iPhone 15 Plus Vs 15 Pro Max - porównanie smartonów 6,7 cala od Apple

Jeśli szukasz smartfonu Apple z dużym ekranem masz do wyboru modele z serii Plus oraz Pro Max. W tym artykule przeprowadzimy dokładne porównanie najnowszych przedstawicieli tych linii, czyli iPhone 15 Plus Vs iPhone 15 Pro Max, aby pomóc Ci wybrać ten, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

iPhone 15 Plus i 15 Pro Max - duże smartfony Apple!

Jeszcze niedawno, jeśli chciałeś kupić iPhone z dużym ekranem, nie miałeś wyboru i musiałeś sięgnąć po model Pro Max. Jednak w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na większe telefony, Apple zdecydowało się przywrócić serię Plus i stworzyć flagowca z wyświetlaczem 6,7 cala. Dzięki temu użytkownicy zyskali więcej opcji do wyboru. Począwszy od 2022 roku, fani produktów Apple mogą zdecydować się na zakup modelu Pro Max lub flagowego modelu Plus.

W 2023 roku Apple zaprezentowało cztery nowe smartfony, w tym iPhone 15 Plus i iPhone 15 Pro Max. Oba modele oferują wysokiej jakości ekrany OLED o przekątnej 6,7 cala, baterie o największej pojemności wśród smartfonów Apple oraz topowe podzespoły. W dalszej części tego porównania przedstawimy dokładne różnice dzielące te modele oraz elementy wspólne.

iPhone 15 Plus vs iPhone 15 Pro Max - dane techniczne modeli

Design i wymiary

iPhone 15 Plus, to smartfon wykonany z aluminium i szkła. Tył urządzenia jest w całości nasycony kolorem, jednym z pięciu do wyboru. Jego tylne szkło jest matowe, co pozwala uniknąć nieestetycznych odcisków palców. Co więcej, iPhone 15 Plus, dzięki wyprofilowanym bocznym krawędziom, bardzo wygodnie leży w dłoni, zapewniając pewny chwyt.

Nowy iPhone 15 Pro Max zostały wykonany z użyciem innych materiałów, teksturowanego, matowego szkła oraz tytanu klasy lotniczej. Dzięki temu jest stosunkowo lekki (choć cięższy od modelu 15 Plus) i niezwykle wytrzymały. Kolejna różnica między 6,7-calowymi smartfonami dotyczy ramek wokół ekranu, w profesjonalnym modelu są najcieńsze wśród wszystkich iPhone’ów.

Ponadto, zmianę można dostrzec również w przyciskach bocznych, oba modele dzielą przyciski kontroli głośności oraz wybudzania, jednak tam, gdzie Plus ma suwak wyciszania, 15 Pro Max posiada przycisk czynności. Za jego pomocą użytkownik może uruchomić wybraną funkcję, np. włączenie aparatu, dyktafonu, latarki, zarządzanie trybami skupienia czy aktywacja jednego z dostępnych skrótów.               

Różnice między iPhone 15 Plus a 15 Pro Max dotyczą również wymiarów obudowy. Flagowiec jest lżejszy o 20 g, wyższy o 1 mm, szerszy o 1,2 mm i chudszy o 1,05 mm, co czyni go nieco bardziej kompaktowym, a przez to wygodniejszym w używaniu.

 

  Wysokość Szerokość Grubość Waga
iPhone 15 Plus 160,9 mm 77,8 mm 7,80 mm 201 g
iPhone 15 Pro Max 159,9 mm 76,6 mm 8,25 mm 221 g

 

Kolory obudowy

iPhone 15 Plus oferuje większy wybór opcji kolorystycznych. Możesz wybrać jeden z dostępnych kolorów obudowy:

 • Różowy,
 • Żółty,
 • Zielony,
 • Niebieski,
 • Czarny.
iPhone 15 Plus - wygląd iPhone 15 Plus - wygląd
iPhone 15 Plus - wygląd iPhone 15 Plus - wygląd
iPhone 15 Plus - wygląd iPhone 15 Plus - wygląd
iPhone 15 Plus - wygląd iPhone 15 Plus - wygląd

Fot. iPhone 15 Plus - wygląd

 

iPhone 15 Pro Max dostępny jest w bardziej stonowanych opcjach kolorystycznych, takich jak:

 • Tytan czarny,
 • Tytan biały,
 • Tytan niebieski,
 • Tyran naturalny.
iPhone 15 Pro Max - wygląd iPhone 15 Pro Max - wygląd
iPhone 15 Pro Max - wygląd iPhone 15 Pro Max - wygląd
iPhone 15 Pro Max - wygląd iPhone 15 Pro Max - wygląd
iPhone 15 Pro Max - wygląd iPhone 15 Pro Max - wygląd

