Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? 4 sposoby

Przenoszenie zdjęć na komputer to sposób na uporządkowanie plików i zwolnienie zajętej pamięci w smartfonie. Tylko jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Czy to rzeczywiście trudne zadanie? Tłumaczymy!

Zdjęcia iPhone – zrób z nimi porządek!

Po zgromadzeniu wielu zdjęć na telefonie konieczne staje się przeniesienie ich na inny nośnik – czy to w celu uporządkowania plików, czy to zwolnienia pamięci w telefonie. Zdarzają się też inne sytuacje, kiedy na przykład chcesz edytować zdjęcia na komputerze, przesłać je w inne miejsce lub udostępnić.

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z ekosystemem Apple błędnie zakłada, że zgrywanie zdjęć z iPhone na komputer (szczególnie z systemem Windows) jest żmudne i czasochłonne. Nic bardziej mylnego.

W ostatnich latach proces zgrywania zdjęć z iPhone'a na komputer został ułatwiony i obecnie ogranicza się do kilku kliknięć. Zatem jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer PC lub Mac?

Opisujemy 4 najwygodniejsze sposoby pobieranie zdjęć na komputer przy użyciu:

 • kabla,
 • chmury Apple,
 • funkcji AirDrop,
 • wirtualnych chmur innych dostawców.

Przesyłanie zdjęć z iPhone na komputer – 4 sposoby

Sposób 1: Jak zgrać zdjęcia z komputera na iPhone przez kabel?

Jeśli masz pod ręką kabel od swojego iPhone'a (ten sam, którego używasz do ładowania) – możesz w ekspresowym tempie przesłać zdjęcia na komputer. Nie ma znaczenia, czy użyjesz kabla z dużą końcówką USB-A, czy z małą końcówką USB-C. Twoje dalsze kroki zależą od rodzaju komputera, z którego korzystasz.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na PC (Windows)?

Jeśli korzystasz z systemu Windows, po prostu podłącz swojego iPhone'a do komputera. Na ekranie telefonu zobaczysz prośbę o udostępnienie Twoich zdjęć i filmów komputerowi. Stuknij opcję „Pozwalaj”. Wówczas Twój komputer automatycznie uruchomi systemowe narzędzie do przesyłania zdjęć (program zdjęcia Microsoft). Wystarczy, że zaznaczysz zdjęcia, które chcesz przesłać na komputer, wybierzesz docelowe miejsce zapisu plików, a na następnie klikniesz przycisk importowania.

Jeśli systemowe narzędzie do przesyłania zdjęć nie zostanie uruchomione automatycznie, otwórz ręcznie eksplorator plików Windows lub przyciśnij równocześnie klawisz z logo Windows oraz literę E. Następnie odnajdź ikonę Apple iPhone i odszukaj folder zatytułowany DCIM. Tam znajdziesz wszystkie zdjęcia i filmy ze swojego iPhone'a. Aby zgrać zdjęcia z iPhone na Windows, po prostu je skopiuj lub przeciągnij w dowolne miejsce na komputerze.

Jak przesłać zdjęcia z iPhone na komputer Mac?

Jeśli korzystasz z komputera Mac, z pomocą przyjdzie Ci systemowa aplikacja Zdjęcia. Aby zgrać zdjęcia, podłącz telefon do komputera i otwórz aplikację Zdjęcia. Na ekranie komputera powinny wyświetlić się wszystkie zdjęcia i filmy z Twojego iPhone'a. Jeśli ich nie widzisz, kliknij nazwę swojego iPhone'a na pasku bocznym aplikacji Zdjęcia.

W międzyczasie możesz zostać poproszony o odblokowanie iPhone'a za pomocą kodu, a następnie o wyrażenie zgody na zaufanie komputerowi. Po wyrażeniu wymaganych zgód zaznacz na ekranie komputera wszystkie zdjęcia i filmy, które chcesz zgrać. Na koniec wskaż miejsce zapisu plików i kliknij przycisk importowania. Opisana procedura dotyczy wszystkich komputerów stacjonarnych Mac oraz laptopów MacBook.

Sposób 2: Bezprzewodowe pobieranie zdjęć z iPhone na komputer

Alternatywą dla przesyłania zdjęć za pomocą kabla jest chmura Apple, która umożliwia zdalny transfer plików. Aby z niego korzystać, najpierw musisz włączyć synchronizację zdjęć w usłudze iCloud na swoim iPhonie. W tym celu otwórz:

 1. Ustawienia.
 2. Zdjęcia.
 3. zaznacz opcję Zdjęcia iCloud.

Po zaznaczeniu opcji wszystkie zdjęcia z Twojego iPhone'a będą automatycznie synchronizowane z chmurą iCloud.

 

iPhone synchronizacja Zdjęć iCloud

Fot. iPhone - zdjęcia iCloud

 

Z chmury iCloud możesz także skorzystać na komputerze Mac.

Jeśli używasz komputera z systemem Windows 10 (lub nowszym), pobierz na swój komputer aplikację iCloud – znajdziesz ją na oficjalnej stronie Apple.

