Apple dla firm, czyli w jaki sprzęt Apple warto zainwestować prowadząc własny biznes?

Prowadzisz własny biznes? Zainwestuj w sprzęt Apple, który przyspieszy i ułatwi Ci codzienną pracę. W artykule podpowiadamy, jakie urządzenia Apple warto kupić, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności.

Produkty Apple w Twojej firmie - dlaczego powinieneś je rozważyć?

Urządzenia firmy Apple cieszą się popularnością nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również klientów biznesowych. I nic dziwnego - istnieje wiele grup zawodowych, które w codziennej pracy korzystają z szeroko pojętego sprzętu elektronicznego. Mowa o laptopach MacBook, komputerach stacjonarnych Mac, tabletach iPad i smartfonach iPhone. Zalety korzystania ze sprzętów marki Apple można mnożyć, w poniższym artykyle wyróżnione według nas najbardziej przydatne.

Ekosystem Apple

Na czym polega przewaga produktów Apple nad urządzeniami innych producentów? Kluczowym elementem jest dopracowany i zapewniający prywatność ekosystem, tworzony przez pojedyncze systemy operacyjne macOS, iOS oraz iPadOS. Współpraca poszczególnych systemów oznacza kooperację całych urządzeń.

Współpraca urządzeń Apple może się odbywać na dwóch płaszczyznach:

 1. w obrębie urządzeń jednego użytkownika (klasyczny ekosystem),
 2. pomiędzy urządzeniami różnych użytkowników.

W pierwszej opisywanej sytuacji poszczególne urządzenia są zalogowane na to samo konto Apple ID. Rezultatem jest płynna synchronizacja danych i współdziałanie rozmaitych funkcji.

Druga płaszczyzna odnosi się do tego, że sprzęty Apple mogą też współpracować między różnymi kontami Apple ID, czyli między różnymi użytkownikami. Wówczas współpraca urządzeń może opierać się na wspólnym korzystaniu z komunikatora FaceTime lub przesyłaniu danych przez funkcję AirDrop. Komunikacja wewnętrzna w Twojej firmie oparta na rozwiązaniach jednego producenta przyczyni się do większej efektywności Twoich pracowników.

Więcej informacji na temat działania ekosystemu znajdziesz w artykule: Ekosystem Apple - 18 przykładów użycia funkcji między urządzeniami Apple!

Niezawodność działania

Kolejną zaletą urządzeń Apple - tym bardziej jako urządzeń firmowych - jest niezawodność, czyli bezproblemowe działanie w różnych okolicznościach. Systemy operacyjne wydawane przez Apple są uznawane za wyjątkowo stabilne, a ewentualne błędy natychmiast naprawiane. Bardzo ważną rolę odgrywa optymalizacja poszczególnych systemów. Dzięki temu sprzęt Apple nawet po kilku latach intensywnej eksploatacji działa tak samo płynnie jak w dniu zakupu.

Estetyka i wysoka jakość wykonania

Nie bez znaczenia jest też estetyka sprzętu elektronicznego. Wygląd urządzeń ma szczególne znaczenie w przypadku tych działalności, które bazują na bezpośrednim kontakcie z klientem. Widok estetycznych urządzeń wpływa na pozytywny odbiór klienta oraz jego podświadomą opinię na temat profesjonalizmu prowadzonej działalności. A takie właśnie są produkty Apple.

Apple dla biznesu - jakie urządzenia?

Laptopy MacBook

Spośród wszystkich urządzeń Apple, to właśnie laptopy MacBook są dostępne w największej liczbie modeli oraz wariantów. Tak bogata oferta przekłada się na możliwość wybrania laptopa dokładnie w takiej konfiguracji sprzętowej (CTO), jakiej rzeczywiście potrzebujesz do wykonywania codziennych obowiązków.

