Jaka ładowarka do iPhone Apple? Podpowiadamy!

Chcesz kupić ładowarkę do iPhone’a, ale nie wiesz który model wybrać? A może szukasz ładowarki indukcyjnej, która pozwoli Ci uzupełnić baterię w smartfonie w wygodny sposób? Zobacz, jakimi parametrami powinna charakteryzować się ładowarka do iPhone’a i wybierz model, który spełnia Twoje oczekiwania.

Dlaczego do iPhone'a trzeba kupić osobno ładowarkę?

Od 2020 roku w pudełkach ze smartfonami Apple nie znajdziemy już ładowarki do iPhone’a. Dlatego, wraz z zakupem nowego telefonu, należy kupić nową ładowarkę lub skorzystać ze starej, która została po poprzednim modelu telefonu.

Ładowarka do iPhona - na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

Zobacz, na co zwracać uwagę przy wyborze ładowarki do iPhone'a!

Rodzaj ładowarki

Telefon Apple, poza klasycznym ładowaniem za pomocą kabla mającego wejście Lightning, wspiera również ładowanie indukcyjne. Na rynku dostępnych jest wiele ładowarek bezprzewodowych, jednak nie wszystkie współpracują ze smartfonami Apple.

Ładowarka sieciowa

Ładowarka sieciowa, którą podłączysz do gniazda w ścianie, to niewielka kostka z wejściem USB (niektóre kostki mają zamontowany kabel na stałe – radzimy ich unikać), do którego podpinasz kabel od telefonu. Ładowarka sieciowa zazwyczaj jest również wymagana przy ładowarce bezprzewodowej, aby móc podłączyć ja do prądu.

Od parametrów ładowarki sieciowej zależy z jaką prędkością naładujesz iPhone’a, czy skorzystasz z szybkiego ładowania lub uzupełnisz baterię na więcej niż jednym urządzeniu jednocześnie.

Ładowarka indukcyjna

Telefony Apple wspierają ładowanie indukcyjne w standardzie Qi, to pierwszy wymóg, jaki musisz postawić przed ładowarką bezprzewodową do iPhone’a. Zwróć również uwagę na to, że nie wszystkie modele iPhone’ów wspierają ładowanie bezprzewodowe – z możliwości ładowania magnetycznego możesz skorzystać, jeśli posiadasz iPhone’a 8 lub nowszy model.

W 2020 roku Apple unowocześnił tradycyjne ładowarki indukcyjne prezentując ładowarkę MagSafe, która poza tradycyjnym ładowaniem bezprzewodowym wyposażona jest w magnesy trzymające telefon Apple w odpowiednim miejscu.

Zobacz także: Ładowanie indukcyjne iPhone - co warto wiedzieć?

Producent

Zarówno oryginalna ładowarka iPhone’a jak i wysokiej klasy zamienniki, które spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają odpowiednią moc, gwarantują bezproblemowe ładowanie telefonu Apple. Dlatego wybierz ładowarkę do iPhone’a sprawdzonej firmy, takiej jak:

 • Apple,
 • Anker,
 • Belkin,
 • Mophie,
 • Satechi
 • Xtorm.

Moc

Ładowarki, które dołączane były do iPhone’ów przed 2020 rokiem (poza iPhonem 11 Pro) miały moc 5 W. Możesz nimi naładować nowe modele smartfonów do pełna, np. Apple iPhone 14 Pro, jednak będzie to trwało blisko 4 godziny. Dla porównania, ładowanie tego samego modelu telefonu zasilaczem o mocy 20 W zajmie już niecałe 2 godziny.

Moc ładowarki jaką wybierzesz zależy od Ciebie – jeśli ładujesz telefon iPhone w nocy, wystarczy Ci kostka Apple o mocy 5 W. Jeśli jednak zdarza Ci się uzupełniać baterię w ciągu dnia i zależy Ci na wysokiej prędkości ładowania, wybierz model oferujący moc 20 W lub więcej. Do ładowania telefonu, możesz wykorzystać każdą ładowarkę dodawaną do urządzeń Apple:

 • smartfonów starszych niż 11. generacja iPhone – ładowarka o mocy 5 W,
 • iPadów – ładowarki o mocy 10 W, 12 W, 18 W, 20 W,
 • MacBooków – ładowarki o mocy 29 W, 30 W, 35 W, 61 W, 67 W, 70 W, 87W, 96 W, 140 W,

oraz ładowarki do iPhone zaufanych firm trzecich o mocy 5W lub większej.

Rodzaj złącza

Kostka do iPhone’a powinna mieć prznajmniej jedno złącze:

 • USB-A,
 • USB-C.

Rodzaj złącza musi być dopasowany do kabla iPhone, który posiadasz.

Funkcja szybkie ładowania

Telefony iPhone 8 i nowsze obsługują funkcję szybkiego ładowania. Dzięki temu można naładować baterię do 50 procent w około 30 minut.

Do szybkiego ładowania potrzebne jest:

 • szybka ładowarka iPhone USB-C o mocy 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 35 W, 61 W, 67 W, 87 W, 96 W lub 140 W albo zasilacz USB-C innych firm zgodny ze specyfikacją USB Power Delivery,
 • przewód USB-C na Lightning,
 • lub przewód USB-C na USB-C.

Uwaga, zasilacz 18 W nie pozwoli na szybkie ładowanie iPhone 12 lub nowszego (te modele smartfonów Apple wymagają mocy 20 W lub większej).

