iPhone na raty, czyli jak w prosty sposób wejść do świata Apple

Zakup najnowszego iPhone’a to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Dla wielu osób jednorazowe wydanie takiej sumy pieniędzy jest odczuwalnym obciążeniem finansowym. Jak zatem kupić smartfona i nie nadwyrężyć domowego budżetu? Rozwiązaniem może się okazać zakup iPhone’a na raty.

Smartfon Apple. Raty 0% – czy to dobry pomysł?

Zakup sprzętu elektronicznego wiąże się najczęściej ze stosunkowo dużym wydatkiem, wyraźnie odczuwalnym przez typowe gospodarstwo domowe. Sprzedawcy jednak coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i oferują sprzedaż produktów w dogodnej ofercie ratalnej.

Ze względu na dużą wartość smartfonów Apple, często wybieraną formą płatności jest sprzedaż na raty. Właśnie taką ofertę proponuje swoim klientom sklep Lantre we współpracy z bankiem Santander. Jeśli nie chcesz wydawać jednorazowo dużej sumy pieniędzy na nowego smartfona - iPhone na raty, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jakie możesz wybrać.

iPhone na raty 0% – najważniejsze informacje

Na czym polegają raty 0% iPhone?

Z punktu widzenia klienta to najkorzystniejszy sposób sfinansowania nowego sprzętu. Zakupy na raty 0% wiążą się z regularnym spłacaniem niewielkich sum pieniędzy za wybrany produkt, bez konieczności płacenia odsetek od samej usługi. Środki na zakup sprzętu zapewnia bank, natomiast klient płaci raty do banku.

W praktyce oznacza to, że za nowego iPhone’a zapłacisz dokładnie tyle samo, co w przypadku kupna w klasyczny sposób (wpłacając całą kwotę od razu). Jedyna różnica polega na tym, że zakup smartfona zostaje rozłożony na korzystne dla Ciebie raty. Liczba i wysokość rat, a także częstotliwość ich spłacania jest za każdym razem określona w umowie zawartej pomiędzy Tobą a bankiem.

Polecane produkty z kategorii iPhone 14 / iPhone 14 Plus

Zasady udzielania kredytu

Zakupy na raty za pośrednictwem strony internetowej Lantre.pl są niezwykle proste. Na etapie składania zamówienia, jako formę płatności wybierz eRaty. Następnie wypełnij wniosek online i po chwili otrzymasz decyzję banku. W niektórych przypadkach może skontaktować się z Tobą pracownik banku, aby potwierdzić wprowadzone do systemu dane. Po akceptacji Twojego wniosku zostaniesz poproszony o wybór sposobu zawarcia umowy.

W tym momencie masz do wyboru dwie opcje – możesz zawrzeć umowę przez internet lub za pośrednictwem firmy kurierskiej. W pierwszym przypadku wszystkie niezbędne dokumenty otrzymasz w wersji elektronicznej. Natomiast w drugim umowę dostarczy Ci kurier. Zamówiony produkt otrzymasz po pozytywnej weryfikacji wszystkich wymaganych dokumentów.

Liczba rat i okres kredytowania

W zależności od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych, płatność za nowego iPhone’a możesz rozłożyć na okres od 3 do kilkudziesięciu miesięcy. Załóżmy, że wybrany przez Ciebie iPhone kosztuje 5000 zł i zdecydowałeś na 20 rat 0%, wówczas każdego miesiąca (przez 20 miesięcy z rzędu) będziesz spłacać ratę w wysokości 250 zł. Nie poniesiesz żadnych kosztów typowych dla tradycyjnych kredytów, takich jak odsetki czy prowizje.

Polecane produkty z kategorii iPhone 15

Klikając w banner banku Santander na karcie wybranego przez siebie produktu, zostaniesz przeniesiony do specjalnego kalkulatora, którym łatwo obliczysz wysokość swojej raty. Im wyższa cena iPhone’a, tym lepszym rozwiązaniem będzie zawarcie umowy na większą liczbę rat. Wówczas Twoje miesięczne wydatki przeznaczane na spłatę kredytu nie będą dla Ciebie nadmiernym obciążeniem.

