Wczytuję dane...

Jaki Apple Watch wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych

Zastanawiasz się, jaki Apple Watch wybrać? Obecnie najbardziej popularne są cztery wersje tego urządzenia. W naszym artykule wskażemy, jakie są między nimi różnice i opiszemy ich największe zalety. Dowiesz się też, na co zwrócić uwagę przed zakupem Apple Watcha.


Jaki Apple Watch wybrać?

Spis treści

  1. Jaki Apple Watch możesz wybrać? Przegląd oferty
  2. Apple Watch – porównanie modeli
  3. Jaki Apple Watch jest najlepszy? Wybierz model dla Ciebie
  4. Smartwatch Apple – funkcjonalność i elegancja

Rynek smartwatchy rozwija się dynamicznie – praktycznie każdego tygodnia słyszymy o pojawieniu się nowego urządzenia na rynku. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej zaawansowanych propozycji jest smartwach Apple, który wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami. Warto zatem postawić na zegarek do telefonu właśnie tej marki.

Jaki Apple Watch możesz wybrać? Przegląd oferty

Użytkownicy produktów Apple zawsze mogą liczyć na kilka wersji danego urządzenia do wyboru. Oto krótka charakterystyka najnowszych modeli smartwatchy, które pozwalają na doskonałą synchronizację na linii zegarek – iPhone.

Apple Watch Series 7

Nowy Apple Watch Series 7 trafił do sprzedaży w 2021 roku. Od swojego poprzednika różni się kilkoma elementami, przy czym główne różnice dotyczą parametrów ekranu oraz wyglądu. Apple Watch 7 posiada największy i najbardziej nowoczesny wyświetlacz OLED spośród wszystkich zegarków Apple dostępnych obecnie na rynku. Jest również bardziej wytrzymały od swoich poprzedników.

Apple Watch Series 7

Całkowita powierzchnia zegarka iWatch 7 jest niemal 20% większa od modelu Series 6, a jego ramki są węższe aż o 40%. To wszystko sprawia, że obszar roboczy nowego zegarka iWatch Series 7 jest większa niż kiedykolwiek. Wbudowana bateria starcza na cały dzień korzystania z urządzenia, natomiast ładowanie jest szybsze o 33% (w porównaniu do poprzednika). Zegarek Series 7 nadal jest wodoodporny, a także bardziej odporny na pęknięcia.

Nowością w oprogramowaniu jest apka Fitness, która umożliwia zdalne treningi grupowe z innymi osobami. Oczywiście iWatch 7 posiada wszystkie znane już funkcjonalności, w tym możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, do czego służy dedykowana apka Wallet.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 to zaawansowany technicznie iWatch. Jest w stanie zmierzyć poziom natlenienia krwi, wykonać pomiar EKG oraz powiadomić Cię o zbyt wysokim lub zbyt niskim tętnie. Został wykonany z trwałych materiałów – aluminium oraz stali nierdzewnej.

Apple Watch Series 6

Jego cechą charakterystyczną jest wyświetlacz Retina z funkcją Always on Display. Dzięki niej ekran nigdy nie gaśnie, co daje Ci natychmiastowy dostęp do informacji o godzinie, parametrach treningu czy odebranych wiadomościach tekstowych. Możesz je czytać na dużym ekranie, umieszczonym w kopercie o rozmiarach 40 lub 44 mm. Pracę wszystkich podzespołów nadzoruje układ SiP S6 z dwurdzeniowym procesorem.

Apple od zawsze ceniło indywidualizm swoich klientów. W tym przypadku także możesz spersonalizować Twój egzemplarz, dzięki gadżetom takim jak paski do iWatch.

Apple Watch Series 5

To jeden z najlepszych modeli na rynku. Pozwala na idealną konfigurację z wybranym modelem iPhone. Zegarek posiada niegasnący wyświetlacz OLED LTPO Retina z Force Touch. Został wyposażony w dodatkowe funkcje takie jak przyspieszeniomierz czy czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne. Podobnie jak Apple Watch Series SE model ten jest wodoodporny, dlatego można go używać nawet w trudnych warunkach.

Apple Watch Series 5

iWatch 5 ma wbudowany głośnik oraz mikrofon, które pozwalają na prowadzenie rozmów, także w trybie głośnomówiącym. Dzięki pojemności 32 GB możesz zapisać na telefonie ulubione playlisty. Model dostępny jest w dwóch rozmiarach: 40mm oraz 44mm oraz kliku kolorach. Apple Watch Series 5 został wyposażony w procesor AppleS5 oraz system operacyjny WatchOS. Bateria wystarcza na 18 godzin pracy.