 1. W kolejnym kroku otwórz aplikację.
 2. Zaloguj się do swojego konta Apple.
 3. Następnie potwierdź logowanie na swoim iPhonie i przepisz wyświetlony na telefonie kod weryfikacyjny.

Zatem jak pobrać zdjęcia z iCloud na systemie Windows?

 1. W oknie aplikacji odszukaj pozycję Zdjęcia,
 2. kliknij przycisk „Opcje” i zaznacz okienko „Zdjęcia iCloud”.
 3. Następnie kliknij „Gotowe” > „Zastosuj” i otwórz eksplorator plików Windows.

W zakładce „Zdjęcia iCloud” znajdziesz wszystkie zdjęcia pochodzące z Twojego iPhone'a (zapisane jako tzw. format obrazu HEIF).

Sposób 3: Przesyłanie zdjęć za pomocą funkcji AirDrop

Równie dobrym sposobem zgrywania zdjęć jest skorzystanie z usługi AirDrop.

Aby z niej skorzystać:

 1. Włącz Wi-Fi oraz Bluetooth na swoim iPhonie i Macu.
 2. Następnie otwórz zdjęcie (lub zaznacz w galerii wiele zdjęć), które chcesz przesłać na komputer > stuknij w przycisk udostępniania (ikona kwadratu ze strzałką) > stuknij w ikonę AirDrop > i wybierz z listy swój komputer.
 3. W ostatnim kroku zdjęcia zostaną przesłane.

Sposób 4: Skorzystanie z wirtualnych chmur innych dostawców

Jeśli z jakichś powodów nie chcesz skorzystać z kabla lub programów iTunes i iCloud, skorzystaj z alternatywnych rozwiązań. Zgranie zdjęć z iPhone'a do komputera może się odbyć za pośrednictwem wirtualnych chmur od innych dostawców.

W tym celu przydatne mogą być aplikacje:

 • Zdjęcia Google,
 • Microsoft One Drive,
 • Usługa Dropbox.

Wystarczy założyć konto w którejś z wymienionych usług, przesłać zdjęcia do chmury, a następnie odebrać je z tej samej chmury na komputerze.

Polecane produkty z kategorii Kable i adaptery

Jak przesłać zdjęcia z komputera na iPhone przez iTunes lub iCloud?

Przydatnym rozwiązaniem jest przesyłanie zdjęć w drugą stronę, czyli z komputera na iPhone. Do tego celu możesz użyć aplikacji iTunes (w przypadku starszych wersji systemu Windows) lub aplikacji iCloud (w przypadku korzystania z systemu Windows 10 lub nowszego).

Jeśli korzystasz ze starszego Windowsa, zainstaluj program iTunes w wersji 12.5.1 lub nowszej – pobierzesz go z oficjalnej strony firmy Apple. Następnie otwórz program iTunes i podłącz telefon do komputera. W tym celu wykorzystaj przewód lightning – USB (ten sam, którego używasz do ładowania).

W międzyczasie aplikacja iTunes na komputer poprosi Cię o podanie hasła do konta Apple ID i wyrażenie zgody na udostępnienie komputerowi informacji z iPhone'a. Z kolei sam iPhone wyświetli komunikat o wprowadzenie kodu dostępu.

 1. Aby przesłać zdjęcia z komputera na iPhone przez aplikację iTunes
 2. podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
 3. Po wyrażeniu wymaganych zgód, w oknie aplikacji iTunes kliknij małą ikonę telefonu (tuż pod przyciskiem „Narzędzia”).
 4. Następnie kliknij opcję „Synchronizuj zdjęcia” i zaznacz wszystkie zdjęcia, które chcesz przenieść na komputer.
 5. Po wybraniu zdjęć kliknij przycisk „Zastosuj”.

Jeśli nie widzisz opcji „Synchronizuj zdjęcia” – oznacza to, że w swoim iPhonie masz włączoną opcję synchronizacji zdjęć z chmurą iCloud. Zdjęcia z Twojego komputera zostaną przesłane na Twojego iPhone'a, jeśli po prostu przeciągniesz je do zakładki „Zdjęcia iCloud” w eksploratorze plików.

Zobacz też nasz #LantreHacks: Konwertuj zdjęcia z HEIC

Chmura iPhone, AirDrop czy przewód USB? Który sposób wybierzesz?

Jak sam widzisz, przesyłanie zdjęć z iPhone'a na komputer PC lub Mac to prosta czynność, która nie wymaga specjalnych umiejętności czy poświęcenia dużej ilości czasu. Podobnie krótki czas zajmuje przesyłanie plików w odwrotnym kierunku (komputer > iPhone). Opisane metody mają zastosowanie do wszystkich smartfonów Apple dostępnych w sprzedaży.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz wszystkie topowe produkty marki Apple, np. duży telefon iPhone 13 Pro Max. Zdjęcia wykonane najnowszym smartfonem od Apple dorównują najlepszym zdjęciom wykonywanym profesjonalnym sprzętem fotograficznym. Jeśli natomiast chcesz wykonać mniejszym kosztem świetne zdjęcia, iPhone 13 lub iPhone 13 mini będą dla Ciebie idealne.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zapraszamy!