Jaki iPhone wybrać?

Smartfony Apple iPhone należą do ścisłej czołówki najbardziej niezawodnych i najlepiej wykonanych telefonów. Wybór konkretnego modelu musisz uzależnić od swojego budżetu oraz oczekiwań. Jaki iPhone będzie dla Ciebie najlepszy? Dowiesz się z naszego poradnika!

Zastanawiasz się, na jaki model iPhone’a się zdecydować? Wyróżnia się kilka podstawowych czynników, które musisz wziąć pod uwagę przed zakupem wymarzonego smartfona Apple iPhone. Telefon ma Ci służyć przez kilka lat, dlatego nie spiesz się z wyborem i porównaj parametry wszystkich dostępnych modeli.

Smartfon iPhone – dlaczego warto go mieć?

Ekosystem Apple

Wszystkie urządzenia Apple są ze sobą kompatybilne, dzięki czemu tworzą spójną całość i ułatwiają intuicyjną obsługę. Smartfon tej marki pozwoli Ci zatem na swobodną komunikację z innymi sprzętami. Dzięki temu działania rozpoczęte na jednym urządzeniu możesz bez problemu kontynuować na innym. Za pomocą jednego dotknięcia prześlesz zdjęcia ze swojego iPhone’a do MacBooka lub odtworzysz muzykę na iPadzie.

Usługa iCloud pozwala na przechowywanie danych w chmurze oraz synchronizację plików na Twoich urządzeniach. Dzięki temu Twój nowy iPhone stanie się idealnym narzędziem do pracy i swoistym centrum dowodzenia. Smartfon od Apple umożliwi Ci swobodny dostęp do wszystkich Twoich informacji, gdziekolwiek się znajdujesz – wystarczy wpisać login i hasło.

Niezawodność działania

Niepodważalną zaletą smartfonów spod znaku nadgryzionego jabłka jest ich niezawodność i bezpieczeństwo. iPhony używane przez kilka lat działają tak samo płynnie jak w dniu zakupu, w czym duża zasługa systemu operacyjnego iOS. System iOS wyróżnia się stabilnością działania oraz świetną optymalizacją pod kątem współpracy z urządzeniami Apple. Co więcej, dobrze zoptymalizowany system pozytywnie wpływa na czas działania smartfona na jednym ładowaniu.

Długoletnie wsparcie

Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść urządzeń z serii Apple iPhone jest długoletnie wsparcie producenta. Podczas gdy wiele modeli telefonów z systemem Android traci wsparcie już po trzech latach od premiery, smartfony iPhone otrzymują regularne aktualizacje nawet przez 5 lat. Wpływa to na stabilność i bezpieczeństwo systemu.

Doskonała jakość wykonania

Wymieniając najważniejsze cechy telefonów iPhone, nie sposób nie wspomnieć o wyglądzie, ergonomii oraz jakości wykonania. O ile atrakcyjność smartfona pod względem wizualnym jest kwestią gustu, o tyle ergonomię użytkowania oraz jakość wykonania można ocenić obiektywnie. Telefony iPhone od zawsze wyróżniały się wysoką estetyką wykonania i wykorzystaniem najlepszych materiałów. Wszystkie elementy obudowy telefonów Apple iPhone są perfekcyjnie dopasowane, bez względu na to, czy decydujesz się na tańszy, czy droższy model.

Smartfon Apple – wybór telefonu krok po kroku

1. Oszacuj budżet

Nie od dziś wiadomo, że jakość idzie w parze z ceną. Tak samo jest w przypadku smartfonów marki Apple. Telefony iPhone wyróżniają się dopracowanym designem, przejrzystym interfejsem oraz intuicyjną obsługą. Stałe poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych stało się już znakiem rozpoznawczym marki, która wprowadza na rynek coraz bardziej zaawansowane telefony. Oczywiście ceny iPhone są zmienne, a im więcej czasu mija od premiery konkretnego modelu, tym większa szansa na niższą cenę lub promocję.

Na początek wyznacz maksymalną kwotę, którą jesteś w stanie wydać na swój nowy telefon Apple. Najtańszy iPhone, czyli iPhone SE 3 (2022), kupisz za parę tysiący złotych. Jeśli masz wyższe wymagania i dysponujesz większym budżetem, możesz rozważyć zakup nieco starszego smartfona Apple (np. iPhone’a 12). Kosztownym rozwiązaniem jest zakup najnowszego telefonu Apple iPhone 15 lub pokrewnych mu modeli z serii 14 i 13. Najdroższa opcja to zakup najnowszego smartfona Apple iPhone 15 Pro lub Apple iPhone 15 Pro Max. W tym przypadku otrzymujesz najlepsze urządzenie dostępne na rynku.