Fot. iPhone 15 Pro Max - wygląd

 

Wyświetlacz

Oba modele smartfonów łączy przede wszystkim rozmiar ekranu wynoszący 6,7 cala. Wyświetlacz Super Retina XDR, wykorzystany zarówno w iPhone 15 Plus i iPhone 15 Pro Max, wykonano w technologii OLED, która zapewnia głęboką czerń i nieskończony kontrast. Ekrany są tak samo jasne osiągając wartość szczytową 2000 nitów w plenerze, wspierają technologię HDR, True Tone i Haptic Touch. Co ciekawe, iPhone 15 Plus jako pierwszy flagowiec (wspólnie z podstawową „piętnastką”) nie ma notcha, którego zastąpiła Dynamiczna wyspa, dotychczas dostępna jedynie w modelach profesjonalnych. 

Zobacz także: Dynamiczna wyspa w iPhone'ach – co to jest i jak działa?

Mimo licznych podobieństw, iPhone 15 Pro Max ma lepszy ekran. Przede wszystkim, wspiera technologię ProMotion, która zapewnia adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz, co gwarantuje doskonałą płynność ekranu. Wyposażony jest również w funkcję niegasnącego wyświetlacza, który może wyświetlać przydatne informacje, np. o powiadomieniach, gdy ekran blokady jest przyciemniony.

Czip i pamięć

Pod względem wydajności, pojedynek wygrywa iPhone 15 Pro Max. Smartfon korzysta z nowoczesnego układu Apple A17 Pro, zbudowanego w technologii 3 nm, co przekłada się na około 20% wyższą moc w porównaniu do poprzednika, czyli iPhone'a 14 Pro, wyposażonego w układ Apple A16 Bionic.

Właśnie w czip A16 Bionic wyposażony został flagowy iPhone 15 Plus. Mimo że procesor ten zadebiutował w 2022 roku, to wciąż oferuje imponującą wydajność, która sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających zadaniach, takich jak edycja i montaż filmów czy granie w zaawansowane gry.

Różnice w wydajności między iPhone 15 Plus a 15 Pro Max wynikają także z różnicy w ilości pamięci operacyjnej. Model Plus dysponuje 6 GB RAM, podczas gdy wersja Pro Max oferuje dodatkowe 2 GB, czyli łącznie 8 GB. Różnica w ilości RAMu przekłada się na jeszcze płynniejsze i efektywniejsze działanie urządzenia, szczególnie przy obsłudze wielu zadań jednocześnie.

Modele z 6,7-calowym ekranem różnią się również pod względem wbudowanej pamięci na dane. iPhone 15 Plus dostępny jest w trzech wariantach:

 • 128 GB,
 • 256 GB,
 • 512 GB.

Z kolei iPhone 15 Pro Max również oferuje trzy wersje pojemnościowe, jednak w innej konfiguracji:

 • 256 GB,
 • 512 GB,
 • 1 TB.

Polecane produkty z kategorii iPhone 15 Plus

Aparat

Jedną z kluczowych różnic między telefonami, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję między wyborem konkretnego modelu, jest aparat. 

Najnowszy iPhone 15 Plus posiada:

 • główny aparat 48 MP z przysłoną f/1,6,
 • aparat ultraszerokokątny 12 MP z przysłoną f/2,4.

Aparat główny w iPhone 15 Plus, dzięki swojej wysokiej rozdzielczości, pozwala na robienie ostrych i szczegółowych fotografii. Co istotne, zdjęcia są zapisywane w domyślnym rozmiarze 24 MP, co stanowi kompromis między wielkością pliku a jakością obrazu. Co ciekawe, iPhone 15 Plus, jako pierwszy smartfon Apple pozbawiony teleobiektywu, oferuje 2x zoom o jakości optycznej. Tym samym, użytkownik może korzystać z przybliżeń: 0,5x, 1x i 2x. Tylne aparaty dopełnia kamera selfie z matrycą 12 MP i przysłoną f/1,9.

Z nowości w aparatach iPhone 15 Plus wskazać należy również:

 • poprawiony tryb portretowy, który automatycznie wykrywa obiekty, takie jak ludzie, psy lub koty i umożliwia późniejszą edycję efektu rozmycia tła,
 • poprawiony tryb Noc,
 • nowy system HDR 5 do zdjęć.

Jeśli chodzi o możliwości wideo, iPhone 15 Plus radzi sobie bardzo dobrze. Pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K z częstotliwością 60 kl./s, posiada tryb akcji oraz nagrywanie w zwolnionym tempie 1080p przy 120 lub 240 kl./s.

