Jaki iPad wybrać?

Apple iPad jest jednym ze sztandarowych produktów marki Apple. Gigant z Cupertino oferuje aż 4 serie tych urządzeń. Zaletą tabletów jest ich szerokie zastosowanie – mogą służyć do pracy, nauki, zabawy czy rozrywki. Jaki iPad będzie dla Ciebie najlepszy? Podpowiadamy!

Zastanawiasz się nad zakupem iPada? Nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę? Ofertę firmy Apple w kategorii tabletów trzeba rozpatrywać pod kątem funkcjonalności konkretnych modeli. Poszczególne Apple iPady możesz dowolnie personalizować, np. pod względem pojemności wbudowanej pamięci, obecności funkcji Cellular (czyli dostępu do Internetu od operatora), koloru obudowy lub wielkości ekranu (jedynie w przypadku urządzeń iPad Pro). Sprawdź, czym kierować się przy wyborze modelu dla siebie.

Do czego służy tablet Apple iPad?

Apple iPad vs. smartfon i laptop

Tablet Apple iPad to urządzenie pośrednie między smartfonem a laptopem. Punktem wspólnym wszystkich wymienionych sprzętów jest mobilność, ale na korzyść tabletu iPad przemawia optymalna wielkość ekranu (obszaru roboczego) – większa niż w smartfonie, ale mniejsza niż w laptopie. Dla wielu osób właśnie takie rozwiązanie może być najwygodniejsze.

Podczas pracy lub nauki ekran smartfona bardzo często okazuje się zbyt mały, aby w komfortowy sposób przeglądać wyświetlane treści – nie mówiąc już o korzystaniu z profesjonalnych aplikacji, np. do edytowania dokumentów, obróbki zdjęć czy rysowania. Nawet największe smartfony (z wyświetlaczem o przekątnej powyżej 6 cali) będą niewygodne do takich zastosowań. Podobna sytuacja dotyczy porównania ergonomii tabletu z ergonomią laptopa. Laptop to rozwiązanie dobre do biura, natomiast Apple iPad sprawdzi się w każdej sytuacji.

Zastosowanie tabletów iPad Apple

Największą zaletą tabletów iPad Apple jest ich szerokie zastosowanie. Mogą służyć do pracy, nauki, zabawy oraz rozrywki. Są więc idealne do przeglądania dokumentów, surfowania po internecie, robienia zdjęć, edycji plików, robienia notatek, oglądania filmów, grania w gry czy korzystania z aplikacji (np. do obróbki zdjęć lub rysowania). Tablety Apple iPad są szczególnie polecane grafikom oraz ilustratorom. Przy wykorzystaniu rysika Apple Pencil nanoszenie zmian na ekranie tabletu iPad jest tak samo proste jak rysowanie po kartce papieru.

Apple iPad – modele dostępne w sprzedaży

Czas przyjrzeć się konkretnym modelom tabletów iPad. Ceny poszczególnych urządzeń będą uzależnione od wielu czynników, m.in. wersji pamięciowej i obecności modułu łączności internetowej. W ofercie Apple znajdziesz aż 4 rodzaje iPadów: klasyczny iPad 10,2" lub 10,9", iPad mini, iPad Air oraz iPad Pro. iPady 9 i 10. generacji, to najbardziej podstawowy model od Apple – tablet uniwersalny. Pozostałe urządzenia zostały zaprojektowane na jego wzór.

Tablet Apple iPad 10,2 cala - 9 generacji

Apple iPad 10,2 to sztandarowy tablet oferowany przez Apple. Jego premiera odbyła się w 2010 roku. Od tamtej pory doczekał się 9. generacji. W przypadku urządzeń iPad, generacje prezentowane na przestrzeni kolejnych lat oznaczały nowe modyfikacje i ulepszenia, a także zapewniały kompatybilność z najnowszymi wersjami systemu iOS (obecnie iPadOS).