2. Wybierz pojemność wbudowanej pamięci

Jak już wiesz, jednym z czynników kształtujących cenę telefonów Apple iPhone jest pojemność wbudowanej pamięci. Wszystkie iPhony dostępne obecnie w sprzedaży oferują jedną z trzech wersji pamięciowych (z wyjątkiem modelów 11 i 12). Podstawowe urządzenia zakupisz w wersji 128 GB, 256 GB lub 512 GB. Modele iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max i 15 Pro są dostępne w wersjach 128, 256, 512 GB oraz 1 TB.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku iPhone 15 Pro Max. Pojemność pamięci w podstawowej konfiguracji sprzętowej wynosi 256 GB (brak jest wersji 128 GB).

Jaka pojemność pamięci telefonu Apple iPhone będzie dla Ciebie odpowiednia? Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem i wykorzystujesz smartfona do podstawowych czynności, w zupełności wystarczy Ci iPhone 64 GB. Dzięki różnorodnym pakietom w usłudze iCloud możesz również znacznie powiększyć miejsce na dysku o 50 GB, 200 GB, 2 TB, 6 TB a nawe 12 TV – a wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie!

Jeśli jednak przechowujesz na telefonie dużo zdjęć lub instalujesz wymagające aplikacje, wybierz iPhone 256 GB. Wersje 512 GB i 1 TB są przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników, dla których smartfon Apple iPhone jest narzędziem pracy i służy np. do nagrywania dłuższych filmów w wysokiej jakości.

3. Wybierz wielkość obudowy i przekątną ekranu

Kiedy już oszacujesz budżet i wybierzesz pamięć dla swojego telefonu iPhone, skup się na porównaniu wielkości poszczególnych modeli. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia osób, które przykładają dużą wagę do ergonomii korzystania z telefonu, a także tych o niewielkich dłoniach.

Pamiętaj o tym, aby wziąć pod uwagę zarówno wielkość wyświetlacza (przekątną ekranu), jak i wymiary całego urządzenia Apple iPhone (wraz z obudową). We flagowych modelach smartfonów iPhone (seria Apple iPhone 12, iPhone 13, iPhone 14, iPhone 15) faktyczne rozmiary urządzenia są tylko nieznacznie większe od samego wyświetlacza, ponieważ zajmuje on praktycznie cały front telefonu. Inaczej jest w przypadku modelu iPhone SE 3. generacji, który nieco różni się wyglądem od wcześniej wymienionych urządzeń marki Apple. Telefon iPhone SE 2022 posiada szerokie ramki nad i pod ekranem.

Jeśli lubisz kompaktowe rozwiązania, najlepszym wyborem będzie dla Ciebie iPhone 13 mini (z ekranem o przekątnej 5,4 cala) lub nowy iPhone SE 2022 o przekątnej ekranu 4,7 cala (jednak o nieco większych faktycznych rozmiarach obudowy – ze względu na obecność ramek).

Od pewnego czasu przekątna ekranu powyżej 6 cali stała się standardem na rynku smartfonów. Nie inaczej było w przypadku urządzeń Apple iPhone, ponieważ bazowe modele z serii iPhone 12, iPhone 13 oraz iPhone 14 oraz iPhone 15 posiadają wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala. Dla wielu osób właśnie takie wymiary ekranu są optymalne, ponieważ łączą duży obszar roboczy z ergonomią użytkowania.

Szczególnym rodzajem urządzeń Apple iPhone są modele Pro Max, dostępne w serii smartfonów iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone 14 oraz iPhone 15. Smartfony iPhone Pro Max wyróżnia się ekranem o przekątnej 6,7 cala. Wśród modeli Apple obok iPhone'ów z serii Plus mają największą przekątną. Smartfon Apple o takich rozmiarach jest kierowany do bardzo konkretnej grupy odbiorców, wykorzystujących telefon do grania lub profesjonalnego filmowania (na co pozwala również doskonały aparat).Porównaj pozostałe parametry.

Po oszacowaniu budżetu, wyborze pamięci i wymiarów telefonu, prawdopodobnie będziesz już wiedzieć, jaki smartfon firmy Apple spełni Twoje oczekiwania. Jeśli jednak jesteś elastyczny finansowo albo zechcesz kupić smartfon iPhone na raty, pozostanie Ci dodatkowe pole manewru. Może się okazać, że niewielka dopłata do lepszego modelu zaprocentuje wyższym komfortem użytkowania, a w konsekwencji wybrany przez Ciebie nowy iPhone posłuży Ci znacznie dłużej niż planowałeś.

Do najważniejszych różnic między poszczególnymi modelami należą rodzaj wyświetlacza oraz liczba i jakość wbudowanych aparatów. Najnowsze modele smartfonów iPhone posiadają wyświetlacz OLED – zaawansowany rodzaj matrycy, który gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów, głębokie czernie oraz wystarczającą jasność ekranu nawet w pełnym słońcu. W technologii OLED został wykonany każdy smartfon iPhone z serii 12, 13, 14 i 15.

