Aplikacje na iPhone - 25 rekomendowanych apek od Lantre

Przygotowaliśmy listę prezentującą aplikacje na iPhone, które pomogą Ci w zakupach, rozrywce, ale również zadbają o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Poznaj nasze polecane aplikacje na iPhone!

Aplikacje na iPhone - lista od Lantre

Przygotowane przez nas zestawienie aplikacji na Apple iPhone podzieliliśmy na 5 kategorii:

 • muzyka,
 • filmy,
 • nawigacja,
 • zdrowie,
 • bezpieczeństwo.

W każdej kategorii znajdziesz aplikacje, z których korzystamy na naszych iPhone’ach. Dzięki temu masz pewność, że proponowane apki doskonale realizują powierzone im zadania.

Muzyka

Shazam – słyszysz w radio świetny kawałek, lecz nie znasz jego tytułu? Aplikacja Shazam przyjdzie Ci z pomocą. Pozwala bowiem na identyfikacje muzyki przez prezentację tytułu i wykonawcy utworu na podstawie zarejestrowanego fragmentu dźwięku. Wystarczy, że uruchomisz aplikację, a ona „nasłuchując” dźwięku w tle wskaże Ci, kto jest autorem piosenki.

Spotify – to najpopularniejsza aplikacja do streamowania muzyki na świecie. Dostępna w opcji bezpłatnej (Spotify Free) oraz płatnej (Spotify Premium) oferuje dostęp do biblioteki zawierającej ponad 80 milionów utworów (dane producenta). Poza muzyką, w Spotify możemy słuchać programów i podcastów, a na początku każdego roku poznać Spotify Wrapped, czyli osobiste zestawienie najczęściej słuchanych utworów ostatnich 12 miesięcy.

YouTube Music – to serwis stremingowy opracowany przez Google. Aplikacja, podobnie jak Spotify, oferuje dwa plany – bezpłatny i płatny. Jej przewagą nad szwedzkim konkurentem jest to, że należy gigantycznej platformy YouTube – kupując płatny dostęp do YouTube, otrzymujemy YouTube Music za darmo.

Apple Music – dlaczego warto zainteresować się Apple Music, jeśli Spotify oferuje większą liczbę utworów? Ze względu na cenę, ale przede wszystkim jakość muzyki. Apple Music dostępne jest w planie Apple One, dzięki czemu cenowo jest bezkonkurencyjne. Podobnie pod względem jakości muzyki – dzięki bezstratnej kompresji audio, zapewnia najlepsze wrażenia odsłuchowe, co z pewnością docenią audiofile.

Filmy

Apple TV+ - aplikacja serwisu oferującego wideo na życzenie. Choć biblioteka filmów i programów w Apple TV+ jest mniejsza niż u konkurencji, praktycznie każda udostępniona na platformie produkcja jest warta obejrzenia. Wystarczy wspomnieć kultowego Teda Lasso, The Morning Show czy Rozdzielenie.

Zobacz także: Apple TV - co to jest, jak z niego korzystać?

HBO Max – to amerykański serwis strumieniowy typu VOD (Video On Demand) powstały na bazie multipleksu telewizyjnego HBO. Wśród najpopularniejszych seriali dostępnych w aplikacji wskazać należy Sukcesję, Grę o Tron czy Czarnobyl.

Disney+ - dostępna w naszym kraju od 2022 roku platforma VOD, która szturmem podbiła serca polskich widzów. Swoją popularność zawdzięcza m.in. obecności wideo sygnowanych logiem Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic, a przede wszystkim Disney.

Prime Video – platforma streamująca wideo, którą otrzymujemy razem z usługą Amazon Prime. Dzięki atrakcyjnej cenie (49 zł/rok) i prawdziwym perełkom w ofercie (Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, The Boys, Fleabag), aplikacja zdecydowanie zasługuje na zakup.

Netflix – apka najpopularniejszego serwisu typu VOD. Za sukces platformy odpowiadają różne opcje zakupu (abonament dla jednej osoby, rodziny) oraz mnogość materiałów z The Squid Game, Strager Things czy Wednesday na czele.

SkyShowTime – najmłodsza w zestawieniu platforma wideo na żądanie, która zachęca do zakupu takimi produkcjami jak Yellowstone, Jurassic World, Top Gun czy Tulsa King.

