MacBook plus leasing to rozwiązanie dla Ciebie!

Z roku na rok leasing sprzętu komputerowego coraz bardziej zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ leasing to wygodne rozwiązanie, które w perspektywie czasu może przynieść wymierne oszczędności. W naszym artykule przyjrzymy się usłudze leasingu laptopów MacBook Air i MacBook Pro adresowanej do firm.

Laptopy Apple – leasing dla firm

Leasing jest jedną z dwóch opcji finansowania MacBooków (obok zakupów na raty), które sklep Lantre proponuje swoim Klientom. Każde z rozwiązań kierujemy do konkretnej grupy odbiorców. Zakup sprzętów na raty oferujemy osobom prywatnym, które nie chcą obciążać swojego domowego budżetu jednorazowym dużym wydatkiem. Natomiast usługę leasingu proponujemy właścicielom firm, którym zależy na skorzystaniu z preferencyjnych stawek podatkowych.

W dalszej części artykułu przedstawimy dokładny opis usługi leasingu, realne korzyści płynące z podpisania umowy leasingowej, a także wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące proponowanej przez nas oferty, jaką jest leasing MacBook’ów. Tak samo jak zakupy na raty, tak też umowę na leasing dla firm zrealizujesz za naszym pośrednictwem.

Przeczytaj również: MacBook Air czy Pro? Jaki MacBook będzie najlepszy?

Na czym polega leasing i kto może z niego skorzystać?

Leasing jest rodzajem umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy leasingodawcą (podmiotem finansującym) a leasingobiorcą (firmą, która bierze w leasing określone dobra materialne). Podpisanie takiej umowy przez obie strony skutkuje dzierżawą („wypożyczeniem”) konkretnego sprzętu leasingobiorcy (firmie, która ubiega się o leasing). Za możliwość korzystania z leasingowanych sprzętów, leasingobiorca co miesiąc uiszcza określoną w umowie opłatę.

W praktyce leasing jest połączeniem trzech różnych usług: zakupu na raty, dzierżawy i kredytu. Leasingobiorca nie musi wykładać całej sumy na zakup konkretnego sprzętu, ponieważ płaci comiesięczne raty leasingowe – w zamian za możliwość korzystania z leasingowanych sprzętów. Umowa pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą jest zawierana na czas określony (od 1 do 48 miesięcy). Po upływie czasu określonego w umowie leasingobiorca ma prawo wykupić leasingowany sprzęt za symboliczną kwotę (na warunkach określonych w umowie).

Leasing to opcja finansowania przeznaczona dla przedsiębiorców. Jeśli zatem prowadzisz własną firmę i chcesz wyposażyć ją w najnowsze laptopy MacBook Air lub MacBook Pro, leasing może się dla Ciebie okazać najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Zalety usługi leasingu

Niższy podatek VAT

Podstawową zaletą leasingu, odróżniającą go od innych sposobów finansowania, jest możliwość obniżenia podatku dla Urzędu Skarbowego, który przy normalnym zakupie musiałby być opłacony w całości. Obniżenie podatku jest możliwe dzięki wliczeniu raty leasingowej do kosztu uzyskania przychodu.

Zachowanie zdolności kredytowej

Korzystanie z leasingu w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa (co miałoby miejsce w przypadku wyboru tego sposobu finansowania). Dzięki temu klasyczny kredyt możesz zaciągnąć w celu pokrycia kosztów najważniejszych inwestycji – kluczowych dla rozwoju Twojej firmy. Natomiast wyposażenie biura zapewnisz sobie, korzystając z leasingu.

Leasing przez internet

Największym udogodnieniem z punktu widzenia procedury zawierania umowy leasingowej jest rekordowo krótki czas oczekiwania na weryfikację wniosku i ostateczną decyzję. Nasz partner leasingowy, firma LeaseLink, gwarantuje błyskawiczne załatwienie wszelkich formalności w sposób elektroniczny. Cała procedura zajmie Ci nie więcej niż 15 minut, a decyzję poznasz natychmiast. Wniosek możesz złożyć w dowolnym momencie – o każdej porze dnia i nocy, 365 dni w roku.

