowiada ekwiwalentowi ogniskowej 52 mm.

Wyświetlacz iPhone 15, to 6,1-calowy OLED Super Retina XDR, który zachwyca jasnością sięgającą 2000 nitów podczas korzystania poza domem. Notch, znany z poprzednich modeli, został usunięty, a w jego miejsce pojawiła się Dynamiczna Wyspa informująca użytkownika o wiadomościach na żywo i alertach.

Dolna krawędź Apple iPhone 15 przynosi kolejną znaczącą zmianę: zamiast tradycyjnego portu Lightning mamy teraz uniwersalne złącze USB-C. Umożliwia ono nie tylko ładowanie telefonu, ale również podłączenie AirPodsów czy zegarka Apple Watch w celu naładowania ich baterii za pomocą iPhone’a.

Polecane produkty z iPhone 15

iPhone 15 Plus

Kolejny z serii, Apple iPhone 15 Plus posiada wiele cech wspólnych z iPhone 15. Wyróżnia go przede wszystkim większy ekran o przekątnej 6,7-cala oraz większe ogniwo. Pojemność baterii urządzenia wynosi 4 912 mAh, co przekłada się na możliwość odtwarzania dźwięku nawet przez 100 godzin oraz wyświetlanie wideo przez 26 godzin. W przypadku streamowania wideo czas ten skraca się do 20 godzin.

Nowy iPhone 15 Plus, stanowi doskonały wybór dla osób, które często korzystają telefon do: do oglądania filmów i seriali, gier czy też sporadycznej pracy, np. z arkuszem kalkulacyjnym.

Polecane produkty z iPhone 15 Plus

iPhone 15 Pro

Najnowsza wersja profesjonalnego smartfona od Apple, iPhone 15 Pro otrzymał zupełnie nowy czip A17 Pro wykonany w technologii 3 nm. Oprócz imponującej wydajności obliczeniowej, A17 oferuje wsparcie dla USB 3 przez złącze USB-C, osiągając prędkości transferu danych do 10 Gb/s (przy zastosowaniu opcjonalnego kabla). Umożliwia to między innymi nagrywanie materiału wideo w jakości 4K bezpośrednio na zewnętrzny nośnik. Procesor zapewnia również wydajność umożliwiającą granie w gry wcześniej dostępne tylko na konsolach.

Wielkim krokiem naprzód w iPhone 15 Pro jest również aparat. Umożliwia on ustawienie domyślnego kąta widzenia (1x, 1,2x lub 1,5x) dla głównego obiektywu. Dodatkowo jest wyposażony w obiektyw tele z ekwiwalentem 77 mm dla pełnej klatki oraz ultraszeroki obiektyw o ogniskowej 13 mm. Ponadto, nagrywa filmy 4K z 60 fps w formacie ProRAW z LOG encoding oraz, jako jedyny smartfon na świecie, wspiera ACES – globalny standard obróbki kolorów oraz pozwala nagrywać Spatial Videos (stworzone z myślą o współpracy z okularami Apple Vision Pro).

Jednak tym, co rzuca się w oczy od pierwszego spojrzenia, jest materiał obudowy iPhone – tytan klasy 5, wykorzystywany do budowy statków kosmicznych. Dzięki niemu model iPhone 15 Pro jest lżejszy (waży 187 g) niż poprzednik, iPhone 14 Pro (206 g), jednocześnie będąc bardziej wytrzymałym.

Obudowa jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych:

 • Tytan biały,
 • Tytan błękitny,
 • Tytan czarny,
 • Tyran naturalny.

Nowością w iPhone 15 Pro jest również Przycisk czynności, który zastąpił tradycyjny suwak głośności. Po jego wciśnięciu i przytrzymaniu, można aktywować jedną z przypisanych funkcji takich jak: włączenie aparatu, latarki, dyktafonu, tłumacza, zarządzanie trybami skupienia czy wykorzystanie predefiniowanych skrótów.

iPhone 15 Pro oferowany jest w czterech pojemnościach pamięci:

 • 128 GB,
 • 256 GB,
 • 512 GB,
 • 1 TB.