Dla jakich modeli iPhone raty 0%?

Na raty bez zaświadczeń możesz kupić dowolnego iPhone’a, który znajduje się aktualnie w asortymencie sklepu internetowego Lantre. Najbardziej pożądanymi telefonami Apple przy sprzedaży ratalnej są trzy rodzaje iPhone’ów – te najdroższe, najnowsze oraz starsze modele w wersjach Pro.

Przykładem tego ostatniego telefonu może być iPhone 14 Pro, który ukazał się w 2022 roku, ale do tej pory nadal cieszy się sporą popularnością. Z uwagi na wyższą od bazowego modelu (iPhone 14) cenę zakupu, wybór smartfona iPhone 14 Pro na raty to naprawdę atrakcyjne rozwiązanie.

Co ciekawe, w przypadku zakupu nawet najtańszego obecnie smartfona Apple iPhone SE, raty są dobrym wyborem. Cena urządzenia, rozłożona równomiernie na 10 miesięcy będzie minimalnie odczuwalna dla domowego budżetu. Podobna sytuacja dotyczy smartfona iPhone XR. Raty po rozłożeniu na 10 miesięcy będą znacznie mniej odczuwalne niż w przypadku innych modeli.

iPhone 15 czy iPhone 15 Pro? Raty 0%

Jeśli przymierzasz się do zakupu najnowszego smartfona od Apple, z pewnością wybierzesz jeden z serii iPhone 15 lub z serii iPhone 15 Pro. Raty w przypadku najnowszych (czyli droższych) modeli smartfonów będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz ponosić jednorazowego i wysokiego kosztu zakupu.

Polecane produkty z kategorii iPhone 15 Pro

Jeżeli rozważasz zakup modelu iPhone 15 Pro - raty 0% będą dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy urządzenie chcesz kupić już teraz, ale do pełnej kwoty brakuje pewnej, nawet niewielkiej sumy. Dzięki rozłożeniu płatności na kilka miesięcy nie będziesz musiał wstrzymywać się z zakupem, a za raty nie zapłacisz żadnej dodatkowej opłaty.

Najdroższym obecnie smartfonem marki Apple jest iPhone 15 Pro Max. Raty 0% to w przypadku jego zakupu najrozsądniejszy wybór – zwłaszcza z dodatkową usługą Lantre Care - ubezpieczenia. Naprawa pękniętego ekranu, zgubienie lub kradzież tego modelu mogą być dla właściciela niezwykle kosztowne.

Znajdź ofertę idealną!

Zakup smartfona iPhone w ofercie ratalnej 0% to propozycja skierowana do wszystkich osób (oczywiście należy pamiętać, że finalnie to bank ocenia zdolność kredytową i decyduje czy udzieli kredytu). Możesz z niej skorzystać, jeśli jednorazowy wydatek kilku tysięcy złotych na iPhone’a jest dla Ciebie zbyt duży, jak również w sytuacji, kiedy masz odłożone pieniądze na ten cel, ale mimo wszystko wolisz płacić małymi kroczkami.

Pamiętaj też, że uzbierane wcześniej środki możesz wpłacić w formie wpłaty własnej i dzięki temu raty będą jeszcze niższe - wpłata zostanie odjęta od ceny sprzętu i od takiej wartości zostanie wyliczona rata. Wpłata własna poprawi też Twoją wiarygodność w oczach banku - im będzie ona wyższa, tym większe będą Twoje szanse na uzyskaniu kredytu.

Sklep internetowy Lantre.pl - Premium Reseller gwarantuje pełne zadowolenie z usługi ratalnej 0%. Więcej szczegółowych informacji nt. sprzedaży ratalnej znajdziesz w dedykowanej zakładce na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na raty przez internet w sklepie Lantre oraz do przejrzenia katalogu smartfonów iPhone na oficjalnej stronie Apple Store.