Czy warto kupić iPhone w 2024 roku? 6 zalet smartfonów od Apple

Pierwszym kryterium wyboru przy zakupie nowego smartfona jest marka. Zatem czy warto kupić iPhone’a zamiast telefonu z Androidem? Jaki iPhone w 2022 roku będzie dla Ciebie najlepszym wyborem? Podpowiadamy!

Dlaczego iPhone to dobry wybór?

Jeśli czytasz ten artykuł, najpewniej rozważasz zakup nowego iPhone’a. Obecnie na rynku dominują dwa rodzaje smartfonów: iPhony z systemem iOS oraz smartfony innych producentów, zaopatrzone w system Android. Kupując telefon Apple, możesz liczyć na wysoką jakość wykonania, świetny wygląd oraz niezawodność działania. Zalety iPhone’ów można mnożyć, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje na ich temat.

Czy warto kupić iPhone’a w 2024 roku?

Czy iPhony są dobre? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – zdecydowanie tak. Jedną z największych zalet urządzeń Apple jest fakt, że się nie starzeją. Oznacza to, że nawet kilkuletnie smartfony działają tak samo dobrze, jak w dniu zakupu. Jest to możliwe dzięki długiemu wspieraniu swoich produktów przez Apple. Możesz spodziewać się, że Twój smartfon będzie na bieżąco aktualizowany przez lata.

Oczywiście najbardziej sensowny jest zakup najnowszego iPhone’a, ale starsze generacje również są godne uwagi. Nabycie iPhone’a od serii 13 wzwyż pozwoli Ci na satysfakcjonujące korzystanie. Przy starszych urządzeniach dostrzegalny będzie spadek funkcjonalności iPhone’a oraz mniejszy poziom zabezpieczeń.

iPhone 13 oraz pokrewne mu modele, posiadają wszystkie funkcje, których możemy oczekiwać od współczesnych smartfonów. Przed Tobą nasza subiektywna lista zalet smartfonów od Apple.

Polecane produkty z kategorii iPhone 13

Dlaczego iPhone jest lepszy od innych smartfonów?

1. Wysoka jakość wykonania

Kupując telefon iPhone, możesz być pewien, że jakość wykonania obudowy będzie stała na najwyższym poziomie. Najnowsze smartfony od Apple są wykonane z dwóch rodzajów materiałów: wytrzymałego szkła oraz lotniczego aluminium (lub chirurgicznej stali nierdzewnej, jeśli decydujesz się na model Pro).

Firma Apple od zawsze słynęła z wysokiej jakości swoich produktów, dlatego, kupując nawet starszego iPhone’a z drugiej ręki, nie natrafisz na problemy związane ze złym spasowaniem poszczególnych elementów obudowy. Co więcej, w żadnym nowym iPhonie nie znajdziesz elementów wykonanych z plastiku lub innego tworzywa sztucznego niskiej jakości.

2. Bezpieczny iPhone – bezpieczeństwo systemu iOS

Kluczowa różnica pomiędzy smartfonami iPhone a urządzeniami innych producentów polega na działaniu pod kontrolą zupełnie różnych systemów. System operacyjny iOS (znajdujący się na pokładzie każdego iPhone’a) jest systemem zamkniętym, a więc możliwość wykonywania określonych działań na iPhonie jest ściśle ograniczona przez system iOS. W praktyce oznacza to brak możliwości instalowania na iPhonie aplikacji lub jakichkolwiek innych elementów, które nie zostały zautoryzowane przez firmę Apple.

Sprawdź również: iOS 15 – co nowego w aktualizacji? 10 zmian, które musisz znać!

Bezpieczeństwo systemu iOS odnosi się także do korzystania z Apple Pay, czyli usługi dokonywania płatności za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych oraz witrynach internetowych. Usługa Apple Pay polega na korzystaniu z karty bankowej zapisanej w telefonie. Autoryzacja płatności odbywa się poprzez funkcję Face ID lub Touch ID.

3. Ekosystem Apple

Pod pojęciem ekosystemu Apple należy rozumieć pełną współpracę wszystkich posiadanych urządzeń marki Apple. Oznacza to łatwiejszą i znacznie szybszą wymianę plików pomiędzy smartfonem iPhone a innym urządzeniem (np. tabletem iPad lub komputerem Mac), możliwość rozpoczęcia pracy na jednym urządzeniu i kontynuowania na drugim, synchronizację danych pomiędzy urządzeniami oraz wiele innych udogodnień. Również zegarki Apple Watch są kompatybilne wyłącznie ze smartfonami Apple.

