Apple Watch - czy warto kupić? Obiektywny poradnik zakupowy

Inteligentne zegarki z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nie inaczej jest w przypadku smartwatchy od Apple. Czy taki zakup rzeczywiście się opłaca? Przed Tobą nasze autorskie zestawienie zalet i wad jabłkowych zegarków.

Funkcjonalne gadżety Apple – zegarki Apple Watch

Apple Watch Series 8 to najnowszy zegarek w katalogu produktów Apple, chociaż w sklepach nadal są dostępne poprzednie generacje tych urządzeń. Jeśli od dawna zastanawiasz się nad zakupem iWatcha, wychodzimy Ci naprzeciw i przedstawiamy listę zalet i wad jabłkowych zegarków. Czy faktycznie zasługują na uwagę?

Smartwatch Apple – zegarek dla każdego?

Dla kogo jest Apple Watch?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, zaznaczmy to na samym początku: każdy smartwatch Apple – niezależnie od modelu, jaki wybierzesz – jest kompatybilny wyłącznie ze smartfonami iPhone. Oznacza to, że nie sparujesz go z żadnym innym telefonem, np. ze smartfonem z systemem Android. Aby korzystać z zegarka Apple Watch, po prostu musisz posiadać iPhone’a.

Największą zaletą zegarków Apple Watch jest fakt, że nadają się do korzystania przez każdą osobę, niezależnie wieku czy grupy zawodowej. Swoje ulubione funkcje znajdzie w nim każdy zwykły i niezwykły użytkownik. Jesteś studentem, sportowcem-amatorem lub seniorem? Apple Watch jest dla Ciebie. Jedynym warunkiem jest posiadanie iPhone'a.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 8

Czym tak naprawdę jest Apple Watch?

Apple Watch to po prostu inteligentny zegarek firmy Apple. Oprócz najbardziej podstawowej funkcji wskazywania godziny i daty smartwatch pełni rolę łącznika pomiędzy Tobą a Twoim smartfonem. Jest przedłużeniem smartfona, które zawsze masz w zasięgu ręki, dosłownie. Apple Watch umożliwia prowadzenie połączeń, wysyłanie SMS-ów, wyświetlanie powiadomień ze smartfona, pomiar parametrów zdrowotnych, dokonywanie płatności, a także wiele innych funkcji, których nie sposób naraz wymienić.

Zalety zegarków Apple Watch

Pierwszy Apple Watch ukazał się w 2015 roku. Od tamtej pory Apple wypuściło na rynek w sumie 9 generacji tych urządzeń. Każda kolejna edycja przynosiła mniejsze lub większe zmiany, natomiast istnieje zestaw cech i funkcji, który jest stały dla wszystkich zegarków Apple, niezależnie od modelu.

Może Cię zainteresowaćApple Watch 7 kontra Apple Watch SE - różnice i podobieństwa

Wygląd i jakość wykonania

To, czego nie można odmówić żadnemu produktowi Apple, to wysoka jakość wykonania oraz materiałów zastosowanych w procesie produkcji. Wszystkie modele zegarków Apple Watch są zrobione z wysokiej jakości szkła i aluminium, natomiast najnowsza seria Apple Watch 7 jest dodatkowo dostępna w kopertach ze stali nierdzewnej.

Co szczególnie ważne, paski do Apple Watch są w pełni wymienne. W ten sposób zyskujesz możliwość personalizacji urządzenia zgodnie ze swoim gustem i preferencjami. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej kopert i pasków możesz stworzyć swój unikalny egzemplarz Apple Watcha.

Apple Watch – porównanie wielkości poszczególnych modeli

Każdy zegarek jest też dostępny w dwóch rozmiarach: mniejszym i większym. Największe rozmiary kopert i jednocześnie najwęższe ramki dookoła ekranu oferuje najnowszy zegarek Apple Watch Series 7 (koperta o wielkości 41 mm lub 45 mm). Większość pozostałych modeli (w tym poprzedni Apple Watch Series 6 oraz budżetowy Apple Watch SE) są dostępne w wersjach z kopertami 40 mm oraz 44 mm.