Apple Watch Series 3

Model ten zapewnia podstawowe funkcje sportowe, fitness oraz obsługę Twojego iPhone'a. Dzięki niemu możesz odbierać połączenia telefoniczne oraz czytać wszelkiego rodzaju wiadomości tekstowe. Zainstalowane czujniki oraz specjalna aplikacja pomagają monitorować stan zdrowia. Ciekawe dodatki pozwalają spersonalizować Twoje urządzenie. Umożliwiają to np. paski do Apple Watch.

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 3 został wyposażony w wyświetlacz Retina o jasności 1000 nitów. Dostępny jest z matrycą w dwóch rozmiarach: 38 i 42 mm. Do tego ma on optyczny czujnik tętna, moduł GPS oraz obsługuje płatności zbliżenie za pomocą usługi ApplePay. Za płynność pracy odpowiada układ SiP S3 z dwurdzeniowym procesorem oraz WatchOS. Dzięki temu smart zegarek Apple jest wydajny i niezawodny w każdej sytuacji.

Apple Watch Series SE

Apple Watch Series SE, model ten jest bardziej zaawansowany niż wcześniej opisany. Zapewnia znacznie więcej funkcji, takich jak możliwość łączności komórkowej po zainstalowaniu karty SIM. Został wyposażony w kompas, wysokościomierz oraz wyświetlacz o większej przekątnej i zwiększonej liczbie pikseli od wyżej opisanego modelu. Dzięki temu lepiej widoczne są powiadomienia oraz dane dotyczące przeprowadzanych treningów. Ma on także funkcję automatycznego wykrywania upadku.

Apple Watch Series SE

W aluminiowej kopercie znajduje się wyświetlacz Retina o jasności 1000 nitów. Możesz zdecydować się na jedną z dwóch dostępnych wielkości, czyli 40 lub 44 mm. Wszystkim steruje układ SiP S5 z dwurdzeniowym procesorem. Do dyspozycji masz głośnik i mikrofon, które umożliwiają rozmowy bez konieczności używania iPhona. Żywotność baterii w tym modelu wynosi do 18 godzin, co pozwala na całodzienne korzystanie z urządzenia. Ponadto zegarek posiada klasę wodoszczelności 50 m. Możesz także sprawić, iż zmieni się charakter i wygląd Twojego Apple Watch. Paski, jakie są dostępne w sklepie Lantre, pozwalają dostosować zegarek, by odzwierciedlał Twoją osobowość.

Apple Watch – porównanie modeli

Nadszedł czas, by przyjrzeć się najważniejszym różnicom pomiędzy wyżej opisanymi modelami. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie funkcje występują w danej wersji. Pomoże to wybrać Ci najlepszy zegarek do IPhone, odpowiadający Twoim potrzebom.

Wyświetlacz

Każdy przedstawiony wyżej smart watch Apple został wyposażony w wyświetlacz Retina z matrycą OLED o jasności 1000 nitów. W przypadku urządzeń Series 3 jest on jednak o 30% mniejszy w porównaniu do pozostałych modeli.

Rozmiary poszczególnych wyświetlaczy prezentują się następująco:

  • Series 3 – koperta 38 mm: 272 na 340 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 563 mm², koperta 42 mm: 312 na 390 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 740 mm²;
  • Apple Watch SE, Series 5 oraz Series 6 – koperta 40 mm: 324 na 394 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 759 mm², koperta 44 mm: 368 na 448 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 977 mm².

Funkcje i udogodnienia

Wszystkie omawiane zegarki Apple zapewniają szereg funkcji – w zależności od wersji urządzenia może być ich jednak mniej lub więcej. Series 3 skupia się na podstawowych zastosowaniach smartwatcha. Mierzy tętno, przebyte kroki oraz obsługuje usługę Apple Pay. Nie musisz zatem zastanawiać się, jak płacić Apple Watch – w tym przypadku wystarczy przyłożyć nadgarstek do terminala w sklepie.

Natomiast inne funkcje Apple Watch, takie jak kompas, pomiar poziomu nasycenia tlenu we krwi czy też EKG, dostępne są w zegarkach Series 6 oraz Series 7. Nieco mniej możliwości daje model Series 5, jednak możemy w nim znaleźć takie udogodnienia jak czujniki tętna oraz pracy serca. Urządzenia SE to kompromis między możliwościami nowszych modeli a przystępną ceną Series 3. Oferują one znacznie więcej niż podstawowe Apple zegarki, jednak mniej w porównaniu z najbardziej zaawansowaną wersją smartwatcha tej firmy.