Klasyczny tablet iPad 9 generacji ma ekran o przekątnej 10,2 cala, stąd jego potoczna nazwa iPad 10,2. Przekątna ekranu na poziomie 10 cali to standardowa wielkość stosowana w większości klasycznych tabletów. Umożliwia swobodne przeglądanie dokumentów, surfowanie po Internecie, granie w gry czy oglądanie filmów. Właśnie dlatego klasyczny iPad sprawdzi się jako tablet do codziennego domowego użytku. Jest dostępny w dwóch wersjach pamięciowych: 64 i 256 GB.

Tablet iPad 10,2 jest jednym tabletem, który pod ekranem posiada charakterystyczny przycisk „Początek” z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Funkcja Touch ID pozwala w prosty sposób odblokować ekran i uwierzytelnić płatność podczas zakupów w internecie. Ponadto Apple iPad 10,2 został wyposażony w aparat 8 Mpix z obiektywem szerokokątnym.

Pamiętaj, że nowy iPad 10,2 ma złącze Smart Connector, które umożliwia podłączenie do tabletu klawiatury Smart Keyboard. Dzięki niej możesz zamienić swój tablet Apple iPad w urządzenie przypominające kompaktowego laptopa. Dodatkowo tablet 10,2 obsługuje rysik Apple iPad Pencil 1. generacji.

Tablet iPad 10,2 w najbardziej podstawowej konfiguracji sprzętowej (z pamięcią 64 GB oraz modułem Wi-Fi) to najtańszy iPad dostępny obecnie w sprzedaży. Jeśli postanowisz zakupić klasyczny tablet iPad, cena będzie niższa niż w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń tej marki.

W 2021 roku do sprzedaży trafił premierowy iPad 9 generacji. Od poprzednika odróżnia go kilka szczegółów. Wyświetlacz nowego iPada 10,2 zyskał funkcję True Tone, która dostosowuje odcienie ekranu do otoczenia. Najważniejszą nowością jest jednak zastosowanie przedniej kamery o rozdzielczości 12 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 1080p (Full HD) i funkcją Center Stage, która skupia Twoją twarz w centrum uwagi kadru podczas wideorozmów. Urządzenie nadal jest kompatybilne z rysikiem Apple Pencil (1. generacji).

Apple iPad 9-generacji

iPada napędza procesor A13 Bionic. Jeszcze jedna ważna zmiana dotyczy pojemności pamięci na pliki użytkownika. Wersja 64 GB będzie odpowiednia dla większości użytkowników, z kolei iPad 10.2 256GB to propozycja dla bardziej wymagających osób, które przechowują na tablecie bardzo dużo plików, zdjęć i aplikacji.

Tablet Apple iPad 10,9 cala - 10 generacji

W 2022 roku do sprzedaży trafił premierowy iPad 10-generacji. Od poprzednika odróżnia go kilka szczegółów. Po pierwsze, iPad 10 posiada większy ekran – o przekątnej 10,9 cala (stąd jego nowa nazwa: iPad 10.9). Zastosowanie większego ekranu w nowym modelu było możliwe dzięki usunięciu grubych pasów obudowy nad i pod ekranem, łącznie z czytnikiem linii papilarnych Touch ID w okrągłym przycisku Początek. Obecnie czytnik Touch ID znajduje się w górnym przycisku, podobnie jak w pozostałych tabletach marki Apple. Inne parametry ekranu w iPadzie 10. generacji są identyczne, jak w modelu poprzednim.

iPad 10.9 (10. generacji) posiada czip Apple A14 Bionic – dokładnie ten sam, który napędza wszystkie smartfony iPhone 12. Zastosowany procesor umożliwia płynną obsługę tabletu podczas wykonywania średniozaawansowanych czynności. Najlepiej sprawdzi się jednak w codziennych zadaniach, takich jak korzystanie z aplikacji, przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy robienie podstawowych zdjęć. Ponadto iPad 10. generacji oferuje lepszy aparat (12 MP), posiada moduł do obsługi szybkiego internetu 5G, a port Lightning został w nim zastąpiony przez uniwersalne złącze USB-C.