4. Dodatkowy parametr - system aparatów

Bardzo ważną kwestią dla wielu użytkowników smartfonów iPhone jest jakość wbudowanych aparatów. Smartfony Apple iPhone od zawsze słynęły z wysokiej jakości robionych zdjęć, ale nie dziwi fakt, że wraz z rozwojem technologii zależy nam na jeszcze bardziej rozbudowanych opcjach fotografowania.

Bazowe modele smartfonów Apple (smartfon iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13, iPhone 14 oraz iPhone 15) posiadają po dwa obiektywy (szerokokątny i ultraszerokokątny), które wystarczą do zrobienia pięknych i ostrych zdjęć. Natomiast ich profesjonalne odpowiedniki iPhony Pro, mają aż trzy obiektywy, w tym teleobiektyw do wykonywania precyzyjnych zbliżeń. Wymienione modele posiadają m.in. wielokrotny zoom optyczny, który pozwala przybliżać fotografowane obiekty w bezstratnej jakości.

iPhone 15 Pro Max wyróżnia się doskonałym aparatem z szerokokątnym obiektywem oraz teleobiektywem 120 mm. Aparat umożliwi Ci robienie świetnych zdjęć także w trybie nocnym. Został on również wyposażony w skaner LIDAR. Narzędzie służy do wykrywania kierunku padania promieni świetlnych, dzięki czemu pozwala na mapowanie rzeczywistości – w ten sposób wspomaga pracę aplikacji AR. Wytrzymała bateria umożliwia wiele godzin pracy i rozrywki.

Modele z serii 15 zostały także wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska w dużym stopniu pochodzących z recyklingu. Dodatkowo są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia – nie musisz się więc obawiać o trwałość swojego iPhone’a.

Najlepszy system aparatów posiadają obecnie smartfony iPhone z serii 15 Pro. Zastosowane w nich obiektywy są większe niż w poprzednich modelach. Dzięki temu wpuszczają więcej światła, a tym samym umożliwiają wykonanie jeszcze lepszych zdjęć. W serii 15 Pro został również zachowany inteligentny tryb filmowy, który automatycznie skupia ostrość na twarzach osób będących w centrum uwagi. Innowacją jest, zastosowanie aparatu o 48 MP do robienia zdjęć zawierających bardzo dokładne detale. Oprócz tego smartfony 15 Pro (Apple iPhone 15 Pro / 15 Pro Max) tak samo jak 14 Pro potrafią wykonywać niebywale szczegółowe zdjęcia makro. Co więcej, modele iPhone 15 Pro i iPhone 14 Pro (w wersjach od 256 GB) zapisują zdjęcia w kodeku ProRes, który gwarantuje bezstratną jakość podczas ewentualnej obróbki. Ponadto, nowszy model pozwala na pracę z profilem log, co zwiększa możliwości w postprodukcji.

Najlepszy iPhone - modele dostępne w sprzedaży

Smartfon Apple iPhone 15 / 15 Plus / 15 Pro / 15 Pro Max

Najnowsze smartfony Apple iPhone 15 zadebiutowały podczas wrześniowej konferencji w 2023 roku. W związku z tym wyposażone są w najnowocześniejsze podzespoły spośród wszystkich smartfonów wyprodukowanych przez Apple. Podobnie jak w serii 14, również i tutaj dostępna jest wersja Plus, która różni się od standardowego modelu wymiarami, przekątną wyświetlacza i pojemnością baterii.

iPhone 15 - cechy

 • Wygląd zbliżony do iPhone 14, lecz z profilowanymi krawędziami
 • Matowe tylne szkło barwione w unikalny sposób
 • Przekątna ekranu: 6,1 cala (iPhone 15) lub 6,7 cala (iPhone 15 Plus)
 • Dynamiczna wyspa
 • Jasność ekranu do 2000 nitów w plenerze
 • Główny aparat 48 MP
 • Domyślny rozmiar zdjęć to 24 MP
 • 2x zoom optyczny
 • Port USB-C
 • Czip A16 Bionic
 • Obsługa 5G
 • Większa pojemność baterii
 • Nowe kolory Apple iPhone 15

iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus znacząco różnią się od swoich poprzedników. Posiadają nowy, jaśniejszy ekran 2000 nitów wyposażony w Dynamiczną Wyspę, która zastąpiła notcha. 

Zauważalnie ulepszono aparat, który teraz ma rozdzielczość równą modelom Pro, czyli 48 MP. iPhone 15 i iPhone 15 Plus, jako pierwsze smartfony Apple z dwoma obiektywami, oferuje 2x zoom optyczny. Otrzymał także port USB-C, zastępujący złącze Lightning. Ta zmiana pozwala na ładowanie innych akcesoriów, np. słuchawek AirPods czy nawet innego iPhone’a, bezpośrednio z baterii podłączonego telefonu. Zauważalny wzrost wydajności urządzenia osiągnięto dzięki zastosowaniu układu A16 Bionic, znanego z modelu 14 Pro.