Jeśli wybierzesz zasilacz USB-C innej firmy, niż Apple, zwróć uwagę, aby był zgodny z następującą specyfikacją:

 • Częstotliwość: 50–60 Hz, jedna faza
 • Napięcie wejściowe: od 100 do 240 V, prąd zmienny
 • Napięcie wyjściowe/prąd wyjściowy: 9 V, prąd stały, 2,2 A
 • Minimalna moc wyjściowa: 20 W
 • Gniazdo wyjściowe: USB‑C

Liczba zasilanych urządzeń

Szukając ładowarki sieciowej lub bezprzewodowej do iPhone’a możesz wybrać, czy chcesz za jej pomocą ładować tylko smartfon, czy również inne urządzenia. Niektóre ładowarki posiadają więcej niż jedno złącze USB, dzięki czemu można do nich podłączyć jednocześnie np. iPhone’a, iPada, MacBooka czy słuchawki AirPods.

Pamiętaj, aby wybierając ładowarkę z większą liczbą złącz zdecydować, jakie urządzenia chcesz ładować i sprawdzić, czy dostępne porty zapewniają moc potrzebną do ich naładowania (np. do szybkiego ładowania iPhone – 20 W, iPada – 20 W, MacBooka Pro 16 140 W).     

Certyfikaty bezpieczeństwa

Podstawą jest certyfikat zgodności z lokalnymi normami bezpieczeństwa w krajach i regionach, w których urządzenie jest dostępne. W Polsce jest to norma IEC 62368-1, która obowiązuje od grudnia 2020 roku.

Ładowarka bezprzewodowa iPhone’a powinna obsługiwać standard Qi – telefony Apple nie działają ze standardem PMA. Jeśli chodzi o kabel do ładowarki, prawidłową pracę zapewni przewód mający certyfikat MFi.

Dodatkowe funkcje

Niektóre ładowarki do iPhone’a posiadają wyjątkowe funkcje, dzięki którym wyróżniają się na tle konkurencji. Wiele nowych ładowarek wykorzystuje nowy, szybki materiał półprzewodnikowy, azotek galu (GaN), który stara się zastąpić stary i powolny krzemowy czip. Wśród głównych zalet ładowarek GaN wymienić należy prędkość ładowania do trzech razy większą niż tradycyjne ładowarki oraz niewielką wagę i rozmiar (często nawet o połowę). Ich kompatybilność jest bardzo wysoka, bez problemu współpracują z Apple iPhone 12 i wyższymi modelami.

Na rynku znajdziemy również ładowarki (z reguły bezprzewodowe) wyposażone w wygodny stojak czy dedykowany moduł do ładowania zegarka Apple Watch. Ciekawym rozwiązaniem są stacje dokujące, które po podłączeniu do specjalnej przystawki ładują telefon, a po odpięciu działają jak powerbank iPhone.

Polecane produkty z kategorii Ładowarki iPhone

Czy można ładować iPhone nieoryginalną ładowarką?

Tak, można ładować iPhone’a nieoryginalną ładowarką wyprodukowaną przez inną firmę niż Apple. Należy jednak zwracać uwagę, aby akcesorium spełniało normy bezpieczeństwa, a za jej produkcję odpowiadała znana i zaufana marka.

Wybierając kostkę Apple lub wysokiej jakości zamienniki od zaufanych firm masz pewność, że przy ich produkcji użyto komponentów najwyższej jakości, a same ładowarki gwarantują pełną zgodność z telefonami iPhone.

Poza ładowarką, trzeba pamiętać, że również kabel do ładowarki jest bardzo ważny - musi posiadać certyfikat MFi. Używanie nieodpowiedniego przewodu może skutkować:

 • uszkodzeniem telefonu lub systemu iOS,
 • uszkodzeniem przewodu,
 • intensywnym nagrzewaniem iPhone’a,
 • niemożliwością naładowania baterii.

Polecane produkty z kategorii Kable iPhone

Jaka ładowarka iPhone - podsumowanie

Wybór ładowarki do iPhone’a jest stosunkowo prosty. Wystarczy, że wybierzesz produkt, który spełnia następujące kryteria:

 • dopasowana do modelu iPhone’a, z którego korzystasz,
 • wyprodukowana przez sprawdzoną i zaufaną firmę,
 • obsługująca szybkie ładowanie,
 • posiadająca moc 20 W lub większą,
 • wyposażona w port USB-C lub USB-A.

Ponadto, przed podjęciem decyzji o zakupie ładowarki do iPhone zwróć uwagę, żeby produkt był nie tylko markowy, ale również oryginalny. W krajach Dalekiego Wschodu oryginalne ładowarki popularnych firm takich jak Apple, Anker czy Belkin są często podrabiane. Unikaj ich, bo przez nieprawidłowe działanie mogą uszkodzić telefon. Pamiętaj również o kablu do ładowania z certyfikatem MFi.

Gdy już wiesz, jaką ładowarkę do iPhone wybrać, to odwiedź sklep Lantre – oficjalnego dystrybutora Apple. Znajdziesz u nas najnowsze produkty Apple (telefony iPhone, iPady, MacBooki) oraz akcesoria do iPhone takie jak kabel do ładowania iPhone, oryginalna ładowarka Apple, ładowarka bezprzewodowa iPhone (również MagSafe) oraz najwyższej jakości zasilacze do iPhone firm Anker, Belkin, Mophie, Satechi czy Xtorm.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Dla przedstawicieli sektora B2B mamy również możliwość odroczenia płatności za zakupiony sprzęt. Zapraszamy!