Jeszcze więcej możliwości oferuje aparat iPhone 15 Pro Max. Jego tylny system aparatów składa się z 3 elementów:

 • główny aparat 48 MP z przysłoną f/1,78,
 • aparat ultraszerokokątny 12 MP z przysłoną f/2,2,
 • teleobiektyw 12 MP z przysłoną f/2,8.

Na szczególną uwagę zasługuje teleobiektyw. iPhone 15 Pro Max jako pierwszy smartfon Apple, oferuje 5x zoom optyczny, co odpowiada ogniskowej na poziomie 120 mm. Tym samym, dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 13-120 mm, smartfon świetnie sprawdzi się niemal w każdej sytuacji, począwszy od zdjęć krajobrazowych, przez fotografię przyrody, zdjęcia uliczne na sportowych kończąc. 

Ponadto, aparat iPhone 15 Pro Max, w odróżnieniu od aparatu iPhone 15 Plus, oferuje:

 • portrety w trybie nocnym,
 • fotografowanie w trybie makro,
 • nieporuszone zdjęcia przy użyciu teleobiektywu dzięki systemowi OIS drugiej generacji z automatyczną stabilizacją matrycy,
 • możliwość robienia zdjęć w bezstratnym formacie ProRAW.

Jeszcze więcej różnic, na korzyść modelu profesjonalnego, można odnotować w kwestii wideo. Względem falgowego modelu, model Pro umożliwia:

 • nagrywanie wideo ProRes w jakości 4K z częstotliwością 60 kl./s,
 • nagrywanie w formacie Log, co pozwala na jeszcze większą kontrolę nad obrazem podczas obróbki, 
 • możliwość nagrywania w trybie makro (również w zwolnionym tempie i w trybie poklatkowym),
 • nagrywanie tzw. Spatial Videos dedykowanego okularom Apple Vision Pro,
 • zgodność z globalnym standardem obróbki kolorów ACES,
 • system OIS drugiej generacji z automatyczną stabilizacją matrycy.

Ponadto, iPhone 15 Pro Max, wykorzystując szybki port USB-C 3 10 Gb/s (20-krotnie szybszy od USB-C 2 w 15 Plus), pozwala zapisywać filmy ProRes i zdjęcia ProRAW bezpośrednio na zewnętrznym nośniku, np. na dysku SSD. Dzięki temu, eksperci wykorzystując duży smartfon od Apple, mogą stworzyć profesjonalne studio nagraniowe/fotograficzne.

Bateria i zasilanie

Czas pracy na baterii zawsze był mocną stroną dużych smartfonów Apple. Sytuacja się nie zmieniła w przypadku modeli z serii 15. 

iPhone 15 Plus otrzymał ogniwo o pojemności 4 383 mAh, co przekłada się na następujące czasy pracy na ładowaniu:

 • do 26 godzin odtwarzania wideo,
 • do 20 godzin odtwarzania wideo przesyłanego strumieniowo,
 • do 100 godzin odtwarzania dźwięku.

Z kolei iPhone 15 Pro Max ma nieco większą baterię o pojemności 4 422 mAh. Jej wyniki czasu pracy przedstawiają się następująco:

 • do 29 godzin odtwarzania wideo,
 • do 25 godzin odtwarzania wideo przesyłanego strumieniowo,
 • do 95 godzin odtwarzania dźwięku.

Oba duże iPhone'y wspierają technologię szybkiego ładowania, co oznacza, że można je naładować do 50% w zaledwie 35 minut. Ponadto, poza tradycyjnym ładowaniem przewodowym, wspierają ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi i MagSafe. Ciekawostką jest, że zarówno iPhone 15 Plus, jak i iPhone 15 Pro Max, mogą działać jako źródło zasilania dla innych urządzeń, takich jak AirPodsy lub inne smartfony. Wystarczy sparować urządzenia kablem USB-C, a „piętnastki” naładują drugą baterię korzystając z własnego ogniwa.

Polecane produkty z kategorii Ładowarki

Podobieństwa między iPhone 15 Plus a iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Plus oraz iPhone 15 Pro Max mają wiele wspólnych cech i funkcji, takich jak:

 • 6,7-calowy wyświetlacz OLED Super Retina XDR o rozdzielczości 2796 na 1290 pikseli przy 460 pikselach na cal,
 • Dynamiczna wyspa,
 • Maksymalna jasność ekranu do 2000 nitów w plenerze,
 • Główny aparat 48 MP,
 • Ultraszerokokątny aparat 12 MP,
 • Przedni aparat 12 MP,
 • Obsługa USB-C,
 • Łączność komórkowa 5G,
 • Dual SIM, w tym eSIM,
 • Odporność na zachlapania, wodę i pył (klasa IP68),
 • Wsparcie dla MagSafe,
 • Funkcje bezpieczeństwa (alarmowe SOS i wykrywanie wypadków),
 • Bluetooth 5.3.