iPhone 15 Pro – cechy

 • Obudowa wykonana z tytanu
 • Profilowane krawędzie
 • Przekątna ekranu: 6,1 (15 Pro) i 6,7 cala (15 Pro Max)
 • Teleobiektyw o ogniskowej 120 mm (iPhone 15 Pro Max)
 • Nagrywanie wideo w formacie log
 • Wsparcie dla standardu ACES
 • Złącze USB-C zgodne ze standardem USB 3
 • Programowalny przycisk czynności
 • Czip A17 Pro
 • 8 GB pamięci RAM
 • Sprzętowe wsparcie dla ray tracingu
 • Obsługa 5G
 • Technologia łączności Thread
 • Brak wersji z pamięcią 128 GB dla modelu 15 Pro Max
 • Większa pojemność baterii
 • Nowe kolory 

Apple iPhone 15 Pro Max

Modele iPhone 15 z serii Pro otrzymały całkowicie nową obudowę wykonaną z tytanu klasy 5, charakteryzującego się lekkością (15 Pro to najlżejszy model z linii Pro) i wysoką wytrzymałością. Ulepszono także ergonomię urządzenia – profilowane krawędzie poprawiają komfort trzymania telefonu w dłoni. Dotychczasowy suwak do wyciszenia zastąpiono programowalnym przyciskiem czynności, który może aktywować różne funkcje. Na dolnej krawędzi urządzenia znajduje się port USB-C, oferujący prędkość transferu danych do 10 Gb/s. Dzięki temu możliwe jest nagrywanie filmów ProRes 4K w formacie log bezpośrednio na zewnętrznym nośniku.

W kwestii aparatów, oprócz możliwości ustawienia domyślnego kadrowania (1x, 1,2x, 1,5x) dla aparatu głównego o rozdzielczości 48 MP, udoskonalono teleobiektyw w modelu iPhone 15 Pro Max – teraz oferuje ogniskową aż 120 mm. Nowy smartfon z linii profesjonalnej wyróżnia się także zwiększoną wydajnością, za którą odpowiada układ A17 Pro wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Zmiany te z pewnością przyciągną uwagę graczy – iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, umożliwia korzystanie z gier dostępnych dotąd tylko na konsolach.

 

  iPhone 15 iPhone 15 Plus iPhone 15 Pro iPhone 15 Pro Max
Przekątna ekranu 6,1 cala 6,7 cala 6,1 cala 6,7 cala
Wyświetlacz Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR
Aparat Zaawansowany system dwóch aparatów, główny 48 MP z 2x zoom optycznym, Ultraszerokokątny Zaawansowany system dwóch aparatów, główny 48 MP z 2x zoom optycznym, Ultraszerokokątny System Pro aparatów, główny 48 MP Ultraszerokokątny i Teleobiektyw System Pro aparatów, główny 48 MP Ultraszerokokątny i Teleobiektyw 120 mm
Procesor Czip A16 Bionic Czip A16 Bionic Czip A17 Pro Czip A17 Pro
Pojemność 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB 256 GB, 512 GB, 1TB
Dostępne kolory Czarny, Zielony, Niebieski, Żółty, Różowy Czarny, Zielony, Niebieski, Żółty, Różowy Tytan czarny, Tytan biały, Tytan naturalny, Tytan błękitny Tytan czarny, Tytan biały, Tytan naturalny, Tytan błękitny
Obsługa 5G TAK TAK TAK TAK
LiDAR NIE NIE TAK TAK
Odświeżanie ekranu 60 Hz 60 Hz 120 Hz 120 Hz
Always on Display NIE NIE TAK TAK
Dynamiczna wyspa TAK TAK TAK TAK
Pojemność baterii 3 349 mAh 4 383 mAh 3 274 mAh 4 422 mAh
Czas pracy na baterii Do 20 godzin odtwarzania wideo Do 26 godzin odtwarzania wideo Do 23 godzin odtwarzania wideo Do 29 godzin odtwarzania wideo

Smartfon Apple iPhone 14 / 14 Plus / 14 Pro / 14 Pro Max

Smartfony Apple iPhone 14 zostały zaprezentowane we wrześniu 2022 roku. W związku z tym mogą się pochwalić prawie najlepszymi parametrami spośród wszystkich dotychczas zaprezentowanych urządzeń. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich serii urządzeń (12 i 13), pośród smartfonów iPhone z serii 14 nie znajdziesz modelu mini. Został on zastąpiony modelem Plus, który jest większym odpowiednikiem podstawowego iPhone'a 14. iPhone Plus został dodatkowo wyposażony w większą baterię.

iPhone 14 – cechy:

 • Styl podobny jak w iPhonie 13
 • Przekątna ekranu: 6,1 cala (iPhone 14) lub 6,7 cala (iPhone 14 Plus)
 • 2,5x lepsze zdjęcia w słabym świetle (aparat główny) od poprzedniego modelu
 • 2x lepsze zdjęcia w słabym świetle (aparat ultraszerokokątny) od poprzedniego modelu
 • Udoskonalony tryb filmowy (wideo z małą głębią ostrości w jakości 4K HDR)
 • Czip A15 Bionic
 • Obsługa 5G
 • Funkcja bezpieczeństwa (wykrywanie poważnych zderzeń samochodowych)
 • Nowe kolory