 

iPad 10-genracji 10.9 cala

 

Tablet Apple iPad mini

Apple iPad mini to kompaktowy odpowiednik klasycznego iPada. Tablet iPad mini zadebiutował na rynku 2012 roku i od tego czasu doczekał się pięciu generacji. Najnowszy iPad mini 5 ma ekran o przekątnej 7,9 cala. Jest zatem o ponad dwa cale mniejszy od klasycznego tabletu Apple iPad. Nowy iPad mini 6 posiada ekran o przekątnej 8,3 cala. Zaznaczmy, że w przypadku miniaturowych tabletów iPad, 9 cali to maksymalna wielkość, która jest adekwatna do nazwy i celowości istnienia iPada mini.

Tablet iPad mini 6 jest przeznaczony do tych samych zadań co zwykły iPad 10,2. Z tego względu doskonale sprawdzi się jako urządzenie do codziennego użytku domowego. Apple iPad mini 6 różni się jednak od swojego większego przyjaciela kilkoma parametrami. Dzięki niewielkim rozmiarom będzie niezastąpiony w podróży i podczas wycieczek.

W konfrontacji na linii iPad mini 5 vs iPad mini 6 specyfikacja techniczna poszczególnych modeli jest kluczową różnicą. Nowy iPad mini (6. generacji) został wyposażony w najnowszy procesor A15 Bionic, aparat 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym, aparat przedni 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, a także port USB-C (zamiast dotychczasowego Lightning) i łączność 5G (zamiast 4G). Zwróć również uwagę na wielkość tabletu iPad mini 6. Wymiary jego obudowy wynoszą w przybliżeniu 19,5 cm x 13,5 cm x 0,6 cm.

Apple iPad mini 6

Jakie są różnice w wyglądzie na linii iPad mini 5 vs iPad mini 6? Wygląd nowszego modelu został unowocześniony. Znakiem rozpoznawczym nowego iPada mini są cienkie ramki dookoła ekranu. Jeśli chodzi o kwestie wizualne tabletu iPad mini 6, kolory do wyboru są cztery (gwiezdna szarość, różowy, fioletowy, księżycowa poświata).

Podobnie jak klasyczny iPad, tak też iPad mini 5 posiada okrągły przycisk „Początek” z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. W najnowszym iPadzie mini 6 pozbyto się przycisku pod ekranem, a czytnik linii papilarnych Touch ID został umieszczony w górnym przycisku zasilania. Obie generacje iPada mini możesz zakupić w jednej z dwóch wersji – z pojedynczym modułem Wi-Fi lub podwójnym Wi-Fi + Cellular (LTE). Pojedynczy moduł Wi-Fi umożliwia połączenie z Internetem bezprzewodowym o ograniczonym zasięgu. Z kolei opcja Wi-Fi + Cellular (LTE) daje możliwość korzystania z danych komórkowych od operatora w dowolnym miejscu i czasie. Oba urządzenia obsługują karty SIM w dwóch postaciach: fizycznej karty nano-SIM oraz wirtualnej karty eSIM.

Apple iPad mini jest dostępny w takich samych wersjach pamięciowych jak najnowszy iPad 10,2 (64 lub 256 GB). Jednak – jako mniejsze urządzenie – ma też swoje ograniczenia, np. nie jest kompatybilny z dedykowanymi klawiaturami od Apple. Alternatywę stanowi klawiatura do iPada z modułem bluetooth. Dodatkowo iPad mini 5 może funkcjonować jako iPad z rysikiem (obsługuje rysik do iPada Apple Pencil 1. generacji). Z kolei iPad mini 2021 jest kompatybilny z nowszym rysikiem – Apple Pencil (2. generacji). Jeśli wybierzesz tablet iPad mini 6, cena będzie uzależniona od wybranej wersji pamięciowej oraz internetowej.