Polecane produkty z kategorii Słuchawki iPhone

Nawigacja

Google Maps – znane wszystkim Mapy Google to serwis internetowy, który pozwala na wyszukiwanie obiektów, oglądanie map, zdjęć lotniczych Ziemi. Przede wszystkim jednak, jest nawigacją działającą w trybie live – monitoruje poziom ruchu na ulicach, pozwala na planowanie podróży samochodem, komunikacją publiczną, rowerem oraz pieszo.

Apple Maps – konkurencyjna dla Google Maps nawigacja od Apple. Podobnie jak pierwowzór, wspiera podróżników zarówno pieszych, samochodowych oraz korzystających z transportu publicznego. Dużym plusem Apple Maps jest integracja z innymi aplikacjami Apple, np. Zdjęciami, Wiadomościami czy Kalendarzem.

Yanosik – aplikacja, która łączy nawigację z opcją antyradaru oraz CB Radia. Popularność na polskich drogach zdobyła dzięki możliwości raportowania przez każdego użytkownika sytuacji na drodze – wypadków, fotoradarów, kontroli policji czy nieoznakowanych radiowozów.
Jakdojade – niezbędnik dla osób korzystających z transportu publicznego w największych polskich miastach (liczba miast stale rośnie). Aplikacja pozwala wyszukać i zaplanować podróż za pomocą środków transportu miejskiego (wraz z nawigacją pieszą), łącznie z estymacją czasu potrzebnego na pokonanie zadanego odcinka drogi.

Może Cię zainteresować: Apple CarPlay - jak włączyć i jak korzystać z tej usługi?

Polecane produkty z kategorii Kable iPhone

Zdrowie

Fitness - aplikacja od Apple wspierająca trenujących użytkowników iPhone’ów. Pozwala śledzić codzienną aktywność, wyświetla spalone kalorie, liczbę przebytych kroków, tempo itp. Ogromną zaletą apki Fitness jest opcja ustawienia celów do wykonania wraz z widocznymi postępami i trendami w ruchu.

Zdrowie - aplikacja gromadząca i prezentująca w czytelny sposób informacje o Twoim zdrowiu i kondycji – od podstawowych dotyczących aktywności, przez kartę medyczną, harmonogram snu, przyjęte leki, wykrywanie wypadków czy alarmowe SOS.

Watch - aplikacja (iOS) do zarządzania zegarkiem Apple Watch, gdzie skonfigurujemy elementy odpowiedzialne za kontrolę funkcji zdrowotnych i treningowych oraz integracje z iPhonem.

Sprawdź także: Apple Watch - funkcje, o których musisz wiedzieć!

Zakupy

Allegro - największa w Polsce platforma typu marketplace skupiająca sprzedawców oraz kupujących. Aplikacja Allegro pozwala sprzedawać i kupować produkty, kontrolować status przesyłek, korzystać z wygodnych metod płatności.

Amazon – aplikacja pozwalająca robić zakupy na największej platformie e-handlu na świecie – Amazon. 

Ceneo – polska porównywarka cenowa, prezentująca w jednym miejscu oferty różnych sklepów. Poza tym, w apce Ceneo można m.in. kupować artykuły, korzystać z promocji, sprawdzać historię cen produktów, wyszukiwać obrazem.

Pepper – aplikacja serwisu pepper.pl, platformy oferującej dostęp do okazji, zniżek i kodów rabatowych. Apka pozwala ustawiać alerty dla interesujących artykułów, komentować okazje i dyskutować o produktach.

Bezpieczeństwo

1Password – multiplatformowy menedżer haseł i poufnych informacji wykorzystujący 256-bitowy algorytm AES do szyfrowania danych.

Google Authenticator – generator kodów weryfikacji dwuetapowej.

Cyberalerty – aplikacja serwisu niebezpiecznik.pl zajmującego się bezpieczeństwem teleinformatycznym. Jej działanie polega na wysyłaniu powiadomień o oszustwach w internecie, byś mógł chronić się przed atakami i oszustwami.

Signal – otwartoźródłowy komunikator pozwalający na wymianę w pełni zaszyfrowanych wiadomości. Aplikacja dostępna jest na różne systemy, mobilne i desktopowe.

Polecane produkty z kategorii Etui iPhone

iPhone aplikacje - podstawowe działania

Po tym, jak poznałeś polecane przez nas aplikacje na iPhone, zapewne stworzyłeś listę tych interesujących. Zobacz, jak je zainstalować i skonfigurować telefon iPhone w taki sposób, by służyły Ci jak najlepiej.