Apple iPhone 14 2021

Funkcje oraz parametry smartfonów Apple iPhone 14 (oraz Apple iPhone 14 Plus) są w większości zbieżne z parametrami iPhone’ów 13. Wyróżnikiem najnowszych modeli jest udoskonalony aparat, który posiada szerszą przysłonę, zatem jest w stanie pobrać z otoczenia więcej światła, a tym samym zrobić bardziej szczegółowe zdjęcia. Nowością jest również specjalna funkcja bezpieczeństwa, która pomaga wykryć poważne zderzenie samochodowe, a następnie powiadomić odpowiednie służby. Smartfony Apple z serii 14 (iPhone / iPhone Plus) nadal oferują możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie, w tym z fizycznej karty nano-SIM oraz wirtualnej karty eSIM.

iPhone 14 Pro – cechy:

 • Styl zbliżony do iPhone'a 13 Pro
 • Przekątna ekranu: 6,1 i 6,7 cala (Pro / Pro Max)
 • Technologia ProMotion (odświeżanie ekranu z częstotliwością do 120 Hz)
 • Jasność szczytowa wyświetlacza: 2000 nitów (w plenerze)
 • Niegasnący ekran Always on Display
 • Dynamiczna wyspa (Dynamic Island) zamiast notcha
 • Innowacyjny aparat 48 MP do rejestrowania oszałamiających detali
 • Czip A16 Bionic
 • Obsługa 5G
 • Większa pojemność baterii
 • Nowe kolory

Apple iPhone 14 Pro 2021

Profesjonalny iPhone 14 (iPhone Pro) przeszedł prawdziwą rewolucję w stosunku do swojego poprzednika. Prawdopodobnie najbardziej atrakcyjną nowością w iPhonie 14 Pro (oraz jego większym odpowiedniku – smartfonie Apple iPhone 14 Pro Max) jest dynamiczna wyspa, czyli Dynamic Island. Dynamiczna wyspa to w rzeczywistości dwa niewielkie wycięcia w górnej części ekranu, gdzie znajduje się kamera i czujniki. Oba pola są ze sobą połączone systemowo, dzięki czemu sprawiają wrażenie jednej całości. Dynamiczna wyspa jest źródłem powiadomień z aplikacji oraz informacji systemowych, które są wyświetlane w formie płynnych animacji. Nowością w nowym smartfonach Apple z serii 14 (iPhone Pro Max / Pro) jest też funkcja Always on Display, czyli ekran blokady, który nie gaśnie podczas niekorzystania z telefonu.

 

  iPhone 14 iPhone 14 Plus iPhone 14 Pro iPhone 14 Pro Max
Przekątna ekranu 6,1 cala 6,7 cala 6,1 cala 6,7 cala
Wyświetlacz Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR Wyświetlacz Super Retina XDR
Aparat Zaawansowany system dwóch aparatów, główny 12 MP Ultraszerokokątny Zaawansowany system dwóch aparatów, główny 12 MP Ultraszerokokątny System Pro aparatów, główny 48 MP Ultraszerokokątnyi Teleobiektyw System Pro aparatów, główny 48 MP Ultraszerokokątnyi Teleobiektyw
Procesor Czip A15 Bionic Czip A15 Bionic Czip A16 Bionic Czip A16 Bionic
Pojemność 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB
Dostępne kolory Niebieski, Fioletowy, Północ, Księżycowa poświata, (PRODUCT) RED Niebieski, Fioletowy, Północ, Księżycowa poświata, (PRODUCT) RED Głęboka purpura, Złoty, Srebrny, Gwiezda czerń Głęboka purpura, Złoty, Srebrny, Gwiezda czerń
Obsługa 5G TAK TAK TAK TAK
LiDAR NIE NIE TAK TAK
Odświeżanie ekranu 60 Hz 60 Hz 120 Hz 120 Hz
Always on Display NIE NIE TAK TAK
Dynamiczna wyspa NIE NIE TAK TAK

Smartfon Apple iPhone 13 / 13 mini / 13 Pro / 13 Pro Max

Smartfony z rodziny Apple iPhone 13 (mini / Pro / Pro Max) trafiły do sprzedaży w 2021 roku. W związku z tym mogą się pochwalić najlepszymi parametrami spośród wszystkich dotychczas zaprezentowanych urządzeń. Nowe iPhone'y 13 kontynuują stylistykę kanciastych krawędzi, która powróciła do smartfonów Apple w 2020 roku. Jeśli mowa o wyglądzie smartfonów iPhone 13 i 13 mini, kolory dostępne w ofercie producenta są następujące: księżycowa poświata (odcień bieli), północ (klasyczna czerń), niebieski, różowy i czerwony (Product) RED. Dla smartfonów iPhone 13 Pro i 13 Pro Max kolory są nieco inne (srebrny, mocny grafit, złoty, górski błękit).