Tablet Apple iPad Air

Tablet iPad Air jest większym i lepszym odpowiednikiem klasycznego iPada 10,2. Wizualnie różni się od niego wielkością ekranu i brakiem ramek (tablet iPad Air 4. generacji ma ekran o przekątnej 10,9 cala). Wyświetlacz zajmuje cały front urządzenia, dlatego iPad Air już na pierwszy rzut oka wydaje się o wiele większym urządzeniem od klasycznego iPada.

Apple iPad Air został stworzony do wymagających zadań. Posiada mocny czip A14 Bionic i bardzo dobry aparat główny 12 Mpix z funkcją nagrywania w 4K. Ponadto obsługuje zaawansowane akcesoria iPad, takie jak klawiatura Apple Magic Keyboard, klawiatura Smart Keyboard Folio oraz rysik Apple Pencil 2. generacji.

Apple iPad Air

Wymienione parametry czynią z niego urządzenie przeznaczone do bardziej wymagających czynności niż klasyczny iPad 10,2. Z tego względu Apple iPad Air sprawdzi się przede wszystkim jako narzędzie do pracy (do obsługi profesjonalnych aplikacji) lub jako tablet graficzny. Apple zadbało o to, aby praca z wykorzystaniem iPada Air była komfortowa, dlatego graficy z pewnością docenią funkcjonalność rysika Apple Pencil. Co ważne, iPad Air nie posiada firmowego złącza Lightning, lecz klasyczny port USB-C.

Tablet iPad Air 4 jest dostępny w dwóch wersjach pamięciowych: 64 oraz 256 GB. Tak samo jak pozostałe modele tabletów iPad, również iPad Air możesz zakupić ze standardowym modułem Wi-Fi lub z podwójnym modułem Wi-Fi + Cellular. Ze względu na bezramkowy ekran czytnik linii papilarnych w iPadzie Air został umieszczony na górze po prawej stronie.

Tablet iPad Air M1

iPad Air M1, to już piąta generacja tego urządzenia. Tym razem za funkcjonowanie odpowiedzialny jest czip M1. Pozwolił on na zwiększenie wydajności aż o 60%. Ma on 8 rdzeni i doskonale radzi sobie nawet z bardzo wymagającymi aplikacjami. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się moduł pamięci RAM o pojemności 8 GB. Jednak najbardziej rzuca się w oczy wyświetlacz Multi-Touch o przekątnej 10,9 cala z podświetleniem LED w technologii Retina. Jego rozdzielczość to 2360 na 1640 pikseli przy 264 pikselach na cal.

iPad Air 2022 wyposażony jest w aparat fotograficzny z szerokokątnym obiektywem o rozdzielczości 12 MP. Umożliwia on robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. iPad Air 5 generacji współpracuje z usługą Centrum uwagi, dzięki której prowadzenie videorozmów jest łatwe, a Ty zawsze pozostajesz w centrum kadru. Na rynku dostępne są dwie wersje iPada. Pierwsza z nich obsługuje tylko sieci Wi-FI. Natomiast druga wyposażona jest w slot dla karty nanoSIM. Dzięki temu urządzenie może łączyć się z siecią komórkową 5G.

iPad Air 5

iPad Air 5 pracuje w oparciu o system operacyjny iPadOS, dzięki temu wszystkie aplikacje pracują sprawnie, szybko a samo urządzenie jest wydajne i niezawodne. Oczywiście współpracuje ono także z takimi akcesoriami jak rysiki Apple Pencil, słuchawki czy też smartfony marki Apple. Łączą się one ze sobą bezprzewodowo w ramach ekosystemu Apple. Dlatego stosowanie ich wraz z iPad Air 5 jest proste i wygodne. Jest to doskonałe narzędzie do pracy, nauki oraz rozrywki.