Prowadzenie rozmów / wysyłanie SMS-ów / dyktowanie tekstu

Każdy smartwatch Apple, który został sparowany ze smartfonem iPhone, umożliwia odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych (dzięki wbudowanym głośnikom oraz mikrofonowi). Aby odebrać połączenie przychodzące, wystarczy przycisnąć zieloną słuchawkę na ekranie zegarka. Aby zadzwonić, wystarczy wejść w aplikację Telefon.

Na tej samej zasadzie działa odbieranie i wysyłanie SMS-ów, a dzięki specjalnej funkcji dyktowania tekstu nie musisz korzystać z miniaturowej klawiatury na ekranie zegarka. Możesz po prostu podyktować wiadomość, a zegarek automatycznie zamieni Twoje słowa w tekst pisany.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch Series 9

Apple Watch Cellular – co to jest?

Zegarek iWatch z funkcją Cellular może pełnić rolę telefonu komórkowego nawet bez iPhone’a znajdującego się w pobliżu. Konfiguracja sieci komórkowej na smartwatchu odbywa się na zasadzie zdalnego „udostępnienia” planu taryfowego z karty SIM obecnej w iPhonie. Wówczas zegarek korzysta z karty SIM w taki sposób, jak gdyby znajdowała się ona fizycznie w jego wnętrzu.

Sprawdź również: Cellular – co to jest i jakich urządzeń dotyczy? Odpowiada specjalista

Jeśli zechcesz korzystać z takiego udogodnienia, musisz się liczyć z wyższą ceną zegarka Apple Watch Cellular. Czy warto zatem dopłacić do takiej wersji? Pamiętaj, że smart watch Apple bez funkcji Cellular również może nawiązywać i odbierać połączenia i SMS-y, ale tylko jeśli iPhone znajduje się w pobliżu zegarka. Sam więc musisz zdecydować, czy potrzebujesz gadżetu, który zastąpi Twój telefon w sytuacji, kiedy nie będziesz miał możliwości posiadania go przy sobie.

Płatności zbliżeniowe

Każdy Apple Watch posiada system operacyjny watchOS z zainstalowaną od nowości aplikacją Wallet. Aplikacja Wallet „zapożycza” karty bankowe dodane do tej samej aplikacji w iPhonie. Dzięki modułowi NFC iWatch pozwala na dokonywanie bezpiecznych płatności zbliżeniowych dokładnie w taki sam sposób jak za pomocą fizycznej karty płatniczej.

Apple Watch – funkcje sportowe

Nie zapominaj, że Apple Watch to także świetne urządzenie do monitorowania aktywności fizycznej i parametrów życiowych. Nowy Apple Watch Series 7 potrafi mierzyć m.in. stopień natlenienia krwi, tętno, a nawet przeprowadzać badanie EKG (rejestracja rytmu serca oraz siły impulsów elektrycznych serca). Ponadto Apple Watch może rejestrować wszystkie parametry związane z aktywnością fizyczną, takie jak liczba spalonych kalorii czy przebyty dystans.

Polecane produkty z kategorii Apple Watch SE

Przeczytaj także: Apple Watch – pomiar tętna. 10 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

Wady zegarków Apple Watch

Największą wadę zegarków Apple Watch można wskazać bez namysłu – jest to krótki czas działania na jednym ładowaniu. Przeciętny czas pracy zegarka Apple Watch (niezależnie od modelu) wynosi jeden dzień. To zdecydowanie za mało, aby móc beztrosko korzystać z jego funkcji i zapomnieć o ładowarce. Jeśli więc przymierzasz się do zakupu zegarka smart Apple Watch, koniecznie musisz o tym pamiętać.

Apple smartwatch – czy warto kupić?

Znasz już najważniejsze zalety oraz kluczową wadę zegarków Apple Watch. Wspomniana wada może się wydawać dokuczliwa, ale w rzeczywistości jest kwestią przyzwyczajenia. Zegarki Apple Watch oferują na tyle dużo funkcji, że krótki czasu pracy na baterii z pewnością nie powinien dyskwalifikować tego urządzenia w Twoich oczach. W parze ze smartfonem iPhone zegarek Apple Watch jest wyjątkowo funkcjonalnym urządzeniem.

Może Cię zainsteresować: Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Zegarki Apple Watch oraz inne topowe produkty marki Apple znajdziesz w naszym sklepie internetowym Lantre.pl. Każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!