Co kupić na studia - polecane produkty Apple

Nowy rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, a środek lata to dobry moment na zakup potrzebnych sprzętów. Marzy Ci się nowy komputer lub tablet? Koniecznie sprawdź ofertę Apple w sklepie Lantre, który proponuje studentom wydajne sprzęt Apple w atrakcyjnych cenach! Co kupić na studia, w zależności od studiowanego kierunku? Podpowiadamy!

Oferta Apple – edukacja to wymagający proces. Wykorzystaj technologię!

Chociaż nowy rok akademicki zaczyna się w październiku, to o zakupie potrzebnych sprzętów warto pomyśleć już teraz. Być może zastanawiasz się nad zakupem urządzeń marki Apple? Sklep Lantre proponuje studentom wydajne sprzęt Apple w atrakcyjnych cenach.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym studentem, czy zaczynasz już kolejny rok studiów, w obu przypadkach warto rozważyć zakup sprzętu elektronicznego, który Cię nie zawiedzie. Nawet jeśli cenisz sobie odręczne robienie notatek, to komputer Mac czy tablet iPad na pewno przyda Ci się do innych zadań. Posiadanie wydajnego komputera lub tabletu znacznie ułatwi Ci pracę i naukę, a w wolnym czasie dostarczy najlepszej możliwej rozrywki.

Co jest potrzebne na studia, czy istnieje lista najbardziej przydatnych urządzeń dla studenta? Innymi słowy – co musi zawierać wyprawka na studia? Sprawdź nasze rekomendacje w poniższym artykule!

Produkty Apple dla studentów

MacBook dla studenta

Spośród wszystkich urządzeń Apple, najbardziej uniwersalnym wyborem dla studenta będzie laptop MacBook. Jeżeli stawiasz na kompaktowość i nie korzystasz z bardzo wymagających aplikacji, w zupełności wystarczy Ci MacBook 13-calowy. W tym rozmiarze masz do wyboru 4 urządzenia, w tym dwa MacBooki z linii Air (Apple MacBook Air M1 / Apple MacBook Air M2 lub Apple MacBook Air M3) oraz Apple MacBook Pro 14 M3. 

Jeżeli potrzebujesz mocniejszego komputera do obsługi profesjonalnych programów (szczególnie programów graficznych), powinieneś zastanowić się nad zakupem większego MacBooka. Do wyboru masz dwa modele, które różnią się między sobą wielkością ekranu i pojemnością baterii. Są to Apple MacBook Pro 14 oraz Apple MacBook Pro 16 – oba do wyboru z procesorami: M2 Pro, M2 Max lub M3 Pro lub M3 Max.

Zapraszamy do pełniej lektury: MacBook dla studenta. Jaki laptop Apple wybrać?

Polecane produkty z kategorii MacBook Air

Tablet Apple jako alternatywa dla MacBooka

Alternatywą dla MacBooka może być iPad, a najbardziej ekonomicznym wyborem jest iPad 9. generacji, czyli klasyczny iPad z ekranem o przekątnej 10,2 cala, który w zupełności wystarczy Ci do podstawowych zadań na studiach, np. do robienia notatek, zdjęć, przeglądania internetu czy korzystania z aplikacji. 

Z kolei jeśli zależy Ci na:

  • większym ekranie,
  • łączności 5G,
  • obsłudze Wi-Fi 6,
  • i lepszej wydajności.

to wówczas na studia wybierz tablet iPad 10. generacji

Polecane produkty z kategorii iPad

Bardziej wymagający użytkownicy powinni sprawdzić wyższe modele, takie jak iPad Air M1 lub iPad Pro, które z powodzeniem spełnią rolę kompaktowego komputera (po podłączeniu klawiatury magic keyboard do iPada).

Więcej na ten temat znajdziesz pod linkiem: Jaki iPad dla studenta wybrać w 2023 roku? Podpowiadamy!

iPhone dla studenta

Nikt nie powiedział, że wyprawka dla studenta musi obejmować wyłącznie urządzenia przeznaczone do nauki. Uniwersalną decyzją jest zakup iPhone Apple, który w połączeniu z komputerem MacBook lub tabletem iPad stworzy płynnie działający ekosystem Apple. Student zyskuje wówczas pełną swobodę pracy. Dla większości osób wystarczający będzie podstawowy iPhone 14 lub iPhone 13. Jeżeli oczekujesz większej ilości funkcji, dobrym wyborem będzie iPhone 14 Pro. Z kolei iPhone SE 3 będzie wyborem najbardziej ekonomicznym.

