Nowe produkty Apple - TOP 8 z 2021 roku

W 2021 roku firma Apple zaprezentowała nowe urządzenia z każdej kategorii produktów – od niewielkich smartwatchy, przez smartfony i tablety, aż po laptopy i komputery stacjonarne. Przed Tobą zestawienie najlepszych sprzętów od Apple, które ukazały się w mijającym roku.

Najlepsze nowości od Apple – produkty z 2021 roku

Rok 2021 był wyjątkowo ciekawy pod względem nowości oferowanych przez Apple. Niektóre z urządzeń zostały mocno przeprojektowane względem swoich poprzedników (np. nowe MacBooki Pro 16). Inne jedynie lekko odświeżono, ale efekt okazał się bardzo dobry (smartfony iPhone 13).

W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie najlepszych urządzeń Apple z 2021 roku. W opisie każdego produktu znajdziesz zalety, które być może pomogą Ci podjąć decyzję zakupową. Pamiętaj, że sprzęt Apple to także świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Zasady tworzenia rankingu

W naszym rankingu znajdziesz 8 produktów z różnych kategorii. Pojawią się dwa laptopy, dwa smartfony, komputer stacjonarny, tablet, smartwatch i hub. Urządzenia te zawierają najlepsze i najciekawsze rozwiązania, których próżno szukać w starszych sprzętach Apple. Co więcej, niektóre rozwiązania śmiało można określić jako innowacyjne lub całkowicie rewolucyjne na rynku nowych technologii.

Nasze zestawienie najlepszych produktów Apple z 2021 roku nie jest typowym rankingiem, dlatego nie sugeruj się ich kolejnością. Poszczególne sprzęty zostały ułożone według kategorii – od komputerów po akcesoria. Zaczynajmy!

TOP 8 najlepszych produktów Apple 2021

MacBook Pro 16

Laptopy MacBook Pro doczekały się najbardziej spektakularnych rozwiązań spośród wszystkich sprzętów Apple z 2021 roku. Cechą szczególną 16-calowych MacBooków są ultrawydajne procesory Apple M1 Pro oraz Apple M1 Max. Wyróżnikiem nowych układów jest rekordowa liczba rdzeni CPU i GPU (nawet do 32 rdzeni GPU w laptopach z procesorem M1 Max) oraz równie wysoka pamięć RAM – nawet do 64 GB (w wariancie M1 Max).

Dzięki zastosowanym podzespołom laptopy MacBook Pro 16 cali należą do ścisłej czołówki najmocniejszych laptopów dostępnych na rynku. Są to urządzenia przeznaczone dla profesjonalistów, którzy korzystają z programów wymagających dużej mocy obliczeniowej. W zależności od Twoich potrzeb laptop Apple MacBook Pro 16 świetnie sprawdzi się do montowania filmów, renderowania 3D, obróbki grafiki, programowania lub produkcji muzyki.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 16

Nowe MacBooki Pro otrzymały przydatne złącza (port HDMI, gniazdo na kartę SDXC), których zabrakło w 13-calowych modelach Pro z 2020 roku. Znad klawiatury zniknął też dotykowy pasek Touch Bar, natomiast w dalszym ciągu znajdziesz go w MacBooku Pro 13 cali. Laptop MacBook Pro 13 (2020) z podstawowym procesorem Apple M1 nadal jest najlepszym wyborem dla większości zwykłych użytkowników.

MacBook Pro 14

Laptop MacBook Pro 14 to mniejszy odpowiednik MacBooka Pro 16. Jest dostępny w dwóch wersjach: z procesorem Apple M1 Pro lub M1 Max (o dowolnej liczbie rdzeni i z dowolną ilością pamięci RAM). Parametry pozostałych komponentów laptopa (wyświetlacz, kamera, klawiatura, głośniki, warianty pamięci masowej, kolory) są identyczne z modelem 16-calowym. Jedyny wyjątek stanowi pojemność baterii.

Polecane produkty z kategorii MacBook Pro 14

Ze względu na swoje mniejsze rozmiary MacBook Pro 14 2021 posiada nieco mniejszą baterię, która wystarcza na pracę o trzy godziny krótszą podczas przeglądania internetu przez Wi-Fi (do 11 godzin w modelu 14” vs. do 14 godzin w modelu 16").

Przeczytaj także: Nowy MacBook Pro 16 cali i 14 cali - poznaj MacBooka dla profesjonalistów

Apple iMac 24

Wiosną 2021 roku firma Apple zaprezentowała odświeżone komputery iMac, czyli urządzenia typu all-in-one. Przypomnijmy, że komputer Apple all in one łączy w sobie funkcje dwóch osobnych urządzeń – monitora i jednostki centralnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz korzystać z pełnoprawnego komputera, mając na biurku sam monitor.