Różnice między iPhone 15 Plus a iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Plus iPhone 15 Pro Max
Czip A16 Bionic Czip A17 Pro
6 GB pamięci RAM 8 GB pamięci RAM
Częstotliwość odświeżania ekranu: 60 Hz Częstotliwość odświeżania ekranu: 120 Hz
Brak funkcji Niegasnący wyświetlacz
Zaawansowany system dwóch aparatów: Główny 48 MP Ultraszerokokątny System Pro aparatów: Główny 48 MP Ultraszerokokątny i Teleobiektyw
Opcje zoomu optycznego: 0,5x, 1x, 2x Opcje zoomu optycznego: 0,5x, 1x, 2x, 5x
Brak funkcji ProRAW
Brak funkcji Nagrywanie wideo ProRes w jakości do 4K z częstością 60 kl./s na zewnętrznych urządzeniach
Brak funkcji Nagrywanie wideo w formacie Log
Brak funkcji System kolorów ACES (Academy Color Encoding System)
Brak funkcji Nagrywanie w skali makro, w tym wideo w zwolnionym tempie i poklatkowego
Pojemność baterii: 4 383 mAh Pojemność baterii: 4 422 mAh
Obsłuta USB-C 2 Obsługa USB-C 3
Wersje pamięci wbudowanej: 128 GB, 256 GB, 512 GB Wersje pamięci wbudowanej: 256 GB, 512 GB, 1 TB
Obudowa: Matowa tylna obudowa z unikalnie barwionym szkłem Obudowa z tytanu i matowego szkła
Dostępny w kolorze: różowy, żółty, zielony, niebieski, czarny Dostępny w kolorze: tytan naturalny, tytan biały, tytan niebieski, tytan czarny

iPhone 15 Plus czy iPhone 15 Pro Max? Którą wersje telefonu wybrać?

iPhone 15 Plus czy iPhone 15 Pro Max? Odpowiedź na to pytanie powinna zależeć od Twoich potrzeb i budżetu, jaki zaplanowałeś na zakup smartfonu.

Jeśli:

 • nie potrzebujesz teleobiektywu z 5-krotnym zbliżeniem,
 • preferujesz pastelowe kolory obudowy,
 • wolisz lżejsze smartfony,
 • nie zależy Ci na zdjęciach ProRAW i filmach ProRes,
 • odświeżanie ekranu 60 Hz jest dla Ciebie odpowiednie,
 • dysponujesz mniejszym  budżetem na zakup telefonu

to wybierz iPhone 15 Plus. 

Z kolei, jeśli:

 • oczekujesz najwyższej wydajności od smartfonu,
 • chcesz grać na telefonie w gry, które dotychczas pojawiały się jedynie na konsolach,
 • szukasz telefonu Apple z najlepszy ekranem i najdłużej trzymającą baterią,
 • robisz zdjęcia ProRAW i często korzystasz z zoomu,
 • kręcisz dużo wideo i chcesz mieć dostęp do formatów ProRes i log, które pozwalają na większą kontrolę nad kolorem w trakcie edycji,
 • chcesz móc zapisywać wideo bezpośrednio na zewnętrznym nośniku dzięki szybkiemu portowi USB-C 10 Gb/s,

to iPhone 15 Pro Max jest dla Ciebie.

Polecane produkty z kategorii iPhone 15 Pro Max

Budżetowe i profesjonalne Apple iPhone w sklepie Lantre!

Jeśli zastanawiałeś się nad wyborem między dwoma dużymi smartfonami Apple, to nasze porównanie smartfonów: iPhone 15 Plus vs 15 Pro Max z pewnością ułatwi Ci podjęcie decyzji. Oba modele to doskonałe smartfony, ale zostały zaprojektowane z myślą o nieco innych grupach użytkowników. Ostateczny wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Kiedy już zdecydujesz, który z tych smartfonów najlepiej spełnia Twoje oczekiwania, to odwiedź sklep Lantre - autoryzowanego sprzedawcy Apple. W naszej ofercie znajdziesz oba modele iPhone’ów oraz dedykowane im akcesoria iPhone: etui, ładowarki czy folie zabezpieczające na ekran.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych.

Poznaj również wyjątkową ofertę Lantre Plan. Dzięki niej możesz odroczyć spłatę nawet na 12 miesięcy, bez żadnych ukrytych kosztów. Decydując się na regulowanie należności po tym okresie, masz możliwość rozłożenia jej na 36 komfortowych rat. Zapraszamy!

 

 

Źródła

1. Oficjalna strona Apple