Jak przenieść dane z iPhone na iPhone? Zobacz 3 sposoby!

Szykujesz się do przesiadki na innego lub całkiem nowego iPhone'a? Oszczędź sobie czasu przy konfiguracji i szybko przenieś dane z poprzedniego urządzenia. Jak przenieść dane z iPhone na iPhone? Przed Tobą 3 najlepsze sposoby!!

Przenoszenie danych iPhone na iPhone

Zmiana telefonu nieodłącznie wiąże się z jego pierwszą konfiguracją. Konfigurację iPhone'a możesz przeprowadzić na dwa sposoby: uruchomić telefon "na czysto" – jako zupełnie nowe urządzenie, bez danych osobistych – lub przenieść swoje dane z poprzedniego urządzenia. Jeśli Twoim wcześniejszym telefonem był iPhone, przenoszenie danych będzie znacznie prostsze. Wszystko za sprawą wygodnych funkcji, które oferuje system iOS.

Zatem jak przerzucić dane z iPhone na iPhone? O czym warto pamiętać przed przystąpieniem do pracy? W którym momencie można przenieść dane? Ile trwa cały proces? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone? 3 sposoby

Sposób przenoszenia danych z iPhone'a na iPhone'a zależy od "stanu" nowego urządzenia. Jeżeli dopiero kupiłeś iPhone lub przywróciłeś w nim ustawienia fabryczne, skorzystaj z funkcji Szybki start. Funkcja Szybki start umożliwi sprawne przeniesienie danych z Twojego poprzedniego iPhone'a na nowy.

Drugi sposób to skorzystanie z chmury iCloud, czyli wirtualnego dysku. Przeniesienie danych z iPhone na iPhone poprzez chmurę iCloud oznacza skorzystanie z backupu, czyli kopii zapasowej danych, którą musisz utworzyć na poprzednim urządzeniu.

I wreszcie trzeci sposób przenoszenia danych zakłada skorzystanie z backupu utworzonego na komputerze. Backup na komputerze możesz utworzyć za pośrednictwem aplikacji iTunes (komputery PC z systemem Windows) lub za pośrednictwem Findera (komputery Mac z systemem macOS).

Wszystkie 3 sposoby zostały opisane bardzo szczegółowo poniżej.

Polecane produkty z kategorii Kable i adaptery

1. Sposób: Funkcja Szybki start

Jeżeli wymieniasz swój stary iPhone na nowy model, skorzystaj z funkcji Szybki start. iPhone uruchomi funkcję szybkiego startu, w momencie wykrycia w pobliżu drugiego iPhone'a.

Jak to działa w praktyce?

 1. Przygotuj dwa urządzenia – stare i nowe.
 2. Stary i nowy iPhone powinien być włączony.
 3. Na obu urządzeniach musisz mieć włączone Wi-Fi oraz Bluetooth.
 4. W momencie uruchamiania nowego iPhone'a, po wyborze języka menu, na ekranie Twojego starego iPhone'a wyświetli się okienko informujące o wykryciu w pobliżu nowego iPhone'a.
 5. W kolejnym kroku, zatwierdź na starym telefonie, komunikat dotyczący prawidłowości nazwy Twojego konta Apple ID.
 6. Następnie ustaw swój stary iPhone nad nowym, aby kadr aparatu objął animację wyświetlaną na nowym iPhonie.
 7. Poczekaj na sparowanie obu telefonów.
 8. Ze względów bezpieczeństwa, Twój nowy iPhone może poprosić Cię o wprowadzenie kodu PIN ze starego iPhone'a.

Po wykonaniu powyższych kroków postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie Twojego nowego iPhone'a.

W zależności od posiadanego modelu iPhone'a urządzenie poprosi Cię o konfigurację funkcji rozpoznawania twarzy, czyli Face ID lub konfigurację czytnika linii papilarnych poprzez Touch ID.

Następnie Twój nowy iPhone wyświetli monit o przenoszeniu danych ze starego urządzenia. Aby rozpocząć procedurę przenoszenia danych, stuknij opcję "Dalej". Oba telefony przez cały okres przenoszenia danych muszą znajdować się blisko siebie. Cały proces może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od liczby i ciężaru Twoich danych.

Polecane produkty z kategorii Ładowarki iPhone

2. Sposób: Przenoszenie danych iPhone na iPhone z backupu iCloud

Jak przenieść z iPhone na iPhone dane z backupu iCloud?