Tablet iPad Air M2

iPad Air z czipem M2 trafił do sprzedaży w maju 2024 roku. Wprowadzenie procesora Apple Silicon drugiej generacji znacznie zwiększyło wydajność urządzenia. W porównaniu z poprzednikiem, z czipem M1, iPad Air M2 jest o 50% szybszy, a w stosunku do modeli z czipem A14 Bionic osiąga trzykrotnie wyższą wydajność. Ta znaczna poprawa sprawia, że jest on idealny do zastosowań kreatywnych i zaawansowanych gier.

Jedną z kluczowych nowości w modelu z 2024 roku jest opcja wyboru rozmiaru ekranu: 11 cali lub 13 cali. Dzięki temu użytkownicy mogą zdecydować się na wyświetlacz lepiej odpowiadający ich potrzebom – kompaktowy, idealny dla podróżników i osób w ciągłym ruchu oraz większy, dopasowany do pracy wielozadaniowej. Zmieniono także lokalizację przedniej kamery – przeniesiono ją z krótkiego boku na dłuższy, co poprawia jakość wideokonferencji z funkcją Centrum uwagi, szczególnie przy użyciu klawiatury Magic Keyboard.

 

iPad Air 11 M2

 

iPad Air 2024 oferuje nowoczesne moduły łączności, w tym Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3 oraz obsługę sieci 5G za pomocą eSIM w wersji Wi-Fi + Cellular. Tablet dostępny jest w czterech wariantach pamięciowych: 128 GB, 256 GB, 512 GB,1 TB.

iPad Air M2 jest również kompatybilny z najnowszymi akcesoriami Apple, takimi jak Apple Pencil Pro i etui Smart Folio, co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność. 

Tablet Apple iPad Pro z 2022 roku

Apple iPad Pro to zaawansowany tablet firmy Apple. Pierwszy tablet iPad Pro, czyli iPad Pro 9,7 ukazał się w 2015 roku. Od tamtej pory urządzenie doczekało się pięciu kolejnych wersji (w tym najnowszej, z ultrawydajnym procesorem Apple M4). Obecnie w sprzedaży są dostępne dwie generacje tabletów z serii Pro z procesorem M2 i M4. Każdy nowy tablet iPad Pro posiada od nowości zainstalowany system iPadOS.

Apple iPad Pro 11 cala M2

Tablet iPad Pro z 2024 roku jest dostępny w dwóch rozmiarach – z ekranem o przekątnej 11- lub 12,9 cala oraz z procesorem M2. Wybór wyświetlacza o konkretnej wielkości musisz uzależnić od swoich potrzeb i upodobań. Mniejszy rozmiar jest bardziej uniwersalny, natomiast większy z nowym wyświeltaczem Liquid Retina XDR, sprawdzi się przy profesjonalnej obróbce zdjęć, filmowaniu czy rysowani - iPad Pro to świetny iPad graficzny.

Niezależnie od rozmiaru ekranu, iPad Pro 2022 to jeden z najmocniejszy tablet dostępny w ofercie Apple (ustępuje tylko iPadowi Pro M4). Wynika to z faktu zastosowania wydajnego procesora – oba modele posiadają czip Apple M2. To dokładnie ten sam procesor, który znajdziesz w 13-calowych MacBookach Air i Pro (również wydanych w 2022 roku). Zgodnie z deklaracjami Apple, iPad Pro M2 posiada o 15% wydajniejszy procesor główny (CPU) oraz do 35% szybszą grafikę (GPU) – w porównaniu z iPadem Pro M1 z poprzedniego roku.

Tablet iPad Pro M2 możesz śmiało traktować jak niewielki komputer, szczególnie w połączeniu z dedykowanymi akcesoriami: klawiaturą Magic Keyboard lub etui Smart Keyboard Folio. Urządzenie obsłuży nawet najbardziej wymagające programy, w tym aplikacje do obróbki oraz tworzenia skomplikowanej grafiki (np. renderów 3D lub projektów w AR).

