Aplikacje na iPad dla studentów - 41 polecanych apek!

Jesteś studentem i szukasz najlepszych aplikacji na iPada, które pomogą Ci w trakcie roku akademickiego? Dobrze trafiłeś! Poniżej znajdziesz listę aż 41 polecanych aplikacji na system iPadOS z kategorii: grafika, edycja wideo, tworzenie tekstów i rozrywka. Przeczytaj nasz poradnik i odkryj aplikacje na iPad do nauki!

Studiujesz? Zobacz jakie aplikacje pobrać na iPada!

iPad to tablet Apple, który idealnie sprawdzi się w trakcie studiów ze względu na:

 • oferowane funkcjonalności,
 • niską wagę,
 • pojemną baterię.

Aby wykorzystać pełny potencjał tabletu Apple, warto zainstalować na nim aplikacje, które pozwolą realizować codzienne zadania w trakcie nauki, takie jak pisanie, rysowanie, tworzenie prezentacji, notatek czy prostą edycji wideo.

Poniżej znajdziesz listę rekomendowanych apek, którą przygotowaliśmy z myślą o nauce na uczelni wyższej - zobacz, jakie aplikacje pobrać na iPada, jeśli jesteś studentem.

iPad - personalizacja ekranu początkowego

Tablety Apple pozwalają skonfigurować ekran początkowy według Twoich potrzeb. Poza tym, że znajdziesz na nim ikony od najczęściej używanych aplikacji, możesz go zapełnić widżetami. Dzięki widżetom, bez uruchamiania aplikacji, podejrzysz np.:

 • plan zajęć,
 • wydarzenia w kalendarzu,
 • szczegółowe dane pogodowe
 • poziom naładowania Twoich urządzeń Apple.

Co istotne, domyślne widżety na iPadzie to nie wszystko – możesz skorzystać z aplikacji, które służą do tworzenia wysoce konfigurowalnych dodatków na ekran początkowy iPada. Dzięki nim sprawisz, że Twój tablet Apple będzie wyglądał i działałdokładnie tak, jak chcesz.

Photowidget i Widgetsmith

PhotoWidget, to jedna z najpopularniejszych aplikacji na iPada służących do customizacji ekranu początkowego. Poza zestawami wielu widżetów, dostarcza atrakcyjne tapety, pozwala zmieniać ikony aplikacji, a nawet korzystać z gotowych styli, które odmienią wygląd ekranu tabletu.

Poza PhotoWidget warto zainstalować aplikację Widgetsmith – apkę służącą do personalizacji ekranu początkowego i ekranu blokady iPada. Jej ogromnymi zaletami są:

 • wysoka konfigurowalność, 
 • możliwość tworzenia automatyzacji (np. w godzinach porannych widżet może pokazywać plan zajęć na uczelni, a pod wieczór listę seriali do obejrzenia),
 • szeroki wybór gotowych ustawień,
 • ogromne wsparcie ze strony użytkowników, którzy dzielą się swoimi konfiguracjami.

 

iPad - aplikacja Widgetsmith

Fot. iPad - aplikacja Widgetsmith

 

Skróty iPad - automatyzacja

Przygotowując listę aplikacji na iPad dla studenta, nie można pominąć apki Skróty, którą otrzymujemy razem z systemem iPadOS. Dzięki niej w bardzo prosty sposób stworzysz automatyzację (lub skorzystasz z gotowych dostępnych w Galerii skrótów) składające się z kilku kroków, które uruchomisz jednym stuknięciem palca.

Możesz np. przygotować skrót, który łączy aplikację nawigacyjną Mapy z Kalendarzem i pokazuje wskazówki dotarcia do następnego zaplanowanego wydarzenia w kalendarzu. Dzięki takiemu skrótowi, nie będziesz musiał szukać drogi do sali, w której odbędą się kolejne zajęcia.

Innym pomysłem skrótu dla studenta może być taki, który ustawia tryb Nie przeszkadzać, nagrywa wszystko, co słyszy iPad, następnie przesyła nagranie do chmury np. Dropbox i udostępnia lokalizację i łącze wybranej osobie.

 

iPad - aplikacja skróty

Fot. Skróty iPad - automatyzacja

 

Aplikacje Apple dla edukacji, które dostajesz wraz z iPadem, takie jak:

 1. pakiet iWork (Pages, Numbers i Keynote),
 2. GarageBand,
 3. Notatki,
 4. Dyktafon,
 5. Zdjęcia.

Polecane produkty z kategorii Etui iPad

iPad - aplikacje do grafiki

Tablet Apple iPad, szczególnie w połączeniu z rysikiem Apple Pencil jest doskonałym urządzeniem do tworzenia i edycji grafiki. Responsywny ekran dotykowy oraz interfejs aplikacji przystosowany do obsługi rysikiem idealnie sprawdzą się zarówno przy tworzeniu prostych rysunków, jak i skomplikowanych grafik.

Może Cię zainsteresować: iPad jako tablet graficzny - czy warto?