4. Doskonałe aparaty

Smartfony iPhone śmiało można zaliczyć do grupy najbardziej zaawansowanych smartfonów fotograficznych. W zależności od wybranego przez Ciebie modelu, Twój nowy iPhone może mieć dwa lub trzy obiektywy. Standardem jest obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny. Jeśli zdecydujesz się na model Pro, zyskasz teleobiektyw, który pomoże Ci zrobić szczegółowe zdjęcia nawet najbardziej oddalonych obiektów. Przykładowo, najnowszy smartfon iPhone 15 Pro Max oferują 5-krotny zoom optyczny.

Wybierając smartfon iPhone 15 Pro Max w wersji pamięciowej 256 GB (lub wyższej), możesz nagrywać wideo w kodeku ProRes i wysokiej jakości 4K z częstością 24, 25, 30 lub 60  klatek na sekundę. Filmy nagrane w kodeku ProRes dają większe możliwości edytorskie na etapie późniejszej postprodukcji.

Zobacz także: iPhone z najlepszym aparatem - TOP 7 modeli od Apple

5. Znakomity wyświetlacz

Począwszy od smartfonów iPhone z serii 12, wszystkie oferowane modele posiadają bardzo dobry wyświetlacz Super Retina XDR wykonany w technologii OLED. Wyświetlacze OLED wyróżniają się wysokim kontrastem, świetnym odwzorowaniem kolorów i niezwykle głęboką czernią.

Najnowsze smartfony iPhone 15 z linii Pro obsługują dodatkowo technologię ProMotion, czyli adaptacyjną zmianę częstotliwości odświeżania aż do 120 Hz. W praktyce przekłada się to na znacznie bardziej płynne wyświetlanie animacji oraz przewijanie ekranu.

6. Autorskie rozwiązania Apple

Ponadto firma Apple oferuje wiele autorskich rozwiązań, które są zarezerwowane wyłącznie dla urządzeń marki Apple, w tym smartfonów iPhone. Można tutaj wyróżnić usługę iCloud (wirtualną chmurę do przechowywania zdjęć oraz innych danych), usługę AirDrop (do zdalnego przesyłania plików pomiędzy urządzeniami Apple) czy też funkcję magnetycznego ładowania indukcyjnego MagSafe. Funkcję MagSafe znajdziesz we wszystkich smartfonach, począwszy od serii 12 wzwyż. Smartfony iPhone z serii 11 obsługują standardowe ładowanie indukcyjne.

Polecane produkty z kategorii iPhone 15 Pro / iPhone 15 Pro Max

Jakiego iPhone’a kupić w 2024 roku?

Z oczywistych względów najlepszym wyborem pod względem mnogości funkcji oraz jakości zastosowanych komponentów są najnowsze smartfony iPhone 14. Jeśli potrzebujesz telefon do zwykłych zastosowań, w zupełności wystarczy Ci podstawowy smartfon Apple, czyli iPhone 15, 14 lub iPhone 13 mini. Jeśli natomiast oczekujesz zaawansowanych rozwiązań, pomyśl nad zakupem dowolnego smartfona w wersji Pro. Ponadto każdy nowy iPhone od modelu 12 wzwyż oferuje dostęp do szybkiego Internetu 5G.

Mały iPhone – czy warto kupić?

Swój nowy telefon możesz też wybrać, kierując się wielkością ekranu. Jeśli zależy Ci na tym, aby obsługiwać telefon jedną ręką, wybierz miniaturowy smartfon iPhone. Mały iPhone oferuje te same funkcje co jego większy odpowiednik. Dla fanów dużych ekranów powstały modele Pro Max.

Może Cię zainteresować: Najlepszy mały iPhone - TOP 3 najmniejszych smartfonów od Apple

Zatem jaki iPhone kupić w 2024 roku? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań oraz budżetu, jakim dysponujesz. Najlepszy stosunek jakości do ceny prezentuje nieco starszy, ale nadal bardzo dobry smartfon Apple iPhone 13.

Dlaczego iPhone w 2022 roku to dobry wybór? Infografika

Jaki telefon warto kupić? Wybór należy do Ciebie!

Wiesz już, jaki iPhone oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, a także jakie smartfony są najlepsze pod względem zastosowanych funkcji i komponentów. Jeśli przekonują Cię wymienione przez nas zalety, to iPhone jest telefonem właśnie dla Ciebie. Z pewnością docenisz prostotę obsługi systemu iOS, jego intuicyjność, wysoki poziom bezpieczeństwa i regularne aktualizacje.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Lantre, w którym znajdziesz wszystkie topowe produkty marki Apple, w tym najnowsze smartfony iPhone. Jeśli zdecydujesz się na zakup smartfona, polecamy zabezpieczyć ekran poprzez wykupienie usługi naklejania folii na ekran urządzenia, która zapewni dodatkową ochronę przed zarysowaniami i zredukuje ryzyko uszkodzenia ekranu w razie upadku.

Pamiętaj, że każdy zakup w sklepie Lantre.pl możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!