Komunikacja oraz łączność

Połączenie iPhone – smartwatch Apple jest bardzo łatwe. Wszystkie wersje urządzenia obsługują łączność Bluetooth. W przypadku Series 3 jest to wariant 4.2, natomiast pozostałe modele wykorzystują najnowszą wersję, czyli 5.0. Wszystkie urządzenia obsługują także połączenia z siecią WiFi.

Urządzenia z serii SE, Series 5, Series 6 oraz Series 7 powalają również na wykonywanie połączeń telefonicznych, nawet gdy iPhone i iWatch nie są ze sobą w danej chwili sparowane. Jest to możliwe dzięki funkcji GPS + Cellular (LTE), czyli obsłudze telefonii komórkowej oraz wbudowanemu modułowi GPS. Funkcja ta pozwala na korzystanie z Twojego planu taryfowego, wykonywanie i odbieranie rozmów telefonicznych czy też odbieranie maili lub SMS-ów. Prędkość połączenia jest bardzo wysoka dzięki obsłudze standardów LTE oraz UMTS.

Jaki Apple Watch jest najlepszy? Wybierz model jest dla Ciebie

Smartwatch do iPhone dostępny jest w kilku wersjach. Żeby wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie model, musisz zastanowić się, do czego chcesz go wykorzystywać. Oto krótka podpowiedź.

Jaki Apple Watch wybrać?

Jeżeli zależy Ci tylko na otrzymywaniu powiadomień i czytaniu ich bez wyciągania telefonu z kieszeni czy też śledzeniu postępów w treningach, powinieneś zdecydować się na zakup iWatch 3. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości, jakie daje ten smartwatch. iPhone będzie musiał być z nim zawsze połączony, jednak pozwoli Ci on na korzystanie z wielu funkcji i aplikacji.

Jeżeli natomiast zależy Ci na wykonywaniu połączeń telefonicznych i możliwości mierzenia ważnych parametrów, takich jak spalone kalorie czy też przebyty dystans, zdecyduj się na iWatch SE. Ma on znakomity stosunek jakości do ceny, wyposażony jest w wydajny procesor oraz kilka ciekawych funkcji, takich jak wykrywanie upadku czy wykonywanie połączeń alarmowych z poziomu urządzenia.

Series 5 będzie dobrym wyborem, jeżeli zależy Ci na eleganckim wyglądzie oraz stałym kontrolowaniu parametrów życiowych. Jest to bardzo wytrzymały model, wykonany z trwałych materiałów oraz wodoodporny, dlatego świetnie sprawdzi się przy wykonywaniu różnych aktywności fizycznych.

Jeśli chcesz mieć do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenie Apple, zdecyduj się na Series 6 Apple iWatch lub jeszcze lepszy Apple Watch Series 7. Funkcje, jakie zapewnia ten model, pozwalają w pełni monitorować parametry życiowe. iWatch 7 to doskonały smartwach: iOS zgodnie z nim współpracuje, a do tego samo urządzenie prezentuje się elegancko i modnie. Przydatne mogą się także okazać specjalne iWatch paski, którymi możesz urozmaicić wygląd Twojego egzemplarza.

Smartwatch Apple – funkcjonalność i elegancja

Nadal zastanawiasz się nad zakupem Apple Watch? Jaki wybrać model najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Kieruj się własnymi potrzebami, a z pewnością wybierzesz iWatch, który będzie Ci służyć przez wiele lat. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jaki smartwatch do iPhone, najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Jeżeli poszukujesz najlepszego miejsca, gdzie kupisz smartwach kompatybilny z iPhone, odwiedź sklep Lantre. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę produktów AppleWatch. Raty pozwolą Ci rozłożyć zakup w czasie. Oferujemy także udogodnienia dla przedsiębiorstw, dzięki którym możesz wyposażyć swoich pracowników w AppleWatch. Leasing pomoże Ci wprowadzić do firmy najlepsze produkty marki.

Sprawdź sam, jakie okazje czekają na Ciebie w Lantre.pl!

Może Cię zainteresować

  1. Jaki iPad wybrać? Znajdź model dla siebie!
  2. MacBook Air czy Pro? Jaki MacBook będzie najlepszy?
  3. Jaki komputer stacjonarny Apple wybrać?
  4. Jaki iPhone wybrać? Najlepsze telefony od Apple