Swoboda w ustalaniu czasu leasingu

Wszystkie parametry finansowania możesz wybrać samodzielnie. Tylko od Ciebie zależy, przez jak długi okres zechcesz skorzystać z leasingu. Do dyspozycji masz szeroki przedział czasowy – od 1 do 48 miesięcy. Pamiętaj, że im dłuższy okres rozliczeniowy wybierzesz, tym mniejsza będzie wysokość comiesięcznych rat leasingowych.

Polecamy także: MacOS vs Windows – 10 różnic, które wpływają na wydajność Twojej pracy

Jak skorzystać z usługi leasingu?

Składanie wniosku o leasing urządzeń Apple z naszego sklepu jest bardzo proste. Na karcie wybranego produktu lub bezpośrednio w koszyku kliknij banner „Weź leasing teraz”. W nowym oknie wyświetlą Ci się wszystkie parametry dotyczące finansowania, które możesz ustawić według swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Po wybraniu okresu rozliczeniowego (1-48 miesięcy) poznasz comiesięczną ratę leasingu.

Następnie zostaniesz poproszony o przelew symbolicznej złotówki celem weryfikacji Twojej tożsamości. Decyzję odnośnie sprzedaży sprzętów w ramach leasingu poznasz natychmiast. Ostatni krok to akceptacja umowy. Sklep Lantre rozliczy Twoją płatność z leasingodawcą, po czym niezwłocznie otrzymasz zamówione produkty Apple. Leasing MacBook’ów będzie dla Ciebie czystą przyjemnością. Do zamówionych przez Ciebie urządzeń zostanie dołączona standardowa faktura z zakupu.

Leasing w wersji Pro - Lantre

Asortyment polecany do leasingu

Leasing w sklepie Lantre obejmuje cały asortyment, ale szczególnie polecanym przez nas sprzętem leasingowym są laptopy MacBook Pro i MacBook Air. Leasing przenośnych komputerów to atrakcyjna opcja dla wielu przedsiębiorców – większych i mniejszych firm, a także dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Naszą ofertę leasingową polecamy przedstawicielom wszystkich zawodów, którzy do swojej codziennej pracy potrzebują wydajnego i niezawodnego sprzętu marki Apple. Leasing laptopów MacBook jest świetną opcją dla architektów i grafików komputerowych, lekarzy i prawników, a także programistów, muzyków czy copywriterów.

Leasing: MacBook Air - polecane produkty

MacBook Air to klasyczny laptop Apple – odpowiedni dla większości użytkowników, którzy potrzebują przenośnego komputera do codziennej, średnio wymagającej pracy. Model Air jest dostępny w jednym rozmiarze – z ekranem o przekątnej 13,3 cala. Wszystkie MacBook Air posiadają wydajny procesor z rodziny Apple M, który bez trudu podoła większości zadań.

Leasing: MacBook Pro - polecane produkty

Jak sama nazwa wskazuje, MacBook Pro to laptop dla profesjonalistów, którzy oczekują najlepszych parametrów. Model Pro jest odpowiedni do obsługi nawet najbardziej wymagających programów komputerowych. Z tego względu jest idealny m.in. dla grafików komputerowych, programistów, montażystów wideo czy architektów. Jest dostępny w dwóch rozmiarach, tj. z ekranem o przekątnej 14 lub 16 cali. Zależnie od wariantu, laptopy MacBook Pro mogą być wyposażone w procesory z rodziny Apple M1, M2 lub M3.

Laptopy Mac – leasing to najlepszy wybór

Jeśli chodzi o sprzęt Apple, leasing jest wygodną i najbardziej opłacalną opcją finansowania, która w przypadku wielu firm sprawdzi się lepiej od normalnego zakupu za pełną kwotę. Proces składania wniosku jest niezwykle prosty, warunki umowy przejrzyste, a formalności minimalne. Szczegółowe informacje dotyczące leasingu znajdziesz w dedykowanej zakładce na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą sprzętów Apple, a szczególnie laptopów MacBook. Czekamy na Ciebie na naszej stronie internetowej Lantre.pl!