Jak pobrać aplikacje na iPhone?

Do pobrania i instalowania programów oraz gier służy App Store. Aplikacje na iPhone, które tam znajdziesz, są zweryfikowane przez Apple pod kątem ochrony prywatności, bezpieczeństwa i treści. Dzięki temu ryzyko uruchomienia szkodliwej apki jest minimalne.

Poniżej znajdziesz instrukcje, jak pobrać potrzebne aplikacje na telefon iPhone z App Store:

 1. Uruchom aplikację App Store w iOS.
 2. Przejdź do zakładki Szukaj, którą znajdziesz w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. W polu wyszukiwania wpisz nazwę aplikacji i potwierdź przyciskiem szukaj.
 4. Na ekranie zobaczysz listę aplikacji, których nazwa odpowiada zapytaniu. Kliknij przycisk POBIERZ, aby zainstalować albo przejdź do opisu aplikacji, aby poznać ją bliżej (na kolejnym ekranie również możesz ja zainstalować przyciskiem POBIERZ).

Jak ukryć aplikacje na iPhone?

Jeśli chcesz ukryć aplikację na iPhone, aby jej ikona nie była widoczna na ekranie, wystarczy, że wykonasz następujące kroki:

 1. Przytrzymaj palec na wybranej aplikacji.
 2. Z menu, które się wyświetli, wybierz Edycja ekranu początkowego.
 3. W lewym górnym rogu aplikacji zobaczysz znak minusa – dotknij go.
 4. Pojawi Ci się komunikat z 3 opcjami – wybierz Usuń z ekranu początkowego.
 5. Aplikacja zniknie z ekranu początkowego, jednak będziesz mógł ją znaleźć w bibliotece aplikacji lub wyszukać przez Spotlight.

 

iPhone - ukrywanie aplikacjiFot. iPhone - ukrywanie aplikacji

 

Jak przywrócić ukryte aplikacje? iPhone pozwala wygodnie przenieść je z biblioteki aplikacji na ekran główny - stuknij i przytrzymaj palcem na apce, a następnie przesuń na wybrany ekran.

Ukrywanie aplikacji w App Store

Możesz również ukryć aplikacje w sklepie App Store. W ten sposób nie będą wyświetlane na liście zakupów, jednak pozostaną widoczne w obszarze Ustawienia oraz pełnej historii zakupów. Aby to zrobić:

 1. Uruchom aplikację App Store w iOS.
 2. Dotknij przycisku konta Apple ID w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz Kupione.
 4. Znajdź aplikację, którą chcesz ukryć i przesuń po niej palcem w lewo.
 5. Wybierz Ukryj.

 

iPhone - ukrywanie aplikacji w App StoreFot. iPhone - ukrywanie aplikacji w App Store

 

iPhone - aplikacje ukryte w polu wyszukiwania Spotlight

Jeśli to za mało i chcesz, żeby iPhone nie proponował uruchomienia konkretnej aplikacji w polu wyszukiwania Spotlight, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom Ustawienia w iOS.
 2. Wybierz Siri i wyszukiwanie.
 3. Przewiń ekran w dół, gdzie zobaczysz listę zainstalowanych aplikacji. Wybierz tę, którą chcesz ukryć.
 4. W sekcji Podczas wyszukiwania przesuń suwaki w lewo przy Aplikacja w wyszukiwaniu oraz Treści w wyszukiwaniu.

 

iPhone - ukrywanie aplikacji w SpotlightFot. iPhone - ukrywanie aplikacji w Spotlight

 

Jak ustawić hasło na aplikacje iPhone?

Niektóre aplikacje na iPhone pozwalają ustawić opcję, aby ich uruchomienie wymagało autoryzacji danymi biometrycznymi – Face ID lub Touch ID. Opcję taką oferuje np. WhatsApp, popularny komunikator.

W tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom Ustawienia w programie WhatsApp.
 2. Przejdź do opcji Prywatność.
 3. Otwórz Blokada ekranu.
 4. Zaznacz opcję Wymagaj Face ID/Touch ID

Niżej zdefiniuj, po jakim czasie WhatsApp ma blokować dostęp do aplikacji - do wyboru masz:

 • Natychmiast,
 • Po 1 minucie,
 • Po 15 minutach,
 • Po 1 godzinie.