Polecane produkty z iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max dzieli wiele cech wspólnych z 6,1-calowym modelem Pro. Tak jak jego mniejszy odpowiednik, jest wyposażony w port USB-C obsługujący standard USB 3, tytanową obudowę dostępną w 4 kolorach, przycisk czynności oraz czip A17 Pro. Różni się jednak baterią, wyświetlaczem i aparatem.

Pojemność baterii w iPhone 15 Pro Max, to 4 852 mAh. Choć jest nieco mniejsza niż w modelu 15 Plus, oferuje dłuższy czas oglądania wideo, który wynosi 29 godzin (skraca się do 25 przy streamingu). Ponadto, pozwala na 95 słuchania dźwięku. Podobnie jak inne smartfony z serii 15, można ją naładować do 50% w około pół godziny za pomocą ładowarki 20 W.

Ekran w iPhone 15 Pro Max dzieli wszystkie technologie z mniejszą wersją Pro, jest jednak od niego większy. Rozmiar wyświetlacza wynosi 6,7-cala, czyli identycznie jak w wersji Plus.

Prawdziwą rewolucję zauważymy w aparacie. Model iPhone 15 Pro Max, wykorzystując 5-krotny zoom optyczny oraz zaawansowaną stabilizację, oferuje zakres ogniskowych od 13 do 120 mm. Dzięki temu staje się niezwykle wszechstronnym narzędziem fotograficznym, przy użyciu, którego można zrobić zdjęcia macro, wnętrzarskie, fotografie uliczne, sportowe i podróżnicze. Tak jak wszystkie modele z serii iPhone 15, Pro Max działa na systemie iOS 17, posiada Face ID, łączność 5G i eSIM.

Polecane produkty z iPhone 15 Pro Max

Apple Watch Ultra 2. Generacji

Druga generacja Apple Watch Ultra posiada szereg nowych możliwości oraz udoskonalone podzespoły. Za wydajność zegarka odpowiada najmocniejszy dotąd czip Apple S9, który optymalizuje działanie urządzenia i wprowadza innowacyjne funkcje, takie jak np. obsługa gestu podwójnego stuknięcia palcami.

Apple Watch Ultra 2 wyposażony jest również w nowy wyświetlacz, którego jasność może osiągnąć wartość 3000 nitów. W ciemnych pomieszczeniach możliwe jest przyciemnienie ekranu nawet do jednego nita. Zegarek posiada także nową tarczę o nazwie Modular Ultra, która maksymalnie wykorzystuje możliwości dużego wyświetlacza.

Polecane produkty z Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Series 9

W porównaniu do wcześniejszych modeli, Apple Watch 9 wyróżnia się przede wszystkim zaawansowanym układem SiP S9. Jego wydajność i funkcjonalność umożliwiają m.in. wykorzystanie gestu podwójnego stuknięcia palcami.

Nowy iWatch 9 ma również:

 • jaśniejszy wyświetlacz osiągający 2000 nitów,
 • baterię pozwalającą na pracę przez pełne 18 godzin,
 • czip Ultra Wideband 2. generacji (ten sam co w iPhone’ach 15), który precyzyjniej niż kiedykolwiek przekazuje informacje o odległości i kierunku.

Apple Watch Series 9, podobnie jak Ultra Watch 2. generacji, korzysta z systemu WatchOS 10.

Polecane produkty z Apple Watch 9

Konferencja Apple Wonderlust - podsumowanie

Konferencja Apple 2023 przyniosła wiele innowacji, które na długo wyznaczać będą kierunek rozwoju branży nowych technologii. Nowe telefony Apple i zegarki Apple Watch z SiP S9 już są dostępne w sklepie Lantre.

Już teraz zapraszamy Cię do odwiedzenia sklepu Lantre - autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz topowe telefony Apple oraz zegarki iWatch, a także dedykowane im akcesoria, takie jak etui iPhone (również z MagSafe), ładowarki, kable, obudowy czy paski do Apple Watch.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych.

Poznaj również naszą nową, jedyną na rynku usługę Lantre Plan. Dzięki niej możesz kupić produkty Apple i spłacić je w dogodnym dla Ciebie terminie. Możesz to zrobić przed upływem 12 miesięcy bez dodatkowych opłat lub wybrać opcję rozłożenia zakupu na 36 wygodnych rat po upływie tego okresu.Zapraszamy do skorzystania z ofety!