Komputer Apple iMac 2021 został stworzony tylko w jednym rozmiarze 24 cale. Taka wielkość monitora jest określana jako uniwersalna, odpowiednia do zwykłych zastosowań w domu i biurze. Nowością względem starszych iMac’ów (w wersjach 21- i 27-calowych) jest zastosowanie procesora Apple M1 – autorskiego procesora od Apple. Nowy układ jest o 85% szybszy od 21-calowych komputerów iMac z procesorami Intela.

Równie mocno zmienił się design 24-calowych komputerów. Obudowę komputera wykonano ze szkła (dolny pas pod ekranem) i aluminium. Swój nowy komputer iMac możesz zamówić w jednym z czterech kolorów: niebieskim, zielonym, różowym lub srebrnym.

Polecane produkty z kategorii iMac 24

Nowy iMac M1 może się pochwalić świetnym wyświetlaczem Retina o rozdzielczości 4,5K, kamerą FaceTime HD 1080p (Full HD), a także doskonałymi głośnikami z dźwiękiem przestrzennym oraz systemem mikrofonów studyjnej jakości. Na pokładzie wszystkich komputerów marki Apple znajdziesz dedykowany system macOS.

Może Cię zainteresować: iMac 24 M1 - zalety i wady, o których musisz wiedzieć

iPhone 13 Pro

Smartfony iPhone 13 Pro doczekały się nowości w kilku obszarach. Inżynierowie Apple zadbali o kilka ulepszeń względem modelu 12 Pro, ale nie zabrakło też zupełnie nowych funkcji. Szczególnie atrakcyjną nowością jest wyświetlacz wyposażony w technologię ProMotion z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 120 Hz. W praktyce oznacza to aż dwa razy większą płynność podczas wyświetlania animacji oraz przewijania treści na ekranie smartfona.

Inna ważna zmiana zaszła w obrębie aparatów. Wszystkie trzy obiektywy aparatu są większe niż w poprzednich modelach, dzięki czemu przepuszczają więcej światła. To z kolei sprawia, że zdjęcia są jeszcze lepsze i jeszcze bardziej szczegółowe. Udoskonalony teleobiektyw pozwala wykonywać zdjęcia makro z bardzo bliskiej odległości od fotografowanych obiektów.

Co więcej, modele 13 Pro w wersji pamięciowej od 256 GB wzwyż umożliwiają nagrywanie filmów w najwyższej jakości 4K z aktywnym kodekiem ProRes, który gwarantuje bezstratną jakość podczas późniejszej obróbki. Względem modelu 12 Pro zmianie uległa też pojemność baterii. Dzięki temu iPhone 13 Pro wytrzymuje nawet do pięciu godzin dłużej na jednym ładowaniu podczas odtwarzania wideo. Na pokładzie iPhone’a znajdziesz dedykowany system iOS.

iPhone 13 Pro Max

Parametry smartfonów iPhone 13 Pro w wersji Max są identyczne z modelem Pro. Jedyna różnica dotyczy wielkości ekranu (aż 6,7 cala) oraz pojemności wbudowanej baterii. Ze względu na większe rozmiary modelu Pro Max zainstalowana w nim bateria jest odpowiednio większa. Tym samym iPhone 13 Pro Max to najdłużej działający na jednym ładowaniu smartfon spośród wszystkich telefonów Apple dostępnych w sprzedaży.

Według deklaracji producenta model 13 Pro Max jest w stanie odtwarzać wideo przez sieć Wi-Fi do 28 godzin, natomiast muzykę – aż do 95 godzin! Tak jak każdy iPhone z linii 13, tak i model 13 Pro Max obsługuje magnetyczne ładowanie indukcyjne przy użyciu ładowarek MagSafe. Standardem w nowych iPhone’ach stała się też łączność 5G, pozwalająca na dostęp do szybkiego Internetu.

Sprawdź również: Co nowego w iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max?

iPad 9. Generacji

Klasyczny iPad 10.2 jest tabletem budżetowym. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić przy jednoczesnym zachowaniu jakości urządzenia, to klasyczny iPad 9. generacji będzie dla Ciebie idealny. Urządzenie świetnie nadaje się do przeglądania internetu, oglądania filmów, grania w gry czy robienia zdjęć. Na pokładzie tabletu znajdziesz dedykowany system iPadOS.