 

iPhone - ustawienie hasła dla aplikacjiFot. iPhone - ustawienie hasła na aplikacje

 

Jest jednak sposób, aby zablokować dostęp do każdej aplikacji na iPhone i wymusić autoryzację przez Face ID/Touch ID lub kod blokady. Do tego celu użyjemy aplikacji Skróty.

 1. Uruchom aplikację Skróty w iOS.
 2. Przejdź do zakładki Automatyzacja.
 3. Wybierz Utwórz automatyzację osobistą.
 4. Z listy wybierz Aplikacja.
 5. W nowym ekranie wskaż wybraną aplikację wybierając przyciskiem Wybierz.
 6. Odszukaj aplikacji i wybierz ją. Potwierdź przyciskiem OK. Możesz wybrać więcej aplikacji, do których dostęp chcesz ograniczyć.
 7. Przejdź Dalej.
 8. Na ekranie Czynności, w polu wyszukiwania wpisz Włącz minutnik i wybierz go.
 9. Zobaczysz, że w oknie Czynności pojawia się wskazana automatyzacja. Zmień domyślne 5 minut na 1 sekundę.
 10. Przesuń suwak w lewo przy Pytaj przed uruch. I potwierdź przyciskiem OK.
 11. Następnie otwórz aplikację Zegar w iOS.
 12. Przejdź do zakładki Minutnik w prawym dolnym rogu ekranu.
 13. Stuknij w Po odliczeniu i wybierz Wyłącz odtwarzanie (na samym dole listy).
 14. Wybierz Ustaw.

 

iPhone - tworzenie automatyzacji osobistejFot. iPhone - tworzenie automatyzacji osobistej

 

Po wykonaniu powyższych kroków, aplikacja (lub aplikacje), które wskazaliśmy, 1 sekundę po uruchomieniu doprowadzą do zablokowania iPhone’a. Będzie można go odblokować i korzystać z wybranej aplikacji dopiero po pozytywnej autoryzacji.

Polecane produkty z kategorii Powerbanki iPhone

Funkcja Czas przed ekranem - ograniczenie czasu korzystania z aplikacji

Jeśli zależy nam na ograniczeniu czasu korzystania z aplikacji, możemy użyć funkcji Czas przed ekranem. Opcja ta daje nam możliwość, by wybrać aplikacje na iPhone, które w danym okresie mogą być uruchomione przez zadeklarowany czas. Po przekroczeniu tego limitu, użytkownik będzie musiał podać kod Czasu przed ekranem. Niestety, 1 minuta to minimalny czas – w ten sposób nie możemy zabezpieczyć aplikacji, by od razu po otwarciu żądała hasła dostępu.

Polecamy również artykuł: Funkcja Czas przed ekranem iPhone - dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą danych!

Jak usunąć aplikacje z iPhone?

Jeśli zainstalowałeś fajne apki, ale okazało się, że są Ci zbędę, możesz je usunąć z pamięci telefonu. Aby to zrobić:

 1. Uruchom Ustawienia w iOS.
 2. Wybierz Ogólne.
 3. Przejdź do iPhone (miejsce).
 4. Po chwili załaduje się lista zainstalowanych aplikacji.
 5. Wybierz tę apkę, którą chcesz usunąć.
 6. W nowym ekranie wybierz jedną z dwóch opcji:
 7. Odinstaluj aplikację (usuwa aplikację, lecz zostawia jej dokumenty i dane bez zmian).
 8. Usuń aplikację (usuwa aplikacje i dane – iPhone wymaże całą jej zawartość z pamięci).

Polecane produkty z kategorii Powerbanki iPhone

Aplikacje z App Store - podsumowanie

W sklepie App Store znajdziesz przeróżne aplikacje na iPhone – za pomocą naszych rekomendacji, wybierze te najpotrzebniejsze z kategorii: rozrywka, zdrowie, bezpieczeństwo, zakupy.

Zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre – autoryzowanego sprzedawcy Apple, gdzie znajdziesz najnowsze produkty od Apple: telefony iPhone, iPady, komputery Mac, zegarki Apple Watch oraz akcesoria.

Pamiętaj, że każdy zakup w naszym sklepie możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Dla przedstawicieli sektora B2B mamy również możliwość odroczenia płatności za zakupiony sprzęt. Zapraszamy!