iPhone 13 - cechy:

 • Styl podobny do iPhone'a 12
 • Przekątna ekranu: 5,4 i 6,1 cala
 • Mniejszy notch
 • Obsługa 5G
 • Ulepszony aparat z dwoma obiektywami
 • Czip A15 Bionic
 • Większa pojemność baterii
 • Nowe kolory

 

iPhone 13

 

Nowością w smartfonach iPhone 13 jest jeszcze szybszy i bardziej energooszczędny – A15 Bionic, który wydłużył czas pracy na baterii we wszystkich modelach z linii 13. Przykładowo, w przypadku smartfona iPhone 13 mini, pojemność baterii wynosi około 2406 mAh, co gwarantuje o 1,5 godziny dłuższą pracę w porównaniu z modelem mini z zeszłego roku. Większa pojemność baterii dotyczy wszystkich nowych smartfonów z linii 13. W przypadku modelu iPhone 13 Pro pojemność baterii na poziomie ok. 3095 mAh zapewnia o 1,5 godziny dłuższą pracę w porównaniu z modelem Pro z zeszłego roku.

 

  iPhone 12 mini iPhone 13 mini iPhone 12 iPhone 13
Pojemność baterii 2 227 mAh 2 406 mAh (wzrost o ok. 8%) 2 815 mAh 3 227 mAh (wzrost o ok. 15%)
Czas pracy na baterii Do 15 godzin odtwarzania wideo Do 17 godzin odtwarzania wideo Do 17 godzin odtwarzania wideo Do 19 godzin odtwarzania wideo

 

Za imponującą pojemnością baterii stoi zwiększona waga oraz grubość smartfonów (7,65 mm) w porównaniu do serii 12. To jak najbardziej trafiony zabieg, który umożliwia użytkownikom cieszenie się znacznie wydajniejszym akumulatorem.

iPhone 13 Pro - cechy:

 • Styl podobny do iPhone'a 12 Pro
 • Przekątna ekranu: 6,1 i 6,7 cala
 • Mniejszy notch
 • Odświeżanie ekranu z częstotliwością 120 Hz
 • Obsługa 5G
 • Ulepszony aparat z trzema obiektywami
 • Czip A15 Bionic
 • Większa pojemność baterii
 • Nowe kolory

 

 

  iPhone 12 Pro iPhone 13 Pro iPhone 12 Pro Max iPhone 13 Pro Max
Pojemność baterii 2 815 mAh 3 095 mAh (wzrost o ok. 10%) 3 687 mAh 4 325 mAh (wzrost o ok. 18%)
Czas pracy na baterii Do 17 godzin odtwarzania wideo Do 22 godzin odtwarzania wideo Do 20 godzin odtwarzania wideo Do 28 godzin odtwarzania wideo
 

Udoskonalony został także wyświetlacz Super Retina XDR1 (od teraz jest jeszcze jaśniejszy), o 20% zmniejszył się notch, a modele Pro (Apple iPhone 13 Pro / Apple iPhone 13 Pro Max) zyskały płynne odświeżanie ekranu z częstotliwością 120 Hz. Każdy nowy iPhone 2021 posiada na pokładzie najnowszy system iOS 15.

 

  iPhone 13 mini iPhone 13 iPhone 13 Pro iPhone 13 Pro Max
Przekątna ekranu 5,4 cala 6,1 cala 6,1 cala 6,7 cala
Wyświetlacz Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną
Aparat Aparat z dwoma obiektywami Aparat z dwoma obiektywami Aparat z trzema obiektywami Aparat z trzema obiektywami
Procesor Czip A15 Bionic Czip A15 Bionic Czip A15 Bionic Czip A15 Bionic
Pojemność 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB 128 GB, 256 GB, 512 GB, 1TB
Dostępne kolory Księżycowa poświata, Północ, Niebieski, Różowy, (PRODUCT) RED Księżycowa poświata, Północ, Niebieski, Różowy, (PRODUCT) RED Srebrny, Mocny grafit, Złoty, Górski błękit Srebrny, Mocny grafit, Złoty, Górski błękit
Obsługa 5G TAK TAK TAK TAK
LiDAR NIE NIE TAK TAK
Odświeżanie ekranu 60 Hz 60 Hz 120 Hz 120 Hz
 

Smartfon Apple iPhone 12 / 12 mini / 12 Pro / 12 Pro Max

Telefony z serii iPhone 12 to najnowsze urządzenia marki Apple, które ukazały się na rynku w 2020 roku. Tym samym mają najlepsze parametry spośród wszystkich dotychczas zaprezentowanych urządzeń. Smartfony iPhone z serii 12 mają kanciaste krawędzie, które nawiązują wizualnie do dawnych modeli iPhone 4 oraz iPhone 5. Charakteryzują się one wodoodpornością na maksymalnej głębokości 6 m do 30 minut.