Pamiętaj, że iPad Pro 12.9 różni się od iPad Pro 11 nie tylko wielkością wyświetlacza, ale również jego parametrami. Większy iPad oferuje matrycę z podświetleniem mini-LED oraz wysoką jasność maksymalną (do 1600 nitów). Z kolei iPad Pro 11 (2022) posiada klasyczną matrycę IPS o jasności maksymalnej 600 nitów.

Apple iPad Pro jest przeznaczony dla osób, którym zależy na dostępie do ultraszybkiego internetu. Wbudowany moduł zapewnia łączność 5G, dlatego przy wyborze wersji Cellular (Wi-Fi + 5G) będziesz w zasięgu najszybszego Internetu. Jeśli zdecydujesz się na tablet iPad Pro, będziesz mógł wybrać pomiędzy pojedynczym modułem Wi-Fi a hybrydowym rozwiązaniem Wi-Fi + Cellular.

Apple iPad Pro 12,9 cala

Każdy tablet iPad Pro posiada podwójny aparat fotograficzny 12 Mpix z obiektywem szerokokątnym i ultraszerokokątnym, zestaw audio na cztery głośniki, funkcję Face ID oraz skaner LiDAR. Złącze Smart Connector umożliwia podłączenie dedykowanych akcesoriów, takich jak iPad Pro Pencil. Tablety Apple iPad Pro są dostępne w wersjach pamięciowych 128, 256, 512 oraz 1 i TB.

Może Cię zainteresować: iPad Pro 2021 - czy warto przesiadać się na ten model?

Tablet Apple iPad Pro M4

Tablet iPad Pro M4, który zadebiutował w maju 2024 roku, wprowadza szereg innowacji. Model ten charakteryzuje się ultrasmukłą obudową oraz nowoczesnym czipem M4 wykonanym w technologii 3-nanometrowej, co przekłada się na znaczący wzrost wydajności. Procesor CPU jest o 1,5 raza szybszy niż czip M2, a zaawansowane technologie graficzne, takie jak dynamic caching, mesh shading i ray tracing, pozwalają na 4-krotnie szybsze renderowanie grafiki. Nowy dekoder AV1 zwiększa również efektywność energetyczną podczas streamingu wideo.

iPad Pro M4 wyposażony jest również w najbardziej zaawansowany system Neural Engine w historii Apple, wykonujący 38 bilionów operacji na sekundę, w porównaniu do 15,8 biliona w czipie M2. Tym samym oferuje wydajność przewyższającą inne urządzenia przetwarzania sieci neuronowych w komputerach AI PC. 

Kolejną innowacją oferowaną przez iPad Pro M4 jest wyświetlacz Ultra Retina XDR dostępny w dwóch rozmiarach – 11 i 13 cali. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii tandemowej OLED, wyświetlacz charakteryzuje się niezwykłą precyzją obrazu i bardzo wysoką jasnością – maksymalna luminancja dla treści SDR osiąga 1000 nitów, natomiast w trybie HDR może wzrosnąć do 1600 nitów.

Zmiany zaszły również w kwestii aparatów. Tablet z czipem M4 potrafi nagrywać wideo ProRes 4K przy 60 kl./s na zewnętrznych urządzeniach. Kolejną nowością jest umiejscowienie przedniej kamery, która została przeniesiona na dłuższą krawędź tabletu, co poprawia jakość wideokonferencji, lepiej wykorzystując funkcję Centrum uwagi.