Wśród programów na iPada, które pomogą Ci w tworzeniu grafik uwagę zasługują:

 1. Picsart,
 2. Procreate,
 3. Phonto,
 4. Magic Eraser,
 5. Pixart Photo Editor,
 6. Snapseed,
 7. Canva,
 8. Lightroom.

 

iPad - aplikacja Picsart
Fot. iPad - aplikacja Picsart

 

Polecane produkty z kategorii Rysik Apple Pencil

AI w edukacji

Rozwój technologii AI to dobra wiadomość dla studentów - korzystając z aplikacji, które przygotują Ci:

 • natychmiastową odpowiedź na zadane pytanie,
 • inspiracje do wykonywanych projektów,
 • dopasowane porady,
 • grafiki wygenerowane w odpowiedzi na Twoje pomysły,
 • miejsce do wymiany informacji, również dotyczących studiów,
 • zdecydowanie usprawnisz zadania, które wykonujesz w trakcie zajęć na uczelni.

Oto aplikacje na iPad, które korzystają z AI i idealnie sprawdzą się u studenta:

 1. chatGPT,
 2. Discord,
 3. Midjourney.

Programy do edycji wideo

Aplikacje przydatne na do nauki (szczególnie dla słuchaczy kierunków artystycznych) to również te, które związane są z tworzeniem, edycją i montażem wideo. Apple iPad, dzięki wysokiej mocy obliczeniowej, pozwala na pracę z plikami filmowymi w szerokim zakresie.

Aplikacje do edycji filmów wideo, które rekomendujemy to:

 1. InShot - Video Editor,
 2. iMovie,
 3. Foodie - Camera for life,
 4. VLLO - Intuitive Video Editor,
 5. Final Cut Pro.

 

iPad - aplikacja InShot - Video Editor
Fot. iPad - aplikacja InShot - Video Editor

 

Aplikacje do pisania na iPad

Tablet Apple to doskonałe narzędzie do tworzenia tekstów na studiach. Idealnie sprawdzi się zarówno przy krótkich notatkach (szczególnie z użyciem rysika Apple Pencil), dłuższych formach, takich jak eseje (dla wygody warto podłączyć zewnętrzną klawiaturę Apple Magic Keyboard) czy prezentacjach.

 

iPad - aplikacja GoodNotes
Fot. iPad - aplikacja GoodNotes

 

Zobacz także: Notatki na iPadzie - jak wykorzystać iPad do nauki zdalnej?

Poniżej aplikacje do pisania, których warto używać na studiach:

 1. GoodNotes,
 2. Adobe Reader,
 3. DeepL,
 4. OneNote,
 5. Notion,
 6. Notability,
 7. Power Planner,
 8. Notatki,
 9. Quizlet,
 10. Pakiet Microsoft (Teams, Excel, Word, PowerPoint).

Polecane produkty z kategorii Klawiatury iPad

Apki do rozrywki

Życie studenta to nie tylko uczestnictwo w wykładach, ćwiczeniach, seminariach czy laboratoriach, ale również rozrywka. Apple iPad jest niezastąpiony, kiedy chcesz:

 • posłuchać muzyki, podcastów czy audiobooków,
 • porozmawiać ze znajomymi na komunikatorze,
 • przejrzeć social media,
 • obejrzeć film, serial lub krótkie wideo,
 • poczytać e-booka.

Wśród najpopularniejszych aplikacji do rozrywki znajdziesz:

 1. Spotify,
 2. Facebook,
 3. Instagram,
 4. Pinterest,
 5. YouTube,
 6. Legimi,
 7. Storytel.

Polecane produkty z kategorii Ładowarki iPad

Aplikacje na iPad dla studenta - podsumowanie

W sklepie Apple Store na iPadOS znajdziesz przeróżne aplikacje przydatne do nauki, jednak ich liczba może przytłoczyć. Dlatego przygotowaliśmy listę 41 rekomendowanych programów, wśród których znajdziesz aplikacje edukacyjne i rozrywkowe.

Zachęcamy, abyś przetestował je wszystkie i sam zdecydował, które są dla Ciebie odpowiednie. Większość aplikacji, które przedstawiliśmy, ma darmową wersję, więc na start nie wydasz nawet złotówki.

Zwróć jednak uwagę, że na komfort pracy w niektórych aplikacjach wpływ będzie miał model tabletu – do tworzenia notatek i pisania tekstów wystarczy klasyczny iPad edukacyjny lub iPad Mini. Jeśli chcesz edytować filmy, tworzyć grafikę, warto wybrać iPad Air z procesorem M1 lub iPad Pro z procesorem M2 – to najwydajniejsze tablety Apple dla studentów, które zapewnią komfort pracy w każdej wymienionej w zestawieniu aplikacji.

Kiedy już wiesz, które aplikacje na iPad pomogą Ci na studiach, zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre – autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz topowe produkty Apple, w tym tablety iPad, iPad Air, iPad Pro oraz dedykowane im akcesoria iPad.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zapraszamy!