iPhone 12 - cechy:

 • Nowy styl i kolory
 • Przekątna ekranu: 5,4 i 6,1 cala
 • Obsługa 5G
 • Aparat z dwoma obiektywami
 • Czip A14 Bionic

Apple iPhone 12

  iPhone 12 mini iPhone 12 iPhone 12 Pro iPhone 12 Pro Max
Przekątna ekranu 5,4 cala 6,1 cala 6,1 cala 6,7 cala
Wyświetlacz Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną Wyświetlacze OLED z osłoną ceramiczną
Aparat Aparat z dwoma obiektywami Aparat z dwoma obiektywami Aparat z trzema obiektywami Aparat z trzema obiektywami
Procesor Czip A14 Bionic Czip A14 Bionic Czip A14 Bionic Czip A14 Bionic
Pojemność 64 GB, 128 GB, 256 GB 64 GB, 128 GB, 256 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB, 512 GB
Dostępne kolory Fioletowy, Niebieski, Zielony, (PRODUCT) RED, Biały, Czarny Fioletowy, Niebieski, Zielony, (PRODUCT) RED, Biały, Czarny Pacyficzny, Złoty, Grafitowy, Srebrny Pacyficzny, Złoty, Grafitowy, Srebrny
Obsługa 5G TAK TAK TAK TAK
LiDAR NIE NIE TAK TAK

 

Wszystkie modele z serii iPhone 12 (mini, Pro, Pro Max) posiadają najnowszy procesor A14 Bionic, który jest dużo wydajniejszy niż poprzednie wersje, a jednocześnie zużywa mniej energii . Te urządzenia mają także doskonały wyświetlacz OLED oraz zapewniają łączność 5G, czyli dostęp do superszybkiego Internetu. Jeśli zatem potrzebujesz telefon z 5G, wybierz bazowy smartfon iPhone 12 lub dowolny inny smartfon z serii iPhone 12. Co ważne, wszystkie te iPhony (modele z serii 12) obsługują akcesoria iPhone z serii MagSafe, czyli ładowarki indukcyjne oraz (podobnie jak poprzednie serie) etui z wbudowanym magnesem.

Smartfon Apple iPhone 11 / 11 Pro / 11 Pro Max

Premiera smartfonów z serii iPhone 11 odbyła się co prawda w 2019 roku, ale dobre telefony się nie starzeją. Smartfon iPhone 11 oraz jego odpowiedniki w wersji Pro nadal znajdują się w czołówce najlepszych oraz najchętniej kupowanych smartfonów. Warto też pamiętać, że urządzenia marki Apple otrzymują uaktualnienia co najmniej przez 5 lat od premiery, dlatego możesz być pewien stałego wsparcia producenta.

Jaki iPhone z serii 11 jest najlepszy? Wybierz model, który będzie dopasowany do Twoich wymagań. Jeśli nie potrzebujesz teleobiektywu w aparacie i wystarczy Ci klasyczny wyświetlacz LCD, postaw na bazowy telefon iPhone 11. Modele z wyższej półki, czyli smartfon iPhone 11 Pro oraz 11 Pro Max, będą odpowiednie dla wymagających użytkowników.

iPhone 11 - cechy:

 • Nowe kolory
 • Przekątna ekranu: 6,1 cala
 • Tryb nocy
 • Dolby Atmos
 • Tylny aparat z dwoma obiektywami

Apple iPhone 11

Telefon iPhone 11 cechuje się wodoszczelnością do 30 minut na maksymalnej głębokości 2 m, z kolei modele Pro i Pro Max – do 30 minut na głębokości 4 m. Smartfon iPhone 11 Pro Max charakteryzuje również wyjątkowo duża bateria, która wystarczy nawet na dwa dni intensywnego użytkowania smartfona – grania, oglądania filmów oraz korzystania z Internetu.

Smartfon iPhone SE (3. generacji)

W 2022 roku zaprezentowany został iPhone SE 3, który łączy w sobie wydajność i niezawodność z atrakcyjną ceną. W stosunku do poprzedniego modelu iPhone SE 2 poprawiono szybkość działania, wymieniono procesor na mocniejszy (A15), oraz delikatnie zmieniono design. Urządzenie to oferuje bardzo dobre parametry i warto się nim zainteresować, zwłaszcza że bardzo mocno wypada na tle produktów konkurencyjnych marek.

iPhone SE 3 - cechy:

 • Styl nawiązujący do iPhone'a 8
 • Przekątna ekranu: 4,7 cala
 • 4 GB RAM
 • Czip A15
 • System operacyjny iOS 15
 • Obsługa sieci 5G
 • Touch ID
 • Wydajna bateria

iPhone SE 3 (2022)

W iPhone SE 2022, do wyboru masz kilka wersji pamięci masowej: 64 , 128 lub 256 GB. Ekran tego urządzenia to panoramiczny wyświetlacz LCD Multi‑Touch o przekątnej 4,7 cala wykonany w technologii IPS. Jego rozdzielczość wynosi 1334 × 750 pikseli przy 326 pikselach na cal. Model ten pokryty jest powłoką oleofobową, która zapobiega pozostawianiu na ekranie śladów palców. Telefon wyróżnia się także klasą odporności IP67, nie musisz więc martwić się przypadkowym zalaniem czy uszkodzeniem przez pył i kurz.