Obecnie firma Apple ma w ofercie 4 modele laptopów, w tym jeden model Air (uznawany za najbardziej podstawowy) i trzy modele Pro (13” / 14” / 16”), gdzie poszczególne numery oznaczają przybliżoną wielkość ekranu podawaną w calach. Wymienione MacBooki różnią się między sobą różnymi cechami, lecz w głównej mierze specyfikacją wyświetlacza i wydajnością procesora.

Jeżeli Twój firmowy laptop ma być urządzeniem wysoce mobilnym, ale nie oczekujesz przy tym wysokiej mocy obliczeniowej, w zupełności wystarczy Ci MacBook Pro 13 lub podstawowy MacBook Air. Każde z urządzeń jest dostępne w dwóch wariantach, tj. z procesorem Apple M1 lub Apple M2.

Polecane produkty z kategorii Laptopy MacBook Pro

Jeżeli specyfika Twojej pracy wymaga mocnego laptopa, optymalny będzie dla Ciebie laptop MacBook Pro 14 lub MacBook Pro 16. Oba urządzenia różnią się między sobą wielkością ekranu i pojemnością baterii. Oba są też dostępne w konfiguracji z procesorem M1 Pro lub M1 Max (do wyboru). Układy Pro i Max to mocniejsze odpowiedniki podstawowych procesorów Apple Silicon M1 i M2.

Komputery stacjonarne Mac

Jeżeli Ty lub Twoi pracownicy wykonujecie pracę stacjonarną, być może lepszym rozwiązaniem będzie zakup komputera stacjonarnego. Do wyboru masz 3 urządzenia z tej kategorii:

 • komputer Apple iMac typu all-in-one z procesorem Apple M1,
 • kompaktowy komputer Mac mini z procesorem M1,
 • profesjonalny komputer Mac Studio.

Wybór konkretnego komputera zależy od specyfiki Twojej pracy lub Twoich oczekiwań. Apple iMac to komputer i monitor w jednym - kupując go, możesz od razu rozpocząć swoją pracę. W komplecie otrzymasz myszkę i klawiaturę. Jeśli natomiast zdecydujesz się na Mac mini M1, musisz dokupić do niego monitor, np. dedykowany monitor Studio Display i ewentualnie inne akcesoria Apple.

Polecane produkty z kategorii komputery stacjonarne Mac Studio

Propozycją dla wymagających osób jest profesjonalny komputer Mac Studio, którego możesz doposażyć w zaawansowany procesor M1 Max lub najlepszy w ofercie Apple procesor M1 Ultra.

Może Cię zainsteresować: Apple M1 Ultra - najpotężniejszy układ od Apple

Podobnie jak do Maca mini, tak też do Maca Studio musisz dokupić odpowiedni monitor lub zestaw monitorów.

Dla kogo komputer Apple?

Kompaktowy MacBook Pro czy stacjonarny komputer Mac to świetna propozycja dla przedstawicieli wielu zawodów.

Oferowane parametry z pewnością docenią:

 • programiści,
 • adwokaci,
 • prawnicy,
 • architekci,
 • lekarze (w tym stomatolodzy),
 • muzycy,
 • studia muzyczne,
 • fotografowie,
 • graficy komputerowi,
 • a także freelancerzy należący do różnych grup zawodowych i pracujący w modelu B2B.

Tablety iPad

Tablety sprawdzają się doskonale w tych grupach zawodowych, gdzie kluczowym elementem codziennej pracy jest obsługa klienta, lecz rozmowa nie odbywa się przy biurku. Przykładem takiej profesji może być np. optyk. Firma Apple posiada w swojej ofercie aż 4 różne modele tabletów, które dodatkowo możesz zakupić w odpowiedniej dla siebie konfiguracji. Do wyboru masz iPada budżetowego, modele mini, Air (5-generacji) oraz Pro.

Polecane produkty z kategorii iPad

Telefony Apple iPhone

Służbowy telefon przyda Ci się bez względu na wykonywany zawód. Każdy iPhone to świetny wybór na telefon służbowy, ponieważ nawet po kilku latach użytkowania będzie działał tak samo płynnie. Każda kolejna generacja telefonów iPhone z ostatnich lat (iPhone 12/13/14) ukazywała się w kilku modelach:

 • wersji podstawowej,
 • Pro,
 • Pro Max,
 • mini (12/13) lub Plus (14).