Polecane produkty z kategorii iPad 9-generacji

iPad 9. generacji to jedyny tablet z bieżącej oferty Apple, który w dalszym ciągu posiada okrągły przycisk pod ekranem z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Zakup budżetowego tabletu może być także pierwszym krokiem do tego, aby stworzyć swój własny ekosystem Apple. Pod pojęciem ekosystemu należy rozumieć współpracę wszystkich posiadanych urządzeń marki Apple.

Apple Watch Series 7

Zegarek Apple Watch 7 to największy smartwatch w katalogu produktów Apple. Wielkość koperty w przypadku większego modelu wynosi 45 mm (mniejsza wersja ma 41 mm). Jednocześnie iWatch 7 posiada najcieńsze ramki wokół ekranu spośród wszystkich dotychczas zaprezentowanych przez Apple smartwatchy. Dzięki temu na ekranie zegarka mieści się znacznie więcej treści. Łatwiejsze jest również nawigowanie po ekranie i korzystanie z wirtualnej klawiatury.

Apple Watch Series 7 możesz zakupić w wersji z kopertą aluminiową lub stalową. Oprócz zwykłych funkcji dostępnych w większości smartwatchy (prowadzenie połączeń, wysyłanie SMS-ów, odbieranie powiadomień z aplikacji, płacenie za zakupy, mierzenie parametrów zdrowotnych podczas treningów) iWatch 7 potrafi mierzyć saturację krwi oraz wykonywać badanie EKG. Bateria w zegarku wystarcza na jeden dzień działania, a ładowanie do pełna trwa mniej niż godzinę. Na pokładzie zegarka znajdziesz dedykowany system watchOS.

Hub Apple

Nowy hub podstawkę do Mac mini dla Apple wyprodukowała firma Satechi. Urządzenie rozszerza liczbę portów w komputerze Mac mini, który fabrycznie posiada tylko dwa złącza Thunderbolt / USB 4, dwa porty USB-A, jedno złącze HDMI 2.0, wejście na kabel internetowy Ethernet i gniazdo słuchawkowe. Hub od Satechi wystarczy podpiąć do portu USB-C (Thunderbolt) w komputerze, aby zyskać dodatkowo dwa wejścia na karty pamięci (SD i micro SD), osobne gniazdo słuchawkowe, kolejne trzy porty USB typu A i pojedynczy port USB-C.

Dzięki dopasowaniu wielkości i designu do Mac mini hub wygląda jako naturalny dodatek do najtańszego komputera Apple z M1. Hub Apple jest również kompatybilny z komputerami Mac mini 2018.

Lantre Care: ubezpieczenia i Service Pack

Jeśli zdecydujesz na zakup któregoś z produktów, koniecznie zadbaj o jego właściwą ochronę. Skorzystaj z usługi Lantre Care, w ramach której możesz wykupić ubezpieczenie dla swojego sprzętu, przedłużyć gwarancję dzięki Service Pack oraz masz możliwość naklejenia folii ochronnej na ekran iPhone’a lub iPada.

Ubezpieczenie w Lantre obejmuje trzy rodzaje sytuacji: przypadkowe uszkodzenie ekranu iPhone’a, przypadkowe uszkodzenie całego urządzenia oraz przypadkowe uszkodzenie całego urządzenia z dodatkowym ubezpieczeniem od kradzieży, włamania lub rabunku. Każdy pakiet możesz wykupić na okres od jednego roku do trzech lat.

Z kolei Service Pack to rozszerzenie podstawowej gwarancji producenta. Jeśli po wygaśnięciu gwarancji od Apple (po upływie 12 miesięcy) Twój sprzęt ulegnie awarii, Lantre zapewni Ci bezpłatną naprawę w autoryzowanym serwisie firmy Apple. Każda wykupiona opcja Service Pack obejmuje również wydanie sprzętu zastępczego na czas naprawy Twojego urządzenia.

Ostatnia z naszych usług obejmuje naklejanie profesjonalnej folii ochronnej na ekran dowolnego iPhone’a lub iPada. Folia ochroni ekran urządzenia przed niepożądanymi zarysowaniami, posiada właściwości samoregeneracji, a także zmniejszy prawdopodobieństwo pęknięcia ekranu podczas upadku urządzenia. W zależności od planowanego poziomu zabezpieczenia sprzętu do dyspozycji klienta są pakiety Gold oraz Platinum.

Najlepsze urządzenia Apple 2021 – podsumowanie

Nowe produkty Apple z 2021 roku śmiało można zaliczyć do grupy najbardziej interesujących na rynku. Mamy nadzieję, że w naszym rankingu znajdziesz sprzęty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, w którym znajdziesz wszystkie wymienione wyżej produkty Apple, akcesoria im przeznaczone, a także wciąż rewelacyjne urządzenia z lat ubiegłych.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. Zapraszamy!