Warto także wspomnieć o aparacie fotograficznym, a raczej aparatach w iPhone SE 3.generacji. Z tyłu umieszczony jest obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP, natomiast z przodu o rozdzielczości 7 MP. Za pomocą obu możesz nagrywać filmy, a także uczestniczyć w konferencjach i video rozmowach. Zainstalowana bateria obsługuje technologię szybkiego ładownia. Umożliwia ona uzupełnienie baterii do poziomu 50% w czasie 30 minut. Smartfon przystosowany jest także do ładowania bezprzewodowego.

Smartfon Apple iPhone SE (2. generacji)

iPhone SE 2020 jest następcą swojego poprzednika z roku 2016. Co więcej, smartfon iPhone SE 2 jest też jedynym nowym telefonem Apple, który posiada charakterystyczny, fizyczny przycisk, znany ze starszych urządzeń producenta. Certyfikat IP67 zapewnia wodoodporność na maksymalnej głębokości 1 m do 30 minut.

iPhone SE 2 - cechy:

 • Styl nawiązujący do iPhone'a 8
 • Przekątna ekranu: 4,7 cala
 • Touch ID
 • 3 GB pamięci RAM
 • Tylny aparat z jednym obiektywem
 • Czip A13 Bionic Apple iPhone SE 2020

Smartfon Apple iPhone SE 2 to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie poręczne oraz praktyczne telefony. Przekątna ekranu wynosi zaledwie 4,7 cala, natomiast wysokość obudowy nie przekracza 14 cm. Taki smartfon idealnie leży w dłoni i umożliwia swobodną obsługę jedną ręką. Zapytasz, jaki jest ten iPhone? Tani, kompaktowy i elegancki.

Smartfon Apple iPhone XR

Smartfon Apple iPhone XR to jedyny przedstawiciel telefonów iPhone z serii X to stosunkowo tani iPhone, gdyż jego cena w podstawowej wersji pamięciowej jest tylko nieznacznie wyższa od smartfona iPhone SE 2020. Mimo premiery w 2018 roku, smartfon iPhone XR oferuje bardzo dobre parametry, w tym wyświetlacz LCD IPS czy nagrywanie filmów w jakości 4K. Odznacza się także wodoodpornością na poziomie maksymalnie 1 m do 30 minut.

iPhone XR - cechy:

 • Styl nawiązujący do poprzedniej wersji
 • Przekątna ekranu: 6,1 cala
 • Face ID
 • Odporność na wodę i kurz IP67
 • Czip A12 Bionic

Apple iPhone Xr

Czy opłaca się kupić iPhone?

Odpowiedź jest prosta – tak. Smartfony Apple iPhone to urządzenia, które oferują znakomity stosunek ceny do jakości. Jeśli zatem zdecydujesz się na zakup telefonu iPhone, ceny poszczególnych modeli będą adekwatne do ich możliwości. Każdy iPhone to gwarancja niezawodności, długoletniego wsparcia producenta oraz wysokiej jakości wykonania.

Sklep Lantre oferuje smartfony Apple iPhone w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Klientom indywidualnym umożliwiamy zakup urządzeń na raty, natomiast klientom biznesowym oferujemy opcję leasingu. W przypadku zakupów firmowych przy wyborze telefonu iPhone leasing stanowi najlepszą formę finansowania. Naszym klientom oferujemy także specjalny Service Pack do Apple iPhone, który rozszerza standardową gwarancję producenta. Polecamy również zakup lokalizatora Apple AirTag, który pomaga w prosty sposób odnaleźć zagubione przedmioty.

W naszym sklepie możesz również skorzystać z usługi Lantre Care. Ubezpieczenie na produkty Apple umożliwia pokrycie naprawy uszkodzonych sprzętów. Nie musisz już martwić się zbitym ekranem iPhone’a czy nawet jego kradzieżą. Przy zakupie ubezpieczenia otrzymasz gwarancję szybkiej i profesjonalnej naprawy. Możesz także zdecydować się na rozszerzoną wersję obejmującą ochronę przed kradzieżą i włamaniem. Dodatkowo oferujemy usługę zabezpieczenia ekranu nowego iPhone'a dopasowaną folią ochronną.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą smartfonów Apple iPhone w sklepie Lantre!

 

Może Cię zainteresować

 1. Jaki iPad wybrać? Znajdź model dla siebie!
 2. Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych
 3. MacBook Air czy Pro? Jaki MacBook będzie najlepszy?
 4. Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?