W tym celu:

 1. Uruchom nowego iPhone'a i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.
 2. W momencie wyświetlanie okna z nagłówkiem "Aplikacje i dane" stuknij opcję "Odtwórz z backupu w iCloud".
 3. Następnie podaj swój identyfikator Apple ID oraz hasło i wybierz backup, z którego chcesz przywrócić swoje dane. Cały proces może zająć od kilku do kilkudziesięciu minut.
 4. Poczekaj na ukończenie procesu i dokończ konfigurację zgodnie z późniejszymi wskazówkami.

Polecane produkty z kategorii Etui iPhone

3. Sposób: Jak przesłać dane z iPhone na iPhone przez komputer?

Trzecia opcja zakłada skorzystanie z backupu, który został utworzony za pośrednictwem aplikacji iTunes lub Findera na Macu. Jeżeli jeszcze nie stworzyłeś takiego backupu, poniżej znajdziesz gotową instruykcję!

Jak zgrać dane ze starego iPhone'a na komputer?

 1. W tym celu podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla do ładowania, otwórz aplikację iTunes (komputery PC) lub Finder (komputery Mac)
 2. Odszukaj opcję tworzenia backupu.
 3. W przypadku komputerów PC kliknij ikonę telefonu, a następnie opcję "Utwórz backup teraz".

Jak przesłać dane z iPhone na iPhone za pomocą komputera?

Przenoszenie danych na nowy telefon wygląda niemal identycznie jak tworzenie backupu. Zatem jak wykonać całą procedurę?

W tym celu:

 1. Uruchom nowego iPhone'a i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.
 2. W momencie wyświetlenia się okna z nagłówkiem "Aplikacje i dane" stuknij opcję "Odtwórz z Maca lub PC".
 3. Następnie podłącz telefon do komputera za pomocą kabla do ładowania, otwórz aplikację iTunes lub Finder i odszukaj opcję odtwarzania backupu.
 4. W przypadku komputerów PC kliknij ikonę telefonu, a następnie w opcję "Odtwórz backup" i odszukaj backup, który chcesz odtworzyć.

Zobacz też nasz #LantreHacks: Co zrobić z nowym iPhonem?

Jak przenieść aplikacje z iPhone na iPhone?

Niezależnie od wybranej metody przenoszenia danych, wszystkie aplikacje zainstalowane na starym urządzeniu powinny zostać odtworzone na nowym. Jeśli skorzystasz z funkcji Szybki start, wszystkie inne dane zostaną domyślnie przeniesione. Dla dwóch pozostałych metod odtwarzania, zakres odtwarzanych danych będzie uzależniony od włączonych opcji w ustawieniach iCloud. Proces przenoszenia danych poprzez iCloud wygląda identycznie na każdym iPhonie. Obojętnie czy posiadasz stary czy nowy iPhone, przenoszenie danych jest tak samo proste.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja przy przenoszeniu danych pomiędzy smartfonami z różnym systemem operacyjnym. Być może zastanawiasz się jak przenieść dane z iPhone na Androida. W tym celu stworzyliśm osobny poradnik: Jak przenieść dane z Androida na iPhone?

Jak przenieść dane z iPhone na iPhone po konfiguracji?

Niestety nie ma możliwości, aby kompleksowo przenieść wszystkie dane (ze starego iPhone'a na nowego) omijając procedurę pierwszej konfiguracji telefonu. Jest to możliwe tylko w jej trakcie, czyli po uruchomieniu zupełnie nowego iPhone'a lub po przywróceniu ustawień fabrycznych.

Zmiana iPhone na iPhone – to prostsze, niż myślisz!

Wiesz już, w jaki sposób odbywa się synchronizacja iPhone'a z iPhonem oraz w jaki sposób przenieść dane ze starego telefonu na nowy. Kopiowanie danych to bardzo prosta czynność, więc wymiana iPhone na nowy powinna być dla Ciebie samą przyjemnością. Sklonuj telefon iPhone i gotowe! W razie napotkania na jakiekolwiek problemy, rozwiązania szukaj na stronie Apple.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz topowe urządzenia Apple, w tym smartfony iPhone, komputery Apple czy tablety iPad. Każdy telefon iPhone (np. iPhone 12 lub iPhone 13), komputer Mac i tablet Apple możesz zamówić w dowolnej konfiguracji. Oferujemy nawet starsze smartfony iPhone 11 oraz nowe iPhone SE 3.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Sklep Lantre.pl jest autoryzowanym sprzedawcą Apple. Zapraszamy!