Jeżeli zdecydujesz się na telefon iPhone, paleta Twoich możliwości będzie nieograniczona. Smartfon spełni rolę Twojego mobilnego centrum dowodzenia – zarówno w codziennych sytuacjach, jak i na studiach. Wówczas iPhone może Ci służyć do robienia szybkich notatek, fotografowania materiałów, przeglądania internetu oraz do szeroko pojętej komunikacji.

Polecane produkty z kategorii iPhone

Do czego mogą Ci się przydać wydajne urządzenia Apple na uczelni?

Do robienia notatek

Sporządzanie notatek to nieodłączny element każdych studiów. Notatki możesz robić na dwa sposoby: odręcznie lub wirtualnie, czyli na komputerze lub tablecie. Każdy z nas ma swoje preferencje i przyzwyczajenia, ale nie ulega wątpliwości, że pisanie na klawiaturze lub tablecie (np. przy użyciu rysika Apple Pencil) jest po prostu znacznie szybsze i wygodniejsze. Ułatwia także dzielenie się notatkami czy zawieranie w nich zdjęć lub przydatnych linków.

Kolejne zalety używania komputera na studiach dotyczą organizacji notatek. Notatki w postaci plików tekstowych są znacznie łatwiejsze do segregacji, a dostępne programy pozwalają błyskawicznie wyszukiwać potrzebne informacje przy użyciu zaledwie kilku słów kluczowych. To bardzo przydatne, szczególnie w porównaniu ze zwykłymi notatkami, w których na bieżąco trzeba utrzymywać porządek, który i tak nie gwarantuje szybkiego odnalezienia poszukiwanych wpisów.

Być może należysz do grona osób, które z chęcią robiłyby notatki na komputerze, ale preferują naukę z notatek w formie papierowej. Jeśli więc wygoda jest dla Ciebie ważniejsza, możesz z powodzeniem notować na komputerze, a najbardziej potrzebne materiały do nauki po prostu drukować. Ewentualna modyfikacja notatek na komputerze nie stanowi żadnego problemu, dzięki czemu w każdej chwili możesz dostosować zawartość drukowanych materiałów do swoich bieżących potrzeb.

Do korzystania z profesjonalnych programów

Jeżeli jesteś studentem kierunków ścisłych lub artystycznych, mocny komputer Mac, laptop MacBook lub tablet będzie Ci potrzebny do wygodnego korzystania z profesjonalnych programów, przeznaczonych np. do obróbki zdjęć, montażu wideo, projektowania w 3D, programowania oraz wielu innych czynności zdeterminowanych przez specyfikę Twojego kierunku studiów. Szybkość wykonywania poszczególnych operacji, a także komfort użytkowania poszczególnych programów będzie ściśle uzależniony od parametrów urządzenia Apple, w tym od modelu procesora czy ilości pamięci RAM.

Do komunikacji

Niezależnie od wybranego urządzenia (komputer MacBook, tablet iPad, smartfon iPhone), każde z nich może Ci służyć do kontaktu z innymi osobami. Jeżeli jesteś studentem, posiadanie komputera lub innego urządzenia ekranowego jest niezbędne, aby uczestniczyć w zdalnych wykładach lub komunikować się z przyjaciółmi – zarówno w sprawach związanych ze studiami, jak i w celach prywatnych.

Do rozrywki

Twoją motywacją do zakupu nowego komputera lub innego urządzenia Apple może być fakt, że wykorzystasz go nie tylko do nauki. Wszystkie sprzęty Apple to urządzenia uniwersalne, które w godzinach Twoich obowiązków będą Ci służyć do pracy, a w wolnym czasie wykorzystasz je do rozrywki. Forma Twojej rozrywki będzie zależeć od rodzaju produktu, który wybierzesz. Decydując się na zakup komputera Apple, w wolnym czasie możesz swobodnie surfować po internecie lub oglądać swoje ulubione filmy czy seriale. Jeśli z kolei wybierzesz tablet iPad lub smartfon iPhone, Twoją dodatkową rozrywką mogą być np. mobilne gry wideo.

Sprawdź także: Apple Arcade - co to jest, jak i na czym z niego korzystać?

Polecane produkty z kategorii iMac

Przygotowany student to wzorowy student – Apple o tym wie!

Niezależnie od wybranego sprzętu Apple, zachęcamy do odwiedzenia sklepu Lantre, który jest Autoryzowanym Sprzedawcą Apple. Znajdziesz w nim wszystkie topowe produkty marki Apple, takie jak: komputery Mac, tablety na studia, smartfony iPhone i akcesoria Apple.

Pamiętaj, że każdy zakup możesz rozłożyć na dogodne w spłacie raty lub skorzystać z atrakcyjnej oferty leasingu. W skali kilku lat miesięczna rata wynosi zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Zapraszamy!