W wielu przypadkach wystarczającym smartfonem firmowym będzie też budżetowy iPhone SE (2. lub 3. generacji).

Polecane produkty z kategorii iPhone

Apple dla firm w Lantre - jakie rozwiązania finansowe oferujemy?

W przypadku zakupu sprzętu Apple dla firm, oferujemy dwie opcje finansowania: zakup na raty oraz leasing. Pierwsza opcja finansowania jest kierowana do klientów indywidualnych.

W przypadku zakupy sprzęut elektroniczny na użytek firmowy, masz do wyboru dwie opcje: zwykły zakup na firmę (na fakturę) lub leasing, który jest niejako połączeniem kredytu i dzierżawy.

Wniosek o leasing laptopa MacBook, komputera stacjonarnego Mac, smartfona iPhone lub innego sprzętu Apple możesz złożyć przez internet, w dowolnym momencie. Wypełnianie formalności zajmie Ci nie więcej niż kilkanaście minut, a decyzję o przyznaniu finansowania leasingowego poznasz natychmiast. Okres leasingu (od 1 do 48 miesięcy) oraz inne parametry finansowania możesz wybrać samodzielnie.

Jeśli kupujesz produkty Apple w naszym sklepie, możesz dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia Lantre Care.

W zależności od wybranej opcji ubezpieczenie może obejmować jedną z trzech sytuacji:

 • przypadkowe uszkodzenia ekranu iPhone’a,
 • przypadkowe uszkodzenie całego urządzenia,
 • przypadkowe uszkodzenie urządzenia + kradzież/włamanie/rabunek.

Zobacz także: Jakie usterki obejmuje gwarancja Apple i co możesz zyskać dzięki Lantre Care? Odpowiadamy!

Każdą z opcji możesz wykupić na okres od roku do trzech lat. W skład ubezpieczenia Lantre Care może również wchodzić plan ochronny Service Pack, który rozszerza standardową gwarancję producenta.

Co można kupić na firmę?

Zgodnie z przepisami polskiego prawa, w koszty swojej działalności gospodarczej możesz wliczyć takie wyposażenie biura (sprzęt), które jest Ci niezbędne do prowadzenia firmy i posłuży Ci do uzyskania przychodu. Jeśli więc wykonujesz pracę biurową lub inną pracę wymagającą wykorzystania ze sprzętu elektronicznego, zakup komputera na firmę czy zakup laptopa na firmę będzie w pełni uzasadniony.

Leasing w wersji Pro - Lantre

Czy zdecydujesz się na produkty Apple w swojej firmie?

MacBook lub iPhone na firmę? Nic prostszego. Odwiedź nasz sklep z produktami Apple i skorzystaj z oferty, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Możesz mieć pewność, że praca na urządzeniach Apple będzie dla Ciebie:

 • Wydajna: m.in. dzięki szybkości działania, zastosowaniu ekosystemu, dostępności do gamy różnorodnych apek, które pozwolą zrealizować twoje najśmielsze pomysły.
 • Intuicyjna: przez zastosowanie przejrzystego i minimalistycznego interfejsu (wszystkie niezbędne funkcje masz zawsze pod ręką).
 • Bezpieczna: poprzez zastosowanie rozwiązań: Face ID, Touch ID jak i rozwiązań w samym systemach Apple, które dotyczą prywatności (masz pewność że Twoje dane są bezpieczne).

Już teraz zachęcamy Cię do odwiedzenia sklepu Lantre - autoryzowanego sprzedawcy Apple. W ofercie znajdziesz topowe produkty Apple, w tym najnowsze komputery Mac, laptopy MacBook, smartfony iPhone i tablety iPad. Jako klient B2B, możesz skorzystać z naszej atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!