 

iPad Pro 11 M4

 

iPad Pro M4 zaskakuje także swoim designem. Jest to najsmuklejszy model w historii Apple, z grubością zaledwie 5,3 mm dla wersji 11-calowej i 5,1 mm dla 13-calowej. Pomimo tak smukłej konstrukcji, modele te są wytrzymałe i lekkie: mniejszy model waży 462 g, a większy jest o 100 gramów lżejszy niż jego poprzednik

Z iPadem Pro M4 kompatybilne są następujące akcesoria: Apple Pencil Pro (z funkcjami reagującymi na ściśnięcie i obracanie oraz haptyką), Magic Keyboard (z dodatkowym rzędem klawiszy funkcyjnych, wykonana z aluminium i wyposażona w szklany gładzik z haptyką) oraz etui Smart Folio, które magnetycznie przylega do iPada i pozwala na ustawienie tabletu pod różnymi kątami.

Pamięć i łączność w tabletach Apple iPad

Poszczególne modele iPadów można zakupić w różnych wersjach pamięciowych. Wybór urządzenia z określoną pojemnością musisz uzależnić od przeznaczenia swojego iPada. Jeśli Twoim celem jest tylko przeglądanie Internetu, edycja dokumentów i okazjonalne robienie zdjęć, w zupełności wystarczy Ci iPad z pamięcią 32 GB. Jeśli zechcesz przechowywać więcej fotografii, wybierz pamięć 64 lub 128 GB. Z kolei wersje 256 oraz 512 GB są przeznaczone do przechowywania dużej ilości ciężkich aplikacji (w tym wymagających gier), zdjęć oraz filmów w wysokiej jakości.

W przypadku wszystkich urządzeń Apple możesz również skorzystać z usługi iCloud. Pozwala ona na bezpieczne przechowywanie Twoich plików, zdjęć i notatek. Umożliwia także synchronizację z innymi urządzeniami tej marki, dzięki czemu zawsze będziesz miał dostęp do wszystkich swoich dokumentów. Możesz także rozszerzyć usługę o dodatkowe pakiety 50 GB, 200 GB lub 2 TB.

iPad - według pamięci

Pozostaje Ci jeszcze zdecydować, czy wystarczy Ci iPad z pojedynczym modułem Wi-Fi, czy też potrzebujesz hybrydowej opcji iPad Wi-Fi + Cellular. Jeśli zależy Ci na dostępie do Internetu zawsze i wszędzie, postaw na tę drugą możliwość. Funkcja Cellular zapewnia stały dostęp do Internetu dzięki pakietowi danych komórkowych od operatora (przy wykorzystaniu karty Nano-SIM lub usługi eSIM).

iPad - według łaczności

Jaki iPad będzie dla Ciebie najlepszy?

Jeśli potrzebujesz tabletu do codziennych domowych zastosowań (surfowanie po Internecie, przeglądanie dokumentów, oglądanie filmów) – wybierz klasycznego iPada 10,2 lub 10,9. Jeżeli jednak zależy Ci na kompaktowych rozmiarach, postaw na iPada mini.

Tablety iPad Air oraz iPad Pro to urządzenia dla wymagających użytkowników. Tablet Air to znakomity iPad do rysowania i korzystania z zaawansowanych funkcji. Profesjonalistom polecamy iPad Pro, który obsłuży nawet najbardziej wymagające aplikacje. iPad Pro może również funkcjonować jako iPad graficzny lub iPad Pro do rysowania. Jeśli zależy Ci na maksymalnej wydajności, wybierz iPad Pro z procesorem Apple M1 lub M2.

Sklep Lantre oferuje tablety iPad w różnych konfiguracjach sprzętowych. Pojemność wbudowanej pamięci oraz moduły łączności internetowej możesz dobrać według swoich potrzeb. Przy zakupie tabletu oferujemy usługę Service Pack do Apple iPad, która rozszerza standardową gwarancję producenta. Zachęcamy również do zakupu tabletu iPad na raty lub skorzystania z innych opcji finansowania urządzeń iPad (leasing). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tabletów Apple iPad w sklepie Lantre!

Może Cię zainteresować

  1. Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych
  2. MacBook Air czy Pro? Jaki MacBook będzie najlepszy?
  3. Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?
  4. Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony od Apple